Σελ. 559 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 539549554557558559560561564569579 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.371-8.385 από 18560

Θέμα: Inalan

  1. #8371
    Εγγραφή
    09-08-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε εμενα δεν εχει απο τον Μαρτιο 2019 που το βαλανε και σε πολλα αλλα εχω δει να μην εχουν, το γιατι αγνωστο. Της INALAN ειναι αυτο, ακριβως το ιδιο με αυτα εδω ειναι.
    Εφόσον υπάρχει αυτό το κουτί σε πόσο χρόνο θα είμαι έτοιμος από την στιγμη
    Που θα κάνω την αίτηση;

  2. #8372
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teopanta1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον υπάρχει αυτό το κουτί σε πόσο χρόνο θα είμαι έτοιμος από την στιγμη
    Που θα κάνω την αίτηση;
    Δεν ξερω εκει πως ειναι αλλα λογικα για καποιον μπηκε, στην πολυτοικια σου εχει μπει ? μηπως εχει κανει καποιος γειτονας σου ?
    αιτηση επρεπε να εχεις κανει προ πολλου ακομα περιμενεις? δεν αργουν πολυ αν υπαρχει βεβαια διαθεσιμοτητα.

  3. #8373
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teopanta1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω αυτό σκεφτόμουνα ώστε να είμαι καλυμμένος και στο WiFi

    - - - Updated - - -

    Σήμερα ανακάλυψα αυτό το κουτί δίπλα στην οικοδομή. Ξέρει κάποιος αν είναι οπτική ίνα;
    Κανονικά αυτά δεν θα έπρεπε να είναι κάπως προστατευμένα λίγο χύμα δεν είναι?

  4. #8374
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά αυτά δεν θα έπρεπε να είναι κάπως προστατευμένα λίγο χύμα δεν είναι?
    Ολα ετσι τα εχουν, εγω ελεγα να τα βαζουν και ψηλα, τελικα αυτο σε εμενα που συνδεσαν και τον απο πανω μου ειναι πολυ ψηλα θελει σκαλα δλδ για να φτασεις και πολυ ψηλη.

  5. #8375
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά αυτά δεν θα έπρεπε να είναι κάπως προστατευμένα λίγο χύμα δεν είναι?
    Πρέπει να δεις πως ειναι σε αλλες χωρες της Ευρωπης, για να εκτιμήσεις το πόσο όμορφα τοποθετημένα είναι στην Ελλάδα.

  6. #8376
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να δεις πως ειναι σε αλλες χωρες της Ευρωπης, για να εκτιμήσεις το πόσο όμορφα τοποθετημένα είναι στην Ελλάδα.
    οι άλλες χώρες όμως δεν έχουν "βανδάλους" να τις κόβουν
    γιατί υπάρχει νόμος και αστυνομία που έτσι και τους πιάσει να κάνουν κάτι τέτοιο θα το μετανιώσουν πικρά

  7. #8377
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι άλλες χώρες όμως δεν έχουν "βανδάλους" να τις κόβουν
    γιατί υπάρχει νόμος και αστυνομία που έτσι και τους πιάσει να κάνουν κάτι τέτοιο θα το μετανιώσουν πικρά
    Ενταξει... μην τρελαινεσαι. Δεν ειναι και η bambacha εξω. Ισπανια σου μιλαω. Νταλε κουαλε ειμαστε.

  8. #8378
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα! το εχω αναφερει στο ποστ μου #8067 https://www.adslgr.com/forum/threads...Inalan/page538 και πρεπει να ηταν ακομα από ποιο πριν, δεν το εβαλε τωρα. Πρεπει να εχει μερες. Καλα εγω δεν μπαινω πολύ συχνα εκει δεν εχω τηλεφωνια από inalan, εχω με το 3play nova.
    Θα ηθελα να εβαζε και τηλεοραση όπως παλια η inalan για να μην ειμαστε αναγκασμένοι οσοι θελουμε να εχουμε και 3play αλλου παροχου σε adsl.
    Καποια στιγμη μου ειχαν πει ότι θα το κανουν συντομα αλλα εχει περασει πολυς καιρος από τοτε και τιποτα.
    Θα μπορούσε να συνεργαστεί με τήν Dazn ώστε να τούς κάνει σκόνη κι στήν tv καθώς έχει τίς ταχύτητες αλλά και τίς υποδομές μαζί με 200αραdown/up στά 28euro για 18 μήνες θά ήταν λουκούμι θα ήθελα να ακούσω κι τήν άποψη τις inalan...
    https://www.google.com/amp/s/www.gaz...r-league%3famp
    https://www.dazn.com/

  9. #8379
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσε να συνεργαστεί με τήν Dazn ώστε να τούς κάνει σκόνη κι στήν tv καθώς έχει τίς ταχύτητες αλλά και τίς υποδομές μαζί με 200αραdown/up στά 28euro για 18 μήνες θά ήταν λουκούμι θα ήθελα να ακούσω κι τήν άποψη τις inalan...
    https://www.google.com/amp/s/www.gaz...r-league%3famp
    https://www.dazn.com/
    Δεν θα είχε και πολύ επιτυχία αν δεν είχε όλα τα δικά μας τα κανάλια (συν τα ελληνικά συνδρομητικά) ή έστω να έχει αγγλικούς υπότιτλους...
    Δεν γνωρίζουν όλοι καλά αγγλικά για να δουν πλήρως αγγλόφωνα προγράμματα ή σειρές/ταινίες χωρίς υπότιτλους.

  10. #8380
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι άλλες χώρες όμως δεν έχουν "βανδάλους" να τις κόβουν
    γιατί υπάρχει νόμος και αστυνομία που έτσι και τους πιάσει να κάνουν κάτι τέτοιο θα το μετανιώσουν πικρά

    Ναι δεν τις κόβουν, ξέρουν πως φτάνει απλά να τις τσακίσουν ώστε να γίνει η ζημιά χωρίς να φαίνεται, όπως πχ και με τα ομοαξονικά που έχουν κάνει επιστήμη το να βάζουν βελόνα για να το βραχυκυκλώνουν.

    Θα μάθουν και οι δικοί μας που θα πάει

  11. #8381
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ναι δεν τις κόβουν, ξέρουν πως φτάνει απλά να τις τσακίσουν ώστε να γίνει η ζημιά χωρίς να φαίνεται, όπως πχ και με τα ομοαξονικά που έχουν κάνει επιστήμη το να βάζουν βελόνα για να το βραχυκυκλώνουν.

    Θα μάθουν και οι δικοί μας που θα πάει
    για αυτό οι "άλλοι" πάροχοι βάζουν μεταλλικές σωλήνες και μετά πλαστικούς και το κουτί πάρα πολύ ψηλά ώστε να μην το φτάνουν.

    τι είπες τώρα για την βελόνα... στο ομοαξονικό καλώδιο

    τέτοιο είχαν κάνει σε έναν γείτονα εδώ που αψήφησε τον διαχειριστή και ενώ η πολυκατοικία είχε κεντρική κεραία έβαλε την δική του κεραία
    και "κάποιος" του έβαλε βελόνα στο καλώδιο με αποτέλεσμα βραχυκύκλωμα το οποίο έκαψε την ULTRA 4K 46" τηλεόραση του
    ακόμα ψάχνει αν βρει ποιος το έκανε...πολύ κακία μιλάμε έτσι τι τον πείραζε όλο το παγκράτι είναι γεμάτο από κεραίες τηλεόρασης...

  12. #8382
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    για αυτό οι "άλλοι" πάροχοι βάζουν μεταλλικές σωλήνες και μετά πλαστικούς και το κουτί πάρα πολύ ψηλά ώστε να μην το φτάνουν.

    τι είπες τώρα για την βελόνα... στο ομοαξονικό καλώδιο

    τέτοιο είχαν κάνει σε έναν γείτονα εδώ που αψήφησε τον διαχειριστή και ενώ η πολυκατοικία είχε κεντρική κεραία έβαλε την δική του κεραία
    και "κάποιος" του έβαλε βελόνα στο καλώδιο με αποτέλεσμα βραχυκύκλωμα το οποίο έκαψε την ULTRA 4K 46" τηλεόραση του
    ακόμα ψάχνει αν βρει ποιος το έκανε...πολύ κακία μιλάμε έτσι τι τον πείραζε όλο το παγκράτι είναι γεμάτο από κεραίες τηλεόρασης...
    Και αυτος γιατι εβαλε δικη του κεραια? Τι τον χαλαγε η κεντρική?
    Παντως... 20 χωρες οδηγηση, πουθενα δεν ειδα αυτο το χαλι που βλεπω στην αθηνα με τις εκατομμυρια κεραιες.
    Μαλλον βλεπουν τηλεοραση και αλλου...
    Εδω δεν παμε καλα.
    Ξερω συγκροτημα που εχει πιαταρα 1.50μετρο στην κεντρικη εγκατασταση με διπλο LNB και δυο που εχουν cosmote tv εχουν βαλει δικα τους πιατα επανω.
    Οι γελοιοι "τεχνικοι" που ερχονται, δεν λενε "κ Πελάτη... υπαρχει πιατο επανω. Κρατηστε το στην αποθηκη αυτο που σας εφερα. Δεν υπαρχει λογος"

  13. #8383
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αυτος γιατι εβαλε δικη του κεραια? Τι τον χαλαγε η κεντρική?
    Παντως... 20 χωρες οδηγηση, πουθενα δεν ειδα αυτο το χαλι που βλεπω στην αθηνα με τις εκατομμυρια κεραιες.
    Μαλλον βλεπουν τηλεοραση και αλλου...
    Εδω δεν παμε καλα.
    Ξερω συγκροτημα που εχει πιαταρα 1.50μετρο στην κεντρικη εγκατασταση με διπλο LNB και δυο που εχουν cosmote tv εχουν βαλει δικα τους πιατα επανω.
    Οι γελοιοι "τεχνικοι" που ερχονται, δεν λενε "κ Πελάτη... υπαρχει πιατο επανω. Κρατηστε το στην αποθηκη αυτο που σας εφερα. Δεν υπαρχει λογος"
    Και να το πει ο τεχνικός ... αν ο πελάτης επιμένει τι μπορεί να κάνει ο τεχνικός..Μην θεωρείς ότι για όλα φταίνε οι τεχνικοί ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να δεις πως ειναι σε αλλες χωρες της Ευρωπης, για να εκτιμήσεις το πόσο όμορφα τοποθετημένα είναι στην Ελλάδα.
    Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δεί ... Αλλά θεωρώ ότι δεν μπορέι να είναι έτσι ..

    Αλήθεια μπορεί ο πελάτης να απαιτήσει σωστή εγκατάσταση ...άραγε άμα το δέι αυτό το χάλι ..?

  14. #8384
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να το πει ο τεχνικός ... αν ο πελάτης επιμένει τι μπορεί να κάνει ο τεχνικός..Μην θεωρείς ότι για όλα φταίνε οι τεχνικοί ...

    - - - Updated - - -



    Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δεί ... Αλλά θεωρώ ότι δεν μπορέι να είναι έτσι ..

    Αλήθεια μπορεί ο πελάτης να απαιτήσει σωστή εγκατάσταση ...άραγε άμα το δέι αυτό το χάλι ..?
    Δεν ειδα σε καμια χωρα και σε καμια ταρατσα 30 κεραιες επανω.
    Βασικα δεν ειδα καμια κεραια! Προφανως υπηρχε αλλα τοποθετημενη ετσι, και σε τετοιο μερος, που να μην φτιαχνεις μια πολη κεραιες.
    Αυτα μου αρεσει να παρατηρω σε ταξιδια που κανω.
    Εδω κανει ο καθενας οτι γουσταρει. Τι σημαινει αν θελει ο πελατης? Ο πελάτης θέλει να παίξει το Cosmote TV.
    Συνδεσε τον αποκωδικοποιητη, αντε στην χειροτερη αλλαξε του και μια πριζα αν δεν εχει διπλη, και βαλτον να βλεπει.

  15. #8385
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειδα σε καμια χωρα και σε καμια ταρατσα 30 κεραιες επανω.
    Βασικα δεν ειδα καμια κεραια! Προφανως υπηρχε αλλα τοποθετημενη ετσι, και σε τετοιο μερος, που να μην φτιαχνεις μια πολη κεραιες.
    Αυτα μου αρεσει να παρατηρω σε ταξιδια που κανω.
    Εδω κανει ο καθενας οτι γουσταρει. Τι σημαινει αν θελει ο πελατης? Ο πελάτης θέλει να παίξει το Cosmote TV.
    Συνδεσε τον αποκωδικοποιητη, αντε στην χειροτερη αλλαξε του και μια πριζα αν δεν εχει διπλη, και βαλτον να βλεπει.
    Κοίτα εγώ δεν λέω ότι δεν έχει δίκιο ... έχεις απόλυτο. Απλώς σου λέω τι έχω αντιμετωπίσει όταν παλιά έκανα τεχνική υποστήριξη σε σπίτια ...
    Μετά πήρα προαγωγή και ηρέμησα...

    Ο κάθε πελάτης που έχει σαν ιδιοκτησία την ταράτσα του δεν νιώθει και νομίζει ότι δεν έχει καμία σημασία αν μπούν πολλές η λίγες..
    Εδώ ώρες ώρες δεν νιώθουν ποιο απλά πράγματα και εσύ μου λες.. Θέλεις να σου κόψω μερικά δελτία επίσκεψης να πας ...και τα λέμε όταν γυρίσεις ...


Σελ. 559 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 539549554557558559560561564569579 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας