Σελ. 28 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 8182326272829303338 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 406-420 από 662
  1. #406
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    αν έχεις σεταρισμένο vpn server στο εξοχικό... κάνεις ένα client στο 109 στο σπίτι και μπήκες.

  2. #407
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.118
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν έχεις σεταρισμένο vpn server στο εξοχικό... κάνεις ένα client στο 109 στο σπίτι και μπήκες.
    εχω στο 951 που εχει ιντερνετ με pppoe client, εχει openvpn server και client με το 109.
    Ομως ενω απο το 109 συνδεομαι εκει που ειναι ο server, δεν γινεται το αντιθετο λογω ΝΑΤ και δεν δουλευει.
    Οπως τα εχω σεταρισμενα ειναι για να εχει εκει AWMN μεσω του κομβου Αθηνας.
    Τωρα δεν καταλαβαινω τι θελει για να μπορω να μπω εχω μεινει απεξω.
    Αν δεν συνδεθει και ο client απο εκει στο 109.

    - - - Updated - - -

    Τωρα που το κοιταω νομιζω εναν κανονα ΝΑΤ πρεπει να θελει γιατι δεν εχω κατι σε αυτο το subnet.
    Eτσι που το εχω ειναι για να βλεπει το ενα awmn subnet το αλλο, επειδη το αλλο ακρο δεν εχει awmn και θελω να συμπεριφερεται σαν να εχει.
    το ξερω μπερδεμα!
    Αλλα στην περιπτωση που θελω απλα να βλεπω το αλλο ακρο μαλλον γινεται με ΝΑΤ, αλλα δεν βρισκω πως το θελει.

  3. #408
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    αφού συνδέεσαι απ το 109 στο εξοχικό... τοτε κάπου στο routing σου ειναι το θέμα... δεν χρειάζεται να συνδεθεί και το εξοχικό στο 109... μια σύνδεση φτάνει!

  4. #409
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.118
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφού συνδέεσαι απ το 109 στο εξοχικό... τοτε κάπου στο routing σου ειναι το θέμα... δεν χρειάζεται να συνδεθεί και το εξοχικό στο 109... μια σύνδεση φτάνει!
    οχι δεν φτανει για τον τροπο που πρεπει να παιζει με το awmn, εχω κανει απειρες δοκιμες, εχει να κανει με το awmn καθαρα.
    Απο το κινητο πχ με openvpn client μπαινω παντου στο εξοχικο.
    Αν θελω να ειναι σαν να εχω εκει awmn τοτε χρειαζεται και να εχει client εκει γιατι ο awmn κομβος ειναι στην Αθηνα που δουλευει, εκει ειναι κομμενο το AWMN.
    Στα routes εχω ολα τα σχετικα να βγαινω απο το openvpn που ειναι εκει περα ο server, ΝΑΤ κανονας λειπει γιατι οταν εχεις 2 συνδεσεις παιζει καθαρα μονο με κανονες route και δεν θελει ΝΑΤ στο 109. Τωρα που δεν παιζει αναποδα δεν μπορω να συνδεθω στο αλλο ακρο. Παρα πολυ μπερδεμα, παω για υπνο κουραστηκα πολυ, καλο βραδυ!

    - - - Updated - - -

    Καλημέρα, να πω και κατι άλλο νυσταζα χτες...
    τα 2 openvpn χρειαζονται γιατι όπως ειπα στο εξοχικο δεν εχει awmn, ετσι πρεπει να εχω μεσω του κομβου Αθηνας.
    Από την άλλη πλευρα τωρα από την Αθηνα δλδ, προσπαθει να δει το εξοχικο μεσω awmn, επειδή δεν βγαινει κόβεται η διαδρομή και δεν φτανω.
    Ετσι εκανα το άλλο openvpn με client το 109 και από τα routes του λεω τα subnets awmn εξοχικου να τα βλεπει μεσω του OpenVPN (του ovpn interface δλδ). Με αυτόν τον τροπο ακομα και όταν εκει ειχα awmn αλλα τα pings στον ΘΕΟ μπορουσα να δωσω συγκεκριμένα μηχανήματα να παιζουν ΜΟΝΟ μεσω ιντερνετ (τοτε εκει ειχα κινητη με παγια συνδεση και public ip, τωρα εχω ADSL ote) και το εχω κανει με το voip (Linksys pap2) και CCTV DVR. Ελπιζω να καταλαβες γιατι είναι απαραιτητο το διπλο Openvpn (109-951 το καθενα να είναι και πελατης και server). Τέσσερις σελιδες σημειώσεις εχω για αυτά, εφαγα απειρες ωρες για δοκιμες και στησιμο.

    Τωρα επειδή με το κινητο πανω στο 109 παιζει πισω από ΝΑΤ, δεν παιζει ουτε το ip cloud του 109, oυτε το noip στο nas οποτε ενώ μπορω να συνδεθω σαν πελατης στο 951 εκει περα δεν εχει εκει awmn επειδή δεν συνδέεται στο 109 (αφου δεν εχει πλεον public ip!!!) και γιαυτο δεν παιζει.

    Τωρα δεν με απασχολει και τοσο γιατι από τις συσκευες μου (android, windows 10 tablet) μπαινω κανονικα με OpenVPN client και οι καμερες παιζουν απευθειας μεσω ιντερνετ με δικο τους πρόγραμμα, οποτε το αφηνω δεν υπαρχει λογος να πεδευομαι τσαμπα.

    Εμενα με ενδιαφερει να εχω ιντερνετ από κινητη (από το κινητο όμως) οσο καιρο δεν εχω γραμμη.
    Το κακο είναι ότι το κινητο δεν φορτιζει γρηγορα πανω από το 109 όμως γιατι θελει ταχυφορτιση.
    Οποτε πρεπει να γυρισω στον αλλον τροπο που να δινει στο 109 ασυρματα ιντερνετ και αυτό θα το δοκιμασω σημερα, νομιζω καποιο πρόβλημα μου εκανε θα το δω παλι. Αν δεν γινεται σωστα θα πρεπει να χρησιμοποιησω το ovislink 5460AP σε client mode όπως λεω στο how to στην 1η σελιδα του topic.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 07-02-19 στις 07:34. Αιτία: edit στα openvpn μεσω κινητης

  5. #410
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα!
    επανερχομαι στο θεμα, μιας και απο σημερα αγνωστο γιατι εμεινα χωρις γραμμη....
    επειδη θελω να εχω ιντερνετ κινητης σε ολες τις συσκευες μου αλλα να δουλευει και το κινητο μου, αποκλειω την χρηση stick 4g, οποτε δοκιμασα να βαλω το κινητο πανω στο 109 με usb καλωδιο.
    Στο κινητο επιλεγουμε στις ρυθμισεις να κανει κοινοχρηστο το ιντερνετ μεσω usb και τοτε βλεπω οτι ΑΥΤΟΜΑΤΑ πλεον με την ROS stable 6.43.11 εκανε LTE interface!!! και φαινεται και σαν dhcp client.
    εφτιαξε αυτοματα και το route και το μονο που θελει ειναι ενας κανονας NAT masquerade.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...erboard/page20 ποστ #289 φωτος δεν ειχα βαλει απο το winbox βλέπω.
    Μπερδευτηκα πριν με τον αλλον τροπο μεσω wireless απο το κινητο σαν AP δλδ. Αλλα ειναι καλυτερα με το καλωδιο σαφως.
    Βαζω και ενα screenshot.

    Το ερωτημα τωρα, απο το 109 συνδεομαι στο 951 εξοχικου (openvpn), απο εκει ομως δεν συνδεομαι προς το 109, οπως βλεπουμε ειναι και πισω απο ΝΑΤ η ip της Cosmote λογικο λογω καρτοκινητης. Καμια ιδεα αν γινεται κατι με αυτο?

    - - - Updated - - -

    Τωρα ειδα στο nas server το noip οτι εχει παρει την ip απο 5. κατι αλλα μεσα στο 109 εχω απο 192 κατι γιατι ειμαι πισω απο ΝΑΤ.

    - - - Updated - - -

    Βρηκα αυτο εδω περα που ειναι σχετικο με το 4G https://serverfault.com/questions/62...rse-vpn-tunnel
    λεει αυτο που θελω και εγω να κανω, να προσπερασω το NAT.
    Το εχει δοκιμασει καποιος? εχω την αμυδρη εντυπωση οτι καπου το ειχαμε αναφερει σαν reverse vpn ή ssh tunnel.

    - - - Updated - - -

    Το κακο με αυτην την χρηση του κινητου στο usb του 109 ειναι οτι αργει τρομερα να φορτιζει, το mi max 2 εχει 5300 mah μπαταρια και εχει ταχυφορτιστη, που να φορτισει στο 109 ?
    Ωραία ιδέα Νικηφόρε αυτό για εναλλακτικό internet σε περίπτωση που πέσει η γραμμή.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  6. #411
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.118
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία ιδέα Νικηφόρε αυτό για εναλλακτικό internet σε περίπτωση που πέσει η γραμμή.
    Thanks!
    ας γραψω μια λιστα με τους τροπους περιληπτικα στα γρηγορα που εχω εγω δοκιμασει, δεν ξερω αν εχει αλλους, γιαυτο εκανα το θεμα αυτό!
    Τους γραφω με την σειρα που τους δοκιμασα εγω.

    1. Με την χρηση access point να μπαινει σε client mode και κινητο, δλδ βαζουμε το κινητο μας σε wifi ap tethering mode και το access point από wifi μας βγαζει ethernet, ετσι δινουμε από ethernet στο RB όπως θα διναμε από άλλη συσκευή και εχουμε μια θυρα ether-WAN, αυτό το εχω αναλυσει στο 1ο ποστ σε αυτό το θεμα.
    2. Με την χρηση usbstick 3G-4G, για αυτό είναι καλο να εχουμε άλλη συνδεση, αλλιως με καρτα twin sim μενουμε χωρις κινητο, οποτε τωρα δεν το κανω πλεον ετσι. Βολευει όμως παρα πολύ κοσμο όπως και εμενα για καποια χρονια.
    3. Με την χρηση κινητου σε wifi tethering mode παλι, αλλα βαζουμε virtual wlan στο RB μας και ετσι παιρνει το mikrotik internet από το κινητο, θελει dhcp client και ΝΑΤ, ευκολη λυση εμενα εκανε κατι κολληματα όμως, μαλλον θα το δοκιμασω παλι σημερα.
    4. Με την χρηση κινητου με συνδεση usb και κανουμε διαμοιρασμο ιντερνετ στο RB μας και κανει LTE interface με dhcp client, δουλευει ωραια αλλα αν εχουμε κινητο με μεγαλη μπαταρια που θελει ταχυφορτιση πχ εγω με το Xiaomi mi max 2 δεν μπορει να φορτισει αργει τρομερα πολύ οποτε δεν με βολευει και τοσο.

    Αυτους τους 4 τροπους εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης.

    - - - Updated - - -

    Ο κάθε τροπος εχει πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα κανενας δεν τα εχει όλα δυστυχως, είναι αναλογα την χρηση που θελει να κανει ο καθενας και τι είδους κινητης συνδεσης διαθετει.
    Για να τα αναλυσω θελω να γραψω εκθεση, φανταζομαι τα περισσοτερα από αυτά είναι ευκολα να τα σκεφτει καποιος.
    Αν καποιος εχει σκεφτει αλλον τροπο εκτος από αυτους ας γραψει να τον δουμε.
    Ειδικα τωρα που είμαι χωρις γραμμη είναι ότι πρεπει για τέτοιες δοκιμες.

  7. #412
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Προσπάθησα να δοκιμάσω με usb στο 109 (τον 4ο τρόπο), αλλά μόλις το συνδέω αυτό λειτουργεί σαν φόρτιση και το tethering Μέσω usb είναι ανενεργό στο κινητό. Πρέπει κάτι να κάνω στο 109?

    - - - Updated - - -

    Υπάρχει θέμα με μένα μέσω usb. Μια κάνει up μια down. Το βρίσκει το κινητό μέσα στο usb και στιγμιαία κλείνει το tethering.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  lte.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  26,7 KB 
ID: 201283

    Μήπως φταίει που στο σπίτι δεν πιάνω καλά το 4G (LTE εμφανίζεται στο κινητό μου).

    Στις επιλογές για usb connection στο κινητό τι επιλέγουμε? MTP - PTP - μεταφορά εικόνων ή usb μέσω ethernet? Τα επέλεξα όλα αλλά χωρίς επιτυχία.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  8. #413
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.118
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, νομιζω δεν εχει σημασια τι διαλεγεις απο το κινητο, εμενα λεει για φορτιση, ομως πρεπει να διαλεξεις ρυθμισεις - ασυρματα και δικτυα - περισσοτερα κατω απο την λειτουργια πτησης αυτο που λεει, τωρα δεν το βλεπω το εχω ενεργο, αμα το κλεισω θα πεσει το ιντερνετ μου.
    Εγω εχω Miui 10 δεν ξερω πως ειναι σε αλλα κινητα η επιλογη. Ειναι για να δωσει κοινοχρηστο ιντερνετ μεσω USB, αν δεν το ενεργοποιησεις δεν δινει, αν δεν το εχεις κανει γιαυτο δεν σου παιζει.

  9. #414
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, νομιζω δεν εχει σημασια τι διαλεγεις απο το κινητο, εμενα λεει για φορτιση, ομως πρεπει να διαλεξεις ρυθμισεις - ασυρματα και δικτυα - περισσοτερα κατω απο την λειτουργια πτησης αυτο που λεει, τωρα δεν το βλεπω το εχω ενεργο, αμα το κλεισω θα πεσει το ιντερνετ μου.
    Εγω εχω Miui 10 δεν ξερω πως ειναι σε αλλα κινητα η επιλογη. Ειναι για να δωσει κοινοχρηστο ιντερνετ μεσω USB, αν δεν το ενεργοποιησεις δεν δινει, αν δεν το εχεις κανει γιαυτο δεν σου παιζει.
    Ξέρω που είναι Νικηφόρε samsung έχω. Αρχικά είναι γκρίζα η επιλογή κι δεν ενεργοποιείται. Πρέπει να πάω στο μενου προγραμματιστής κι εκει μέσα έχει τις επιλογές για την usb σύνδεση. Κάποιο θέμα όμως έχει με το mikrotik και δεν συνδεέται. Δοκίμασα και άλλο κινητό και πάλι τα ίδια. Ενεργοποιείται στιγμιαία και μετά απο λίγο απενεργοποιείται και πάλι η επιλογή απο το κινητο.

    Τελικά μόλις έβαλα το xiaomi m1a1 του γιού μου και δούλεψε μια χαρά.
    Μάλλον έχει θέμα με τα samsung θέμα drivers chipset? Τι να πω?
    Στη συνέχεια μόνο έναν κανόνα NAT masquerade θέλει για να δουλέψει και dhcp client?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jkarabas : 07-02-19 στις 19:35.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  10. #415
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.118
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρω που είναι Νικηφόρε samsung έχω. Αρχικά είναι γκρίζα η επιλογή κι δεν ενεργοποιείται. Πρέπει να πάω στο μενου προγραμματιστής κι εκει μέσα έχει τις επιλογές για την usb σύνδεση. Κάποιο θέμα όμως έχει με το mikrotik και δεν συνδεέται. Δοκίμασα και άλλο κινητό και πάλι τα ίδια. Ενεργοποιείται στιγμιαία και μετά απο λίγο απενεργοποιείται και πάλι η επιλογή απο το κινητο.
    εχεις ενεργες τις επιλογες για προγραμματιστες και το debug? (εντοπισμος σφαλματων usb) γιατι τα εχω ενεργα αυτα εγω.
    Εχω 4 κινητα με ολα δουλευει αλλα σε ολα τα εχω ενεργα αυτα.
    Μηπως ειναι και θεμα δικαιωματων καπου?

  11. #416
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις ενεργες τις επιλογες για προγραμματιστες και το debug? (εντοπισμος σφαλματων usb) γιατι τα εχω ενεργα αυτα εγω.
    Εχω 4 κινητα με ολα δουλευει αλλα σε ολα τα εχω ενεργα αυτα.
    Μηπως ειναι και θεμα δικαιωματων καπου?
    Τον εντοπισμο σφαλματων usb δεν το είχα ενεργό, το έκανα αλλά πάλι τα ίδια.
    Στους προγραμματιστές εκτός απο το πραπανω έχεις κάτι άλλο ενεργό?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jkarabas : 07-02-19 στις 19:56.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  12. #417
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.118
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    οχι δεν εχω κατι αλλο, εχεις καλο σημα 4G? εμενα ειναι τερμα εδω περα, μηπως επειδη ειναι συνδεση lte, δεν εχεις καλο 4G και το ριχνει ? σου κανει εναλλαγες το σημα?
    Αλλα και στα αλλα κινητα μου με Η+ επαιζε παλι με lte. Μονο στο mi max 2 εχω 4G.
    Δοκιμασε αν εχεις εναλλαγες στο σημα να το βαλεις μονο σε 3G για να εχεις σταθερο σημα να δοκιμασεις.

  13. #418
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι δεν εχω κατι αλλο, εχεις καλο σημα 4G? εμενα ειναι τερμα εδω περα, μηπως επειδη ειναι συνδεση lte, δεν εχεις καλο 4G και το ριχνει ? σου κανει εναλλαγες το σημα?
    Αλλα και στα αλλα κινητα μου με Η+ επαιζε παλι με lte. Μονο στο mi max 2 εχω 4G.
    Δοκιμασε αν εχεις εναλλαγες στο σημα να το βαλεις μονο σε 3G για να εχεις σταθερο σημα να δοκιμασεις.
    Ναι όπως προανέφερα έχω εναλλαγες στο σήμα. Δεν έχω LTE πάντα. Να φανταστεις δεν πιάνει και τον πάροχο καλά καλά.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  14. #419
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.118
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι όπως προανέφερα έχω εναλλαγες στο σήμα. Δεν έχω LTE πάντα. Να φανταστεις δεν πιάνει και τον πάροχο καλά καλά.
    ειναι παρα πολυ πιθανον να φταιει αυτο, δεν βρισκω αλλον λογο.
    Βαλτο σε 3G να εχεις κλειδωμενο καλο σημα να δοκιμασεις παλι και πες μου.

  15. #420
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι παρα πολυ πιθανον να φταιει αυτο, δεν βρισκω αλλον λογο.
    Βαλτο σε 3G να εχεις κλειδωμενο καλο σημα να δοκιμασεις παλι και πες μου.
    Με το 3G Νικηφόρε βγάζει συνέχεια Η. Κοιτά δεν θα είναι αυτό γιατί με το xiaomi αμέσως μπήκε. Κάτι άλλο φταίει. Έχει περίεργη συμπεριφορά με το usb. Μόλις το επιλέγω μετά γίνεται disable σαν να το μπλοκάρει το mikrotik. Όταν το δοκιμάζω με το laptop μια χαρά όλσ.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

Σελ. 28 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 8182326272829303338 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εδώ μιλάμε για Mikrotik RouterBoard
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 8472
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-24, 06:43
  2. Mikrotik Routerboards με Openwrt
    Από Nikiforos στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-24, 12:48
  3. Thomson 585 ADSL Bridge σε Mikrotik RB2011 set up
    Από jvam στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-14, 23:49
  4. Mikrotik RouterBoard RB2011U
    Από parianos85 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-14, 09:41
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ MIKROTIK
    Από leopard75 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-14, 00:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας