Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 137
  1. #1
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54997/5496
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    Path Level
    Interleaved
    Στον τελευταίο λογαριασμό είδα μία επιπλέον πάγια χρέωση της τάξης του 1€ για την υπηρεσία Wind 300. Ποτέ δεν ζήτησα την ενεργοποίηση αυτής της υπηρεσίας ούτε ενημερώθηκα τηλεφωνικά ή μέσω email. Κοιτώντας τον προηγούμενο λογαριασμό, υπάρχει μια ειδοποίηση στο τέλος της πρώτης σελίδας, ότι η υπηρεσία θα ενεργοποιούταν αυτόματα στις 11/05/15 και πως πρέπει να καλέσω το 13800 και να ζητήσω τη διακοπή της μέχρι 11/07/15 αν δεν με ενδιαφέρει. Την ειδοποίηση αυτή δεν την είχα δει επειδή χρησιμοποιώ τον κωδικό πληρωμής ΑΤΜ που αναγράφεται στο email και δεν ανοίγω καν το PDF του λογαριασμού.

    Θεωρώ απαράδεκτο να ενεργοποιούνται αυτόματα υπηρεσίες. Το αναφέρουν ως προσφορά, αλλά οι προσφορές είναι συνήθως opt-in. Μόνο αν θες να μαζέψεις 1€ από τον κάθε συνδρομητή κάνεις την προσφορά opt-out.

    Βέβαια αυτό είναι το πρώτο μου παράπονο από τη Wind μετά από 4 χρόνια συνδρομής, οπότε δεν χαλιέμαι ιδιαίτερα. Μένει να δω πως θα χειριστούν το αίτημα διακοπής της επιπρόσθετης υπηρεσίας και πίστωσης του 1€ για τον τρέχοντα μήνα (όχι για το 1€ αλλά για την αυθαίρετη ενεργοποίηση).

  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μιλαμε για πληρη αυθαιρεσια.
    Φαντασου μονο το εξης: απο τους x χιλιαδες συνδρομητες τους, ενα αξιοσεβαστο ποσοστο της ταξεως του x% δεν ειδε οπως κι εσυ ποτε την ενημερωση στον λογαριασμο, ποσα x χιλιαδες ευρω κερδισε η wind αυτους τους x χιλιαδες συνδρομητες;

  3. #3
    Εγγραφή
    29-03-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.134
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7974/ 1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΟΥΜΠΑ
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 38(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είναι αυτό το τόσο μεγάλο πρόβλημα, όσο ότι πρέπει να χρεωθείς τα όσα λεπτά κοστίζει η κλήση στο 13800 για να απενεργοποιήσεις κάτι που με το ζόρι σου ενεργοποιήσαν.
    CPU: AMD Phenom ΙΙ X4 955, CPU Fan: CoolerMaster Hyper T4, MoBo: ASUS M3A78-T, RAM: 2x2GB Kingston Hyper-X + 2x2GB 800MHz, GPU: Gigabyte GTX 750 TI 2GB Windforce, Case: CoolerMaster HAF 922, PSU: SEASONIC G-550 GOLD 550W

  4. #4
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Έβαλαν και σε μένα στον τρέχοντα λογαριασμό αυτήν την χρέωση οι αλήτες!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WIND-300.jpg 
Εμφανίσεις:  66 
Μέγεθος:  56,5 KB 
ID: 155155

  5. #5
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Υπαρχουν και χειροτερα. Μου ενεργοποιησαν την υπηρεσια ενω εχω απεριοριστα σταθερα και ενω ειχα επικοινωνησει μαζι τους πριν ενα μηνα και μου ειπαν οτι δεν θα ενεργοποιηθει η υπηρεσια γιατι ετσι και αλλιως μου ειναι αχρηστη.
    Φυσικα εστειλα σημερα μηνυμα να αφαιρεσουν το ποσο αλλιως θελω απομαγνητοφωνηση της συνομιλιας για να κανω καταγγελια. Ξερω πως θα το αφαιρεσουν γιατι σε πολλα πραγματα θυμιζουν δημοσιο αλλα ειναι γελοιο οτι πρεπει να τους πιεζεις συνεχως

  6. #6
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμενα γιατι μου ηρθε τοσο? αντι για 20,97 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  asdq.png 
Εμφανίσεις:  69 
Μέγεθος:  41,2 KB 
ID: 155181
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...%BF%CF%82-Wind

  7. #7
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54997/5496
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psylos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι αυτό το τόσο μεγάλο πρόβλημα, όσο ότι πρέπει να χρεωθείς τα όσα λεπτά κοστίζει η κλήση στο 13800 για να απενεργοποιήσεις κάτι που με το ζόρι σου ενεργοποιήσαν.
    Έστειλα αίτημα διακοπής της υπηρεσίας Wind 300 (και πίστωσης του αντίστοιχου παγίου) μέσω της φόρμας επικοινωνίας που έχει το site της Wind. Μου ήρθε στη συνέχεια email επιβεβαίωσης με τον κωδικό του αιτήματος.

    Με βάση την ΕΕΤΤ η Wind υποχρεούται να απαντήσει εγγράφως εντός 20 ημερών, αλλιώς προχωράμε σε καταγγελία.

  8. #8
    Εγγραφή
    29-11-2003
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Αδέρφια... τα πράγματα είναι παραπάνω από τραγικά. Εκτός της υπηρεσίας Wind 300 που μου έκατσαν με τον πιο ύπουλο τρόπο που έχω δει μέχρι σήμερα σε παραπλανητική χρεώση (1 €), με χρέωσαν και άλλα 3€ για δύο μήνες χρήσης email, το οποίο ούτε γνώριζα πως είχα, ούτε είχα χρησιμοποιήσει, ούτε με είχαν ενημερώσει ποτέ για αυτό, ούτε υπήρχε κάν σαν @#$%λεζάντα, όπως αυτή του Wind 300, στον προηγούμενο λογαριασμό μου.
    Εχω θυμώσει τόσο πολύ που δεν μπορώ να βρίσω καν, ούτε και μονος μου. Δεν μου λέτε, πόσα άτομα λέτε να χρειάζονται για μια έφοδο στα κεντρικά της Wind; Για να φτάσει κανείς μέχρι το γραφείο του γενικού απο πόσους security θα περάσεις; Σήμερα βρηκα δυο εθελοντές (ομοιοπαθούντες) στο γυμναστήριο. Αν υπάρχει ενδιαφέρον και τα καταφέρνετε λίγο σε κάποιο "σπορ", στέιλτε π.μ να κανονίσουμε. Καταστάσεις Crank

  9. #9
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jlian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδέρφια... τα πράγματα είναι παραπάνω από τραγικά. Εκτός της υπηρεσίας Wind 300 που μου έκατσαν με τον πιο ύπουλο τρόπο που έχω δει μέχρι σήμερα σε παραπλανητική χρεώση (1 €), με χρέωσαν και άλλα 3€ για δύο μήνες χρήσης email, το οποίο ούτε γνώριζα πως είχα, ούτε είχα χρησιμοποιήσει, ούτε με είχαν ενημερώσει ποτέ για αυτό, ούτε υπήρχε κάν σαν @#$%λεζάντα, όπως αυτή του Wind 300, στον προηγούμενο λογαριασμό μου.
    Εχω θυμώσει τόσο πολύ που δεν μπορώ να βρίσω καν, ούτε και μονος μου. Δεν μου λέτε, πόσα άτομα λέτε να χρειάζονται για μια έφοδο στα κεντρικά της Wind; Για να φτάσει κανείς μέχρι το γραφείο του γενικού απο πόσους security θα περάσεις; Σήμερα βρηκα δυο εθελοντές (ομοιοπαθούντες) στο γυμναστήριο. Αν υπάρχει ενδιαφέρον και τα καταφέρνετε λίγο σε κάποιο "σπορ", στέιλτε π.μ να κανονίσουμε. Καταστάσεις Crank
    Καλα, e-mail εχεις σε καθε παροχο που πηγαινεις. Αλλα να σε χρεωνουν για τη χρηση του????? Δλδ το hotmail και το gmail τί να πουν?
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  10. #10
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από foutrelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έστειλα αίτημα διακοπής της υπηρεσίας Wind 300 (και πίστωσης του αντίστοιχου παγίου) μέσω της φόρμας επικοινωνίας που έχει το site της Wind. Μου ήρθε στη συνέχεια email επιβεβαίωσης με τον κωδικό του αιτήματος.

    Με βάση την ΕΕΤΤ η Wind υποχρεούται να απαντήσει εγγράφως εντός 20 ημερών, αλλιώς προχωράμε σε καταγγελία.
    Εγώ συμπλήρωσα την φόρμα που αναφέρεις αλλά έστειλα το αίτημα μου και στην σελίδα τους στο facebook.

    Στο facebook μου τακτοποίησαν το θέμα μέσα σε 3 ώρες. Ήξερα και από το παρελθόν ότι στα emails απαντάνε μετά από βδομάδες ενώ στο facebook πολύ σύντομα.

  11. #11
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54997/5496
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ συμπλήρωσα την φόρμα που αναφέρεις αλλά έστειλα το αίτημα μου και στην σελίδα τους στο facebook.

    Στο facebook μου τακτοποίησαν το θέμα μέσα σε 3 ώρες. Ήξερα και από το παρελθόν ότι στα emails απαντάνε μετά από βδομάδες ενώ στο facebook πολύ σύντομα.
    Μου απαντήσανε σήμερα χωρίς να χρειαστεί να στείλω άλλο μήνυμα. Στην αρχή του email μου εξηγούν ότι υπήρχε ενημέρωση στον προηγούμενο λογαριασμό και στη συνέχεια αναφέρουν ότι απενεργοποίησαν το Wind 300 και προχώρησαν σε πίστωση των 1,02€ που χρεώθηκα επιπλέον.


  12. #12
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και εγω τους ειχα στειλει μηνυμα, την Πεμπτη αν δεν κανω λαθος και μου απαντησαν με μηνυμα. Και γενικα μην τους παιρνετε τηλ και χρεωνεστε εσεις γιατι ειναι υποχρεωμενοι απο τον νομο να απαντησουν.

    "Σε συνέχεια του αιτήματος σας με αριθμό χχχ, θα θέλαμε σας ενημερώσουμε πως για την χρέωση της υπηρεσίας WIND 300 ενημερωθήκατε στο τιμολόγιο με ημερομηνία έκδοσης 12/02/2015. Προωθήθηκε η απενεργοποίηση της υπηρεσίας και στα πλαίσια της εξυπηρέτησης σας προωθήσαμε την πίστωση της χρέωσης και θα εμφανιστεί στο επόμενο τιμολόγιο σας."

    Λογικα ειναι τυποποιημενο και θα στειλουν παντου την ιδια απαντηση και θα το παιξουν καλοι στα πλαισια της εξυπηρετησης οπως χαρακτηριστικα γραφουν.

  13. #13
    Εγγραφή
    18-07-2008
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255 kbps
    ISP
    nova
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    26/6(dB) / 7.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλημερα.Και στον δικο μου λογαριασμο οταν βγηκε στις 10/5/2015 ειδα το +1 € στο λογαριασμο και απο 24,99 πηγα στα 26 .Εστειλα μαιλ που τους ελεγα οτι πριν τις 10/4/2015 που εγιναν οι αλλαγες εκανα τηλ στην εξυπηρετηση πελατων οπου ηχογραφηθηκε το μυνημα και γινοταν αναφορα οτι δεν θα υπαρξει καμια αλλαγη στο παγιο.Την συζητηση την ηχογραφησα και εγω το οποιο ανεφερα και σε τρεις μερες πηρα απαντηση οτι θα απενεργοποιηθει το wind 300 απο το παγιο.Αν και δεν καταλαβαινω γιατι το ενεργοποιησαν αφου εχω 5 ωρες προς κινητα τις οποιες ποτε δεν χρησιμοποιω και δεν το ζητησα.Ψοφανε για κυνηγημα απο τις ενωσεις μου φαινεται και παιζουν με το εαν καποιος ασχοληθει εστω και για ενα ευρο.Ειναι σαν τους ζητιανους που ενα ευρω απο εδω ενα απο εκει θα κανουμε καλη μπαζα .Παλια με αλλα 30 ατομα το 2006 καναμε καταγγελια την φορτθνετ για παραπλανητικη διαφημιση και ειχαμε καλο αποτελεσμα αλλα μαλλον πρεπει να οργανοθουμε ξανα
    Ο Καμένος στο μυαλό είναι ελεύθερος στην ψυχή ...!

  14. #14
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ειναι της λογικης οτι πολλοι δεν θα μπουν στον κοπο να ζητησουν πισω το 1 ευρω οποτε οτι κερδισουμε. Ενω οπως ειδες απο την απαντηση τους στο παιζουν οτι στο επιστρεφουν γιατι εχουν μεγαλη καρδια και σε σεβονται. Βεβαια οτι τους ειχαμε τονισει πως δεν θελαμε να ενεργοποιηθει η υπηρεσια και μας εγραψαν ειναι αλλη ιστορια

  15. #15
    Εγγραφή
    19-06-2014
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Μου το χρέωσαν και εμένα στον καινούριο λογαριασμό. Όπως και να έχει βγαίνουν κερδισμένοι καθώς για να τους πάρεις τηλέφωνο να διακόψουν την υπηρεσία πάλι χρεώνεσαι 0.25 λεπτά.
    Πάντως το αναφέρει στον προηγούμενο λογαριασμό πως με τον νέο θα ενεργοποιηθεί αυτόματα αυτή η υπηρεσία αλλά το να πρέπει να χρεωθείς το τηλεφώνημα για να ενημερώσεις πως δεν ενδιαφέρεσαι για το Wind 300 είναι λάθος...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slackulator : 21-05-15 στις 18:41.

Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-15, 15:03
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-14, 23:51
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-14, 14:28
  4. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-14, 00:16
  5. hol απαράδεκτη αυθαίρετη ενεργοποίηση.
    Από μάκης στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-14, 18:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας