Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 134
  1. #31
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pavilion_alex Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι δεν κατάλαβα κατι.
    πχ. εγω από βιστα αγορασα κλειδι αναβαθμισης και τωρα εχω 8.1 pro. όλα καλα μεχρι εδω. βαση δηλωσεων και λογικης, θα είμαι υποψήφιος στο να παρω τα 10?
    (φανταζομαι ότι θα εχουν δικο τους κλειδι μετα την εγκατασταση, σωστα?)
    Κανείς δεν ξέρει. Για την ώρα αυτό που φανταζόμαστε όλοι ότι θα συμβεί είναι ότι θα εγκαθιστάς και ενεργοποιείς τα 8.1 και θα τα κάνεις upgrade σε 10.

  2. #32
    Εγγραφή
    01-07-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Morx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοτε με ποιο σκεπτικο καποιος που εχει πειρατικα, εχει το δικαιωμα να σχολιαζει κοστολογησεις;

    Το λεω επειδη ξερω πολυ κοσμο που κυνηγησε το PC χωρις OS ... για να τα βαλει απο το θειο, ενω ΠΟΤΕ του δεν πληρωσε ουτε φραγκο στην MS .... παραπονουμενος κιολας για οποιοδηποτε Bug η οτι τον χαλουσε.

    Σαν να εισαι θαλαμοφυλακας στο στρατο και να παραπονιεσαι στους σκοπους που αναλαμβανουν ή παραδιδουν, για το ψοφοκρυο!! LOL
    Σωστές οι σκέψεις σου αλλά πρέπει να σου πω πως έχεις απόλυτο δίκιο ...δεν ξέρεις τι σου γίνεται. Σου το λέω με την καλή έννοια και με αγνές προθέσεις φίλε μου. Πραγματικά αν έχεις τέτοιες απόψεις δεν βλέπεις τι συμβαίνει γύρω σου.
    Από πότε αυτοί που δεν πληρώνουν δεν έχουν το δικαίωμα να έχουν άποψη? Και γιατί δεν πληρώνουν? Και πότε θα υπήρχαν οι συνθήκες ικανές για να τους κάνουν να πληρώσουν?
    Και ακόμη πιο βασικό... είσαι σίγουρος πως δεν έχουν "πληρώσει" την microsoft & κάθε microsoft αυτού του πλανήτη?

    Στο λέω επειδή μέχρι πριν 2 μήνες ζούσα σε μία κοινωνία που ένα os ή ένα antivirus ή ένα παιχνίδι έκανε π.χ. 50€ που είναι το 1/10 του μέσου μισθού και τώρα ζω σε μία κοινωνία που κάνει επίσης 50$ αλλά είναι το 1/100 του μισθού. Απλά φιλοσόφησέ το λιγάκι. Μετά θα καταλάβεις το σκεπτικό αυτών που γίνονται πειρατές από τότε που φτιάχτηκαν οι κοινωνίες αλλά ακόμη και από τότε που ζούσαμε σε σπηλιές. Και εσύ αν πεινούσες ή αν πεινούσαν τα παιδιά σου μάλλον θα έκλεβες.

    Επίσης και οι θαλαμοφύλακες κρυώνουν ...πάλι μπορώ να σου αποδείξω πως έχεις λάθος και πως όλα είναι σχετικά σε ετούτο τον κόσμο αλλά μάλλον το έχεις πιάσει το τι θέλω να σου πω.

    Αδικίες υπάρχουν σε αυτόν τον πλανήτη πάρα πολλές. Ας αδικηθούν και μερικές "microsoft" κάπου-κάπου. Και πάλι κερδισμένες βγαίνουν στο τέλος. Απλά βγάζουν λιγότερα κάποιοι.
    Οπότε συμβουλή μου : Άσε και τους πειρατές (κάθε είδους) να έχουν άποψη. Πολλές φορές είναι χρήσιμη και πρέπει να την ακούμε. Όχι απαραίτητα να την αποδεχόμαστε αλλά σίγουρα να την ακούμε. Θα γίνουν καλύτερες οι κοινωνίες μας σε όλα τα επίπεδα και θα είμαστε και εμείς καλύτεροι άνθρωποι.

  3. #33
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.734
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Πάντως, οσοι έχετε 7/8 και σας δελεάζει η τσάμπα αναβάθμιση σε 10, πάρτε ένα image πριν την αναβάθμιση ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

    Δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει ένα χρόνο μετά, ειδικά με την ms

  4. #34
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pavilion_alex Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι δεν κατάλαβα κατι.
    πχ. εγω από βιστα αγορασα κλειδι αναβαθμισης και τωρα εχω 8.1 pro. όλα καλα μεχρι εδω. βαση δηλωσεων και λογικης, θα είμαι υποψήφιος στο να παρω τα 10?
    (φανταζομαι ότι θα εχουν δικο τους κλειδι μετα την εγκατασταση, σωστα?)
    Αφού έχεις 8.1 pro δεν έχει σημασία τι είχες πριν.
    Θα κάνεις αναβάθμιση σε 10 pro.

  5. #35
    Εγγραφή
    06-02-2009
    Περιοχή
    σερρες
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19905 kbit/s, 1020kbit
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
    Router
    thomson TG585V7
    καθίστε να δουμε ποσο λειτουργικα θα ειναι αν ειναι μουφες οπως το 8ρια αστο
    cpu ryzen 3 2200 ram corsair 8g 3200mhz mother GA-AX370M-DS3H psu seasonic 430 ssd kingstone 120g hd 500g

  6. #36
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    9999/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 21(dB)
    Μια συσκευή που αγοράζεις πρέπει να λειτουργεί συνέπως οι ύπολογιστές πρέπει να έχουν ένα λειτούργικο χωρις να το αγοράζεις ξεχωριστά.
    Αυτή την δούλεια την έκανε το dos.Όταν λοιπόν η microsoft αποφάσισε το dos να ενσώματοθεί στα windows και να μην μπορείς
    να το χρησιμοποήσεις χωρις αυτά και να σε εξαναγκάζει να τα αγοράσεις και σε μια εποχή που δεν είχες αλλη επιλογή είναι λογίκο να γίνεται
    κάποιος πειρατής.

  7. #37
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.271
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panatas Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθίστε να δουμε ποσο λειτουργικα θα ειναι αν ειναι μουφες οπως το 8ρια αστο
    Μια χαρά είναι χωρίς πλάκα... και είναι τα μόνα που φαίνεται να αλλάξω από τα 7 μου. Μπορείς να δοκιμάσεις την technical preview να δεις σε ένα οποιοδήποτε PC. Έκανα και update δοκιμαστικά στο κεντρικό μου PC από 7 και ήταν ΟΚ αλλά είχα θεματάκια με κάποιους driver που ήθελαν παίδεμα για να παίξουν και βαριόμουνα την ταλαιπωρία οπότε Acronis Restore μέχρι την τελική έκδοση που το ξαναδοκιμάζω.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #38
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    492
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    FritzBox 7590
    SNR / Attn
    27(dB) / 6(dB)
    μα και το dos (MS-DOS, PC-DOS DR-DOS...κτλ) έπρεπε να το αγόραζες.
    Μην κοιτάς που εκείνη την εποχή δεν υπήρχε BSA.

    Θυμάμαι το πλαίσιο μια εποχή έδινε το DR-DOS δωρεάν και το ονόμαζε TurboX-DOS. Το πλήρωνε κανονικά όμως στην DR-DOS

  9. #39
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλοδεχούμενη η δωρεάν αναβάθμιση αλλά γιατί home έκδοση για desktop ; Pro και Enterprise θα ήταν μια χαρά...
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  10. #40
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως, οσοι έχετε 7/8 και σας δελεάζει η τσάμπα αναβάθμιση σε 10, πάρτε ένα image πριν την αναβάθμιση ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

    Δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει ένα χρόνο μετά, ειδικά με την ms
    Το σωστό είναι image πριν την αναβάθμιση, καθαρή εγκατάσταση και ενεργοποίηση των 7/8.1 που έχουν και μετά αναβάθμιση στα 10. Αν όλα πάνε καλά παίρνουμε κι ένα image από τη φρέσκια αναβάθμιση των 10 γιατί δεν ξέρεις τι θα γίνει μετά τον πρώτο χρόνο που είναι δωρεάν η αναβάθμιση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά είναι χωρίς πλάκα... και είναι τα μόνα που φαίνεται να αλλάξω από τα 7 μου. Μπορείς να δοκιμάσεις την technical preview να δεις σε ένα οποιοδήποτε PC. Έκανα και update δοκιμαστικά στο κεντρικό μου PC από 7 και ήταν ΟΚ αλλά είχα θεματάκια με κάποιους driver που ήθελαν παίδεμα για να παίξουν και βαριόμουνα την ταλαιπωρία οπότε Acronis Restore μέχρι την τελική έκδοση που το ξαναδοκιμάζω.
    Εγώ πάλι ως χρόνια χρήστης των 7, των 8 και των 8.1 και έχοντας εγκαταστήσει το preview για μερικούς μήνες, μπορώ να πω με άνεση ότι τα 8.1 είναι πολύ καλύτερα από τα 10. Ο μοναδικός λόγος για τον οποίο θα αναγκαστώ να περάσω στα 10 είναι το DX12.

  11. #41
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι ως χρόνια χρήστης των 7, των 8 και των 8.1 και έχοντας εγκαταστήσει το preview για μερικούς μήνες, μπορώ να πω με άνεση ότι τα 8.1 είναι πολύ καλύτερα από τα 10. Ο μοναδικός λόγος για τον οποίο θα αναγκαστώ να περάσω στα 10 είναι το DX12.
    Χιλοακουσμενο στο παρελθόν αυτό. Και τα 7 καλύτερα από 8 και XP καλύτερα από 7 κλπ κλπ Οι χρήστες προσαρμόζονται στο παλιό λειτουργικό τους και κάθε καινούριο λένε οτι δεν είναι καλό

  12. #42
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χιλοακουσμενο στο παρελθόν αυτό. Και τα 7 καλύτερα από 8 και XP καλύτερα από 7 κλπ κλπ Οι χρήστες προσαρμόζονται στο παλιό λειτουργικό τους και κάθε καινούριο λένε οτι δεν είναι καλό
    Όχι όχι όχι. Τα XP ήταν χάλια, τα 7 ήταν ωραία, τα 8.1 ήταν καλύτερα σε performance, όχι σε interface όμως. Τα 10 είναι σχεδόν τα ίδια με τα 8.1 απλά σε εξαναγκάζουν σε μία πολιτική της Μ$ με την οποία είμαι αντίθετος, την εξαναγκασμένη χρήση metro apps. Τα 10 δεν έχουν θέμα σε σχέση με τα παλιότερα, είναι απλά η πολιτική της Μ$ που είναι χάλια και κάπως πρέπει να αντισταθούμε σε αυτή την πολιτική αν θέλουμε ποιοτικά Windows στο μέλλον.

  13. #43
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JustChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστές οι σκέψεις σου αλλά πρέπει να σου πω πως έχεις απόλυτο δίκιο ...δεν ξέρεις τι σου γίνεται. Σου το λέω με την καλή έννοια και με αγνές προθέσεις φίλε μου. Πραγματικά αν έχεις τέτοιες απόψεις δεν βλέπεις τι συμβαίνει γύρω σου.
    Από πότε αυτοί που δεν πληρώνουν δεν έχουν το δικαίωμα να έχουν άποψη? Και γιατί δεν πληρώνουν? Και πότε θα υπήρχαν οι συνθήκες ικανές για να τους κάνουν να πληρώσουν?
    Και ακόμη πιο βασικό... είσαι σίγουρος πως δεν έχουν "πληρώσει" την microsoft & κάθε microsoft αυτού του πλανήτη?

    Στο λέω επειδή μέχρι πριν 2 μήνες ζούσα σε μία κοινωνία που ένα os ή ένα antivirus ή ένα παιχνίδι έκανε π.χ. 50€ που είναι το 1/10 του μέσου μισθού και τώρα ζω σε μία κοινωνία που κάνει επίσης 50$ αλλά είναι το 1/100 του μισθού. Απλά φιλοσόφησέ το λιγάκι. Μετά θα καταλάβεις το σκεπτικό αυτών που γίνονται πειρατές από τότε που φτιάχτηκαν οι κοινωνίες αλλά ακόμη και από τότε που ζούσαμε σε σπηλιές. Και εσύ αν πεινούσες ή αν πεινούσαν τα παιδιά σου μάλλον θα έκλεβες.

    Επίσης και οι θαλαμοφύλακες κρυώνουν ...πάλι μπορώ να σου αποδείξω πως έχεις λάθος και πως όλα είναι σχετικά σε ετούτο τον κόσμο αλλά μάλλον το έχεις πιάσει το τι θέλω να σου πω.

    Αδικίες υπάρχουν σε αυτόν τον πλανήτη πάρα πολλές. Ας αδικηθούν και μερικές "microsoft" κάπου-κάπου. Και πάλι κερδισμένες βγαίνουν στο τέλος. Απλά βγάζουν λιγότερα κάποιοι.
    Οπότε συμβουλή μου : Άσε και τους πειρατές (κάθε είδους) να έχουν άποψη. Πολλές φορές είναι χρήσιμη και πρέπει να την ακούμε. Όχι απαραίτητα να την αποδεχόμαστε αλλά σίγουρα να την ακούμε. Θα γίνουν καλύτερες οι κοινωνίες μας σε όλα τα επίπεδα και θα είμαστε και εμείς καλύτεροι άνθρωποι.
    Απο ποτε αυτοι που κλεβουν θα εχουν και αποψη; Υπαρχει το linux και τοσα δωρεαν προγραμματα για οσους δε θελουν να πληρωσουν. Οσο για το παιχνιδι και το antivirus, κανενα δεν ειναι υποχρεωτικο. Θες και τα παιρνεις.

    Αν παιρνεις 50 ευρω μισθο, δεν κοιτας να κλεψεις παιχνιδια αν μπορεις να τα εχεις δωρεαν.

    Αλλο και τουτο. Αδικια θα ηταν αν ηταν μονοπωλιο. Τώρα να μετονομάζουμε την κλοπή σε κάτι άλλο επειδή μας βολεύει ΟΚ. Αυτό που είναι η αλήθεια είναι ότι οι εταιρίες έχουν εκμεταλλευτεί τις κλοπές αυτές και τα έχουν κονομήσει με άλλο τρόπο.

    Αυτό όμως δεν βαφτίζει το κρέας ψάρι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος turboirc : 14-05-15 στις 19:21.

  14. #44
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.568
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο ποτε αυτοι που κλεβουν θα εχουν και αποψη; Υπαρχει το linux και τοσα δωρεαν προγραμματα για οσους δε θελουν να πληρωσουν. Οσο για το παιχνιδι και το antivirus, κανενα δεν ειναι υποχρεωτικο. Θες και τα παιρνεις.

    Αν παιρνεις 50 ευρω μισθο, δεν κοιτας να κλεψεις παιχνιδια αν μπορεις να τα εχεις δωρεαν.

    Αλλο και τουτο. Αδικια θα ηταν αν ηταν μονοπωλιο. Τώρα να μετονομάζουμε την κλοπή σε κάτι άλλο επειδή μας βολεύει ΟΚ. Αυτό που είναι η αλήθεια είναι ότι οι εταιρίες έχουν εκμεταλλευτεί τις κλοπές αυτές και τα έχουν κονομήσει με άλλο τρόπο.

    Αυτό όμως δεν βαφτίζει το κρέας ψάρι.
    Κλοπη και κατ'επεκταση κλεφτης ειναι το να στερεις ενα αντικειμενο απο καποιον αλλον, ειτε ειναι ανθρωπος ειτε ειναι εταιρια. Το να χρησιμοποιει ο αλλος μια κοπια ενος λειτουργικου που ουτως ή αλλως δεν μπορουσε οικονομικα να το πληρωσει, δεν λεγεται κλοπη γιατι πολυ απλα ΔΕΝ το στερησε απο κανεναν! Ειτε το χρησιμοποιουσε ειτε οχι, χρηματα στην εταιρια δεν θα εμπαιναν.

    Ας προσεχουμε λοιπον τους χαρακτηρισμους. Και δεν σας ορισαν θεματοφυλακες για το ποιος θα εχει αποψη.

  15. #45
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Να ρωτήσω... σε περίπτωση που κάποιος χρειαστεί format μετά την εγκατάσταση των 10 και αφού έχει περάσει ο ένας χρόνος. Ισχύει το κλειδί του για να ξαναπεράσει την εγκατάσταση των 10 ή πρέπει να περάσει τα παλιά windows?

Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Microsoft Edge λέγεται ο νέος browser των Windows 10
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-15, 01:03
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-14, 18:40
  3. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-14, 16:24
  4. Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-14, 01:42
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-14, 15:09

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας