Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 49
  1. #31
    Εγγραφή
    19-06-2014
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Εδώ το είχα διαβάσει: http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=486254

    Οπως τόνισε, το εργαλείο διαθεσιμότητας της VDSL εξασφαλίζει την παροχή πραγματικά υψηλών ταχυτήτων στους συνδρομητές της εταιρείας, ενώ σημείωσε ότι, η WIND δεν θα αποπειραθεί να πουλήσει ονομαστικές - δηλαδή, δήθεν υψηλές - ταχύτητες στους καταναλωτές, εάν δεν είναι σε θέση να τις παράσχει. Μάλιστα, όπως υπογράμμισε, το κατώτατο όριο που έχει θέσει η εταιρεία για τη VDSL είναι τα 35 Mbps.
    Εφόσον έχει τεθεί κατώτατο όριο από την εταιρία στα 35mbps προφανώς αν δεν μπορεί να τα παρέχει σε κάποιον για οποιονδήποτε λόγο (επαιτιότητα εταιρίας) τότε μπορείς να επικαλεστείς το άρθρο 5.3 του συμβολαίου (και να μην πληρώσεις τέλη αποσύνδεσης).

  2. #32
    Εγγραφή
    28-06-2009
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26500/1500
    ISP
    Wind
    Router
    ZYXEL
    SNR / Attn
    10DB(dB) / 29DB(dB)
    Κλασσική Ελλαδάρα άντε να βγάλεις άκρη!

  3. #33
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slackulator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ το είχα διαβάσει: http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=486254

    Εφόσον έχει τεθεί κατώτατο όριο από την εταιρία στα 35mbps προφανώς αν δεν μπορεί να τα παρέχει σε κάποιον για οποιονδήποτε λόγο (επαιτιότητα εταιρίας) τότε μπορείς να επικαλεστείς το άρθρο 5.3 του συμβολαίου (και να μην πληρώσεις τέλη αποσύνδεσης).
    Δηλαδή ένα δημοσιογραφικό άρθρο του 2012, την εποχή που μόλις ξεκίνησε το VDSL στη χώρα μας, το θεωρείς δέσμευση της εταιρείας και θα στηριχτείς πάνω σε αυτή για καταγγελία της σύμβασης και μάλιστα για υπηρεσία από το αστικό κέντρο (διότι σε αυτό αναφέρεται);

    Τους όρους του συμβολαίου σου τους έχεις διαβάσει; Σε ποιο σημείο αναφέρεται κάτι σχετικό;
    Μήπως αντίθετα υπάρχει το παρακάτω κείμενο, με το οποίο συμφωνεί και η ΕΕΤΤ;
    2.10. Οι ονομαστικές ταχύτητες ADSL/VDSL δεν είναι εγγυημένες αλλά αποτελούν τις μέγιστες δυνατές ταχύτητες επειδή εξαρτώνται από συνθήκες και τεχνικές παραμέτρους πέραν του ελέγχου της Εταιρείας. Η μέγιστη επιτευχθείσα ονομαστική ταχύτητα ανόδου/καθόδου της παρεχόμενης στον Πελάτη γραμμής ADSL/VDSL θα καθορίζεται μετά από την ενεργοποίηση.

  4. #34
    Εγγραφή
    19-06-2014
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Όχι δεν το βασίζω μόνο στο άρθρο, μου το έχουν πει και από το τεχνικό τμήμα την πρώτη φορά που δήλωσα βλάβη για την ταχύτητα. Μου είπαν πως εφόσον δεν έχει πέσει κάτω από τα 3mb/s τότε η ταχύτητα που έχω δεν αποτελεί πρόβλημα (άσχετα του ότι στην αρχή και για μήνες είχα πολύ καλύτερη όπως και θα έπρεπε). Το έχουν παραδεχτεί ότι το πρόβλημα πρέπει να λυθεί από αυτούς μιας και οι καλωδιώσεις είναι καλές σύμφωνα με τους τεχνικούς που πέρασαν.

    Εδώ έκαναν να μου περάσουν την καινούρια προσφορά 1 μήνα (ενώ κάνει μία μέρα κανονικά απ'ότι με ενημέρωσαν οι ίδιοι) και έπρεπε να πάρω 30 τηλέφωνα σε 13800 κτλ (αξίας 10€) για όλη την ιστορία της φορητότητας επειδή είχε κοπεί το internet από λάθος τους και μου έλεγαν πως η γραμμή έφυγε και πήγε στην άλλη εταιρία ενώ εκείνοι το διέψευδαν.

    Όταν δεν μπορούν να κάνουν τα απλά τι να ψάχνεις για ταχύτητες και βλάβες...

  5. #35
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slackulator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν το βασίζω μόνο στο άρθρο, μου το έχουν πει και από το τεχνικό τμήμα την πρώτη φορά που δήλωσα βλάβη για την ταχύτητα. Μου είπαν πως εφόσον δεν έχει πέσει κάτω από τα 3mb/s τότε η ταχύτητα που έχω δεν αποτελεί πρόβλημα (άσχετα του ότι στην αρχή και για μήνες είχα πολύ καλύτερη όπως και θα έπρεπε). Το έχουν παραδεχτεί ότι το πρόβλημα πρέπει να λυθεί από αυτούς μιας και οι καλωδιώσεις είναι καλές σύμφωνα με τους τεχνικούς που πέρασαν.
    Έχουμε πέσει σε loop. Το ότι έχεις πρόβλημα και είσαι δυσαρεστημένος το καταλαβαίνω, αλλά επαναλαμβάνουμε συνεχώς τα ίδια πράγματα.

    Λες ότι είναι της πρόβλημα της Wind αλλά φαίνεται, απ' ότι έχεις αναφέρεις στα μηνύματά σου, ότι οι έλεγχοι* των τεχνικών έδειξαν ότι ενώ δεν έχεις πρόβλημα στην δικιά σου εγκατάσταση, εν τούτοις ο συγχρονισμός έχει πέσει ανεξήγητα.
    Αφού παίρνεις από καμπίνα το θέμα είναι του ΟΤΕ και όχι της Wind, αν κι εσύ ως πελάτης έχεις να κάνεις αποκλειστικά με αυτήν. Στην απόσταση των 300 μέτρων πρέπει να πιάνεις το μέγιστο, οπότε μπορεί να υπάρχει θέμα στην καλωδίωση μεταξύ καμπίνας και κατανεμητή της οικοδομής ή στην κάρτα του DSLAM ή κάτι άλλο.

    Αν ο ΟΤΕ δεν αποκαταστά το πρόβλημα, η Wind δεν μπορεί να κάνει κάτι επ' αυτού και το μόνο που μπορεί να συμφωνήσει είναι να σ' αποδεσμεύσει αδαπάνως. Όμως δεν είναι σίγουρο ότι και στο νέο πάροχο δεν θα έχεις το ίδιο θέμα, ειδικά αν δεν αλλαχθεί το ζεύγος μέσω του οποίου συνδέεσαι στην καμπίνα.

    * Χαρτί των ελέγχων της γραμμής σου έχεις και τι αναφέρει; Έγινε συνδυαστικός έλεγχος Wind και ΟΤΕ;

  6. #36
    Εγγραφή
    19-06-2014
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ είπα κάτι διαφορετικό; ακριβώς το ίδιο λέμε όσον αναφορά την αποδέσμευση κτλ.

    Και συνδυαστικός έλεγχος είχε γίνει πιο παλιά αλλά δεν βρέθηκε κάποιο πρόβλημα στα καλώδια. Το χαρτί (από επίσκεψη τεχνικού της Wind μόνο που έγινε πιο πρόσφατα) αναφέρει πως απλά κλειδώνει χαμηλά στην πολυκατοικία και πρέπει να γίνει έλεγχος από τον ΟΤΕ. Το αν πέρασε κάποιος από τον ΟΤΕ δεν γνωρίζω αλλά έλαβα μήνυμα πως το πρόβλημα λύθηκε.

    Μετά από επικοινωνία με ενημέρωσαν πως δεν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο για την γραμμή χωρίς να υπάρχει κάποια εξήγηση.
    Εδώ υπάρχουν συνδρομητές του ΟΤΕ που έχουν παρόμοια προβλήματα και δεν έχει λύσει το πρόβλημα το δικό τους, θα λύσουν σε πελάτες της Wind;

  7. #37
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Άρα δεν ισχύει "το πρόβλημα πρέπει να λυθεί από αυτούς", όσον αφορά την Wind.
    Θέλεις να προχωρήσεις σε καταγγελία της σύμβασης ή να λυθεί (εφόσον είναι δυνατόν), προχώρησε στα ενδεδειγμένα βήματα.
    Κάνε εγγράφως αναφορά-αίτημα στην Wind, αναφέροντας όλα τα γεγονότα και ζήτα ανάλογη απάντηση, αναφέροντας ότι σε αδυναμία εξεύρεσης λύσης ζητάς ατελή αποδέσμευση.
    Σε αρνητική εξέλιξη και αν παρέλθουν 20 μέρες, κάνεις σχετικό αίτημα-καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αναφέροντας όλο το ιστορικό.

  8. #38
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slackulator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αν πέρασε κάποιος από τον ΟΤΕ δεν γνωρίζω αλλά έλαβα μήνυμα πως το πρόβλημα λύθηκε.
    Προφανώς το έχουν τακτική να κλείνουν το ticket όταν απλά σηκώνουν τα χέρια ψηλά, οπότε και αποστέλλεται το μύνημα που λέει πως "το πρόβλημα λύθηκε". Δες και τη δική μου ιστορία εδω: http://www.adslgr.com/forum/threads/...BD%CE%BF%CF%85

  9. #39
    Εγγραφή
    19-06-2014
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα δεν ισχύει "το πρόβλημα πρέπει να λυθεί από αυτούς", όσον αφορά την Wind.
    Θέλεις να προχωρήσεις σε καταγγελία της σύμβασης ή να λυθεί (εφόσον είναι δυνατόν), προχώρησε στα ενδεδειγμένα βήματα.
    Κάνε εγγράφως αναφορά-αίτημα στην Wind, αναφέροντας όλα τα γεγονότα και ζήτα ανάλογη απάντηση, αναφέροντας ότι σε αδυναμία εξεύρεσης λύσης ζητάς ατελή αποδέσμευση.
    Σε αρνητική εξέλιξη και αν παρέλθουν 20 μέρες, κάνεις σχετικό αίτημα-καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αναφέροντας όλο το ιστορικό.
    Το ότι δεν φταίει η Wind αλλά ο ΟΤΕ όπως είπα δεν με ενδιαφέρει καθώς αυτοί συνεργάζονται μεταξύ τους και εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι. Αν ο ΟΤΕ με το έτσι θέλω μπορεί να λέει στην Wind δεν την φτιάχνω την γραμμή του συγκεκριμένου πελάτη σας αυτό έχει μεγαλύτερο αντίκτυπο στην Wind προφανώς και το γνωρίζει. Μπορούν όμως για να μην χάνουν πελάτες να δουλεύουν έτσι ώστε να μένουν οι πελάτες τους ικανοποιημένοι (π.χ εφόσον υπήρχε μία τόσο μεγάλη μείωση στην ταχύτητα από 50mbps που κλείδωνα να κλειδώνω στα 35 θα μπορούσαν να κάνουν καλύτερη προσφορά στον λογαριασμό, πόσο μάλλον εάν το περιστατικό είναι μεμονωμένο).

    Όπως και να έχει εγώ το μόνο που βλέπω είναι πως ενώ για αρκετό διάστημα όλα πήγαιναν καλά, οι εντυπώσεις μου άλλαξαν σε αρνητικές για την συγκεκριμένη εταιρία γιατί όταν παρουσιάζετε ένα πρόβλημα σαν πελάτης βλέπεις και το πως δουλεύουν οι υπόλοιποι τομείς της εταιρίας, π.χ τεχνική υποστήριξη, και το πόσο ακριβώς ενδιαφέρονται για το πρόβλημα σου.
    Αυτό οφείλω να το γράψω για να το γνωρίζουν και άλλα άτομα που ίσως παρουσιαστεί και σε αυτούς αντίστοιχο πρόβλημα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gryzor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς το έχουν τακτική να κλείνουν το ticket όταν απλά σηκώνουν τα χέρια ψηλά, οπότε και αποστέλλεται το μύνημα που λέει πως "το πρόβλημα λύθηκε". Δες και τη δική μου ιστορία εδω: http://www.adslgr.com/forum/threads/...BD%CE%BF%CF%85
    Το είχα διαβάσει το θέμα σου και είναι να απορείς μερικές φορές.
    Τώρα μπορεί να έρθει και να πει κάποιος "όλα πηγαίνουν στραβά στην χώρα μας, οι τηλεπικοινωνίες θα διαφέρουν; κάτσε με αυτά που έχεις και μην μιλάς" - στο τέλος θα καταντήσουμε να μας πάρουν και τα σώβρακα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slackulator : 25-06-15 στις 12:43.

  10. #40
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αφου ο ΟΤΕ λεει εκανε ελεγχο τοτε εκανε και δεν βρεικε βραχυκυκλωμα.Μονο σε βραχυκυκλωμα σκαβει και μπαλωνει το καλωδιο ή αν εχει κοπη το καλωδιο ενοειτε.

  11. #41
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    @Slackulator : δεν θέλω να κάνω plug τα θέματά μου, αλλά περί εξυπηρέτησης και προθυμίας, και προπάντων περί ατελούς αποδέσμευσης... http://www.adslgr.com/forum/threads/...9D%CE%95%CE%A3 .

    Κοινώς έχω την εντύπωση πως ό,τι αρπάξουν και μετά μην τους είδατε. Το οποίο είναι απλά τραγικό απλό επιχειρηματικής πλευράς - π.χ. τα threads μου έχουν ήδη 1600 προβολές ενώ το έχω πει και σε όλους μου τους γνωστούς. Η Wind δε έχει χάσει ήδη αυτές τις μέρες μία γραμμή από τη μητέρα μου και δύο από την εταιρεία που δουλεύω...

  12. #42
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Προφανώς καμία εταιρεία δεν θέλει να έχει απογοητευμένους πελάτες, αλλά υπάρχουν πράγματα που δεν είναι στο δικό τους χέρι.
    Δεν είμαι πελάτης της Wind και το ίδιο θα έλεγα για οποιανδήποτε άλλη εταιρεία. Δεν ήθελα να το συνεχίσω, αλλά βλέπω ότι επιμένεις να ρίχνεις το ανάθεμα σε λάθος κατεύθυνση.

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά και στις παρόμοιες (όπου υπάρχει), είναι αποκλειστικά θέμα ΟΤΕ. Αν αυτός δεν επιλύει το πρόβλημα, καμιά Wind δεν έχει δυνατότητα να κάνει κάτι παραπάνω.
    Βλέπεις ο ΟΤΕ πουλήθηκε πακέτο με το υπάρχον καλωδιακό δίκτυο, οπότε τα παράπονα δεν πρέπει να υπάρχουν προς τους άλλους παρόχους. Μπορούμε να τους προσάψουμε πολλά, αλλά όχι αυτό.

    Ναι, εμείς ως πελάτες έχουμε να κάνουμε μόνο με τον εκάστοτε πάροχο των υπηρεσιών και (δυστυχώς) δεν έχουμε δυνατότητα να αποταθούμε άμεσα στον ΟΤΕ.
    Προφανώς όμως θα πρέπει να υπάρχει ένας τρόπος υποχρέωσής του, έτσι ώστε να μην ρίχνουμε τα βάρη σε άλλους, που στην ουσία σήμερα είναι οι χαμένοι.

    Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι γραπτές καταγγελίες προς την ρυθμιστική αρχή, που κάποια στιγμή πρέπει να επιληφθεί του θέματος τροποποιώντας κατάλληλα τον κανονισμό ή με άλλον τρόπο.
    Μέχρι τότε, είμαστε (πελάτες και πάροχοι) δέσμιοι των τεχνικών υπηρεσιών του ΟΤΕ, όσο κι αν σου φαίνεται παράλογο εν έτη 2015.

  13. #43
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    12
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/100.000
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8245 A
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ είμαι Ν.Ιωνία και ακόμη δεν ξέρουμε πότε θα μπουν τα καινούρια DSLAM για το VDSL , εγώ παίρνω VDSL απο 1000 μέτρα μακρυά και μετά βίας πιάνω 2.6mb down / 300kbps up.
    Αλήθεια ξέρει κανείς επ'αυτού κάποιο χρονοδιάγραμμα για τους δήμους της Αττικής ή κάποια ιστοσελίδα που να το λέει?
    Είπε......"Πού πάτε, άνθρωποι; Τσακίζεστε να αποκτήσετε περιουσίες, και λίγο νοιάζεστε
    για τα παιδιά που θα τις κληρονομούν."

    ΣΩΚΡΑΤΗΣ (470-399 π. Χ.)

  14. #44
    Εγγραφή
    19-06-2014
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Πλέον έχει πέσει στα 30mbps η ταχύτητα. Καλά πάμε...

  15. #45
    Εγγραφή
    23-06-2006
    Περιοχή
    Κέντρο
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vivodi
    Router
    st 780
    Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις με άλλης μάρκας VDSL modem. Η WIND όπως και κάθε πάροχος που δεν είναι ΟΤΕ παίρνει από καμπίνα του ΟΤΕ με DSLAM ΟΤΕ. Μόνο αν είσαι πολύ κοντά στο αστικό κέντρο παίρνεις απευθείας από την WIND μέσω κάρτας VDSL στο DSLAM της WIND. Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις με άλλο modem για να δεις την σταθερότητα της γραμμής. Αν έχεις πρόβλημα, θα σου έλεγα να καλέσεις την WIND και να δηλώσεις βλάβη.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μείωση 5€ στο VDSL της Wind
    Από Slackulator στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-15, 22:11
  2. Oι αθωες χρεωσεις της wind. Ποσο φανερα μας κλεβουν
    Από ohristou στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-14, 19:46
  3. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-14, 11:48
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-14, 01:34
  5. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-14, 19:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας