Σελ. 6 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 200
  1. #76
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Έχω κάνει προληπτικά φραγή σε όλους μου τους αριθμούς κινητών για λήψη χρεώσιμων πενταψηφίων.
    Δεν έχω λάβει μήνυμα σχετικό αλλά ούτε και έχω χρεωθεί ποτέ.

    Χθες καλεσαν στο σταθερό δεν το σήκωσα εγώ. Κλήση από 12485 από ηχογραφημένο μήνυμα. Πατήστε ...(αριθμός) για να έχετε έκπτωση προσφορά. Δεν ξέρω τι είναι αυτό αφού δεν απάντησα εγώ.

  2. #77
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που ειπα μου το ειπαν απ το cosmote οταν πηρα τηλ για φραγη 5ψηφιων !!!!!
    ειπα για φραγη 5ψηφιων δεν ξερω αν εχει διαφορα αν ελεγα για μυνηματα ...

    αν καποιος εχει κανει φραγη ας μας πει αν εχει λαβει μήνυμα απο 5ψηφιο απο τον παροχο
    Ισχύει ότι έγραψε ο ariadgr.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #78
    Εγγραφή
    27-01-2014
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πήρα πίσω τον κλεμμένο χρόνο ομιλίας. Ακολουθούν όλες οι σχετικές επικοινωνίες σε περίπτωση που κάποιος τις χρειαστεί.

    Προς Telebox 1:

    Πριν 3 ώρες έλαβα στο κινητό μου με αριθμό 69xxxxxxxx ένα μήνυμα που έγραφε "ΔΩΡΕΑΝ SMS: ΒΑΛΕ ΤΟ PIN xxxxx ΣΤΟ WEBPAGE ΚΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΤΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ MYGROOVYAPPS". Φυσικά αγνόησα το μήνυμα και δεν έβαλα κανένα PIN σε κανένα webpage. Το τηλέφωνό μου είναι αυστηρά προσωπικό και κανείς δεν έχει πρόσβαση σε αυτό. Μετά απο λίγα λεπτά έλαβα 3 μηνύματα στη σειρά για κάτι παιχνίδια. Μετά απο αυτά έλαβα ένα μήνυμα απο τον πάροχο μου κινητής τηλεφωνίας το οποίο με ενημέρωνε οτι το υπόλοιπο του λογαριασμού μου ήτανε 0 ευρώ μιας και τα μηνύματα που έλαβα με χρέωναν χωρίς την συγκατάθεσή μου.

    Σας ζητώ να μου επιστρέψετε άμεσα το ποσό αυτό, εκτός και αν μπορείτε να αποδείξετε οτι χρησιμοποίησα το PIN που μου στείλατε.


    Από Telebox 1:

    Αγαπητή κυρία/κύριε,

    Με το παρόν σας αναφέρουμε ότι λάβαμε το μήνυμά σας και θα σας απαντήσουμε εντός δύο εργάσιμων ημερών.

    Στο μεταξύ, σας παραθέτουμε κάποιες πληροφορίες που ενδέχεται να σας φανούν χρήσιμες:


    - η Telebox παρέχει υποστήριξη πελατών για υπηρεσίες τρίτων. Για περαιτέρω πληροφορίες για την εκάστοτε υπηρεσία, μπορείτε να απεθυνθείτε στην ιστοσελίδα ή διαφήμιση της υπηρεσίας όπου και αναγράφονται τα στοιχεία του ιδιοκτήτη της.

    - για καλύτερη και γρηγορότερη εξυπηρέτηση, εάν πιστεύετε ότι έχει γίνει χρήση υπηρεσίας για την οποία θα θέλατε να προβούμε σε πίστωση, παρακαλούμε όπως απαντήσετε στο παρόν με την λέξη ΠΙΣΤΩΣΗ και τον αριθμό κινητού για τον οποίο πρόκειται, ώστε να το επισπεύσουμε.

    - το Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών μας είναι ανοιχτό καθημερινές, 9:00 με 18:00.

    - το τηλέφωνο του Κέντρου Εξυπηρέτησης Πελατών μας είναι 215 500 29 32

    - εάν λαμβάνετε κάποια SMS και επιθυμείτε να διαγραφείτε, συνήθως μπορείτε να το κάνετε άμεσα στέλνοντας με SMS απλής χρέωσης τη λέξη "STOP" στον πενταψήφιο αριθμό από όπου τα λαμβάνετε.

    - θα χρειαστούμε τον αριθμό κινητού σας για διερευνήσουμε κάθε αίτημα διαγραφής σας. Εάν επιθυμείτε διαγραφή από κάποια υπηρεσία και δεν τον έχετε συμπεριλάβει, παρακαλούμε απαντήστε στο παρόν αναγράφοντάς τον.

    - εάν επιθυμείτε, μπορείτε να ζητήσετε μόνιμη φραγή από υπηρεσίες πενταψηφίων αυξημένης χρέωσης επικοινωνόντας με τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας σας.

    Με εκτίμηση,

    Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών
    Telebox
    tel: 2155002932


    Προς Telebox 2:

    ΠΙΣΤΩΣΗ

    + copy/paste του αρχικού μηνύματος


    Από Telebox 2:

    Καλησπέρα,

    Εχοντας πάντα ως γνώμονα την καλύτερη εξυπηρέτηση των συνδρομητών, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο συνεργάτης μας που διαχειρίζεται την υπηρεσία, μετά από προτροπή μας, θα προβεί σε πίστωση του ποσού που απορρέει από τη χρήση της υπηρεσίας.

    Η πίστωση μπορεί να γίνει μέσω ενός εκ των ακόλουθων τρόπων:

    Α) Εάν επιθυμείτε αγορά προπληρωμένου χρόνου ομιλίας για καρτοκινητό, παρακαλούμε επιβεβαιώστε ότι επιθυμείτε να γίνει η πίστωση μέσω αποστολής σε εσάς κωδικών για αντίστοιχο ποσό προπληρωμένου χρόνου ομιλίας, καθώς και τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας σας.

    Β) Εάν επιθυμείτε κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό, παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τα πιό κάτω στοιχεία:

    Ονοματεπώνυμο κατόχου λογαριασμού:

    IBAN λογαριασμού:

    SWIFT της τράπεζας:

    Ονομασία τράπεζας:

    Αριθμός τηλεφώνου:

    Σας ενημερώνουμε πως τα παραπάνω στοιχεία (IBAN/SWIFT) μπορούν να χρησιμοποιηθούν μόνο για κατάθεση στο λογαριασμό σας. Για αποφυγή οποιασδήποτε παρερμηνίας, σας προτρέπουμε να το επιβεβαιώσετε αυτό με την τράπεζά σας.

    Παρακαλούμε απαντήστε στο παρόν αναγράφοντας τον τρόπο πίστωσης που επιθυμείτε, καθώς και τα στοιχεία που απαιτούνται για αυτόν.

    Από τη στιγμή που λάβουμε την απάντησή σας, η πίστωση θα γίνει εντός 5-6 εργάσιμων ημερών. Θα σας ενημερώσουμε ξανά μόλις δρομολογηθεί.

    Με εκτίμηση,
    Ομάδα Υποστήριξης Telebox
    support@telebox.gr


    Προς Telebox 3:

    Επιθυμώ η πίστωση να γίνει με αγορά προπληρωμένου χρόνου ομιλίας στο καρτοκινητό μου.

    ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ: 69xxxxxxxx
    ΠΑΡΟΧΟΣ: COSMOTE


    Από Telebox 3:

    Καλημέρα σας,

    Ο κωδικός προπληρωμένου χρόνου ομιλίας είναι: xxxxxxxxxxxxxxxx

    Με εκτίμηση,
    Ομάδα Υποστήριξης Telebox
    support@telebox.gr


    Αποτέλεσμα

    Τα παρανόμως χρεωθέντα λεπτά ομιλίας επιστράφηκαν.

    Μεγάλος νικητής της υπόθεσης η ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΟΤΕ. Τα πήρε και απο μένα, τα πήρε και απο την Telebox. Στο αρχικό μηνυμά μου έγραψα: "Offshore κλέφτες και πανίσχυροι κλεπταποδόχοι". Το διορθώνω σε "Offshore μικροκλέφτες και πανίσχυροι κλεπταποδόχοι".

    Και πραγματικά ευχαριστώ το adslgr για την ψυχολογική υποστήριξη. Κάνω lurk στο φόρουμ σας εδώ και 15 χρόνια, πραγματικά αξίζετε συγχαρητήρια.

  4. #79
    Μπράβο φίλε μου πρέπει αν γίνουν μαζικές καταγγελίες εναντίον της συγκεκριμένης εταιρείας για να σταματήσουν αυτές οι κλοπές μονάδων χρόνου ομιλίας.

  5. #80
    Εγγραφή
    12-01-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει, η φραγή αφορά λήψη ΧΡΕΩΣΙΜΩΝ μηνυμάτων από πενταψήφια που χρεώνουν.
    Δυστυχώς δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Τέλη Απριλίου αντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα με αυθαίρετη χρέωση από Telebox και στην γραπτή μου διαμαρτυρία προς την Wind, μου επιστράφηκε καταρχάς το ποσό και η Wind μου πρότεινε φραγή 5ψηφιων που δέχτηκα. Από τότε έχω διασταυρώσει ότι σε αρκετές περιπτώσεις, μου εστάλη μήνυμα από το κατάστημα των Ελληνικών Ταχυδρομείων της περιοχής μου, όταν ήμουν παραλήπτης σε δέμα για να περάσω να το παραλάβω και ουδέποτε έλαβα μήνυμα. Η αποστολή των Ελληνικών Ταχυδρομείων γίνεται από 5ψηφιο και δεν χρεώνεται. Επίσης προχθες πέρασα από κατάστημα της Wind και έπαιξα αυτό το παιχνίδι που έχει σε μια οθόνη αφής, το Play&Win. Ενώ έλαβα από την Wind έναν κωδικό με μήνυμα στο κινητό μου ότι κέρδισα κάποιο χρόνο ομιλίας, αρκεί να έστελνα ένα μήνυμα με δωρεάν χρέωση στο 54900 ενσωματωνοντας τον κωδικό, δεν μπορούσε να γίνει η αποστολή. Σε επικοινωνία μου με την Wind, μου απάντησαν ότι δεν μπορώ να στείλω ούτε να λάβω μήνυμα από 5ψηφια, ασχέτως αν υπάρχει χρέωση ή είναι δωρεάν.

    και κάτι χρήσιμο από την σελίδα της cosmote με τον αναλυτικό τιμοκατάλογο των 5ψηφιων. Μέσα σε αυτόν υπάρχουν όλα τα "γνωστά 5ψηφια".
    https://www.cosmote.gr/mobile/cosmop...ervices_TR1053


    Μια ερώτηση. Δεν ξέρω αν κάποιος δοκίμασε κάποιο πρόγραμμα ώστε να βάλει φραγή σε συγκεκριμένα 5ψηφια και αν αυτό απέδωσε, ώστε να μην λαβει μήνυμα ενεργοποίησης και να μην είχε χρεώσεις. Υπάρχει κανείς;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gdaou : 02-07-17 στις 19:13. Αιτία: διόρθωση

  6. #81
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    koitate partners της http://www.netsmart.com.cy/en/page/partners

    Εχει και υποκαταστημα http://www.greekafm.com/afm/999067366
    κοιταξα για ισολογισμο αλλα δεν βρηκα κατι.αραγε το αφμ θα υπαρχει?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasilimertzani : 12-08-17 στις 16:16.

  7. #82
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Έλαβα σήμερα το εξής μήνυμα παρόλο που έχω κάνει φραγή ολων των 5ψηφιων νούμερων στο φοιτητικό μου νούμερο.Ο αριθμός εννοείται δέν έχει εισαχθει σε ιστοσελίδες/διαγωνισμους.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2017-09-18-09-36-51.png 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  183,6 KB 
ID: 186207

  8. #83
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    .
    Η DIMOCO Europe μπορεί να σε εγγράψει στην υπηρεσία της, και να σε χρεώσει χωρίς εσύ να κάνεις τίποτα. Να έχεις το νου σου.

  9. #84
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvanGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η DIMOCO Europe μπορεί να σε εγγράψει στην υπηρεσία της, και να σε χρεώσει χωρίς εσύ να κάνεις τίποτα. Να έχεις το νου σου.
    Ακριβώς όπως συνέβει σε εμένα και μάλιστα σε sim που χρησιμοποιούσα αποκλειστικά για data.

  10. #85
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.022
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Και εγώ έχω πρόβλημα με 54444.
    Μού έφαγαν 10€ κάρτα.
    Μίλησα με Wind και μου είπαν να στείλω stop. Φυσικά και δεν έστειλα. Έκανα φραγή στους πενταψηφιους και καταγγελία στον ΕΕΤΤ. Τώρα περιμένω
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  11. #86
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Πως γίνεται να έχουμε ζητήσει φραγή εισερχομένων πενταψηφίων και να έρχονται μηνύματα;
    Με ποιο δικαίωμα μπορεί η dimoco και η κάθε μπου@@έλο εταιρεία μπορεί να σε εγγράφει σε υπηρεσίες χωρίς να σε ρωτήσει;
    Τι γίνεται εδώ πέρα;

  12. #87
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως γίνεται να έχουμε ζητήσει φραγή εισερχομένων πενταψηφίων και να έρχονται μηνύματα;
    Με ποιο δικαίωμα μπορεί η dimoco και η κάθε μπου@@έλο εταιρεία μπορεί να σε εγγράφει σε υπηρεσίες χωρίς να σε ρωτήσει;
    Τι γίνεται εδώ πέρα;
    Είναι δυνατόν?!?
    Επικοινώνησε αμάσως με τον πάροχο και διαμαρτυρήσου έντονα(για να το γράψω ευγενικά)
    Επίσης,καταγγελία στην ΕΕΤΤ

  13. #88
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.022
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι δυνατόν?!?
    Επικοινώνησε αμάσως με τον πάροχο και διαμαρτυρήσου έντονα(για να το γράψω ευγενικά)
    Επίσης,καταγγελία στην ΕΕΤΤ
    Ο παροχος στο λέει ό,τι είναι εταιρία τρίτων να στείλεις στοπ. Έγω έκανα κατευθείαν καταγγελία
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  14. #89
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο παροχος στο λέει ό,τι είναι εταιρία τρίτων να στείλεις στοπ. Έγω έκανα κατευθείαν καταγγελία
    Μισό λεπτό,γιατί δεν κατάλαβα καλά..
    Έχεις κάνει φραγή 5ψήφιων και παρ'όλα αυτά σου έρχονται χρεώσιμα μηνύματα?
    Ή έχεις κάνει αίτηση που περιμένεις να υλοποιηθεί?

  15. #90
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ερώτηση;
    Πως ξέρουμε ότι έχει υλοποιηθεί η αίτηση; Αυτό μπορούμε να το έχουμε γραπτώς από τον πάροχο;
    Εδώ σε καρτοκινητό δεν έχουμε ούτε ανάλυση κλήσεων. Έχω την εντύπωση ότι μπορεί κάποιος να ζητήσει στη Vodafone ή γινόταν παλαιότερα με αλμυρό
    κόστος.
    Δεν έχω χρεωθεί τίποτα παράξενα ποσά αλλά ρωτάω γιατί τρελαίνομαι να διαβάζω τέτοια.

Σελ. 6 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εφαρμογη μαζικης αποστολης μηνυματων
    Από kourkos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-14, 08:11
  2. Κεραια για ληψη wifi απο γειτονα.
    Από nikosa2009 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-14, 00:05
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-14, 16:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας