Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 137
  1. #31
    Εγγραφή
    01-09-2004
    Μηνύματα
    310
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Μου έγινε και μένα η ενεργοποίηση της συγκεκριμένης υπηρεσίας στο νέο λογαριασμό χωρίς φυσικά να το ζητήσω ή να υπάρξει κάποια αποδοχή. Το συγκεκριμένο banner το έχω στον προηγούμενο λογαριασμό αλλά δεν είχα προσέξει τα μικρά γράμματα ότι ενεροποιήται αυτόματα, το πέρασα για διαφημιστικό.

    Η επόμενη υπηρεσία έκπληξη πόσα θα μας χρεώσει άραγε; Δε μας τα λέει καλά η Wind τελευταία....

    Είδα αναφέρετε επικοινωνία με FB το οποίο δυστηχώς δεν έχω...Στο site τους έχει μια φόρμα επικοινωνίας, από εκεί γίνεται η ακύρωση για να μην πέρνω τηλέφωνο και χρεώνομαι;

  2. #32
    Εγγραφή
    28-09-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11638/1014
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_871 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα σε μενα ειναι παρανομο γιατι δεν μου ειχε ερθει καποια ενημερωση στον προηγουμενο λογαριασμο και με χρεωσανε στον επομενο
    Ούτε σε εμένα στον προηγούμενο. Στον προ-προηγούμενο όμως υπήρχε.
    Πήρα 13800 και το ακύρωσα. Από το πουθενά +1,5 ευρώ τουλάχιστον μαζί με την κλήση στο 13800 και την χρέωση του επόμενου μήνα (!) για το WIND 300 όπως το έγραφε ο λογαριασμός. Και όσοι δεν το πήραν γραμμή και δεν το ακυρώσουν εγκαίρως ή θα συνεχίσουν να πληρώνουν κάτι που μάλλον δεν χρειάζονται ή αν ζητήσουν να αφαιρεθεί εκπρόθεσμα θα πληρώσουν και τέλος απενεργοποίησης.

    Δηλαδή για να έχεις στην τιμή που συμφώνησες το σταθερό τηλέφωνο για το διάστημα που συμφώνησες πρέπει αν έχεις τα μάτια δεκατέσσερα, να τσεκάρεις τα ψιλά γράμματα στις ανακοινώσεις-διαφημιστικά στους λογαριασμούς και να τσεκάρεις τις εταιρικές ανακοινώσεις στο σάιτ. Καλό ε;

  3. #33
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Πρέπει να αλλαξει ο νομος ριζικα. οποιαδήποτε αλλαγη σε συμβολαιο να γινεται ειτε τηλεφωνικα ειτε να σου στελνουν συμβόλαιο σπιτι
    Οτιδήποτε αλλο ειναι κοροϊδία.
    ειτε να στέλνουν ξεχωριστό χαρτι στο λογαριασμο με την ένδειξη επείγον
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  4. #34
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να αλλαξει ο νομος ριζικα. οποιαδήποτε αλλαγη σε συμβολαιο να γινεται ειτε τηλεφωνικα ειτε να σου στελνουν συμβόλαιο σπιτι
    Οτιδήποτε αλλο ειναι κοροϊδία.
    ειτε να στέλνουν ξεχωριστό χαρτι στο λογαριασμο με την ένδειξη επείγον
    Και οχι να τους περνεις τηλεφωνο για να το ακυρωσεις γιατι παλι κερδος εχουν 0.25 η χρεωση....

  5. #35
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δυστυχως δεν διαβαζετε τι εχει γραφτει στις προηγουμενες σελιδες πριν να ποσταρετε. Ενα μηνυμα μεσω της φορμας επικοινωνιας που θα ζητατε τα λεφτα σας πισω και ακυρωση της υπηρεσιας θα ηταν αρκετο αντι να χρεωνεστε και να χαλιεστε

  6. #36
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MANTHES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως δεν διαβαζετε τι εχει γραφτει στις προηγουμενες σελιδες πριν να ποσταρετε. Ενα μηνυμα μεσω της φορμας επικοινωνιας που θα ζητατε τα λεφτα σας πισω και ακυρωση της υπηρεσιας θα ηταν αρκετο αντι να χρεωνεστε και να χαλιεστε
    το εχω κανει και απαντηση καμια

  7. #37
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μου ειχαν απαντησει την τριτη εργασιμη μερα. Φυσικα αν τους παρεις τηλεφωνο και βιαστεις δεν εχουν λογο πλεον να το κανουν

  8. #38
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Μόλις μίλησα με την εξυπηρετικότατη κοπέλα στο 13800, τα άκουσε ενώ δεν έφταιγε και κανόνισα να το ακυρώσει, αλλά τι να κάνουμε, η πρώτη γραμμή τα ακούει, οι φωστήρες που τα σκέφτονται κάτι τέτοια κρύβονται. Εγώ το είδα στο mywind, ο λογαριασμός μου δεν έχει έρθει ακόμα. Είχε έρθει ο προηγούμενος με το 2ευρω για το email.

    Επίσης, προσπάθησα να τους γράψω ένα χεστήριο στο customercarefixed@wind.com.gr και το κατήργησαν. Όπως μου επιβεβαίωσε και η κοπέλα γραπτά επικοινωνεί κανείς μόνο μέσω της φόρμας ή του φαξ 2105100001.

    Είδα και το λαλίστατο κείμενο του Artemius, είναι κανείς στο ίδιο πνεύμα να κάνουμε μια ομαδική καταγγελία στην ΕΕΤΤ; Θέμα efpolis δεν τίθεται νομίζω γιατί σε όποιον το ζητά αναστρέφουν τις χρεώσεις, αλλά είναι μεγάλο φάουλ έτσι στα καλά καθούμενα να γράφεις μια αηδία στα ψιλά γράμματα του λογαριασμού και να χρεώνεις +2 ευρώ στο πάγιο τον ένα μήνα και +1 τον επόμενο και ποιος ξέρει πόσα στον μεθεπόμενο σε μερικές εκατοντάδες χιλιάδες συνδρομητές.

    Επειδή αυτές οι πρακτικές γίνονται με μοναδικό γνώμονα το χρήμα, μόνο αν πέσουν πρόστιμα θα καταλάβουν πόσο φάουλ (πώς το είπες Νίκο; μη ηθικό!) είναι αυτή η πρακτική.
    hnesne

  9. #39
    Εγγραφή
    19-06-2014
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Θέλουν κλείσιμο όλες οι εταιρίες αυτές. Έκανα την διαδικασία φορητότητας και έστειλα τα απαραίτητα έγγραφα εντός προθεσμίας, μου έκαναν αντιπροσφορά και την δέχτηκα και μετά από λίγες μέρες μου έκλεισαν την γραμμή γιατί λέει δεν είχαν λάβει το ακυρωτικό από την άλλη εταιρία. Δεν έχω ίντερνετ για 1 εβδομάδα και τώρα εμπλέκεται και ο ΟΤΕ που μάλλον πήρε εντολή από την Wind να κλείσει την γραμμή μου μιας και δεν έλαβε το ακυρωτικό.

    Όταν ρώτησα πως αφήνουν/κλείνουν μία γραμμή να φύγει έτσι ενώ έχω δεχτεί την αντιπροσφορά μου είπαν πως η άλλη εταιρία την πήρε πιο γρήγορα (πως γίνεται αυτό ενώ υπάρχει ο νόμος 14 ημερών) και πως η Wind βάση νόμου αν της ζητήσει άλλη εταιρία την γραμμή είναι αναγκασμένη να την δώσει (παρόλο που έχω δεχθεί την αντιπροσφορά).

    Η άλλη εταιρία εντωμεταξύ αρνούνταν πως πήρε την γραμμή και πως έχουν λάβει τα απαραίτητα έγγραφα.
    Κανένας τους δεν προσφέρθηκε να δει μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος και να με ενημερώσει μόλις βγει άκρη, ο ένας τα έριχνε στον άλλον.

    Κλέφτες και λωποδύτες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slackulator : 28-05-15 στις 10:55.

  10. #40
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    οκ να κλεισουν οι εταιριες...μετά τι θα γινει? μονοπωλειο ΟΤΕ? Ή άλλες "τίμιες εταιρίες"? Νομίζω οτι δυστυχώς δεν έχεις εναλλακτικές. Ή οτε και υψηλότερες τιμές (λόγω ρύθμισης,λόγω συντήρησης δικτύων,λόγω χρεών από τους εναλλακτικούς) ή άλλες εταιρίες έχοντας προετοιμαστεί για παν ενδεχόμενο. Υπάρχει κι άλλη λύση. Κόψιμο όλα και τέλος.
    Οσον αφορά την χρέωση ήταν γραμμένη ένα μήνα πριν την ισχύ,δηλ. στον προηγούμενο ή στον προπροηγούμενο λογαριασμό.Μπορείτε με επικοινωνία ως τις 11/7 να το ακυρώσετε. Προφανώς όλα κινούνται στα όρια της "νομιμότητας" που έχει επιβάλλει η ΕΕΤΤ,δηλ. ενημέρωση ένα μήνα πριν. Δυστυχώς την τακτικη της αυθαίρετης ενεργοποίησης πρόσθετων υπηρεσιών δεν την φαντάστηκαν,κάποια στιγμη (όταν ξυπνήσουν) θα πρέπει να πάρουν μέτρα και γι'αυτό. Θεωρώ πάντως οτι ο τρόπος ενημέρωσης είναι ανεπαρκής. Θα επρεπε να γίνει πολύ συγκεκριμένη η ΕΕΤΤ π.χ. ξεχωριστή ειδοποίηση στο λογαριασμό με ευκρινεστατη ειδοποίηση αλλαγών τιμολογίου.Και οχι διαφημιστικά banner που μοιάζουν με "προσφορές". Αν την υπηρεσία μου την προσέφεραν προαιρετικά θα το σκεφτόμουν αλλιώς. Άλλωστε είναι πολύ συμφέρουσα. Αλλά τώρα μόνο και μόνο για τον τρόπο τρώει άκυρο.

  11. #41
    Εγγραφή
    19-06-2014
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Μπορούμε να συζητάμε για ώρες αλλά δεν έχει νόημα εάν ο κάθε ένας (είτε εταιρίες είτε οι υπάλληλοί τους) σε αυτόν τον τόπο δουλεύει για την πάρτη του αντί για τον διπλανό του.
    Ελπίζω να μαζευτούν αρκετά άτομα να γίνει καταγγελία μπας και ξυπνήσει η ΕΕΤΤ που παρεμπιπτόντως βάση της εμπειρίας που είχα είναι μια από τα ίδια.

  12. #42
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Επειδή άλλος παίρνει λογαριασμό στην αρχή του μήνα, άλλος στο τέλος κι άλλος ενδιάμεσα, προτείνω να περιμένουμε μέχρι 15 Ιουνίου και στις 16 να στείλουμε όλοι καταγγελίες προς την EETT να τις δουν μαζεμένες να καταλάβουν ότι κάτι τρέχει. Γιατί εμένα π.χ. δεν έχει βγει λογαριασμός να το έχει, αλλά το είδα το mywind. Ας γράφει ο καθένας ό,τι νομίζει, αρκεί να φύγουν ταυτόχρονα να δουν πόσος κόσμος έχει το ίδιο θέμα.
    hnesne

  13. #43
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    τελικά την Τρίτη που μας πέρασε,26 του μήνα, με απάντησαν μέσω fb οτι λύθηκε -αυτό- το θέμα :

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  wind fb απάντηση.JPG 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  30,1 KB 
ID: 156026

    (Μέσω e-mail ούτε λόγος. Την φόρμα επικοινωνίας την έχουν για... διακοσμητικούς λόγους μάλλον...)

    Βέβαια, αυτό δε σημαίνει οτι όλα μέλι-γάλα. Το ίδιο το γεγονός από μόνο του παραμένει εξοργιστικό,και θα συνεχίσουν να κάνουν τέτοιες απατεωνιές και μελλοντικά.

    Είμαι ανοιχτός να κάνουμε μια ομαδική καταγγελία προς την ΕΕΤΤ,πρός τα μέσα του μήνα ας πούμε,αρκεί να μαζευτούμε και αρκετοί.

  14. #44
    Εγγραφή
    06-09-2013
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    ...εγω μεσα!

  15. #45
    Εγγραφή
    28-09-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11638/1014
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Path Level
    Interleaved
    Κι εγώ.

Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-15, 15:03
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-14, 23:51
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-14, 14:28
  4. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-14, 00:16
  5. hol απαράδεκτη αυθαίρετη ενεργοποίηση.
    Από μάκης στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-14, 18:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας