Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    25-04-2015
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    1)5/4/2015 Κάναμε αίτηση μεταφοράς από forthnet σε Hellas Online(Η Αίτηση έλεγε μέσα οτι θα ενεργοποιηθεί με VDSL και με Static IP)
    2)Η Προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης ήταν 23/4/2015
    3)Αλλά την ημέρα που έγινε η ενεργοποίηση αντί να μας ενεργοποιησουν VDSL με Static IP, μας ενεργοποίησαν ADSL χωρίς Static IP.
    4)Και μάλιστα μας είχαν στείλει και λάθος εξοπλισμό (δλδ ADSL router αντί VDSL)
    5)Τους περνούμε τηλέφωνο και τους λέμε γιατί ενεργοποιήσετε ADSL γραμμή ενώ η αίτηση έλεγε VDSL?
    Και μου απαντάνε με τον πολύ γνωστό τροπο:θα το δούμε και θα σας ενημερώσουμε
    6)δεν με παίρνουν τηλέφωνο αλλά τους παίρνουμε εμείς τηλέφωνο στης 24/4/2015 και τους είπαμε τι έγινε τελικά με τιν γραμμή μας;;;
    7)Μας απαντάνε με την γνωστή απάντηση: Συγνώμη έγινε λάθος και σας ενεργοποιησαμε ADSL γραμμή!
    8)Τους ρωτάμε :Ποτέ θα γίνει η ενεργοποίηση του VDSL(Αφού τους είπαμε οτι κάνανε αυτή λάθος (Η σκόπιμο λάθος)
    9)Και μας απαντάνε :15 με 20(!!!) μέρες !!!
    10)τους λέμε μετά :Είστε σοβαρή εταιρία ;; 15 με 20 μέρες η ενεργοποίηση VDSL ενώ κάνατε εσείς την βλακεία!!
    (Και μετά άρχισαν τα "Γαλλικά" απο μέρος μας και τελικά μας είπαν οτι απο Δευτέρα θα "δουν το αίτημα μας και θα κάνουν το καλητερο για μας)

    Επίλογος:Μακριά απο Hellas Online
    Το τρελό ειναι οτι το maximum ειναι 20 ημέρες ενώ περιμέναμε 23 μέρες για να μας ενεργοποιησουν λάθος και απαιτούν να περιμένουμε και άλλες 20 ημέρες για το VDSL!!!!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.123
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Ε οκ συμβαίνουν αυτα, ειδικά αν δεν γίνονται ηλεκτρονικά ...
    Και λογικά με τόσες χιλιάδες ενεργοποιήσεις αυτο τον μήνα που εχει τις προσφορές ακόμη πιο πιθανό.
    Αν απο αυτο μόνο βγάζεις επίλογο μακριά απο HOL ε τότε δεν έχεις ζοριστεί απο εταιρεία και υπηρεσίες.
    Παίζεις με το ADSL μέχρι να γινει η αλλαγή δεν χάθηκε και ο κόσμος
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  3. #3
    Εγγραφή
    05-12-2013
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    ΟΚ για το VDSL αλλά για την static ip που δεν μου βάζουν λόγο της εκκρεμότητας του VDSL (Εχω servers και δεν μπορω να τους λειτουργήσω χωρίς static ip) (http://www.ion-mastergroup.info)

    - - - Updated - - -

    +οτι εχω πρόσθεση ενα video game μου στο windows store και τώρα ειναι σε διαδικασία πιστοποίησης και αν οι υπάλληλοι της Microsoft δουν οτι η ιστοσελίδα που εχω δηλώσει ειναι down τότε θα μου απορρίψουν την εφαρμογή.

    - - - Updated - - -

    Επίσης εχω ζοριστεί με την "εταιρία" πΟΤΕ. (ΜΕ χρέωνε για υπηρεσίες που δεν μου πρόσφερε πριν κάτι χρόνια)

  4. #4
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Την αίτηση την έκανες Online ή απο κατάστημα vodafone?
    Δυστυχώς όπου υπάρχει και ο ανθρώπινος παράγοντας, οπως ειπε και ο djv, ειναι αναποφευκτο να γίνονται λάθη (...αυτά γίνονται παντού) .
    το θέμα βέβαια ειναι πώς θα το χειριστούνε το λάθος! Εαν όντως ενεργοποιήθηκε σαν adsl, και στις 24 δοθηκε τελικα για αλλαγη σε vdsl, εαν εισαι σε περιοχη με καλυψη απο Onu OTE, εκει αναγκαστικά
    τρέχουν οι χρόνοι ενεργοποίησης του ΟΤΕ , καθώς θα σε ενεργοποιήσουν απο το KV που σε εξυπηρετεί για να έχεις καθαρό 50/5.
    Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις κάνουν κάποια δώρα, πάγια κλπ , έχει αναφερθεί και απο άλλους εδω στο forum.

  5. #5
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ionas9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ για το VDSL αλλά για την static ip που δεν μου βάζουν λόγο της εκκρεμότητας του VDSL (Εχω servers και δεν μπορω να τους λειτουργήσω χωρίς static ip) (http://www.ion-mastergroup.info)

    - - - Updated - - -

    +οτι εχω πρόσθεση ενα video game μου στο windows store και τώρα ειναι σε διαδικασία πιστοποίησης και αν οι υπάλληλοι της Microsoft δουν οτι η ιστοσελίδα που εχω δηλώσει ειναι down τότε θα μου απορρίψουν την εφαρμογή.

    - - - Updated - - -

    Επίσης εχω ζοριστεί με την "εταιρία" πΟΤΕ. (ΜΕ χρέωνε για υπηρεσίες που δεν μου πρόσφερε πριν κάτι χρόνια)
    Sorry αλλα το ολο θεμα ειναι ολιγον καπως. Εαν κανεις κρισιμα πραγματα με το internet τοτε ΔΕΝ θα επρεπε να εξαρτασαι απο κανενα adsl/vdsl... Το προβλημα για το οποιο κατηγορεις αλλους το δημιουργησες απο μονος σου. Αφου αποφασισες να παιξεις με λυσεις χαμηλου κοστους τυπου xdsl θα επρεπε να εχεις φροντισει να υπαρχει και plan B σε περιπτωση που κατι παει στραβά.
    Αν αυριο καποιος σκαψει στο δρομο και κοψει κανα καλωδιο και μεινεις 5-6 μερες χωρις internet οπως συμβαινει συνηθως, τι θα γραφεις? Φταιει η εταιρεια αποχετευσης?

  6. #6
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry αλλα το ολο θεμα ειναι ολιγον καπως. Εαν κανεις κρισιμα πραγματα με το internet τοτε ΔΕΝ θα επρεπε να εξαρτασαι απο κανενα adsl/vdsl... Το προβλημα για το οποιο κατηγορεις αλλους το δημιουργησες απο μονος σου. Αφου αποφασισες να παιξεις με λυσεις χαμηλου κοστους τυπου xdsl θα επρεπε να εχεις φροντισει να υπαρχει και plan B σε περιπτωση που κατι παει στραβά.
    Αν αυριο καποιος σκαψει στο δρομο και κοψει κανα καλωδιο και μεινεις 5-6 μερες χωρις internet οπως συμβαινει συνηθως, τι θα γραφεις? Φταιει η εταιρεια αποχετευσης?
    Ειλικρινά LOL!!!

  7. #7
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Περιοχή
    Εξάρχεια
    Μηνύματα
    922
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17.864/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΩΛΛΕΤΗ
    Router
    Thomson TG789vn
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 13,0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κανει μπάμ οτι είναι κακόβουλο το όλο τόπικ. τα δυο μπαναρισμένα user id φαίνεται να είναι το ίδιο άτομο.
    Κάποιος admin να το κλειδώσει?

    - - - Updated - - -

    εξάλλου δεν νομίζω οτι μπορεί να ειπωθεί κάτι επιπλέον.

  8. #8
    Εγγραφή
    28-09-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11638/1014
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ έχω ήδη εγραφεί σε όλες τις πρωτοποριακές υπηρεσίες του ΙΟΝ ΜΑΣΤΕΡΓΚΡΟΥΠ.

    Αυτό.


Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με το φορουμ
    Από Prometheus στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-15, 16:02
  2. Πρόβλημα με το Service της ASUS
    Από amolla στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-14, 13:23
  3. Πρόβλημα με το ΖΤΕ ρούτερ του ΟΤΕ
    Από iwebdis στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-14, 08:08
  4. Πρόβλημα με συγχρονισμό = ξεχνάμε VDSL
    Από Ragnarokgr στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-14, 21:01
  5. προβλημα με ταχυτητα hol vdsl50
    Από nikos52 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-14, 21:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας