Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 30
  1. #1
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Καλησπερα παιδες, θελω τα φωτα σας για κατι που ή ειναι απλο και δε μου λειτουργει ή νομιζα οτι ειναι απλο αλλα θελει δουλεια.
    Εχω εναν φιλο που ηθελε να επεκτεινει το wifi του, καθως επιανε με το ζορι απο τον κατω οροφο των γονιων του. Ετσι του προτεινα να παρει ενα wifi repeater (ή extender ή δεν ξερω πως αλλιως τα λενε, αλλα νομιζω οτι μιλαμε για το ιδιο πραγμα)
    Θεωρουσα οτι το να το στησεις ειναι κατι αστειο, οπου απλα απο το μενου του βρισκεις το wifi δικτυο σου, βαζεις τον κωδικο και το αναπαραγει.
    Το προβλημα λοιπον ειναι οτι εχουμε αλλαξει 3 συσκευες και καμια δεν επαιξε.
    Πλεον εχουμε παρει ενα zyxel wap3205. Να πω οτι τα εστελνα πισω στο eshop και μου εκαναν αντικατασταση/πιστωση κανικα, τα προηγουμενα.
    Το προβλημα που εχουμε κανοντας τη διαδικασια που ανεφερα ειναι οτι ειτε δεν δινει ιντερνετ το repeater ειτε πεφτει το κανονικο μοντεμ, δεν το βλεπουν δηλαδη οι γονεις του κατω.

    Το δοκιμασα σημερα σε αλλο μοντεμ, στο δικο μου σπιτι και δεν επεσε, απλα δεν επαιρνα ιντερνετ απο το repeater.
    Αυτο λοιπον που ψαχνω ειναι:

    Εχει ειδικες ρυθμισεις και για μοντεμ, το να στησεις κατι τετοιο? ή απλα δεν γινεται? ή ειναι ολα τα repeater προβληματικα? Πραγματικα τετοιο fail Ποτε δεν ειχα με συμβουλη μου σε φιλο.
    Η εμπειριες σας και οι γνωσεις σας μου ειναι αναγκαιες γιατι νιωθω οτι τον πηρα στο λαιμο μου..
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άσχετα από τις ρυθμίσεις του repeater, που θα τις βρούμε, είναι διαφορετικοί όροφοι;;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχετα από τις ρυθμίσεις του repeater, που θα τις βρούμε, είναι διαφορετικοί όροφοι;;;
    καλημερα! ναι ειναι στο ισογειο οι γονεις και το repeater στον 1ο σε σημειο που πιανει καλα το σημα κατω, και θελουμε να το φερει σε ολον τον οροφο πανω.
    Απο τις οδηγιες ολων των repeater που δοκιμασα, καθως αλλαξα και μαρκες, δεν ειδα πουθενα κατι πολυπλοκο ή να ζηταει να κανω κατι στο μοντεμ που δινει ιντερνετ, παρα μονο να επιλεξω ποια λειτουργια θελω απο το repeater (ολα εχουν 3-4 λειτουργιες) και να κανει τα 4-5 βηματα εγκαταστασης και στησιματος του..Παιζει λοιπον κατι αλλο? θελει ειδικες ρυθμισεις το μοντεμ ή το repeater περα απο τον εντοπισμο του δικτυου και την αναμεταδοση του?
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ποιο καλή λύση, με δοκιμή, είναι να πάρεις powerlines. Aν έχεις και ένα ρουτερ παρόχου που δεν το χρειάζεσαι, μπορείς να το κάνεις Access point

    με αυτές τις ρυθμίσεις. Για να ρυθμίσεις το repeater κοίταξε αυτές τις βασικές οδηγίες και μετά απλά το συνδέεις με το WI-FI του ρούτερ.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο καλή λύση, με δοκιμή, είναι να πάρεις powerlines. Aν έχεις και ένα ρουτερ παρόχου που δεν το χρειάζεσαι, μπορείς να το κάνεις Access point

    με αυτές τις ρυθμίσεις. Για να ρυθμίσεις το repeater κοίταξε αυτές τις βασικές οδηγίες και μετά απλά το συνδέεις με το WI-FI του ρούτερ.
    αρα απο ο,τι καταλαβαινω πρεπει να αλλαξω την Ip του repeater βασει της ip του μοντεμ και να το στησω μετα..?
    Αυτο νομιζω οτι αρκει απο ο,τι καταλαβα..Εξαλλου μιλαμε για ασυρματη συνδεση με το μοντεμ οποτε το 1ο δεν ξερω αν χρησιμευει..
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  6. #6
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα απο ο,τι καταλαβαινω πρεπει να αλλαξω την Ip του repeater βασει της ip του μοντεμ και να το στησω μετα..?
    Αυτο νομιζω οτι αρκει απο ο,τι καταλαβα..Εξαλλου μιλαμε για ασυρματη συνδεση με το μοντεμ οποτε το 1ο δεν ξερω αν χρησιμευει..
    Mε το πρώτο τι εννοείς;;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #7
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε το πρώτο τι εννοείς;;;
    με τις ρυθμισεις τις πρωτες, το δευτερο λινκ δηλαδη απο τα 3 που εδωσες.. ομοιως δηλαδη και για τα powerlines μιας και δεν ειναι για μενα και ο αλλος ηδη εχει ξενερωσει που εσκασε 50ευρω για repeater. οποτε ψαχνω πως θα λειτουργησει αυτο το πραγμα.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  8. #8
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τις ρυθμισεις τις πρωτες, το δευτερο λινκ δηλαδη απο τα 3 που εδωσες.. ομοιως δηλαδη και για τα powerlines μιας και δεν ειναι για μενα και ο αλλος ηδη εχει ξενερωσει που εσκασε 50ευρω για repeater. οποτε ψαχνω πως θα λειτουργησει αυτο το πραγμα.
    Έριξα την ιδέα γιατί είπες ότι μπορείς και τα επιστρέφεις, οπότε θα μπορούσες να πάρεις τα powerlines. Aν δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα

    στην εγκατάσταση, είναι απείρως καλύτερη λύση από το repeater. Τα powerlines υποκαθιστούν την ενσύρματη σύνδεση, στο Access point μπορείς

    να συνδέσεις και ενσύρματα συσκευές και φυσικά έχεις καλύτερη και σταθερή ταχύτητα γιατί δεν μεσολαβούν 2 ασύρματα δίκτυα αλλά ένα(Access

    point > συσκευή). Mε την ενσύρματη σύνδεση μπορείς να κατεβάζεις χωρίς πρόβλημα κ.λ.π.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #9
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έριξα την ιδέα γιατί είπες ότι μπορείς και τα επιστρέφεις, οπότε θα μπορούσες να πάρεις τα powerlines. Aν δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα

    στην εγκατάσταση, είναι απείρως καλύτερη λύση από το repeater. Τα powerlines υποκαθιστούν την ενσύρματη σύνδεση, στο Access point μπορείς

    να συνδέσεις και ενσύρματα συσκευές και φυσικά έχεις καλύτερη και σταθερή ταχύτητα γιατί δεν μεσολαβούν 2 ασύρματα δίκτυα αλλά ένα(Access

    point > συσκευή). Mε την ενσύρματη σύνδεση μπορείς να κατεβάζεις χωρίς πρόβλημα κ.λ.π.
    τα powerlines πανε στο ιδιο δικτυο ομως..αυτουνου το σπιτι εχει ξεχωριστα δικτυα ο καθε οροφος. Οποτε πρεπει να λαμβανει με καποιο τροπο απο τον κατω οροφο, ασυρματα, και να το εκπεμπει ασυρματα στον πανω. Θα προσπαθησω να παιξω με τις IPμε το τελευταιο λινκ που εστειλες να δω τι γινεται.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  10. #10
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Καλημέρα και από εμένα! Εγώ φίλε μου θα σου πρότεινα να πάρεις αυτό εδώ: http://www.plaisio.gr/periferiaka-ot...r-DAP-1320.htm, το οποίο το έβαλα και εγώ στο σπίτι ενός φίλου και έκανα δουλειά σε μερικά λεπτά. Κάνει μόνο του τις ρυθμίσεις και μετά έχεις αρκετά καλό σήμα εκεί που θα το πας...Είναι πολύ απλό στο στήσιμό του και δεν χρειάζεται να μπλέξεις με ip και άλλες παραμετροποιήσεις.

  11. #11
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα powerlines πανε στο ιδιο δικτυο ομως..αυτουνου το σπιτι εχει ξεχωριστα δικτυα ο καθε οροφος. Οποτε πρεπει να λαμβανει με καποιο τροπο απο τον κατω οροφο, ασυρματα, και να το εκπεμπει ασυρματα στον πανω. Θα προσπαθησω να παιξω με τις IPμε το τελευταιο λινκ που εστειλες να δω τι γινεται.
    Αν είχες διαβάσει όλη την δοκιμή που σου έχω στο Link με τα powerlines, θα είχες δεί ότι ειδικά η συγκεκριμένη μάρκα δουλεύει και σε

    διαφορετικούς μετρητές χωρίς πρόβλημα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #12
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είχες διαβάσει όλη την δοκιμή που σου έχω στο Link με τα powerlines, θα είχες δεί ότι ειδικά η συγκεκριμένη μάρκα δουλεύει και σε

    διαφορετικούς μετρητές χωρίς πρόβλημα.
    το ειδα, αλλα ειναι αλλο δικτυο το πανω, ειναι ανεξαρτητο σπιτι..πως να το πω. Αρα πως θα φερει το ιντερνετ πανω? Εξαλλου δεν το διαβασα γιατι οπως ειπα θελω να προσπαθησω να στησω αυτο που εχω, μιας και εχουμε κουραστει να τα στελνουμε πισω. Το οτι εστειλα 3 φορες πισω δε σημαινει οτι θα μου το ξανα δεχτουν ουτε οτι φταιει το repeater, αν θελει ειδικη διαδικασια για στησιμο, ας την κανω και μετα να μπω στη διαδικασια αλλαγης. αυτο λεω απλα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Subaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και από εμένα! Εγώ φίλε μου θα σου πρότεινα να πάρεις αυτό εδώ: http://www.plaisio.gr/periferiaka-ot...r-DAP-1320.htm, το οποίο το έβαλα και εγώ στο σπίτι ενός φίλου και έκανα δουλειά σε μερικά λεπτά. Κάνει μόνο του τις ρυθμίσεις και μετά έχεις αρκετά καλό σήμα εκεί που θα το πας...Είναι πολύ απλό στο στήσιμό του και δεν χρειάζεται να μπλέξεις με ip και άλλες παραμετροποιήσεις.
    οπως ειπα, επειδη εχω ηδη το repeater Και επειδη δεν μπορω καθε μηνα να το στελνω πισω και να μου πιστωνουν ποσο και να περιμενω αλλο ενα 20ημερο να το αλλαξουν, θελω να προσπαθησω μια φορα τουλαχιστον να στησω το repeater. Απλα πιστευα οτι η διαδικασια ειναι ευκολη με 2-3 κλικ. Εαν θελει ΙΡ να κατσω να τις βαλω,δε χαθηκε ο κοσμος, απλα να ξερω τι θελει ρωτησα..και γενικα ρωτησα αν τα repeater στηνονται ετσι ή αν παιζει καμια ασυμβατοτητα και γιαυτο δεν μπορω να δουλεψω τοσο καιρο.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  13. #13
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ειδα, αλλα ειναι αλλο δικτυο το πανω, ειναι ανεξαρτητο σπιτι..πως να το πω. Αρα πως θα φερει το ιντερνετ πανω? Εξαλλου δεν το διαβασα γιατι οπως ειπα θελω να προσπαθησω να στησω αυτο που εχω, μιας και εχουμε κουραστει να τα στελνουμε πισω. Το οτι εστειλα 3 φορες πισω δε σημαινει οτι θα μου το ξανα δεχτουν ουτε οτι φταιει το repeater, αν θελει ειδικη διαδικασια για στησιμο, ας την κανω και μετα να μπω στη διαδικασια αλλαγης. αυτο λεω απλα.
    Eμείς λέμε ιδέες, εσύ φυσικά θα τις αξιολογήσεις και θα κάνεις ότι σε βολεύει καλύτερα. Για την ιστορία, επειδή επιμένεις στο διαφορετικό δίκτυο

    και στο ανεξάρτητο σπίτι, οι διαφορετικοί μετρητές αυτό ακριβώς σημαίνουν, ότι τροφοδοτούν δύο εντελώς διαφορετικά δίκτυα. Την δοκιμή

    την έκανα με ένα powerline στο διαμέρισμα μου στον δεύτερο όροφο και το άλλο στο λεβητοστάσιο της πολυκατοικίας στο υπόγειο που παίρνει

    ρεύμα από τον κοινόχρηστο μετρητή.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #14
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eμείς λέμε ιδέες, εσύ φυσικά θα τις αξιολογήσεις και θα κάνεις ότι σε βολεύει καλύτερα. Για την ιστορία, επειδή επιμένεις στο διαφορετικό δίκτυο

    και στο ανεξάρτητο σπίτι, οι διαφορετικοί μετρητές αυτό ακριβώς σημαίνουν, ότι τροφοδοτούν δύο εντελώς διαφορετικά δίκτυα. Την δοκιμή

    την έκανα με ένα powerline στο διαμέρισμα μου στον δεύτερο όροφο και το άλλο στο λεβητοστάσιο της πολυκατοικίας στο υπόγειο που παίρνει

    ρεύμα από τον κοινόχρηστο μετρητή.
    ok θα το εχω υποψιν εαν δεν κανω δουλεια με αυτο που ηδη εχω. αυτο που δεν καταλαβαινω ομως ειναι γιατι δεν λειτουργει με τις οδηγιες που δινουν αυτοι οι βλακες..και δεν λενε οτι πρεπει να αλλαξτε την ip κτλ κτλ.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  15. #15
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok θα το εχω υποψιν εαν δεν κανω δουλεια με αυτο που ηδη εχω. αυτο που δεν καταλαβαινω ομως ειναι γιατι δεν λειτουργει με τις οδηγιες που δινουν αυτοι οι βλακες..και δεν λενε οτι πρεπει να αλλαξτε την ip κτλ κτλ.
    Bάζουν τα quick setup για να βοηθήσουν υποτίθεται κάποιον που δεν ξέρει, αλλά πολλές φορές δεν ταιριάζουν οι IP, άλλες φορές υπολειτουργούν,

    άλλες έχουν αποσυνδέσεις κ.λ.π., γενικά να αποφεύγεις το quick setup και να το ρυθμίζεις μόνος σου βήμα-βήμα. Προτείνουν σύνδεση συσκευών

    με WPS που είναι "τρύπιο" από χρόνια και θα πρέπει να το έχουμε Disable, λένε άσχετα πράγματα στους αγοραστές και γενικά σε μπερδεύουν

    περισσότερο αντί να σε βοηθήσουν.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-15, 12:18
  2. [Other] Έχω το router ZTE ΖΧΗΝ Η108Ν και ψάχνω αξιόπιστο repeater για επέκταση του σήματος
    Από JHRoss στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-15, 22:35
  3. [Other] adb cyta modem και gembird wifi repeater
    Από gustom2008 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-15, 20:07
  4. στησιμο wifi σε καφετερια help
    Από mger στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-14, 14:10
  5. [Other] φθηνό κινέζικο wifi repeater
    Από raspoutiv στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-14, 16:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας