Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 74
  1. #46
    Εγγραφή
    12-02-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.675
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    89836/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχω δίκαιο ως προς τι; Ως προς τα αποτελέσματα της "έρευνας;"
    Επίσης η σύγκριση έγινε μεταξύ Nasa και αμερικάνω παρόχων κινητής τηλεφωνίας.
    Τα όνειρα που κάνω από τα 20 παρκάρουν στον ακάλυπτο νωρίς. Μα εσύ που με κοιτάς σαν λύτρωση ζωή παρκαρισμένη μην δεχτείς.

  2. #47
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Το 'χασες λέμε
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  3. #48
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μπορώ να καταλάβω γιατί τόση γκρίνια με στόχο την ανεπάρκεια δικτύου... Όχι τίποτ' άλλο, αλλά επηρεάζετε αρνητικά και αυτούς που το σκέφτονται να πάνε προς WIND για οικονομία... (πριν μου κολλήσετε την ταμπέλα "υπάλληλος", σας πληροφορώ πως είμαι μάγειρας)

    Το δίκτυό της δεν είναι όπως ήταν πριν 10 χρόνια της TIM/Telestet... Σε όσες κατοικημένες περιοχές πηγαίνω, μια χαρά σήμα έχει! Αν οδηγείτε πάνω σε βουνιά σε ερημικές περιοχές, λογικό το σήμα να χαθεί για μερικά δεύτερα... Σε όλες τις εταιρίες γίνεται...

    Όσο για το 3G, όντως δεν έχει την κάλυψη των άλλων εταιριών, ειδικά σε κάποια μικρά χωριά (όχι σε όλα), αλλά αν έχετε καλό κινητό, ίσως καταφέρει μετά από λίγο να συνδεθεί με κάποιο μακρινό αναμεταδότη, που να έχει 3G...
    15 χρόνια στη vodafone ήμουν (τα περισσότερα απο αυτά με συμβόλαιο) και πήγα στη wind για τις τιμές. Το δίκτυο της είναι σίγουρα χειρότερο οπότε το ανέχεσαι λόγω τιμων. Αν το παρακάνουν με τις αυξήσεις γιατί να τους προτιμήσει κανείς;

  4. #49
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Οταν έχεις καρτοκινητό το έχεις λόγω πακέτων, κανονικά οι χρεώσεις εκτός πακέτου δεν θα έπρεπε να αφορουν τους χρήστες καρτοκινητών όπως σε αυτήν την περίπτωση.
    Μια αύξηση είναι πάντα αύξηση δεν λέω αλλά τουλάχιστον για εμένα έχει 0 επίπτωση, το μόνο που με χαλάει με την Q είναι το internet και λίγο πιό σπάνια το σήμα αλλά ζω με αυτό καθώς με 5€ το μήνα και να μου περισσεύει και χρονος/mb δεν θα βρω πουθενά αλλού
    The world can change by your actions not by your opinions

  5. #50
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν έχεις καρτοκινητό το έχεις λόγω πακέτων, κανονικά οι χρεώσεις εκτός πακέτου δεν θα έπρεπε να αφορουν τους χρήστες καρτοκινητών όπως σε αυτήν την περίπτωση.
    Μια αύξηση είναι πάντα αύξηση δεν λέω αλλά τουλάχιστον για εμένα έχει 0 επίπτωση, το μόνο που με χαλάει με την Q είναι το internet και λίγο πιό σπάνια το σήμα αλλά ζω με αυτό καθώς με 5€ το μήνα και να μου περισσεύει και χρονος/mb δεν θα βρω πουθενά αλλού
    Αυτό προσπαθώ να καταλάβω κι εγώ... Δε νομίζω να υπάρχουν πολλοί που να τους ενδιαφέρουν οι αυξήσεις, γιατί στην καρτοκινητή αγοράζουν πακέτα... Τσάμπα πάει το κράξιμο... Κι εγώ έχω Q πιο πολύ για το ίντερνετ, με 2€ το μήνα έχω 400ΜΒ (πακετάρα). Τώρα βέβαια έχω την προσφορά με 1GB data κάθε μήνα για το υπόλοιπο του 2015, με 0,88€ το μήνα...

  6. #51
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό προσπαθώ να καταλάβω κι εγώ... Δε νομίζω να υπάρχουν πολλοί που να τους ενδιαφέρουν οι αυξήσεις, γιατί στην καρτοκινητή αγοράζουν πακέτα... Τσάμπα πάει το κράξιμο... Κι εγώ έχω Q πιο πολύ για το ίντερνετ, με 2€ το μήνα έχω 400ΜΒ (πακετάρα). Τώρα βέβαια έχω την προσφορά με 1GB data κάθε μήνα για το υπόλοιπο του 2015, με 0,88€ το μήνα...
    Ki άμα λήξει (ή το φας) το πακέτο παληκάρι? Σου τρώει τα ρέστα, τα υπόλοιπα ευρώ, ταχύτατα.
    Και με υπόλοιπο 0 ευρώ δεν μπορείς να κάνεις καμμία κλήση, ακόμα κι αν έχεις λεπτά από πακέτο. Αυτό βέβαια το κάνουν και οι τρείς.

  7. #52
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό προσπαθώ να καταλάβω κι εγώ... Δε νομίζω να υπάρχουν πολλοί που να τους ενδιαφέρουν οι αυξήσεις, γιατί στην καρτοκινητή αγοράζουν πακέτα... Τσάμπα πάει το κράξιμο... Κι εγώ έχω Q πιο πολύ για το ίντερνετ, με 2€ το μήνα έχω 400ΜΒ (πακετάρα). Τώρα βέβαια έχω την προσφορά με 1GB data κάθε μήνα για το υπόλοιπο του 2015, με 0,88€ το μήνα...
    φιλε mitsos σοβαρα μιλας τωρα;εχεις καταλαβει τι αυξησεις εχει κανει η q μςσα σε 14-15 μηνες ;;εχω αναφερει τι εχει κανει η q σε ποιο πανω ποστ στο τελευατιο χρονικο διαστημα.εχει ανεβει το φπα?τι ακριβως εχει γινει και το εχουν ριξει ολοι στις αυξησεις.

  8. #53
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό προσπαθώ να καταλάβω κι εγώ... Δε νομίζω να υπάρχουν πολλοί που να τους ενδιαφέρουν οι αυξήσεις, γιατί στην καρτοκινητή αγοράζουν πακέτα... Τσάμπα πάει το κράξιμο... Κι εγώ έχω Q πιο πολύ για το ίντερνετ, με 2€ το μήνα έχω 400ΜΒ (πακετάρα). Τώρα βέβαια έχω την προσφορά με 1GB data κάθε μήνα για το υπόλοιπο του 2015, με 0,88€ το μήνα...
    Ε ναι. Το καρτοκινητό το έχεις για τα πακέτα του. Οπότε μικρό το κακό

  9. #54
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν έχεις καρτοκινητό το έχεις λόγω πακέτων, κανονικά οι χρεώσεις εκτός πακέτου δεν θα έπρεπε να αφορουν τους χρήστες καρτοκινητών όπως σε αυτήν την περίπτωση.
    Μια αύξηση είναι πάντα αύξηση δεν λέω αλλά τουλάχιστον για εμένα έχει 0 επίπτωση, το μόνο που με χαλάει με την Q είναι το internet και λίγο πιό σπάνια το σήμα αλλά ζω με αυτό καθώς με 5€ το μήνα και να μου περισσεύει και χρονος/mb δεν θα βρω πουθενά αλλού
    Κάνεις το κλασσικό λάθος να νομίζεις οτι όλος ο κόσμος κάνει τα ίδια με εσένα. Εγώ έχω πακέτο στην ομιλία (δε γίνεται διαφορετικά γιατί θα ήταν πανάκριβη) και στο internet αλλά οχι στα SMS. Τα 6,5 λεπτά/SMS ήταν καταπληκτική τιμή και δεν χρειαζόμουν κανένα πακέτο. Τώρα όμως αλλάζουν τα πράγματα. Και όταν αλλάζουν σκέφτεσαι και εσύ μήπως ήρθε η ώρα να κοιτάξεις και αλλού...

  10. #55
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι τόσο ασύμφορες οι άλλες καρτοκινητές που ή θα συμβιβαστείς μόνο με τα 200΄ με 5 € ή θα παραμείνεις στην Q που με 5 € στα δίνει όλα! Το δίκτυο κινητής της Wind από ποιότητα φωνής και ήχου αλλά και ταχύτητας που εκτελούνται οι κλήσεις είναι το καλύτερο.Τώρα από 3G και 4G μόνο σε επιλεγμένες περιοχές της επαρχίας και των νησιών.Καλή κάλυψη στα αστικά κέντρα.Διαλέγετε και παίρνετε.

  11. #56
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι τόσο ασύμφορες οι άλλες καρτοκινητές που ή θα συμβιβαστείς μόνο με τα 200΄ με 5 € ή θα παραμείνεις στην Q που με 5 € στα δίνει όλα! Το δίκτυο κινητής της Wind από ποιότητα φωνής και ήχου αλλά και ταχύτητας που εκτελούνται οι κλήσεις είναι το καλύτερο.Τώρα από 3G και 4G μόνο σε επιλεγμένες περιοχές της επαρχίας και των νησιών.Καλή κάλυψη στα αστικά κέντρα.Διαλέγετε και παίρνετε.
    Ελπίζω να πληρώνεσαι καλά.
    Ολες οι καρτοκινητές δίνουν 200 προς όλους με 5Ε (μην παραπληροφορείς έχω και τις τρείς)
    Από πλευράς προσφορών στους καρτοκινητούς
    1. voda
    2. wind (δίνει κυρίως gb αν και έχει το χειρότερο δίκτυο)
    3. cosmo (δεν κάνει προσφορές τους 6 τελευταίους μήνες)

    "Το δίκτυο κινητής της Wind από ποιότητα φωνής και ήχου αλλά και ταχύτητας που εκτελούνται οι κλήσεις είναι το καλύτερο"


    Και μαθαίνεις και ευχάριστα νέα, ποτέ δυσάρεστα, έχει φίλτρα.

    Μάλλον αυτός είναι ο λόγος που έχει πατήσει τους άλλους, αν και οι άλλοι κάνουν έντονη προπαγάνδα

  12. #57
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να πληρώνεσαι καλά.
    Ολες οι καρτοκινητές δίνουν 200 προς όλους με 5Ε (μην παραπληροφορείς έχω και τις τρείς)
    Από πλευράς προσφορών στους καρτοκινητούς
    1. voda
    2. wind (δίνει κυρίως gb αν και έχει το χειρότερο δίκτυο)
    3. cosmo (δεν κάνει προσφορές τους 6 τελευταίους μήνες)
    Με 60"/1' χρέωση όμως αν δεν κανω λάθος.
    The world can change by your actions not by your opinions

  13. #58
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να πληρώνεσαι καλά.
    Ολες οι καρτοκινητές δίνουν 200 προς όλους με 5Ε (μην παραπληροφορείς έχω και τις τρείς)
    Από πλευράς προσφορών στους καρτοκινητούς
    1. voda
    2. wind (δίνει κυρίως gb αν και έχει το χειρότερο δίκτυο)
    3. cosmo (δεν κάνει προσφορές τους 6 τελευταίους μήνες)

    "Το δίκτυο κινητής της Wind από ποιότητα φωνής και ήχου αλλά και ταχύτητας που εκτελούνται οι κλήσεις είναι το καλύτερο"


    Και μαθαίνεις και ευχάριστα νέα, ποτέ δυσάρεστα, έχει φίλτρα.

    Μάλλον αυτός είναι ο λόγος που έχει πατήσει τους άλλους, αν και οι άλλοι κάνουν έντονη προπαγάνδα
    Αν αγοράσεις το πακέτο της WIND F2G με 5€ μέσα από την εφαρμογή της ή από το σάιτ της, εκτός από 200' προς όλους, παίρνεις δώρο άλλα 100 λεπτά + 100 SMS προς WIND/Q για ένα μήνα, ώστε να μη φας το 200άρι σε WIND... Επίσης με +2€, παίρνεις και 250ΜΒ data, που καμία άλλη εταιρία δε δίνει... Oι άλλες δύο είναι πανάκριβες, άσχετα αν έχουν λίγο καλύτερο δίκτυο (στις ερημιές)...

  14. #59
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αγοράσεις το πακέτο της WIND F2G με 5€ μέσα από την εφαρμογή της ή από το σάιτ της, εκτός από 200' προς όλους, παίρνεις δώρο άλλα 100 λεπτά + 100 SMS προς WIND/Q για ένα μήνα, ώστε να μη φας το 200άρι σε WIND...
    F2G5€
    - 200' = 200 κλησεις < 1'

    Q 5€ (2€ 800' Q/Wind 3€ 100' ALL)
    - 100' = 6000"

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης με +2€, παίρνεις και 250ΜΒ data, που καμία άλλη εταιρία δε δίνει... Oι άλλες δύο είναι πανάκριβες, άσχετα αν έχουν λίγο καλύτερο δίκτυο (στις ερημιές)... :whistle
    Q Surf 2€ = 400ΜΒ

    Τελος αν εισαι μερακλής με 14€
    1500' to WIND/Q
    150' to All
    150' to International Destinations
    1500 SMS to WIND/Q
    1.5GB

    https://www.wind.gr/en/q/bundles/new-q-bundles/
    The world can change by your actions not by your opinions

  15. #60
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να πληρώνεσαι καλά.
    Ολες οι καρτοκινητές δίνουν 200 προς όλους με 5Ε (μην παραπληροφορείς έχω και τις τρείς)
    Από πλευράς προσφορών στους καρτοκινητούς
    1. voda
    2. wind (δίνει κυρίως gb αν και έχει το χειρότερο δίκτυο)
    3. cosmo (δεν κάνει προσφορές τους 6 τελευταίους μήνες)

    "Το δίκτυο κινητής της Wind από ποιότητα φωνής και ήχου αλλά και ταχύτητας που εκτελούνται οι κλήσεις είναι το καλύτερο"


    Και μαθαίνεις και ευχάριστα νέα, ποτέ δυσάρεστα, έχει φίλτρα.

    Μάλλον αυτός είναι ο λόγος που έχει πατήσει τους άλλους, αν και οι άλλοι κάνουν έντονη προπαγάνδα
    Και βέβαια πληρώνομαι καλά ! Είμαι πρακτοράκι της Q !Δεν το ήξερες; Και ένα Cayenne μπόνους στο τέλος του έτους για τον 1000στό πελάτη που θα αποσπάσω από τις άλλες 2......Άσε μας τώρα.....

    Όσον αφορά την vodafone μόλις πάς να κάνεις μια κλήση εμφανίζεται μύνημα στην οθόνη " ενεργοποιημένη προώθηση υπό όρους". Τι φρούτο είναι αυτό; Το έχω δοκιμάσει με διάφορες συσκευές και όλες τις προωθήσεις και τις εκτροπές σίγουρα απενεργοποιημένες και πάντα βγάζει αυτό μόλις πατήσω κλήση....Λογισμικό κατασκοπέιας είναι ; Στις άλλες 2 εταιρείες δεν έχω παρατηρήσει τέτοια φαινόμενα...και ναι! Το δίκτυο της WIND σε συνδέει πιο γρήγορα και με διαφορά!

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-15, 10:59
  2. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-15, 15:36
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-15, 23:09
  4. Μηνύματα: 87
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-14, 17:29
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-14, 15:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας