Σελ. 12 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 200
  1. #166
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αγρίνιο, Πάτρα, . . .
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓΡΙΝΙΟ
    Router
    Linksys
    Χθές μου έγινε χρέωση απο τους αριθμούς 54444 και 54578 μετά απο την χρήση της εφαρμογής "picture this" σε iphone 5s. Κόψτε την πρόσβαση σε sms (άν έχει), ή απλά αποφύγετέ την. Έστειλα για απενεργοποίηση 5ψήφιων καθώς μετά την χρέωση μου ήρθε ενημερωτικό sms απο τον πάροχο να στείλω STOP στο 1213.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Giwrgos : 06-10-19 στις 09:39. Αιτία: ινφο

  2. #167
    Εγγραφή
    21-04-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200M/200M
    ISP
    HCN
    Router
    JM Data Fibre JF511-TV
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giwrgos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθές μου έγινε χρέωση απο τους αριθμούς 54444 και 54578 μετά απο την χρήση της εφαρμογής "picture this" σε iphone 5s. Κόψτε την πρόσβαση σε sms (άν έχει), ή απλά αποφύγετέ την.
    Καλό είναι νομίζω να τσεκάρεις ότι όντως έδωσες πρόσβαση στα sms στην εφαρμογή αυτή και αν είναι έτσι να την "αναφέρεις" στο itunes store (ή όπως αλλιώς λέγεται το appstore των iphone) και να σχολιάσεις και στα comments της εφαρμογής στο itunes.

    %tsapi%

  3. #168
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    εγω που σχολιασα στον cosmote μετα απο 5 λεπτα διαγραψανε το ποστ μου....

  4. #169
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Νεο θυμα και εγω σημερα απο καποια εταιρια paydash με συνδρομητικη υπηρεσια λεγομενη WINIMI απο νουμερα 54303 και 54006,λογου χρονου θα ασχοληθω αυριο με καταγγελια κτλ πολυ χρησιμο το thread!!!

  5. #170
    Εγγραφή
    21-11-2019
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Και εγώ θύμα παιδιά. Όταν είδα το τηλ είχαν έρθει 2 μηνύματα το πρώτο με ένα pin και το δεύτερο μου είχε κάνει την εγγραφή. Πρόλαβα και έκανα φραγή οπότε χρεώθηκα μόνο 6.5 ευρω.
    Μίλησα με δικηγόρο και μου είπε πως αν τους κάνω μήνυση το ποσό θεωρείται ευτελές,μου το επιστρέφουν το οποίο θεωρείται έμπρακτη μεταμέλεια και το θέμα λήγει εκεί. Δικαστικά για να γίνει κάτι πρέπει να μαζευτούν αρκετά άτομα και είναι μεγάλο το συνολικό ποσό ώστε να μην θεωρείται ευτελές. Να γίνει κάτι τέτοιο πιστεύω είναι δύσκολο ως αδύνατο.
    Οπότε οι άλλοι τρόποι αντίδρασης.
    Απευθύνεστε στον παροχο σας (οχι τηλεφωνικά) γραπτά και καταθέτετε αίτημα αποχρεωσης για το συγκεκριμένο ποσό γράφοντας και τα σχετικά παράπονα για ποιο λόγο έκαναν δεκτή τη χρέωση. Την αίτηση την καταθέτετε είτε σε κατάστημα του παροχου είτε την στέλνετε με fax.
    Κάνετε καταγγελία στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (EETT) https://www.eett.gr/opencms/opencms/...omplaints.html
    και τελευταίο και πιο σημαντικό μιας και έχει οικονομικό αντίκτυπο στους παρόχους και είναι το μόνο που μπορεί να τους ενεργοποιήσει κάνετε φραγή σε όλα τα 5 ψηφια νούμερα

  6. #171
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ θύμα παιδιά. Όταν είδα το τηλ είχαν έρθει 2 μηνύματα το πρώτο με ένα pin και το δεύτερο μου είχε κάνει την εγγραφή. Πρόλαβα και έκανα φραγή οπότε χρεώθηκα μόνο 6.5 ευρω.
    Μίλησα με δικηγόρο και μου είπε πως αν τους κάνω μήνυση το ποσό θεωρείται ευτελές,μου το επιστρέφουν το οποίο θεωρείται έμπρακτη μεταμέλεια και το θέμα λήγει εκεί. Δικαστικά για να γίνει κάτι πρέπει να μαζευτούν αρκετά άτομα και είναι μεγάλο το συνολικό ποσό ώστε να μην θεωρείται ευτελές. Να γίνει κάτι τέτοιο πιστεύω είναι δύσκολο ως αδύνατο.
    Οπότε οι άλλοι τρόποι αντίδρασης.
    Απευθύνεστε στον παροχο σας (οχι τηλεφωνικά) γραπτά και καταθέτετε αίτημα αποχρεωσης για το συγκεκριμένο ποσό γράφοντας και τα σχετικά παράπονα για ποιο λόγο έκαναν δεκτή τη χρέωση. Την αίτηση την καταθέτετε είτε σε κατάστημα του παροχου είτε την στέλνετε με fax.
    Κάνετε καταγγελία στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (EETT) https://www.eett.gr/opencms/opencms/...omplaints.html
    και τελευταίο και πιο σημαντικό μιας και έχει οικονομικό αντίκτυπο στους παρόχους και είναι το μόνο που μπορεί να τους ενεργοποιήσει κάνετε φραγή σε όλα τα 5 ψηφια νούμερα
    Και εγώ πίστευα ότι ποτέ δε θα την πατήσω και την έπαθα. Ευτυχώς δεν είχα κάρτα στο κινητό και δε πήρε τίποτα. Καπάκια έκανα φραγή σε όλα. Πλέον η cosmote κάνεις φραγή μέσα από το cosmote app και το what's up χωρίς να πάρεις τηλέφωνο
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  7. #172
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ πίστευα ότι ποτέ δε θα την πατήσω και την έπαθα. Ευτυχώς δεν είχα κάρτα στο κινητό και δε πήρε τίποτα. Καπάκια έκανα φραγή σε όλα. Πλέον η cosmote κάνεις φραγή μέσα από το cosmote app και το what's up χωρίς να πάρεις τηλέφωνο
    Αυτό πώς το κάνεις , θα το ψάξω , ήρθε στα καλά καθούμενα στης μητέρας μου το τηλέφωνο απο 5ψηφιο (έστειλαμ το pin ) , της είπα να μην απαντήσει. Παρόλο που τα άλλα μέλη της οικογένειας έχουμε κάνει φραγη απο τότε που άνοιξα τη συγκεκριμένη θεματική ενότητα.
    PC
    CPU; Amd Ryzen 5 2400G CPU Cooling HYPER H411R , GPU : Onboard Vega 11 2Gb , PSU : CoolerMaster MasterWatt 450W , RAM:HyperX Predator 3000 MHz 2x4Gb , SSD : Intel 535 120 Gb +HDD WD Blue 1TB ,

  8. #173
    Χαιρετώ το forum,

    Σήμερα 10:36 το πρωί μου έρχεται ένα μήνυμα από τον αριθμό 54303:

    " PIN: XXXX ΤΗΛ:2111881788 ΠΑΡ: PAYDASH. ΧΡΕΩΣΗ: 2.08ΕΥΡΩX3SMS 'Η 0.52ΕΥΡΩ ΩΣ 12SMS/ ΕΒΔ.ΜΕΓΙΣΤΗ: 6.24ΕΥΡΩ/ ΕΒΔ ΣΥΝ ΤΥΧΟΝ ΤΕΛΗ ΚΙΝΗΤΗΣ. ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ GAMEMOB "


    Το απόγευμα 17:07 δέχομαι και άλλο μήνυμα από τον αριθμό 54578:

    "ΚΩΔΙΚΟΣ PIN: XXXX ΠΑΡΟΧΟΣ: DIMOCO. ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2103009942 ΧΡΕΩΣΗ: 2.08ΕΥΡΩx3SMS=6.24ΕΥΡΩ/ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΥΝ ΤΥΧΟΝ ΤΕΛΗ ΚΙΝΗΤΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ APPGO "


    Δεν έχω μπει ποτέ σε καμία υπηρεσία και δεν έχω ανοίξει κανένα ύποπτο link γι'αυτό είμαι σίγουρος 100% και από ότι διάβασα από τις σελίδες του Thread το κάνουν άθελα μας. Δεν μου ήρθε κανένα μήνυμα ότι έκανα εγγραφή ούτε κανένα μήνυμα για να κάνω κατάργηση εγγραφής.


    Δεν είχα μέσα μονάδες όταν βάλω κάρτα θα με χρεώση ;


    Επίσης κάτι άλλο από το κινητό είχε επιλογή για αποκλεισμό αριθμού και μηνυμάτων για τους συγκεκριμένους 5ψήφιους και τους έκανα απόκλεισμό δουλεύει αυτό δεν θα χρεώνομαι πλέον ;

  9. #174
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από temeteron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετώ το forum,

    Σήμερα 10:36 το πρωί μου έρχεται ένα μήνυμα από τον αριθμό 54303:

    " PIN: XXXX ΤΗΛ:2111881788 ΠΑΡ: PAYDASH. ΧΡΕΩΣΗ: 2.08ΕΥΡΩX3SMS 'Η 0.52ΕΥΡΩ ΩΣ 12SMS/ ΕΒΔ.ΜΕΓΙΣΤΗ: 6.24ΕΥΡΩ/ ΕΒΔ ΣΥΝ ΤΥΧΟΝ ΤΕΛΗ ΚΙΝΗΤΗΣ. ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ GAMEMOB "


    Το απόγευμα 17:07 δέχομαι και άλλο μήνυμα από τον αριθμό 54578:

    "ΚΩΔΙΚΟΣ PIN: XXXX ΠΑΡΟΧΟΣ: DIMOCO. ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2103009942 ΧΡΕΩΣΗ: 2.08ΕΥΡΩx3SMS=6.24ΕΥΡΩ/ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΥΝ ΤΥΧΟΝ ΤΕΛΗ ΚΙΝΗΤΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ APPGO "


    Δεν έχω μπει ποτέ σε καμία υπηρεσία και δεν έχω ανοίξει κανένα ύποπτο link γι'αυτό είμαι σίγουρος 100% και από ότι διάβασα από τις σελίδες του Thread το κάνουν άθελα μας. Δεν μου ήρθε κανένα μήνυμα ότι έκανα εγγραφή ούτε κανένα μήνυμα για να κάνω κατάργηση εγγραφής.


    Δεν είχα μέσα μονάδες όταν βάλω κάρτα θα με χρεώση ;


    Επίσης κάτι άλλο από το κινητό είχε επιλογή για αποκλεισμό αριθμού και μηνυμάτων για τους συγκεκριμένους 5ψήφιους και τους έκανα απόκλεισμό δουλεύει αυτό δεν θα χρεώνομαι πλέον ;
    Άμα τους αποκλίσεις δε θα χρεωθείς πάντως. Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι. Έρχεται το μήνυμα και σε κινητό που δεν είναι smartphone. Άμα είσαι κοσμοτε μπορείς μέσα από την εφαρμογή της

    https://ibb.co/wMY2L9Y
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  10. #175
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα τους αποκλίσεις δε θα χρεωθείς πάντως. Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι. Έρχεται το μήνυμα και σε κινητό που δεν είναι smartphone. Άμα είσαι κοσμοτε μπορείς μέσα από την εφαρμογή της

    https://ibb.co/wMY2L9Y
    Το έκανα σήμερα , όντως έχεις δίκιο μέσω της εφαρμογής στο καρτοτηλέφωνο της μητέρας μου .
    PC
    CPU; Amd Ryzen 5 2400G CPU Cooling HYPER H411R , GPU : Onboard Vega 11 2Gb , PSU : CoolerMaster MasterWatt 450W , RAM:HyperX Predator 3000 MHz 2x4Gb , SSD : Intel 535 120 Gb +HDD WD Blue 1TB ,

  11. #176
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα τους αποκλίσεις δε θα χρεωθείς πάντως. Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι. Έρχεται το μήνυμα και σε κινητό που δεν είναι smartphone. Άμα είσαι κοσμοτε μπορείς μέσα από την εφαρμογή της

    https://ibb.co/wMY2L9Y


    Μέσω της εφαρμογής μπορείς να αποκλίσεις συγκεκριμένους πενταψήφιους ή όλους ;

    Γιατί χρησιμοποιώ 2 με 3 συγκεκριμένους πενταψήφιους και δεν θέλω να τους αποκλίσω.

  12. #177
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από temeteron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσω της εφαρμογής μπορείς να αποκλίσεις συγκεκριμένους πενταψήφιους ή όλους ;

    Γιατί χρησιμοποιώ 2 με 3 συγκεκριμένους πενταψήφιους και δεν θέλω να τους αποκλίσω.
    Μπορείς να αποκλίσεις και συγκεκριμένους 5ψηφιους φίλε μου
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  13. #178
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να αποκλίσεις και συγκεκριμένους 5ψηφιους φίλε μου
    Thanks Φίλε να σε καλά! Θα το δοκιμάσω άν και τους έχω κάνει block μαύρη λίστα από το interface της Xiaomi όπου έχει επιλογή για αποκλεισμό αριθμού τηλεφώνου και μηνυμάτων από συγκεκριμένο αριθμό.

  14. #179
    Εγγραφή
    21-11-2019
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ πίστευα ότι ποτέ δε θα την πατήσω και την έπαθα. Ευτυχώς δεν είχα κάρτα στο κινητό και δε πήρε τίποτα. Καπάκια έκανα φραγή σε όλα. Πλέον η cosmote κάνεις φραγή μέσα από το cosmote app και το what's up χωρίς να πάρεις τηλέφωνο
    το θεμα ομως ειναι να ζωρηστουν και λιγακι μπας και γλυτωσουμε απο αυτους. η καταγγελια στην ΕΕΤΤ και τα παραπονα στον παροχο πιστευω επιβαλονται. αν μαζευτουν πολλες καταγγελιες θα αρχησουν να φοβουνται καμια ομαδικη μυνηση και θα κανουν κατι. ιδιεταιρα η ΕΕΤΤ

  15. #180
    Εγγραφή
    05-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    9220/1817
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Oxygen της Vodafone
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 17(dB)
    Πόσα χρόνια μετά η ίδια ιστορία!

    Έλαβα και εγώ τα ίδια από Telebox με τις ανάλογες ενέργειες.

    Αύριο τα υπόλοιπα.

    Πόσοι εμπλέκονται σε αυτή την απάτη? Απίστευτο...

    Γιάννης

Σελ. 12 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εφαρμογη μαζικης αποστολης μηνυματων
    Από kourkos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-14, 08:11
  2. Κεραια για ληψη wifi απο γειτονα.
    Από nikosa2009 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-14, 00:05
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-14, 16:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας