Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 36
  1. #16
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φταιει γιατι δινει το λειτουργικο της σε κατασκευαστες υπο πολυ χαλαρους ορους.
    Το αποτελεσμα ειναι οτι η ευθυνη της αναβαθμισης μεταβιβαζεται ατυπως στον κατασκευαστη.

    Φαντασου π.χ. στον υπολογιστη σου που τρεχει Windows να περιμενες τις αναβαθμισεις απο τον OEM (Π.χ. Dell, HP, Lenovo κ.ο.κ) αντι για την Microsoft
    Aκυρο παραδειγμα. Τα win δεν ειναι τροποποιημενα. Οι κατασκευαστες αλλαζουν τα φωτα στο android.

    H Google εχει επιλεξει μια φιλοσοφια για το λειτουργικο της και εχει δικαιωθει. Ουτε να πιεσεις εταιρειες μπορεις ουτε τιποτε αλλο. Ειναι σαν αν εχεις iphone και να παραπονιεσαι γιατι δεν μπορεις να το παραμετροποιησεις. Ολοι εχουν τα θετικα και τα αρνητικα τους.

    Οποιος θελει αμεσα αναβαθμισεις η παιρνει nexus η αλλο OS. Απλο.

    Μια λυση θα ηταν το προγραμμα silver για περισσοτερες επιλογες συσκευων με καθαρο android.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 06-05-15 στις 00:17.
    No Justice - No Peace

  2. #17
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Artemius νομιζω οτι υπερβαλεις. Τα προβληματα σε windows, με τετοιο μεριδιο αγορας, και μαλιστα οταν η πλειονοτητα των δηθεν "ψαγμενων" χρησιμοποιει πειρατικα, νομιζω ειναι δεν ειναι τοσο διαδεδομενα.
    Αναφορικα με τα κινητα, μιας και δεν ειμαι πολυ φαν ας πουμε των νεων τεχνολογιων σε αυτο τον τομεα, ποτε δεν καταλαβα γιατι καποιες συσκευες δεν αναβαθμιζονται με την ελευση νεου "λειτουργικου".
    Καθε νεα εκδοση θα επρεπε να εχει την δυνατοτητα αυτη, που να δινει περιορισμους με βαση το hardware της συσκευης.
    Αν οι κατασκευαστες επιλεγουν να το τροποποιουν, ειναι δικο τους προβλημα, οπως και προβλημα της google που τους αδειοδοτει με τετοιους ορους. Επιλογη του αγοραστη ειναι.

  3. #18
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Πράγματι οι αναβαθμίσεις έχουν πρόβλημα. Αλλά η google έχει κάνει οτι μπορεί για το θέμα. Δεν μπορεί προφανώς να βγάζει η ίδια αναβαθμίσεις για hardware που δεν είναι δικό της.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχουν και αδικο, ειναι κωμωδια αυτο που συμβαινει με τις αναβαθμισεις στο Android.
    Μονο η Apple ειναι τα παει καλα με τις αναβαθμισεις
    Ναι γιατί η apple δίνει το λειτουργικό της σε εκατοντάδες κατασκευαστές ε; Οτι να ναι....

  4. #19
    Εγγραφή
    19-03-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10383/979
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Netgear DGND3700v2
    SNR / Attn
    5.1(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Open source? Το android δεν είναι καθόλου open source. Μια χαρά closed source της google είναι. Άλλο το ότι παρέχει και το AOSP.

    Επίσης, τι σημασία έχει το hardware; Εφόσον οι αναβαθμίσεις ασφαλείας δεν αφορούν κάποιο υποσύστημα (πχ κάμερα) είναι κοινές σε όλα τα τηλέφωνα.

    Το μόνο πρόβλημα είναι η ΜΑΝΙΑ με τους launchers των OEMs, οι οποίοι δεν θα δουλεύουν 100% αν αλλάξει κάτι στο λειτουργικό. Αν σταματήσουν με τους launchers και βάζουν όλοι stock, με επιλογή να πας σε Sense/Touchwiz/etc όλοι θα είναι πολύ πιο χαρούμενοι.

  5. #20
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.229
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχουν και αδικο, ειναι κωμωδια αυτο που συμβαινει με τις αναβαθμισεις στο Android.
    Μονο η Apple ειναι τα παει καλα με τις αναβαθμισεις
    Καλημέρα καλη! και εγω συμφωνω απολυτα οσον αφορα ΜΟΝΟ αναβαθμισεις, αλλα μην ειμαστε 100% αδικοι!!!! γιατι απλα η Apple εχει η ιδια ολο το H/W!!!!! ενω η Google Οχι! εχει ενα καρο κατασκευαστες και οι περισσοτεροι βγαζουν δικες τους roms με οτι να ειναι μεσα, οποτε δεν μπορει να γινει αναβαθμιση σε ολα, για να ειμαστε οκ πρεπει να παιρνουμε ειτε δικα της ειτε πολυ καλες μαρκες πχ sony, εγω που εχω την κινεζικη μαρκα Zopo το μοντελο πχ 980 το 1ο εμεινα στο 4.2.2 και επρεπε καποιος τριτος να κανει μια custom rom για να παω σε kitkat και το 5 ισως να μην το δω και ποτε στο τηλεφωνο μου. Για τα φτηνα tablets που πουλανε ολα τα Ελληνικα γνωστα καταστηματα οσα ειναι με παλιοτερη εκδοση μενουν εκει. Σπανια παιζουν αναβαθμισεις. Εχω ενα 7αρι ταμπλετοτηλεφωνο και ενα 8αρι αλλο και το 1ο με 4.2.1 και το δευτερο με 4.1.1 και δεν εχω βρει ουτε κατι σε custom. Για να πουμε και την Apple γιατι στα παλια μοντελα αναβαθμισεις κανει? εχω ενα Mac mini G4 και δεν βρισκω τπτ μονο παλια προγραμματα, μη πω για Ipad, ipod, iphone πχ 3GS κτλ, δλδ τα πετας και παιρνεις νεα αμα θες αναβαθμιση.
    Οταν παιρνεις το φτηνιαρικο μαρκα αγνωστη και κινεζικες οι περισσοτεροι αγοραστες το ξερουν οτι μπορει ΠΟΤΕ να μην παρουν αναβαθμιση, τουλαχιστον εγω το γνωριζα, αλλα δεν ηθελα να δωσω και πολλα ευρω να παω σε nexus, sony και αλλους που ξερω οτι δινουν. Προσωπικα εγω θεωρω οτι δεν φταιει η Google ουτε στο παραμικρο. Και καλο ειναι να μην συγκρινουμε ανομοια πραγμαατα. Οταν η Apple εχει και το H/W και δεν το δινει σε κανεναν αλλον κατασκευαστη, ενω η Google το android υπαρχει στα παντα. Εκτος κινητα-tablets εχει για τηλεορασεις, media centers, raspberry, συστηματα αυτοκινητου κτλ. Για ολα η Google φταιει ομως ετσι? ....ας αφησει ανοιχτο το IoS η Apple να το βαζουν παντου και τα ξαναλεμε τοτε....until then εντελως ακυρη η συγκριση αυτη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 06-05-15 στις 06:42.

  6. #21
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα καλη! και εγω συμφωνω απολυτα οσον αφορα ΜΟΝΟ αναβαθμισεις, αλλα μην ειμαστε 100% αδικοι!!!! γιατι απλα η Apple εχει η ιδια ολο το H/W!!!!! ενω η Google Οχι! εχει ενα καρο κατασκευαστες και οι περισσοτεροι βγαζουν δικες τους roms με οτι να ειναι μεσα, οποτε δεν μπορει να γινει αναβαθμιση σε ολα, για να ειμαστε οκ πρεπει να παιρνουμε ειτε δικα της ειτε πολυ καλες μαρκες πχ sony, εγω που εχω την κινεζικη μαρκα Zopo το μοντελο πχ 980 το 1ο εμεινα στο 4.2.2 και επρεπε καποιος τριτος να κανει μια custom rom για να παω σε kitkat και το 5 ισως να μην το δω και ποτε στο τηλεφωνο μου. Για τα φτηνα tablets που πουλανε ολα τα Ελληνικα γνωστα καταστηματα οσα ειναι με παλιοτερη εκδοση μενουν εκει. Σπανια παιζουν αναβαθμισεις. Εχω ενα 7αρι ταμπλετοτηλεφωνο και ενα 8αρι αλλο και το 1ο με 4.2.1 και το δευτερο με 4.1.1 και δεν εχω βρει ουτε κατι σε custom. Για να πουμε και την Apple γιατι στα παλια μοντελα αναβαθμισεις κανει? εχω ενα Mac mini G4 και δεν βρισκω τπτ μονο παλια προγραμματα, μη πω για Ipad, ipod, iphone πχ 3GS κτλ, δλδ τα πετας και παιρνεις νεα αμα θες αναβαθμιση.
    Οταν παιρνεις το φτηνιαρικο μαρκα αγνωστη και κινεζικες οι περισσοτεροι αγοραστες το ξερουν οτι μπορει ΠΟΤΕ να μην παρουν αναβαθμιση, τουλαχιστον εγω το γνωριζα, αλλα δεν ηθελα να δωσω και πολλα ευρω να παω σε nexus, sony και αλλους που ξερω οτι δινουν. Προσωπικα εγω θεωρω οτι δεν φταιει η Google ουτε στο παραμικρο. Και καλο ειναι να μην συγκρινουμε ανομοια πραγμαατα. Οταν η Apple εχει και το H/W και δεν το δινει σε κανεναν αλλον κατασκευαστη, ενω η Google το android υπαρχει στα παντα. Εκτος κινητα-tablets εχει για τηλεορασεις, media centers, raspberry, συστηματα αυτοκινητου κτλ. Για ολα η Google φταιει ομως ετσι? ....ας αφησει ανοιχτο το IoS η Apple να το βαζουν παντου και τα ξαναλεμε τοτε....until then εντελως ακυρη η συγκριση αυτη
    Ναι αλλα κοίταξε η Google είχε πει ότι θα το δώσει και ενώ είχε πει με τους κατασκευαστές ότι δεν θα κανονίσουνε δεν το έδωσε γιατί έπρεπε να κανονίσουν πρώτα και έτσι είπαν δεν θα γίνει.

  7. #22
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.229
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από illuminati Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα κοίταξε η Google είχε πει ότι θα το δώσει και ενώ είχε πει με τους κατασκευαστές ότι δεν θα κανονίσουνε δεν το έδωσε γιατί έπρεπε να κανονίσουν πρώτα και έτσι είπαν δεν θα γίνει.
    Δεν βγαζω καποιο νοημα απο αυτα που λες τουλαχιστον οπως τα εχεις γραψει, υπευθυνος για τις αναβαθμισεις ειναι ο καθε κατασκευαστης, η Google αφηνει ανοιχτο το λειτουργικο να γινουν οι αναβαθμισεις, πως δλδ ο καθε προγραμματιστης βγαζει? πχ εμενα στο κινητο η Zopo δεν βγαζει 4.4 η Google φταιει πως σε αλλα μοντελα εβγαλε???? o Italos Paolo (www.needrom.com) πως εβγαλε 4.4.2? η Google θα πιασει απο τον χερακι τον καθενα να πει ελα παιδακι μου κανε αναβαθμιση? αν ειναι δυνατον δλδ, προσωπικα το θεωρω εντελως για γελια το θεμα....οκ ο τελικος καταναλωτης την πληρωνει και αυτοι που δεν ξερουν κιολας θεωρουν υπευθυνη την Google, αλλα να το ακουω αυτο απο ατομα που γνωριζουν? να πω οτι ειναι ασχετοι κιολας τοτε θα καταλαβαινα.

    Αυτα που ειπα πριν για την Apple ισχυουν και για την Ms, ποσες μαρκες κινητων-Tablet εχει με windows? για να δουμε στα μικρα μοντελα nokia θα δωσουν win 10 ή μονο να την λενε στην Google ειναι ικανοι? περιμενω να δω στο 530 http://www.microsoft.com/el-gr/mobil...pecifications/ τι θα γινει που εχει ο αδερφος μου....αμα δεν δω τα 10αρια θα πεσει το κραξιμο της αρκουδας για την MS.

    Οποτε το προβλημα με τις αναβαθμισεις δεν ειναι στο ιδιο το android, αλλα προβλημα με τους κατασκευαστες ειναι. Ξαναλεω οταν η ms δωσει τα win και η apple το ios σε οσους κατασκευαστες εχουν το android τοτε θα ειμαστε αξιοι να μιλησουμε και να συγκρινουμε, αλλιως ειμαστε 1.000.000% αδικοι απεναντι στην Google. Οι κατασκευαστες φταινε που δεν δινουν αναβαθμισεις στο android ΤΟΥΣ οχι η Google. Τα ιδια κανει και η Motorola, καποτε ειχα ενα κινητακι το αφησε στο 2.1 εγω με custom rom το εφτασα 2.3.7, τα ιδια κανει και σε αλλα μοντελα της, μονο στα καλα δινει, επιλογη της ειναι για να αγοραζουμε τα ακριβοτερα, αλλα wait i forgot!!!! η Google Φταιει ετσι????

    Ενταξει χωρις πλακα εχω σπαστει παρα πολυ με συσκευες με android που δεν παιρνουν αναβαθμισεις, γιατι απλα δεν γουσταρω να πρεπει να πληρωσω ποσα ευρω παραπανω για να εχω και παλι να μην ειμαι 100% σιγουρος εκτος αμα παρω συσκευες της Google. Σε ΚΑΜΙΑ ομως απολυτως περιπτωση δεν κατηγορω την ιδια αλλα τον καθε εκαστοτε κατασκευαστη, οπως πχ την Zopo Που παρολα τα μυνηματα μας γραφουν κανονικα, εκτος βεβαια αμα μαθω να κανω roms και compile kernel απο αλλες αντιστοιχες συσκευες οπως εκανε αυτος ο Paolo που απο 8πυρηνο Zopo 980 εκανε compile Kernel για να μπορεσει το Kitkat που ειχε βγαλει εκει η ιδια η Zopo να το περασει στα 4πυρηνα κινητα της ιδιας εταιριας, κατι που επρεπε να κανει Η ΙΔΙΑ η εταιρια δλδ! γιαυτο την επομενη φορα θα αγορασω JOLLA phone Και tablet με Sailfish OS που ειναι και ΚΑΘΑΡΟ linux και εχει και αναβαθμισεις.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 06-05-15 στις 11:02.

  8. #23
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.287
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι γιατί η apple δίνει το λειτουργικό της σε εκατοντάδες κατασκευαστές ε; Οτι να ναι....
    Αλλαζει κατι;
    Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο οσες δικαιολογιες και να αναφερεις: Το Android εχει σοβαρο προβλημα με τις αναβαθμισεις. Period.
    Το γιατι δεν αφορα τον απλο καταναλωτη.

  9. #24
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    To android δεν έχει κανένα πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις. Οι κατασκευαστές δεν αναβαθμίζουν για να πουλάν συσκευές. Τόσο απλό.

  10. #25
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.229
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    To android δεν έχει κανένα πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις. Οι κατασκευαστές δεν αναβαθμίζουν για να πουλάν συσκευές. Τόσο απλό.
    +1.000.000! έτσι ακριβώς δεν είναι πρόβλημα του android αυτό, αλλά πρόβλημα με τους κατασκευαστές. Αρκετές γνωστές μεγάλες εταιρίες (βλέπε Motorola) αναβαθμίζουν τα μεγάλα μοντέλα ενώ τα μικρά τα αφήνει στο έλεος του Θεού, έτσι απλά πρέπει να τα σκάσεις να πας σε ακριβότερο, μεγαλύτερο ή και νεότερο. Το ίδιο και σε sony, samsung και άλλες εταιρίες ακόμα. Απορώ πως κάποιοι αδυνατούν ακόμα να το καταλάβουν αυτό. Οι κατασκευαστές σε όλα τα μέσα (όχι μόνο τηλέφωνα και tablets) είναι εκατοντάδες που έχουν android στις συσκευές τους. Η σύγκριση που έγινε με την Apple (που είναι η ίδια κατασκευαστής!!!!! αλλά και με συσκευές με MS που είναι οι κατασκευαστές 2 και ο κούκος) είναι παντελώς άσκοπη και άδικη. Δηλαδή η Google να τους κυνηγάει πρέπει για να δώσουν αναβαθμίσεις? απλά όσες συσκευές είναι φτηνές και δεν έχουν ζήτηση απλά δεν κάνουν οι κατασκευαστές τους καν τον κόπο να ασχοληθούν! δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα είτε μας αρέσει είτε όχι.
    Διαβάστε και εδώ : http://www.gsmarena.com/no_lollipop_...news-12141.php ποιος φταίει άραγε?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 06-05-15 στις 13:53.

  11. #26
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι παντελώς άσκοπη και άδικη.
    +84.326.582.498.432.953.294!

    Γίαυτό έχω κάνει το smartphone μου dual boot και έχω ξενοιάσει!

  12. #27
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια, ακόμα και στις ναυαρχίδες. Και το nexus 5 που πήρα είχα την χειρότερη εμπειρία. Το mio a701 που φόραγε windows mobile 5 καλύτερη εμπειρία είχα Θέλω να πω και οι nexus συσκευές που παίρνουν αναβαθμίσεις έχουν ένα σωρό θέματα...

    Καθαρά προσωπική μου άποψη, πιστεύω πως στους περισσότερους το android κοστίζει περισσότερο , αρχικά παίρνουν μια android συσκευή γιατί είναι φθηνότερη από iphone μετά δεν παίρνει αναβαθμίσεις δεν έχει αξία μεταπώλησης αγοράζουν νέα συσκευή.

  13. #28
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια, ακόμα και στις ναυαρχίδες. Και το nexus 5 που πήρα είχα την χειρότερη εμπειρία. Το mio a701 που φόραγε windows mobile 5 καλύτερη εμπειρία είχα Θέλω να πω και οι nexus συσκευές που παίρνουν αναβαθμίσεις έχουν ένα σωρό θέματα...

    Καθαρά προσωπική μου άποψη, πιστεύω πως στους περισσότερους το android κοστίζει περισσότερο , αρχικά παίρνουν μια android συσκευή γιατί είναι φθηνότερη από iphone μετά δεν παίρνει αναβαθμίσεις δεν έχει αξία μεταπώλησης αγοράζουν νέα συσκευή.
    Βασικά κάνουν λάθος επιλογή στο τι θα αγοράσουν και περιμένουν να δουλεύει σαν κάτι άλλο

  14. #29
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.818
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια, ακόμα και στις ναυαρχίδες. Και το nexus 5 που πήρα είχα την χειρότερη εμπειρία. Το mio a701 που φόραγε windows mobile 5 καλύτερη εμπειρία είχα Θέλω να πω και οι nexus συσκευές που παίρνουν αναβαθμίσεις έχουν ένα σωρό θέματα...

    Καθαρά προσωπική μου άποψη, πιστεύω πως στους περισσότερους το android κοστίζει περισσότερο , αρχικά παίρνουν μια android συσκευή γιατί είναι φθηνότερη από iphone μετά δεν παίρνει αναβαθμίσεις δεν έχει αξία μεταπώλησης αγοράζουν νέα συσκευή.

    Δηλαδή μας λες να πάρουμε 1000€ κινητό (π.χ. iPhone). για να το πουλήσουμε μετά από 2 χρόνια στα 200€ και να μην πάρουμε ένα Android με 300€, γιατί μετά από 2 χρόνια δεν πουλιέται.. Γιατί τι είναι να χάνεις 800€, μπρος στα 300.

  15. #30
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή μας λες να πάρουμε 1000€ κινητό (π.χ. iPhone). για να το πουλήσουμε μετά από 2 χρόνια στα 200€ και να μην πάρουμε ένα Android με 300€, γιατί μετά από 2 χρόνια δεν πουλιέται.. Γιατί τι είναι να χάνεις 800€, μπρος στα 300.
    Αν ήταν έτσι δε το ανέφερα καν θα πω ότι το iphone 4 16gb μου είχε κοστίσει ~400 καινούργια συσκευή το κράτησα 4 χρόνια (δε θα το πούλαγα),το πούλησα 180€ την ίδια περίοδο πούλησα το nexus 5 32gb 270€ που δεν είχε κλείσει χρόνο

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας