Σελ. 2 από 45 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 662
  1. #16
    Εγγραφή
    19-03-2015
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα! ευχαριστω για την απαντηση ναι το ξερω αλλα ετσι πρεπει να γινει για να μην χρεωνομαι τσαμπα ιντερνετ θα ειναι και με καρτα!
    Καλημέρα, αυτο είναι το πιο εύκολο που μπορείς να κάνεις,βάλε distence=2 στο 3G και θα έχει προτεραιότητα πάντα ο άλλος gateway1 .Το 3G θα ενεργοποιείται μόνο όταν δεν κάνει ping gateway1,και θα επιστρέφει κατευθείαν όταν τον ξαναβλέπει.

    Βέβαια δεν είναι η πιο σωστή λύση αλλά είναι η πιο εύκολη.
    Το πρόβλημα είναι όταν γίνεται η αλλαγή των routes ότι υπάρχουν ανοιχτά connection τα οποία "κρεμάνε". Ειδικά όταν είναι VOIP έχεις ένα θέμα.
    Βρήκα το παρακάρω script το οποίο σβήνει τα ανοιχτά connection,αν μπορείς να το δοκιμάσεις και να μας πεις τα αποτελέσματα...:
    #-------------------------------------------------------------------------------
    # MikroTik RouterOS WAN Failover
    #-------------------------------------------------------------------------------

    #-------------------------------------------------------------------------------
    # Settings
    #-------------------------------------------------------------------------------
    :local PRIMARYROUTELABEL "PRIMARY_ROUTE";
    :local BACKUPROUTELABEL "BACKUP_ROUTE";
    # Hosts to ping via primary route (Yandex.DNS)
    :local PRIMARYHOSTS {77.88.8.8; 77.88.8.7};
    # Hosts to ping via backup route (Yandex.DNS)
    :local BACKUPHOSTS {77.88.8.1; 77.88.8.3};
    :local PINGCOUNT 3;
    :local PINGTRESHOLD 70;

    #-------------------------------------------------------------------------------
    # Check primary route
    #-------------------------------------------------------------------------------
    :local primaryOk false;
    :local primarySuccessPingCount 0;
    :foreach host in=$PRIMARYHOSTS do={
    :local n [/ping $host count=$PINGCOUNT];
    :set primarySuccessPingCount ($primarySuccessPingCount + $n);
    }
    :set primaryOk (($primarySuccessPingCount * 100) >= ([:len $PRIMARYHOSTS] * $PINGCOUNT * $PINGTRESHOLD));
    :if (!$primaryOk) do={
    :log error "Primary internet connection down"
    };

    #-------------------------------------------------------------------------------
    # Check backup route
    #-------------------------------------------------------------------------------
    :local backupOk false;
    :local backupSuccessPingCount 0;
    :foreach host in=$BACKUPHOSTS do={
    :local n [/ping $host count=$PINGCOUNT];
    :set backupSuccessPingCount ($backupSuccessPingCount + $n);
    };
    :set backupOk (($backupSuccessPingCount * 100) >= ([:len $BACKUPHOSTS] * $PINGCOUNT * $PINGTRESHOLD));
    :if (!$backupOk) do={
    :log error "Backup internet connection down"
    };

    #-------------------------------------------------------------------------------
    # Failover
    #-------------------------------------------------------------------------------
    :local primaryDistance [/ip route get [find comment=$PRIMARYROUTELABEL] distance];
    :local backupDistance [/ip route get [find comment=$BACKUPROUTELABEL] distance];
    :if ($primaryOk && ($primaryDistance >= $backupDistance)) do={
    # Switch to primary route
    /ip route set [find comment=$PRIMARYROUTELABEL] distance=1
    /ip route set [find comment=$BACKUPROUTELABEL] distance=2
    /log warning "Switched to primary internet connection"
    # Remove all connections
    /ip firewall connection tracking set enabled=no
    :delay 5s
    /ip firewall connection tracking set enabled=yes
    };
    :if (!$primaryOk && $backupOk && ($primaryDistance <= $backupDistance)) do={
    # Switch to backup route
    /ip route set [find comment=$PRIMARYROUTELABEL] distance=2
    /ip route set [find comment=$BACKUPROUTELABEL] distance=1
    /log error "Switched to backup internet connection"
    # Remove all connections
    /ip firewall connection tracking set enabled=no
    :delay 5s
    /ip firewall connection tracking set enabled=yes
    };

  2. #17
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα! ευχαριστω το σημειωνω να το δοκιμασω μολις ερθει το usb 4g modem! απλα το 951 ειναι εξοχικο ακομα δεν εχει ερθει οποτε προφανως το αλλο Σαββατοκυριακο μαζι με τα μπανακια μου :P

  3. #18
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    http://mybroadband.co.za/vb/showthre...USB-3G-Modems?

    http://mybroadband.co.za/vb/showthre...uterboard-951G

    ενδιαφερον! btw το usb 4g modem εχει φτασει Ελλαδα το επομενο Σαββατοκυριακο θα γινει δοκιμη επανω στο 951 στο εξοχικο.

  4. #19
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα! είμαι εξοχικό για το weekend, μετά το μπανακι δοκιμαζω στο 951 το usb modem. Βρήκα αυτό το άρθρο https://aacable.wordpress.com/2012/1...ing-gsm-modem/ έχει πολύ ενδιαφέρον το να μπορείς να λάβεις και να στειλεις sms, τουλάχιστον όσο η κάρτα είναι η ίδια με του κινητού μου οπότε από εκεί αυτόματα απενεργοποιείται! έχω cosmote whats up twin sim 4g.
    Όταν το έβαλα πάνω βλέπω αναβοσβηνει το led άρα πιάνει σήμα. Σχετικά με την κάρτα μνήμης που παίρνει μπορούμε μέσω SMB να δηλώσουμε κοινόχρηστο φάκελο και χρήστες, δεν με ενδιαφέρει αυτό φυσικά τώρα.
    $#@$$ πρώτα απενεργοποιουμε από την sim να ζητάει pin, αλλιώς δεν γίνεται δουλειά!
    Όπως θα δείτε στην παρακάτω φωτό τελικά πέτυχε το θέμα με τα μυνήματα! Και έστειλα σε κινητό μέσα από το winbox του 951 tools-sms αλλά και έλαβα! Γράφει websms γιατί είναι μεσω forthnet sms από το πρόγραμμα web2sms σε android. Όπως φαίνεται στο ROS οι Ελληνικοί χαρακτήρες γίνονται Αγγλικοί; Ελληνικά είχα γράψει!

    /port> print
    Flags: I - inactive
    # DEVICE NAME CHANNELS USED-BY BAUD-RATE
    0 1:7 usb1 3 9600

    /system resource usb> print
    # DEVICE VENDOR NAME SPEED
    0 1:1 Linux 3.3.5 ehci_hcd RB400 EHCI 480 Mbps
    1 1:7 HUAWEI_MOBILE HUAWEI_MOBILE 480 Mbps

    http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=89458 προβλήματα!!!! Δεν το βλέπω να δουλεύει!
    Εδώ στην σελίδα λένε μερικοί πως έπαιξε, έκανα και όπως με τα 3g με PPP, dns και nat masquerade αλλά τζιφος!
    Στο επίσημο site στα 4g είναι στην λίστα συμβατότητας πάντως. Κάνει ένα interface LTE στην μπάρα δεξιά στο παράθυρο, αλλά ούτε με αφήνει να προσθέσω κάτι εκεί, ούτε και το δείχνει στην λίστα με τα interfaces!!!! Υποτίθεται ότι πρέπει να κάνω ένα dhcp client στο interface lte, αλλά πως αφού δεν βγαίνει στην λίστα????
    Τελικά τα πήρα στο κρανίο έβαλα την 6.32 bugfix γιατί έλεγε κάτι για lte τίποτα! Τελικά γυρισα στην 6.30 με το bugfix. Αν έχει ιδέα κανείς λέει αλλιώς όταν γυρίσω Αθήνα θα γράψω στο επίσημο forum....στο εξοχικό έχω παλιό αργό pc και δεν μπορώ εύκολα να κάνω τίποτα! Δυστυχώς ξέχασα να παρω τον λαπτοπ.....

    Τελικά στο παράθυρο των interfaces στο τέλος υπάρχει LTE σε όλα τα rbs!!!! Απλά δεν το είχα προσέξει! Στην λίστα όμως δεν μου το βγάζει όπως θα έπρεπε....τώρα τι φταίει δεν ξέρω. Μήπως θέλει FW να περαστεί; Θα γράψω στο επίσημο forum και θα δούμε. Εδώ μάλλον κανείς δεν έχει δοκιμάσει τέτοια πράγματα σε RB και ειδικά για 4G!!! αλλά θα ενημερωνω για να ξέρουμε αν χρειαστεί κανείς.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2015-09-12_14-09-58.jpeg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 13-09-15 στις 09:25.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  5. #20
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα! ξαναγράφω επειδή δεν με αφήνει να κάνω edit...
    Σήμερα δοκίμασα το στικάκι σε ένα flybook netbook με win xp και δούλεψε κανονικά και με 4G μάλιστα, το ίδιο και στον laptop μου με linux mint 17.2 Rafaela. Ανακάλυψα την έκδοση FW από τα win και τελικά είναι η 1η περίπτωση που αναγράφεται εδώ : http://www.gnuton.org/blog/2015/07/huawei-e3372/
    με λίγα λόγια, όπως είδα και στα 2 λειτουργικά δούλεψε αυτόματα δημιουργώντας PPP και dhcp client για να πάρει αυτόματα ip από το modem από τον πάροχο δλδ.
    Δοκιμάζοντας τώρα στο 711 (εικονικά γιατί δεν έχει usb) να κάνω ένα ppp είδα πως στο 951 στο εξοχικό ξέχασα να αλλάξω κάτι σημαντικό και προφανώς γιαυτό δεν είχε και ιντερνετ.
    Ενώ είχα κάνει το PPP και είχε συνδεθεί κανονικά, είχα κάνει και το nat masquerade και μετρούσε δεν είχα αλλάξει στο ip-routes όλα τα 0.0.0.0/0 να έχουν σαν gw το ppp interface! είχαν μείνει στο ovpn client το οποίο και είχα απενεργοποιήσει!!! ο οδηγός είναι αυτός : http://www.miro.co.za/how-to-setup-3....7Leixh6t.dpbs
    πιθανώς αν δεν παίρνουμε από κάπου αλλού ιντερνετ το route να γίνεται αυτόματα, στην περιπτωση μου δεν εγινε ομως. Δυστυχως το επόμενo weekend τώρα θα μάθουμε....
    α συμφωνα με το forum της mikrotik σε αυτο το mode δεν γινει ταχυτητες 4G αλλά εμένα δεν με πειραζει αυτο...

  6. #21
    Εγγραφή
    25-06-2015
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP LINK TD-W9980
    Καλημερα αν με το καλο το στησεις προσεξε λιγο αν οντως δεν ανταλασει δεδομενα με το στικακι οταν θα το εχεις σαν backup . Εγω ειμαι τελειως νεος στα μικροτικ και οτι μαθαινω τα ξεσηκωνω απ εδω και ιντερνετ και με ενα στικακι που προσπαθησα να δοκιμασω το οποιο ειναι με δικη τιυ ip βλεπω κινηση δεδομενων οταν πρπει να ειναι αναμονη. . Οταν δε ειναι η ωρα του να πιασει δουλεια παρολο ου ειναι σκετο lte (ταχυτητες για γελια ) δεν θελει ppp. Και μετα ξαναγυρισεις σε δικτυο η αντιδρασεις ειναι αλλοπροσαλες .
    Αυτο ειναι δικη μου εμπειρια . Με ενα στικακι l850 που το παλευω

  7. #22
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    χωρίς να εχω διαβάσει την υλοποίηση, αλλά αν είναι ενεργό το 3G θα έχει ανταλλαγή δεδομένων, είναι βάσει του πρωτοκόλλου (ping, alive, routing msgs κλπ).
    σε αντίστοιχη υλοποίηση που εχω κάνει, με πολλαπλά wifi gateways σαν failback, έκανα disable την κάρτα όταν δεν την χρησιμοποιούσα.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  8. #23
    Εγγραφή
    25-06-2015
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP LINK TD-W9980
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    χωρίς να εχω διαβάσει την υλοποίηση, αλλά αν είναι ενεργό το 3G θα έχει ανταλλαγή δεδομένων, είναι βάσει του πρωτοκόλλου (ping, alive, routing msgs κλπ).
    σε αντίστοιχη υλοποίηση που εχω κάνει, με πολλαπλά wifi gateways σαν failback, έκανα disable την κάρτα όταν δεν την χρησιμοποιούσα.
    θα συμφωνησω σε αυτο που λες απλα οχι στη δικη μου περιπτωση ( τα πακετα φαινοντουσαν υπερβολικα για ping κλπ. ) οπως και να εχει δεν μου επαιξε σωστα και θα ξανακανω πειραμα
    οπως και να εχει σε αυτο το ολιγολεπτο πειραμα αυτο που ειδα ειναι οτι πανω στο mikrotik χανει σε ταχυτητα πολυ .

  9. #24
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blue1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα αν με το καλο το στησεις προσεξε λιγο αν οντως δεν ανταλασει δεδομενα με το στικακι οταν θα το εχεις σαν backup . Εγω ειμαι τελειως νεος στα μικροτικ και οτι μαθαινω τα ξεσηκωνω απ εδω και ιντερνετ και με ενα στικακι που προσπαθησα να δοκιμασω το οποιο ειναι με δικη τιυ ip βλεπω κινηση δεδομενων οταν πρπει να ειναι αναμονη. . Οταν δε ειναι η ωρα του να πιασει δουλεια παρολο ου ειναι σκετο lte (ταχυτητες για γελια ) δεν θελει ppp. Και μετα ξαναγυρισεις σε δικτυο η αντιδρασεις ειναι αλλοπροσαλες .
    Αυτο ειναι δικη μου εμπειρια . Με ενα στικακι l850 που το παλευω
    καλημερα, καταρχην δεν παιζουν ολα με τον ιδιο τροπο. Το δικο μου οπως ειπα εχει 2 FW δλδ 2 εκδοσεις, το ενα παιζει με LTE interface και πιανει σωστη ταχυτητα αν εχει 4G η περιοχη, το αλλο παιζει με PPP και δεν εχει σωστη ταχυτητα στο 4G (προβλημα μονο στο ROS αυτο), εμενα ειναι το FW που θελει PPP και ετσι οπως ειδα παιζει και σε win xp αλλα και σε Linux.
    Υπαρχει αλλος τροπος συνδεσης? εχω φαει απειρες ωρες και δεν βρηκα κατι αλλο....
    με το συγκεκριμενο που εχω υπαρχει θεμα δειτε στο επισημο forum : http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=2&t=89458
    περι του FW τα αναλυει ο τυπος εδω http://www.gnuton.org/blog/2015/07/huawei-e3372/
    εμενα δεν παιζει με το LTE interface γιατι δεν εχει αυτο το FW εχει την παλιοτερη εκδοση την 21. κατι...

  10. #25
    Εγγραφή
    25-06-2015
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP LINK TD-W9980
    Καλημερα . Να ρωτησω κατι δεν υπαρχει τροπος εννοω να εχει κανεις περασει αλλο fw στο στικακο σου ;
    Χτες εβαλα την 6.32 του lte και ειδα αλλη συμπεριφορα αλλα εμενα ειναι το l850 μεχρι και σε ταχυτητες ποια ειτε πανω σε pc ειτε μεσω του mk ειναι ιδιες .
    Υγ το l100 ακομα αρνειται πεισματικα να το δουλεψει ( κατι που ψαχνοντας ακουσα για πολλους με το ιδιο προβλημα )

  11. #26
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    διάβασα ότι δεν μπορω να βαλω του άλλου που κάνει δλδ το lte interface. Το δικό σου με τι τρόπο παίζει? με το lte interface; σε τι routerboard το δουλεύεις; εγώ στο 951 το καλό μοντέλο. 6.32 έκδοση του ROS λες; Ή fw στο στικακι σου;
    Εμενα αυτο ειναι και δεν εχει καν FW στην επισημη σελιδα του! http://consumer.huawei.com/en/mobile...ures/e3372.htm
    καποιες μοντες λεει εδω αλλα δεν βρηκα κατι με το FW http://www.gnuton.org/blog/2015/07/huawei-e3372/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 16-09-15 στις 12:57.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  12. #27
    Εγγραφή
    25-06-2015
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP LINK TD-W9980
    Εμενα παιζει με lte interface . Το δοκιμασα στο 951 το g αφου του εβαλα την 9,32 ( και το lte πακετο απο τα εξτρα ) και επαιζε κανονικα σημερα αν μπορεσω θα το δοκιμασω στο 2011 που εχω στο σπιτι το οποιο με την 6.30 και το στικακι κολλαει και κανει επανεκινησεις .

  13. #28
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, ωπα ωπα ποιο ειναι το lte πακετο απο τα extra???? μηπως αυτο μου λειπει και δεν με αφηνει να κανω lte interface?
    δυστυχως εγω εχω μονο ενα 951 στο εξοχικο με usb και δεν εχω αλλο RΒ να εχει usb και ετσι μονο εκει μπορω να δοκιμαζω και παω τωρα μονο τα Σαββατοκυριακα!
    σε αυτη την σελιδα βρισκουμε οτι θελουμε : http://www.mikrotik-software.de/downloads/
    ναι εχει πακετο LTE που φυσικα ΔΕΝ εχω εγκατεστημενο!!!! ισως γιαυτο να μην μπορω να βαλω LTE interface!!!! αν ειναι αυτο με σωνεις!
    ειχα βαλει και εγω 6.32 κατι αλλα εκανα downgrade στην 6.30.4 τελικα για λογους ασφαλειας.....
    σε ολα τα αλλα RBs μου εχω την σκετη 6.30.
    Το εβαλα το LTE αλλα παλι αμα παω στην λιστα με τα interfaces LTE δεν εχει, αλλα μπορει επειδη τωρα δεν ειναι το usb modem επανω...θα δω το Σαββατο που θα παω εκει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 16-09-15 στις 21:31.

  14. #29
    Εγγραφή
    25-06-2015
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP LINK TD-W9980
    καλησπερα δεν ξερω αν ειναι αυτο που θα κανει τη διαφορα αλλα μεσα στα downloads κατω απο το κανονικο sw εχει ενα extra packages αν το ξεζιπαρεισ εχει ενα lte

  15. #30
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Στα .zip αρχεια ειναι μεσα το lte παντως!

Σελ. 2 από 45 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εδώ μιλάμε για Mikrotik RouterBoard
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 8450
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-24, 02:09
  2. Mikrotik Routerboards με Openwrt
    Από Nikiforos στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-24, 12:48
  3. Thomson 585 ADSL Bridge σε Mikrotik RB2011 set up
    Από jvam στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-14, 23:49
  4. Mikrotik RouterBoard RB2011U
    Από parianos85 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-14, 09:41
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ MIKROTIK
    Από leopard75 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-14, 00:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας