Σελ. 792 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 772782787790791792793794797802812 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.866-11.880 από 18494

Θέμα: Inalan

  1. #11866
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.916
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι το κακό. 3 συσκευές για να έχεις πλήρη αξιοποίηση της γραμμής. Βέβαια είναι στη μισή τιμή από το να πάρεις ένα από την Optech στα 105-120€.
    Εντάξει, δεν είναι απαραίτητο να πάρεις router με 2 θύρες + switch. Υπάρχουν και με περισσότερες.

  2. #11867
    Εγγραφή
    06-09-2015
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Eγω προτέρημα το βρίσκω, το access point το χω ψηλά για να πιάνει καλά και το switch εκεί που θέλω επίσης. Το κόστος είναι μικρό και μια φορα και η καταναλωση ρεύματος αμελητέα.

  3. #11868
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.396
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Σίγουρα ότι βολεύει τον καθένα στο χώρο του. Το να έχεις διαφορετικές συσκευές τις εκμεταλλεύεσαι διαφορετικά.

  4. #11869
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι το κακό. 3 συσκευές για να έχεις πλήρη αξιοποίηση της γραμμής. Βέβαια είναι στη μισή τιμή από το να πάρεις ένα από την Optech στα 105-120€.
    Καλημερα, δεν χρειαζονται 3 αν παρεις το καταλληλο μηχανημα γινεται και με 2.

    - - - Updated - - -

    οσον αφορα την optech ενα μοντελο καπουτ εμειναν 2 https://www.optech.gr/networking/Fiber-Optic-Router

  5. #11870
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Η διασυνδεση με την Cosmote πλεον γινεται μεσω GRIX, αλλα με GRNET παλι η κινηση δρομολογειται μεσω εξωτερικου.
    Τι να πω

  6. #11871
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διασυνδεση με την Cosmote πλεον γινεται μεσω GRIX, αλλα με GRNET παλι η κινηση δρομολογειται μεσω εξωτερικου.
    Τι να πω
    Από GRNET (virtual machine στην υπηρεσία Okeanos) προς INALAN, πάει από GRIX. Αλλά για κάποιο λόγο ενώ το ping προς το inalan.gr-ix.gr [176.126.38.21] είναι 2-3ms , το ping προς το επόμενο HOP είναι 29ms!!

    C:\Users\Administrator>tracert www.inalan.gr

    Tracing route to inalan.gr [154.57.4.53]
    over a maximum of 30 hops:

    1 * * * Request timed out.
    2 14 ms 13 ms 5 ms 83.212.114.2
    3 3 ms 1 ms 2 ms eier-ypedcfs1-AE.backbone.grnet.gr [62.217.100.100]
    4 1 ms 2 ms 2 ms kolettir-eier-AE.backbone.grnet.gr [62.217.100.62]
    5 3 ms 2 ms 2 ms inalan.gr-ix.gr [176.126.38.21]
    6 29 ms 29 ms 29 ms 149.11.120.58
    7 29 ms 28 ms 28 ms 154.57.4.53

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα, δεν χρειαζονται 3 αν παρεις το καταλληλο μηχανημα γινεται και με 2.

    - - - Updated - - -

    οσον αφορα την optech ενα μοντελο καπουτ εμειναν 2 https://www.optech.gr/networking/Fiber-Optic-Router
    Δεν βρίσκω πραγματικά κανέναν λόγο να πληρώσει κάποιος τουλάχιστον 100 ευρώ για ένα μηχάνημα στο οποίο δεν θα έχει πλήρη πρόσβαση!!

  7. #11872
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βρίσκω πραγματικά κανέναν λόγο να πληρώσει κάποιος τουλάχιστον 100 ευρώ για ένα μηχάνημα στο οποίο δεν θα έχει πλήρη πρόσβαση!!
    καλημερα, δεν διαβαζεις τι λεω φαινεται.
    Ειπαμε οταν αγορασουμε απο την Optech ειναι ΑΝΟΙΧΤΟ, δεν ξερω ποσες φορες το εχω γραψει.
    Ειπα κιολας τι ακριβως εχει ανοιχτο.
    Το επιβεβαιωσε και τεχνικος inalan αυτο που λεω.
    Οταν το αγορασουμε εμεις απο Optech δλδ εχουμε ΠΛΗΡΗ δικαιωματα.
    Δες μερικα ποστς μου ποιο πισω εχω και φωτος εχω γραψει αναλυτικα τι ειναι ανοιχτο.
    Κλειδωμενα FW εχουν αυτα που φερνει η INALAN.
    Επισης δεν γραφει INALAN επανω οπως τα αλλα που δινουν και ειναι κλειδωμενα.

    Βεβαια μερικες ρυθμισεις οπως το bridge ειναι δωρον αδωρον, εφοσον δεν υποστηριζεται....και αν κανουμε κατι σε αυτα δεν θα εχουμε ιντερνετ και θα τρεχουμε.
    Μερικες ειναι χρησιμες εφοσον τις χρειαζομαστε οπως πχ του VOIP.
    Και υπαρχουν διαφορες και στο firewall που μπορει να κλεισει εντελως και εχει extra ρυθμισεις που επισης θελει προσοχη γιατι εχει αλλη συμπεριφορα μετα.
    Τα εχω αναλυσει ολα αυτα με φωτος.

    105 ευρω το ποιο φτηνο ειναι οχι 100, και 5 ευρω ακομα εχει μεταφορικα για να παει στην Inalan να ρυθμιστει, ΔΕΝ αλλαζουν FW οπως μου ειπαν και μετα το φερνει τεχνικος σπιτι.
    Αν μπορει ας επιβεβαιωσει και αλλος με ρουτερ απο την Optech αν ειναι ανοιχτο, πχ αν βλεπει τις ρυθμισεις VOIP για server κτλ, απο εκει φαινεται μπαμ μπαμ.

    - - - Updated - - -

    Και παλι ομως μπορουμε να βαλουμε με DMZ απο πισω δικο μας , ή με block ips (+6 ευρω τον μηνα ομως) και να κανουμε οτι θελουμε με δικο μας εξοπλισμο.
    Δλδ το κοστος απο την optech για αλλο ρουτερ ειναι μεγαλο και δεν αξιζει. Με τα λεφτα που εχει παιρνουμε ενα δικο μας ρουτερ πολυ καλυτερο και ενα μηχανημα voip adapter (αν εχουμε και voip τηλεφωνια) πχ εγω ειχα το Linksys pap2t και εχουμε πολυ καλυτερο ελεγχο σε ολα. Απο optech αξιζει για καποιον που θελει ενα μηχανημα για ολα και δεν τον νοιαζει τοσο να εχει ελεγχο λεπτομερη στα παντα.

    Υ.Γ σορρυ που γραφω με δοσεις αλλα υπαρχει πολυ μεγαλη ελλειψη χρονου...

  8. #11873
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Νικηφόρε να σε ρωτήσω κάτι... (ή άλλον που μπορεί να απαντήσει)
    Στο router αυτό που πήρες (αλλά και δίνει και η ίδια η εταιρεία) δεν υπάρχει τρόπος να κρατήσεις backup τις ρυθμίσεις που έχουν γίνει σε κάποιο config αρχείο όπως έχουν όλα τα router;

    Αν ναι, τότε θεωρητικά και να γίνει κάποια πατατιά (για να μην πω την άλλη λέξη), θα μπορέσει να γίνει επαναφορά του backup και όλα θα πρέπει να δουλεύουν όπως πριν...
    Ούτε τεχνικός, ούτε τίποτα...

    Δεν έχω inalan (και μάλλον δε θα έχω όπως φαίνεται αφού δεν έρχονται κάτω από την Πατησίων) οπότε κουβέντα να γίνεται...

  9. #11874
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Να σου πω την αλήθεια δεν το εχω κοιταξει καν, θα το δω οταν παω σπιτι.
    Αλλα και να γινεται, για να το χαλασεις πρεπει να πειραξεις τις ρυθμισεις στο ιντερνετ και δεν υπαρχει λογος γιατι οτι και να κανεις απο την στιγμη που δεν το υποστηριζει η εταιρεια τεχνικως δεν δουλευει, εχω δει να εχει pppoe, εχω ακουσει οτι αλλοι παροχοι FTTH δινουν pppoe passthrough (πχ Cosmote), εχει bridge wan κτλ. Και τι εγινε πως τα βλεπω δεν μπορω να τα κανω κατι.

    Το μοναδικο χρησιμο οχι για μενα που παιζω με DMZ και το εχω σε αλλο subnet, ειναι οι ρυθμισεις του VOIP γιατι μπορεις να το συνδεσεις σε δικο σου asterisk και να μην θες ενα αλλο μηχανημα voip adapter αλλα εγω το ειχα ετσι και αλλιως, και εχω και 3 voip routers παροχων ανοιχτα ετοιμα για χρηση με asterisk.
    Aλλα αν καποιος εχει asterisk και αγορασει απο Optech ειναι ενα πλεονεκτημα.

    Το 3ο πραγμα ειναι οι ρυθμισεις firewall, μπορει να κλεισει και εντελως, ενω βλεπουμε παραπανω κανονες που ειναι κλειδωμενοι στα αλλα.
    Παλι και εδω δεν εχει καποια χρησιμη λειτουργια. Ισα ισα ειχα και προβλημα και τελικα εφταιγε οτι πειραξα κατι εκει. Ευτυχως το βρηκα.

  10. #11875
    Εγγραφή
    24-08-2016
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    inalan
    Path Level
    Fastpath
    Επιτέλους παιδιά...αύριο έρχεται ο τεχνικός και θα κάνει τιν εγκατάσταση....επιτέλους ιναλαν 200....
    Ίντερνετ μου είπαν ότι θα έχω κατευθείαν και θα δώσω 35 ευρώ για τον τεχνικό και το μόντεμ ρούτερ....αυτά ... Update αύριο με τις εντυπώσεις....
    Τιν αίτηση τιν είχα κάνει 11/3 ...
    Κορδελιό Θεσσαλονίκη

  11. #11876
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από poulios_s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους παιδιά...αύριο έρχεται ο τεχνικός και θα κάνει τιν εγκατάσταση....επιτέλους ιναλαν 200....
    Ίντερνετ μου είπαν ότι θα έχω κατευθείαν και θα δώσω 35 ευρώ για τον τεχνικό και το μόντεμ ρούτερ....αυτά ... Update αύριο με τις εντυπώσεις....
    Τιν αίτηση τιν είχα κάνει 11/3 ...
    Κορδελιό Θεσσαλονίκη
    Άντε με το καλό...
    Περιμένουμε και σχετικό speedtest όπως είναι η παράδοση, αλλιώς θα σε καταραστεί ο Μαμ-Ρα ο παντοτινός...

  12. #11877
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, δεν διαβαζεις τι λεω φαινεται.
    Ειπαμε οταν αγορασουμε απο την Optech ειναι ΑΝΟΙΧΤΟ, δεν ξερω ποσες φορες το εχω γραψει.
    Ειπα κιολας τι ακριβως εχει ανοιχτο.
    Το επιβεβαιωσε και τεχνικος inalan αυτο που λεω.
    Οταν το αγορασουμε εμεις απο Optech δλδ εχουμε ΠΛΗΡΗ δικαιωματα.
    Δες μερικα ποστς μου ποιο πισω εχω και φωτος εχω γραψει αναλυτικα τι ειναι ανοιχτο.
    Κλειδωμενα FW εχουν αυτα που φερνει η INALAN.
    Επισης δεν γραφει INALAN επανω οπως τα αλλα που δινουν και ειναι κλειδωμενα.

    Βεβαια μερικες ρυθμισεις οπως το bridge ειναι δωρον αδωρον, εφοσον δεν υποστηριζεται....και αν κανουμε κατι σε αυτα δεν θα εχουμε ιντερνετ και θα τρεχουμε.
    Μερικες ειναι χρησιμες εφοσον τις χρειαζομαστε οπως πχ του VOIP.
    Και υπαρχουν διαφορες και στο firewall που μπορει να κλεισει εντελως και εχει extra ρυθμισεις που επισης θελει προσοχη γιατι εχει αλλη συμπεριφορα μετα.
    Τα εχω αναλυσει ολα αυτα με φωτος.

    105 ευρω το ποιο φτηνο ειναι οχι 100, και 5 ευρω ακομα εχει μεταφορικα για να παει στην Inalan να ρυθμιστει, ΔΕΝ αλλαζουν FW οπως μου ειπαν και μετα το φερνει τεχνικος σπιτι.
    Αν μπορει ας επιβεβαιωσει και αλλος με ρουτερ απο την Optech αν ειναι ανοιχτο, πχ αν βλεπει τις ρυθμισεις VOIP για server κτλ, απο εκει φαινεται μπαμ μπαμ.

    - - - Updated - - -

    Και παλι ομως μπορουμε να βαλουμε με DMZ απο πισω δικο μας , ή με block ips (+6 ευρω τον μηνα ομως) και να κανουμε οτι θελουμε με δικο μας εξοπλισμο.
    Δλδ το κοστος απο την optech για αλλο ρουτερ ειναι μεγαλο και δεν αξιζει. Με τα λεφτα που εχει παιρνουμε ενα δικο μας ρουτερ πολυ καλυτερο και ενα μηχανημα voip adapter (αν εχουμε και voip τηλεφωνια) πχ εγω ειχα το Linksys pap2t και εχουμε πολυ καλυτερο ελεγχο σε ολα. Απο optech αξιζει για καποιον που θελει ενα μηχανημα για ολα και δεν τον νοιαζει τοσο να εχει ελεγχο λεπτομερη στα παντα.

    Υ.Γ σορρυ που γραφω με δοσεις αλλα υπαρχει πολυ μεγαλη ελλειψη χρονου...
    Το σημαντικότερο για εμένα θα ήταν είτε να μπορείς να το κάνεις bridge, είτε να είναι ξεκλείδωτες οι ρυθμίσεις της οπτικής και να κουμπώσεις την ίνα κατευθείαν σε δικό σου εξοπλισμό!

    Στην περίπτωση του DMZ το κύριο router είναι πάλι το router της INALAN, οπότε ότι κουσούρι έχει σαν router το παίρνεις μαζί σου. Το ποιο σωστό από όλα είναι είτε το bridge, είτε να κουμπώσεις την ίνα σε δικό σου μηχάνημα.

  13. #11878
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σημαντικότερο για εμένα θα ήταν είτε να μπορείς να το κάνεις bridge, είτε να είναι ξεκλείδωτες οι ρυθμίσεις της οπτικής και να κουμπώσεις την ίνα κατευθείαν σε δικό σου εξοπλισμό!

    Στην περίπτωση του DMZ το κύριο router είναι πάλι το router της INALAN, οπότε ότι κουσούρι έχει σαν router το παίρνεις μαζί σου. Το ποιο σωστό από όλα είναι είτε το bridge, είτε να κουμπώσεις την ίνα σε δικό σου μηχάνημα.
    Αυτό που είναι ιδανικό για σένα και για τους περισσότερους είναι απλά όνειρο

    καθώς στην πραγματικότητα δεν νομίζω να συμβαίνει σε καμία χώρα και σε κανέναν πάροχο που δίνει FTTH.

  14. #11879
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που είναι ιδανικό για σένα και για τους περισσότερους είναι απλά όνειρο

    καθώς στην πραγματικότητα δεν νομίζω να συμβαίνει σε καμία χώρα και σε κανέναν πάροχο που δίνει FTTH.
    Μπορω να σου επιβεβαιωσω οτι συμβαινει και σε αλλες χωρες, να μην επιτρεπουν το bridge. Νομιζω εχει να κανει με την αρχιτεκτονικη του δικτυου (gpon) που για λογους ασφαλειας, δεν επιτρεπεται το bridging οταν η ινα γινεται παθητικα split σε περισσοτερους χρηστες.
    Οταν εχεις dedicated ινα απο τον ενεργο εξοπλισμο μονο για σενα, τοτε σου επιτρεπουν και το bridge.
    Αν το επετρεπαν, τοτε το ρουτερ σου θα κατεβαζε ολα τα πακετα ολων των χρηστων και τοτε δε νομιζω να ενιωθες καθολου ανετα με αυτο.
    Ας επιβεβαιωσει καποιος που εχει βαθυτερη γνωση.

  15. #11880
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σημαντικότερο για εμένα θα ήταν είτε να μπορείς να το κάνεις bridge, είτε να είναι ξεκλείδωτες οι ρυθμίσεις της οπτικής και να κουμπώσεις την ίνα κατευθείαν σε δικό σου εξοπλισμό!
    Στην περίπτωση του DMZ το κύριο router είναι πάλι το router της INALAN, οπότε ότι κουσούρι έχει σαν router το παίρνεις μαζί σου. Το ποιο σωστό από όλα είναι είτε το bridge, είτε να κουμπώσεις την ίνα σε δικό σου μηχάνημα.
    Συμφωνω, εκτος με το DMZ, δεν ειναι ακριβως ετσι, με το DMZ παει η κινηση του ιντερνετ ανοιχτες πορτες ολες στο δικο σου εξοπλισμο και κανεις οτι θες απο εκει και περα.
    Επισης ειναι σε αλλο υποδικτυο κανονικα το δικο μας και ολο το εσωτερικο μας δικτυο απο της ιναλαν για ευνοητους λόγους.
    Το μονο κακο που ειδα προσφατα σχετικα ειναι οτι το firewall επηρεαζει το DMZ. Σε αυτα λοιπον της Optech μπορει να κλεισει εντελως ενω στα αλλα ειναι κλειδωμενο και λεει user defined χωρις να μας δινει κιολας ολες τις επιλογες.
    Καπου τα εχω ποσταρει ολα αυτα. Φυσικα στο firewall υπαγεται και το QoS και να εχουμε δικο μας παλι καποιες προτεραιοτητες της τρωει το πρωτο ρουτερ οπως με το VOIP.
    Υπαρχει η λυση με το block ips οπου εχεις και static αλλα ετσι παλι εχεις δυο ips στο ιντερνετ, ειναι κατι σαν το αντιστοιχο pppoe passthrouph που δινουν αλλοι οπου παλι εχεις 2 ips στο ιντερνετ, μια στο ρουτερ του παροχου και μια στο δικο σου, μονο που αυτο ειναι ΔΩΡΕΑΝ.
    Το bridge mode το δινουν στις εταιρικες συνδεσεις δεν ξερω αν εννοουν τις gigabit ή εταιρικες εχει και σε ποιο μικρες ταχυτητες.
    το λεει και στο βιβλιαρακι που μας δινουν μαζι με το ρουτερ πισω πισω.
    Αυτο με την ινα το ειχα ρωτησει κιολας γιατι το 109 εχει εισοδο για module οπτικης αλλα τελικα ετσι κι αλλιως η cpu του δεν φτανει για την 200αρα.
    Εγω τωρα τα 6 ευρω τον μηνα για πραγμα που κανω ετσι κι αλλιως αψογα μια χαρα την δουλεια μου με DMZ και με noip δεν τα δινω, προτιμησα να τα δωσω για express vpn συνδρομη να εχουμε το κεφαλακι μας ησυχο....οι λογοι ευνοητοι δεν αναφερω κατι αλλο τα γνωστα εδω μεσα....τα εχουμε αναλυσει 1.000.000 φορες και το δωρεαν vpn gate που προτεινει η ιναλαν δωρεαν αλλα με περιορισμους και τρομερα αργο.
    Εδω κατω κατω http://lg.inalan.gr/

Σελ. 792 από 1233 ΠρώτηΠρώτη ... 772782787790791792793794797802812 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας