Σελ. 5 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 164
  1. #61
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πρωι πηρα 13888 εκανα ενεργοποιηση πριν 2 ωρεσ ελαβα τους κωδικους παιζει μια χαρα σε αλλο wifi αν στειλεις το μυνημα που ζηταει για να πιστοποιησει το νουμερο του τηλεφωνου

    Τι εννοείς "παιζει μια χαρα σε αλλο wifi" ;;

    Mπήκα στο MyTV και στην επιλογή για ενεργοποίηση ζητάει OTE Adsl/Vdsl σταθερό τηλέφωνο.

  2. #62
    Εγγραφή
    24-03-2006
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Ote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Fritz box 5530
    Path Level
    Fastpath
    Από το πρωί περίπου στις 10 που έλαβα το sms έχω λιώσει το κινητό.
    Ωραία ποιότητα εικόνας έχει, βέβαια είναι και 5 ίντσες η οθόνη του.
    Αλλοίμονο στον οδηγό που πάει γρήγορα επειδή έχει γρήγορο αμάξι και όχι επειδή ΑΥΤΟΣ είναι ικανός να κινηθεί γρήγορα!

  3. #63
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    <<Τι εννοείς "παιζει μια χαρα σε αλλο wifi" ;;>> μα προφανως οτι μπηκα με αλλο wifi και οχι οτε απλα στελνει μυνημα με το κινητο που πιστοποιει την ταυτοτητα

  4. #64
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    <<Τι εννοείς "παιζει μια χαρα σε αλλο wifi" ;;>> μα προφανως οτι μπηκα με αλλο wifi και οχι οτε απλα στελνει μυνημα με το κινητο που πιστοποιει την ταυτοτητα
    Όταν έκανες την ενεργοποίηση της υπηρεσίας, σου ζητήσανε σταθερό τηλέφωνο. Αυτό είναι ΟΤΕ ή άλλου παρόχου;

  5. #65
    Εγγραφή
    19-06-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    για μας που δεν έχουμε iphone, galaxy κλπ υπάρχει λύση?
    επίσης στη συσκευή που βλέπεις OTE TV GO πρέπει να είναι αναγκαστικά η cosmote sim που έχεις δηλώσει?

  6. #66
    Εγγραφή
    24-03-2006
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Ote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Fritz box 5530
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από splanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    για μας που δεν έχουμε iphone, galaxy κλπ υπάρχει λύση?
    επίσης στη συσκευή που βλέπεις OTE TV GO πρέπει να είναι αναγκαστικά η cosmote sim που έχεις δηλώσει?

    Αν πληροίς αυτές τις προδιαγραφές βλέπεις.

    Για τη σωστή λειτουργία της υπηρεσίας ελέγξτε ότι το κινητό ή το tablet σας ικανοποιεί τις υποχρεωτικά τις παρακάτω προδιαγραφές:

    • iOS: 7.x , 8.x

    • Android: 4.2 ή νεώτερο

    • Ανάλυση οθόνης:

    o Phone: 800*480 ή μεγαλύτερη

    o Tablet : 1280×800 ή μεγαλύτερη

    Για λόγους προστασίας των δικαιωμάτων περιεχομένου δεν είναι δυνατή η παρακολούθηση κάποιου προγράμματος σε συσκευές που έχουν γίνει root ή jailbreak
    Αλλοίμονο στον οδηγό που πάει γρήγορα επειδή έχει γρήγορο αμάξι και όχι επειδή ΑΥΤΟΣ είναι ικανός να κινηθεί γρήγορα!

  7. #67
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Ενεργοποίησα την υπηρεσια το πρωι τις Δευτερας μεσω του εμπορικου τμηματος στο 13888 . δηλωσα τον αριθμο του σταθερου που εχω την vdsl μαζι με το ote tv ( ιδια διευθυνση ,ιδιο ΑΦΜ) και για κινητό ενα καρτοκινητο cosmokarta που εχω σαν δευτερο νουμερο. Επειδη αργουσε πολύ να μου ερθουν οι κωδικοι τους ξανα πηρα τηλεφωνο και συνδεθηκα κατευθειαν με την τεχνικη υποστηριξη οπου μου τους κοινοποιησαν απο εκει. Το μηνυμα τελικα ήρθε στις 22:15 το βράδυ ενω το τηλεφωνο τις αιτησης ειχε γινει 08:04 .
    Πρωτες εντυπώσεις παρα πολύ καλό ωραιο αν και βρισκόμαστε ακομη σε πιλοτικο μεχρι 31/12/2015 διοτι καμια φορα ορισμενα καναλια ειναι εκτος αλλες φορες καποιο otesport αλλες φορες καποιο απο τα 2 Οtecinemas.
    Δοκιμες εγιναν με iPhone 6+ στο οποιο εκτος απο το σπιτι δοκιμαστηκε και σε wifi απο 2 καφετεριες με παροχο forthnet και cyta και επεξε κανονικα. Μολις ανοιξα την εφαρμογη μου εβγαλε μηνυμα οτι πρεπει να στειλει η εφαρμογη ενα μηνυμα δωρεαν για να μπορεσω να δω σε ξενο δικτυο εκτος ΟΤΕ Double play. Το εστειλε instant και instant τα καναλια ανοιξαν για θέαση.
    Για κάποιον που εχει ΟΤΕTV+DOUBLE PLAY+COSMOTE ειναι Best OF best. Τα προβλημα ξεκινουν εκει που εχεις αλλου το otetv αλλου το double play αλλου το κινητό. Παντος επειδη λογο CL απο αυγουστο ευτηχως που 16/9/2015 ληγει το συμβολαιο μου στην WIND και θα κανω φορατοτητα στην Cosmote για τον λογο οτι επειδη βρισκομαι συνεχεια εξω και θελω να δω μπαλα πρεπει καθε φορα να βγαζω την sim απο το android κινητο που εχω και να το βαζω στο iPhone για να κανω την δουλεια μου με αποτελεσμα να μπαινω βγαζω καρτες καθε λιγο και λιγακι.

  8. #68
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    εμενα μου λεει το εξης κουλο παροτι εχω adsl οτε στο σπιτι και συνδεομαι απο κει οτι η συσκευη δεν μπορει να στειλει το απαραιτητο sms για τη χρηση του wifi δικτυου και οτι για να μπορεσω να δω καποιο προγραμμα θα πρεπει να συνδεθω στο adsl του σπιτιου μου.οτε στο tablet συνδεεται ουτε στο κινητο λογικο αφου ειναι στο ιδιο δικτυο μου βγαζει το ιδιο μυνημα και στα δυο

  9. #69
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενεργοποίησα την υπηρεσια το πρωι τις Δευτερας μεσω του εμπορικου τμηματος στο 13888 . δηλωσα τον αριθμο του σταθερου που εχω την vdsl μαζι με το ote tv ( ιδια διευθυνση ,ιδιο ΑΦΜ) και για κινητό ενα καρτοκινητο cosmokarta που εχω σαν δευτερο νουμερο. Επειδη αργουσε πολύ να μου ερθουν οι κωδικοι τους ξανα πηρα τηλεφωνο και συνδεθηκα κατευθειαν με την τεχνικη υποστηριξη οπου μου τους κοινοποιησαν απο εκει. Το μηνυμα τελικα ήρθε στις 22:15 το βράδυ ενω το τηλεφωνο τις αιτησης ειχε γινει 08:04 .
    Πρωτες εντυπώσεις παρα πολύ καλό ωραιο αν και βρισκόμαστε ακομη σε πιλοτικο μεχρι 31/12/2015 διοτι καμια φορα ορισμενα καναλια ειναι εκτος αλλες φορες καποιο otesport αλλες φορες καποιο απο τα 2 Οtecinemas.
    Δοκιμες εγιναν με iPhone 6+ στο οποιο εκτος απο το σπιτι δοκιμαστηκε και σε wifi απο 2 καφετεριες με παροχο forthnet και cyta και επεξε κανονικα. Μολις ανοιξα την εφαρμογη μου εβγαλε μηνυμα οτι πρεπει να στειλει η εφαρμογη ενα μηνυμα δωρεαν για να μπορεσω να δω σε ξενο δικτυο εκτος ΟΤΕ Double play. Το εστειλε instant και instant τα καναλια ανοιξαν για θέαση.
    Για κάποιον που εχει ΟΤΕTV+DOUBLE PLAY+COSMOTE ειναι Best OF best. Τα προβλημα ξεκινουν εκει που εχεις αλλου το otetv αλλου το double play αλλου το κινητό. Παντος επειδη λογο CL απο αυγουστο ευτηχως που 16/9/2015 ληγει το συμβολαιο μου στην WIND και θα κανω φορατοτητα στην Cosmote για τον λογο οτι επειδη βρισκομαι συνεχεια εξω και θελω να δω μπαλα πρεπει καθε φορα να βγαζω την sim απο το android κινητο που εχω και να το βαζω στο iPhone για να κανω την δουλεια μου με αποτελεσμα να μπαινω βγαζω καρτες καθε λιγο και λιγακι.
    έτσι ακριβώς είναι...η ελπίδα που είχα ότι θα μπορούσα να το κάνω να παίξει στο iPad only wifi εξανεμίστηκε..."η συσκευή δεν μπορεί να στείλει το απαραίτητο SMS" άρα όποιος έχει iPad μπορεί να βλέπει μόνο μέσα στο σπίτι του...κρίμα...στο iPhone όμως που το έχω και jailbreak παίζει κανονικά και εκτός σπιτιού(σύνδεση wifi άλλου παρόχου)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dynamitis : 28-04-15 στις 19:14.

  10. #70
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dynamitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο iPhone όμως που το έχω και jailbreak παίζει κανονικά και εκτός σπιτιού(σύνδεση wifi άλλου παρόχου)

    Nα ξέρεις ότι κάποια στιγμή μέχρι να τελειώσει το πιλοτικό η συσκευες που θα είναι Jailbroken θα βγούν εκτος

  11. #71
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nα ξέρεις ότι κάποια στιγμή μέχρι να τελειώσει το πιλοτικό η συσκευες που θα είναι Jailbroken θα βγούν εκτος
    το πιλοτικό τελειώνει τέλος του χρόνου....μεχρι τότε έχει ο θεος...το πρόβλημα δεν είναι αυτό...το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι δεν αφήνουν στους κατόχους ipad να βγουν από το σπίτι τους....εχεις ipad κάτσε σπίτι σου λένε αν θέλεις να δεις...αν είναι να κάτσω σπίτι βλέπω και στην tv δεν θα δω στο ipad...τέλειος απαράδεκτο...η εφαρμογή τους για ipad μεσα στο apple store έχει γεμίσει με απαξιωτικά σχόλια...

  12. #72
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Με τους κωδικους που σου στελνουν μπορεις να μπεις απο οποιαδηποτε συσκευη τελικα, κατι ειναι και αυτο. Παιζει καλα λιγο που το ειδα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 28-04-15 στις 19:49.
    No Justice - No Peace

  13. #73
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οτε ειχα οτε εδωσα

  14. #74
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Αρχισαν τα οργανα της απατης...

    Χαλ-Λιβερπουλ δεν μεταδιδεται στο οτε go (λογω δικαιωματων premier league?) και το γελιο συνεχιζεται!!!

  15. #75
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Τι κουλο ειναι αυτο παλι?
    No Justice - No Peace

Σελ. 5 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-16, 17:48
  2. Μηνύματα: 151
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-14, 13:26
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-14, 16:22
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-14, 18:59
  5. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-14, 17:36

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας