Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.689
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Q-Telecom
    Σύμφωνα με ανακοίνωση της Wind, παρατείνεται η δωρεάν διάθεσης της χρήσης δεδομένων της WhatsApp εφαρμογής στην Q Card ως τις 30 Ιουνίου 2015.

    Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει.


    Σε συνέχεια της ανακοίνωσης της 17ης Φεβρουαρίου 2015, η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει την παράταση της δωρεάν περιόδου χρήσης της WhatsApp εφαρμογής μέχρι και 30 Ιουνίου 2015. Όλοι οι συνδρομητές της Q, παλιοί και νέοι, μπορούν να απολαμβάνουν εντελώς δωρεάν και απεριόριστα (χωρίς πολιτική ορθής χρήσης) τη χρήση δεδομένων της WhatsApp εφαρμογής, χωρίς καμία προϋπόθεση μέχρι και τις 30 Ιουνίου 2015.

    H WIND διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή/ και τερματισμού ή ανάκλησης όλων των παραπάνω εμπορικά διαθέσιμων πακέτων/προσφορών ή/και της μετατροπής των σχετικών όρων ή/και τροποποίησης των ανωτέρω προσφορών, ακολουθώντας την προσήκουσα διαδικασία ενημέρωσης των συνδρομητών, όπως εκάστοτε ορίζεται από την κείμενη νομοθεσία.

    Για περισσότερες πληροφορίες ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα της WIND www.wind.gr ή την εξυπηρέτηση πελατών WIND/ καρτοκινητή Q, καλώντας 1222 από κινητό Q card (0,24€/ κλήση) ή 6935601260 από σταθερό τηλέφωνο (με χρέωση για κλήσεις προς κινητά). Η WhatsApp δεν υποστηρίζει ούτε εγκρίνει προϊόντα ή υπηρεσίες που δεν προσφέρονται από τη WhatsApp.

    Το WhatsApp είναι ένα εμπορικό σήμα της WhatsApp Inc.

    Πηγή : Wind

  2. #2
    Εγγραφή
    10-01-2006
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    8(dB) / 36(dB)
    Επειδή δεν το έπιασα, τι εννοεί "δωρεάν χρήση δεδομένων της εφαρμογής"; Είχαν βάλει κάποιο CAP στην χρήση της; Και συγκεκριμένα μόνο σε αυτή; (γιατί όχι στο viber ή skype);

  3. #3
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και τα ψιλα γραμματα:

    "Οι φωνητικές κλήσεις μέσω του Internet μεταξύ των χρηστών της εφαρμογής WhatsApp δεν παρέχονται δωρεάν στους Q συνδρομητές, προς το παρόν. Οι συνδρομητές θα χρεώνονται δεδομένα για αυτές τις κλήσεις σύμφωνα με τα ενεργοποιημένα τους πακέτα ή τη βασική χρέωση δεδομένων που ισχύει στην Q."

    http://www.wind.gr/gr/q/giati-q/q-whatsapp/

    Οταν λεγαμε οτι ειναι τριχες αυτη η προσφορα καποιοι ελεγαν οτι θα μπορουν και να μιλανε δωρεαν και οτι ζηλευουμε οι υπολοιποι που δεν το δινουν και στο viber. Ακουσουν ακουσον. Λες και δεν μπορεις στην τελικη να βαλεις το προγραμμα σε περιπτωση που αξιζει.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τι να την κάνεις τη δωρεάν χρήση ειδικά για το Whatsapp...
    Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 3 GB !! Ενα απο την προσφορά 8Ε για 10 μήνες. Άλλο ενα δωρεάν απο τα 10Ε που έβαλα και ενα τρίτο που χωρίς προφανή λόγο μου έδωσαν προχτές στις 3 το πρωί... Μόνο με torrents μπορώ να τα φάω.

  5. #5
    Εγγραφή
    26-02-2015
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τα ψιλα γραμματα:

    "Οι φωνητικές κλήσεις μέσω του Internet μεταξύ των χρηστών της εφαρμογής WhatsApp δεν παρέχονται δωρεάν στους Q συνδρομητές, προς το παρόν. Οι συνδρομητές θα χρεώνονται δεδομένα για αυτές τις κλήσεις σύμφωνα με τα ενεργοποιημένα τους πακέτα ή τη βασική χρέωση δεδομένων που ισχύει στην Q."

    http://www.wind.gr/gr/q/giati-q/q-whatsapp/

    Οταν λεγαμε οτι ειναι τριχες αυτη η προσφορα καποιοι ελεγαν οτι θα μπορουν και να μιλανε δωρεαν και οτι ζηλευουμε οι υπολoοιποι που δεν το δινουν και στο viber. Ακουσουν ακουσον. Λες και δεν μπορεις στην τελικη να βαλεις το προγραμμα σε περιπτωση που αξιζει.
    από μονη σου ξεφτιλίζεσαι με τα λεγόμενα σου wind Τραγικο..Απεριόριστο με περιορισμό Γελαει ο κοσμος χάσατε το νοημα της λέξεις [απεριόριστος -η -ο : που δεν υπόκειται σε περιορισμό]
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος souflami : 03-05-15 στις 03:14.

  6. #6
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Και επειδή μου έσβησαν το μήνυμα χτες, υπάρχουμε και εμείς που εκμεταλλευόμαστε την προσφορά και χαιρόμαστε με την ανανέωση της προσφοράς

  7. #7
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Aστεια πραγματα.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Και τι χρησιμότητα έχει αν δε δικαιούσαι δωρεάν κλήσεις? Κράχτης είναι, γι' αυτό το κρατάνε τόσο καιρό...

  9. #9
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να την κάνεις τη δωρεάν χρήση ειδικά για το Whatsapp...
    Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 3 GB !! Ενα απο την προσφορά 8Ε για 10 μήνες. Άλλο ενα δωρεάν απο τα 10Ε που έβαλα και ενα τρίτο που χωρίς προφανή λόγο μου έδωσαν προχτές στις 3 το πρωί... Μόνο με torrents μπορώ να τα φάω.
    Καλά κατεβάσματα λοιπόν

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και επειδή μου έσβησαν το μήνυμα χτες, υπάρχουμε και εμείς που εκμεταλλευόμαστε την προσφορά και χαιρόμαστε με την ανανέωση της προσφοράς
    +100

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι χρησιμότητα έχει αν δε δικαιούσαι δωρεάν κλήσεις? Κράχτης είναι, γι' αυτό το κρατάνε τόσο καιρό...
    τσαμπα μυνήματα

  10. #10
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    τσαμπα μυνήματα
    Και πόσα ΜΒ θέλεις για τα τσάμπα μηνύματα? Καλύτερα να μην την έκαναν καθόλου την προσφορά δηλαδή...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να την κάνεις τη δωρεάν χρήση ειδικά για το Whatsapp...
    Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 3 GB !! Ενα απο την προσφορά 8Ε για 10 μήνες. Άλλο ενα δωρεάν απο τα 10Ε που έβαλα και ενα τρίτο που χωρίς προφανή λόγο μου έδωσαν προχτές στις 3 το πρωί... Μόνο με torrents μπορώ να τα φάω.
    Κι εγώ έχω την προσφορά της Q με το 1GB κάθε μήνα για το υπόλοιπο του '15... Δεν τελειώνουν με τίποτα, δηλαδή τα μισά τα τρώω σε speedtests... (Επειδή έχω Dual SIM με φοιτητικό CU, τρώω και από εκεί...)

  11. #11
    Εγγραφή
    07-11-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Θετική κίνηση σίγουρα, ωστόσο η Q δίνει γενικά πολλά data δωρεάν κάθε μήνα

  12. #12
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι χρησιμότητα έχει αν δε δικαιούσαι δωρεάν κλήσεις? Κράχτης είναι, γι' αυτό το κρατάνε τόσο καιρό...
    χορηγική διαφήμιση είναι
    το Whatsapp πλήρωσε τη Wind για να το διαφημίσει στο νεανικό κοινό, εξου κι χαζοπροσφορά μέσω Q που θυμίζει περισσότερο τα πακέτα μηνυμάτων που δίνανε παλιότερα τα CU, WhatsUp

    πρακτικά βολεύει ελάχιστους
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  13. #13
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Cosmote Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    όσοι έχουν smartphone έχουν και whatsapp.
    Επειδή μερικούς δεν αρέσει η προσφορά δεν σημαίνει οτι ειναι άχρηστη. Υπάρχουν άλλοι που την βρίσκουν πολυ καλή!

  14. #14
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsluser1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όσοι έχουν smartphone έχουν και whatsapp.
    Επειδή μερικούς δεν αρέσει η προσφορά δεν σημαίνει οτι ειναι άχρηστη. Υπάρχουν άλλοι που την βρίσκουν πολυ καλή!
    δεν έχουν όλοι whatsapp βέβαια
    υπάρχουν κάμποσα εναλλακτικά προγράμματα για την ίδια δουλειά, που δεν κοροϊδεύουν και τους χρήστες τους για να τους πάρουν συνδρομή
    εσένα μπορεί να σε βολεύει αυτή η προσφορά. όποιον βάζει χρήματα στο καρτοκινητό του όμως, άρα τσιμπάει και τα Gb, δε λέει και τίποτα.
    η διαφήμιση όμως γίνεται
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  15. #15
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν έχουν όλοι whatsapp βέβαια
    υπάρχουν κάμποσα εναλλακτικά προγράμματα για την ίδια δουλειά, που δεν κοροϊδεύουν και τους χρήστες τους για να τους πάρουν συνδρομή
    ξέρεις κανέναν να έχει πληρώσει; Σε κάθε ανακοίνωση για το wa το ίδιο ακούμε αλλά κανείς δεν πληρώνει. Τουλάχιστον δεν ξέρω κανέναν εγώ και απ ότι γράφτηκε στο forum στην προηγούμενη ανανέωση της προσφοράς κανείς δεν είχε πληρώσει. Το έχω τρία χρόνια και κάθε τόσο ανανεώνεται η 12μηνη διάρκεια χωρίς να πληρώνω φράγκο.

    Όποιον βάζει χρήματα δεν τον ενδιαφέρει, άρα γιαυτό ακριβώς είναι προσφορά. Δεν είσαι υποχρεωμένος να βάλεις χρήματα. Μπορεί να μην σας βολεύει όλους αλλά για κάποιος είναι σωτήριο

    Spoiler:
    Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί στην Ελλάδα το wa δεν έχει πιάσει τόσο, ενώ στο εξωτερικό κυριαρχεί. Ίσως είναι ο φόβος της συνδρομής αν και εγώ πιστεύω ότι λόγω ακριβών χρεώσεων ο Έλληνας είχε φύγει από την λογική του sms και δύσκολα γυρίζει πίσω
    .

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 153
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-15, 23:22
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-15, 21:01
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-15, 20:49
  4. Μηνύματα: 87
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-14, 17:29
  5. Κάρτα δεδομένων της Vodafone (για tablet) δε λειτουργεί σε smartphone
    Από hellenicsun στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-14, 17:09

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας