Σελ. 14 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 662
  1. #196
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, εχω εξηγησει παρα πολλες φορες γιατι σε εμενα δεν παιζει με αλλους τροπους.
    Περναω ολο το AWMN μεσα απο το ιντερνετ κινητης και θελω 4 NAT να κανω + οτι χρειαζομουνα και το ip cloud που ΔΕΝ δουλευει οταν εισαι πισω απο ΝΑΤ παροχου. Οσο και να εξηγησω οσοι ΔΕΝ ειναι μελη του AWMN δεν θα καταλαβουν ποτε πως δουλευει, εχει παρα πολλες ιδιοτροπιες...
    Για παραδειγμα το 951 κινητης δεν εχει πανω του ενεργο το wifi, και το 1ο 951 ρουταρει 2 εξωτερικα, οποτε με τον τροπο που λες εχει ιντερνετ το μηχανημα που εχει πανω του το στικ αλλα ΚΑΝΕΝΑ αλλο δεν εχει!!! για να παρουν θελει ΝΑΤ που δεν γινεται ΜΟΝΟ αν εχεις Public απο τον παροχο!!!
    για τον ιδιο λογο δεν μπορουσα να κανω μετατροπη στα subnets γιατι τα εξωτερικα εχουν διαφορετικο εκτος του δικου μου και φυσικα για να περασω απο το vpn ολο το 10.0.0.0/8 δλδ ολο το AWMN γιατι το 951 κινητης παιζει αυτονομα σαν 2ο gateway.
    Επειδη το VOIP (αστερισκ) δεν το βγαζω στο ιντερνετ επρεπε να βλεπω Αθηνα που γινοταν αφου ειχα awmn μεσω κινητης, αλλα επρεπε και απο εκει να γινει το αναποδο. Οποτε ηθελα και ovpn server για να δινει subnet εξοχικου στην Αθηνα, να και αλλο ΝΑΤ.
    Για τις καμερες ηθελα ip cloud για να παιζουν αυτονομα, κατι που παλι δεν γινεται αν δεν εχεις public ip.
    Αυτα τα λιγα θυμαμαι τωρα ηταν και αλλοι λογοι.
    Για ολα αυτα εχουν γινει δοκιμες ΑΠΕΙΡΕΣ ωρες με whats up! και ολα απετυχαν!
    Επειδη εχω twin sim cosmote whats up ΠΡΙΝ κανω συνδεση με παγιο ειχα δοκιμασει ΤΑ ΠΑΝΤΑ και δεν δουλευε σωστα απολυτως τιποτα!!!
    το δικο σου σεταπ για το αμαξι δεν εχει ουδεμια σχεση με το δικο μου, οποτε ηταν μονοδρομος η συνδεση με παγιο προκειμενου να εχω ΠΑΝΤΑ public ip.
    Επισης ειχα μιλησει με τεχνικο απο την whats up για αυτο τον λογο, και μου εξηγησε γιατι δεν γινεται και ειπε και αυτος πρεπει να παρω παγια συνδεση για να εχω public ip....

    Και στο 109 και στο 951 πανω σε hub δεν μου δουλευει το στικακι που εχω εγω σωστα, δεν ξερω γιατι....
    επισης wifi usb sticks δεν παιζουν πανω στα μηχανηματα αυτα, εχω δοκιμασει στο 109 μου και σε 2 Χ 951 που εχω το gigabit και το 100αρι της ιδιας σειρας.
    πρεπει να εχεις RB σκετη πλακετα με καρτες minipci ή αλλη καρτα για να μπορει να μπει σε τετοιο mode ωστε δλδ να παρει απο αλλου wifi.
    Θεωρητικα ομως θα μπορουσε να γινει με αναλογα μηχανηματα.
    Αν δεις στο 1ο ποστ σε αυτο το θεμα, το ειχα καταφερει με ενα ovislink 5460AP σε client mode συνδεοταν σε αλλο WIFI AP δλδ και εδινε την συνδεση του στο Mikrotik!
    Ετσι μπορεις να εχεις εναλλακτικα με ενα τετοιου ειδους μηχανημα, αλλα θα πρεπει χειροκινητα να το συνδεσεις σε διαφορα ασυρματα δικτυα.
    Δλδ θυμαται μονο αυτο που ηταν συνδεδεμενο.

    Εχω κανει και εναλλακτικες καθως απο το AWMN εχω και ιντερνετ απο γειτονα (2 hops με SSTP client), αλλα και με OVPN client δινω ιντερνετ απο την Αθηνα μεσω του AWMN. Ομως επειδη με καλυπτει η κινητη εχω αυτην 1η προτεραιοτητα τωρα. Δλδ μονο αν πεσει η κινητη θα παρει απο τον γειτονα.
    Επειδη εχουμε μονο μια διαδρομη στο awmn τωρα δεν δινω προτεραιοτητα μιας και περναει απο Παρνηθα ψηλά και δεν υπαρχει μεγαλη αξιοπιστια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 06-11-17 στις 10:47.

  2. #197
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Ποια στικακια 4g τα βλέπουν σαν LTE... ξέρουμε? Έχει δοκιμάσει κανείς?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  3. #198
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια στικακια 4g τα βλέπουν σαν LTE... ξέρουμε? Έχει δοκιμάσει κανείς?
    καλησπέρα, εχω γραψει λιγο ποιο πισω τα εχεις δει?
    διαβασε τα ποστς μου #192 και #194 για να μην γραφω παλι τα ιδια γιατι πρεπει να φυγω σε λιγο και δεν εχω χρονο κιολας.
    Δεν ξερω απο αλλες μαρκες τι κανουν μονο για Huawei που υποστηριζονται ολα μαλλον απο την Mikrotik και αυτα απο το εξωτερικο τα περισσοτερα εχουν εισοδο εξωτερικης κεραιας.

  4. #199
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, εχω γραψει λιγο ποιο πισω τα εχεις δει?
    Έτσι λέω... θα το ξανά τσεκάρω...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  5. #200
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    https://www.adslgr.com/forum/threads...erboard/page13
    εδω ειναι το 192 και 194 δες.

    https://www.ebay.ie/itm/USB-Stick-Un...kAAOSweuxWRGEc

    σαν αυτο αν λενε hilink mode το mikrotik τα βλεπει σαν LTE interface και πιανουν την μεγιστη ταχυτητα.
    Λενε οτι αλλαζοντας το FW μπορεις να το κανεις και σαν usb modem να παιζει με PPP και το αναποδο, εμενα ειναι τετοιο αλλα εχει FW που παιζει σαν modem.
    Εχω διαβασει οτι αυτα τα hilink mode εχουν δικο τους ΝΑΤ και εχουν θεματα στο mikrotik.
    Εχουν γραψει και αλλοι ποιο πισω για hilink ψαχτο λιγο το θεμα.
    Δεν γνωριζω απο αλλες μαρκες αλλα εχει σελιδα η mikrotik για τα υποστηριζομενα.

    Λενε οτι με PPP σαν usbmodem δλδ πιανει το πολυ 25mbps εγω εχω δει και 28, αλλα μπορει να ειναι και θεμα των κεραιων της περιοχης δεν εχει καλο σημα 4G εκει η κοτε.
    Τωρα που θα αλλαξω κινητο και θα εχω 4G θα κανω speedtests.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 03-01-18 στις 18:24.

  6. #201
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Ίσως κάποιοι θυμούνται τις περιπέτειές μου παλιότερα με στικάκι LTE που είχα δουλέψει επιτυχώς στο παρελθόν, το οποίο για ανεξήγητο λόγο είχε σταματήσει να δουλεύει.
    Επισκεπτόμενος ξανά το πρόβλημα και ψάχοντας τα πάντα από την αρχή, συνάντησα το εξής στο Wiki:
    Warning: On RB2011 and CRS series boards USB devices may not work first time they are plugged in. In such cases power cycle (not reboot) is required.
    Εξαρχής έχω μία μικρή αλλεργία στο να κάνω reboot οποιοδήποτε router, αλλά το είχα κάνει κι αυτό αρκετές φορές, προσπαθώντας να βρω λύση. Μάλιστα είχα παρατηρήσει ότι πολλές φορές χρειάζεται να κάνω reboot για να δει σωστά τo USB.
    Αναπάντεχα όμως, χρειάζεται:
    Shutdown
    Αφαίρεση καλωδίου ρεύματος
    Σύνδεση καλωδίου ρεύματος

    Μετά από αυτό, το στικάκι δούλευε ξανά χωρίς πρόβλημα.

  7. #202
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα, δεν εχει να κανει μονο με στικακι που το βλεπει σαν LTE interface γιατι και το δικο μου που το βλεπει σαν usb modem και κανει PPP, τα ιδια ειχα παθει, μου ειχε βγαλει την πιστη μεχρι να βρω τι γινεται!!!
    τωρα δεν θυμαμαι απολυτα αν ηταν μονο στο 109, νομιζω και στο 951 τα ειχα παθει αυτά, αλλα πλεον είναι μονιμα πανω, αν τυχει reboot πχ για updates δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα. Αρκετες είναι δε οι φορες που ένα reboot λυνει το πρόβλημα, όχι στην συγκεκριμενη περιπτωση ισως τοσο αλλα γενικα σε πολλα πραγματα στο Mikrotik και όχι μονο.

  8. #203
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα, δεν εχει να κανει μονο με στικακι που το βλεπει σαν LTE interface γιατι και το δικο μου που το βλεπει σαν usb modem και κανει PPP, τα ιδια ειχα παθει, μου ειχε βγαλει την πιστη μεχρι να βρω τι γινεται!!!
    τωρα δεν θυμαμαι απολυτα αν ηταν μονο στο 109, νομιζω και στο 951 τα ειχα παθει αυτά, αλλα πλεον είναι μονιμα πανω, αν τυχει reboot πχ για updates δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα. Αρκετες είναι δε οι φορες που ένα reboot λυνει το πρόβλημα, όχι στην συγκεκριμενη περιπτωση ισως τοσο αλλα γενικα σε πολλα πραγματα στο Mikrotik και όχι μονο.
    Γι' αυτό μπήκα στον κόπο να το επισημάνω. Όσα reboot και να έκανα δεν έλυναν το πρόβλημα.
    Χρειάστηκε να βγει από το ρεύμα, κάτι που (στο δικό μου μυαλό) δεν ήταν καθόλου προφανές. Απορώ μάλιστα πώς δεν το είχα παρατηρήσει στο Wiki, όπου έχω διαβάζει τη συγκεκριμένη σελίδα τόσες φορές...

  9. #204
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, το ξερω ότι το εγραψες γιαυτο εγραψα αυτό : (Αρκετες είναι δε οι φορες που ένα reboot λυνει το πρόβλημα, όχι στην συγκεκριμενη περιπτωση ισως τοσο), μου εχει τυχει με αλλα κολληματα πχ με openvpn που δεν συνδέεται και με αλλα θεματα routing πχ BGP, OSPF να λυθουν με reboot και μονο.
    Παντως στα δικα μου ειτε 109, ειτε 951 μονο με reboot εφτιαξε και γενικα όταν λειτουργει το usbstick δεν θελει βγαλε-βαλε γιατι μετα δεν συνδεοτανε, ειτε δεν εβλεπε ξανα την θυρα, όταν το εκανα reboot αυτό εφτιαχνε.
    Αλλα όπως ειπα το δικο μου δεν είναι hilink mode, εχει FW που το βλεπει σαν usbmodem και παιζει με PPP interface. Μπορει και αυτό να εχει σχεση, καθως και τι εκδοση ROS φοραει το κάθε μηχανημα.

    Μηπως αυτό το πραγμα ηταν bug? από ποτε το λενε αυτό που είναι το link να το δω? btw στο 109 κατι δοκιμες ειχα κανει μονο δλδ ένα απόγευμα, δεν ξανασχοληθηκα εκει. Σε ένα τετοιο παιζει μονιμα https://mikrotik.com/product/RB951Ui-2HnD
    και οι αρχικες δοκιμες ειχαν γινει σε αυτό μετα το 109 , https://mikrotik.com/product/RB951G-2HnD οπου ειχα και τα περισσοτερα προβλήματα από αυτά που εγραψα παραπανω και μου ειχε σπασει τα νευρα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 04-01-18 στις 13:38.

  10. #205
    Εγγραφή
    04-09-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Εχω πάρει αυτό https://mikrotik.com/product/RB951Ui-2HnD μαζί με το USB 4G LTE που είχε προτείνει ο Nikiforos από το ebay. To πρόβλημα που μου κάνει είναι ότι συνεχώς κάνει connect disconnet to ppp. Στιγμιαία παίρνει Ip από τον πάροχο αλλά μετά το χάνει. Κάποια στιγμή έπαιξε αλλά μετά από ένα reset δεν ξαναπαίζει. Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος esma : 15-02-18 στις 11:01.

  11. #206
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από esma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω πάρει αυτό https://mikrotik.com/product/RB951Ui-2HnD μαζί με το USB 4G LTE που είχε προτείνει ο Nikiforos από το ebay. To πρόβλημα που μου κάνει είναι ότι συνεχώς κάνει connect disconnet to ppp. Στιγμιαία παίρνει Ip από τον πάροχο αλλά μετά το χάνει. Κάποια στιγμή έπαιξε αλλά μετά από ένα reset δεν ξαναπαίζει. Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;
    καλημέρα, για να το συγκρινω με το δικο μου στειλε εδώ screenshots από ολες τις ρυθμισεις, ή τα exports.
    Μπας και βρω τι φταιει. Στα logs τι γραφει ακριβως?
    Καμια φορα εκανε νουμερα στην αρχη, το usb είναι απευθειας επανω ή σε μακρυ καλωδιο προεκταση ή usb hub?
    προσοχή με μερικα εχει θεματα, εμενα τα εκανε αυτά και ηθελε απευθειας επανω.

    Επισης δες ότι εχει σχεση με Usb αν το βλεπει σωστα κτλ.
    Από τα μεσα Ιουνιου 2017 μεχρι σημερα που εχω κανει παγια συνδεση cosmote 4G δεν εχω το παραμικρο πρόβλημα δοξα τον Θεο....
    Επισης μπορει να εχεις θεμα με το σημα.

    Είναι οκ εκει που εισαι το 4G? στις δοκιμες που εκανα με cosmote W.U twin sim, πριν δλδ την παγια συνδεση , ειχα θεμα και εχανε το σημα, γιαυτο και πηρα κεραια ποιο μετα, πανελ 35dbi CRC9 dual chain και την εχω διπλα σε παραθυρο να κοιταει προς τις κεραιες που είναι επανω στο Α/Κ που ανηκω, το εχω δοκιμασει πανω σε netbook μαζι με την κεραια στο ιδιο σημειο και μου εδινε τερμα σημα 4G.

    Το led αλλαζει χρωματα αναλογα τι είδους σημα πιανει. Δεν τα θυμαμαι όμως απεξω.
    Επισης πρεπει να είναι σταθερα αναμενο όταν εχει σταθερη συνδεση.

    btw το ιδιο RB εχουμε! αυτό εχω για την κινητη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 15-02-18 στις 11:25.

  12. #207
    Εγγραφή
    04-09-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  New Picture (55).jpg 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  128,9 KB 
ID: 191403

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  New Picture (56).jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  131,1 KB 
ID: 191404

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  New Picture (57).jpg 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  132,2 KB 
ID: 191405

    Ένα εκ των screenshot Που φαίνεται να δουλεύει είναι στιγμιαίο.

    To led αναβοσβήνει αρχικά πράσινο και εν τέλει αναβοσβήνει μπλε.

    Σήματα στο -75 περίπου.

    Η συσκευή απευθείας συνδεδεμένη στο 951
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος esma : 15-02-18 στις 11:56.

  13. #208
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καταρχήν να πω ότι επειδή δεν είμαι σπιτι δεν εχω τωρα προσβαση από υπολογιστη οποτε θα τα δω το απόγευμα.
    Θα ηθελα να μου πεις πως βλέπεις το σημα γιατι εμενα δεν παιζει! εννοω το info κουμπακι δεν μου δειχνει κολλαει. Για να κάνω δοκιμή με αυτό πρέπει να είμαι τοπικά γιατί θα το χάσω.
    Το σημα δεν μπορω να το καταλαβω ετσι, εγω το ειχα βαλει πανω στο πρόγραμμα του στικ και ειχα μπαρες και εδειχνε όπως στα κινητα.

    Εκ πρωτης οψεως μαλλον βλεπω καποιες λαθος ρυθμισεις πχ στο dial command.
    Περισσοτερα το απόγευμα γιατι πρεπει να δω τα δικα μου για να σε βοηθησω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 15-02-18 στις 12:18.

  14. #209
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Ακυρο.
    Άλλα Ντάλλα....

  15. #210
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από esma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα εκ των screenshot Που φαίνεται να δουλεύει είναι στιγμιαίο.
    To led αναβοσβήνει αρχικά πράσινο και εν τέλει αναβοσβήνει μπλε.
    Σήματα στο -75 περίπου.
    Η συσκευή απευθείας συνδεδεμένη στο 951
    καταρχήν δειξε μου τα logs τι λενε όταν πεφτει.
    Το led δειχνει ότι αλλαζει το σημα, δλδ το χρωμα σημαινει πχ ότι από 4G γινεται 3G κτλ, δεν θυμαμαι χρωματα δυστυχως, μηπως χανει λιγο το σημα και το ριχνει?
    γιαυτο εβαλα κεραια και εμενα στην αρχη επεφτε. Μπορει να κανει εναλλαγες το σημα και να στο ριχνει!

    θα σου πω το απόγευμα για τις ρυθμισεις κατι αλλιώτικο εχω εγω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 15-02-18 στις 14:03.

Σελ. 14 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εδώ μιλάμε για Mikrotik RouterBoard
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 8479
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-24, 19:05
  2. Mikrotik Routerboards με Openwrt
    Από Nikiforos στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-24, 12:48
  3. Thomson 585 ADSL Bridge σε Mikrotik RB2011 set up
    Από jvam στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-14, 23:49
  4. Mikrotik RouterBoard RB2011U
    Από parianos85 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-14, 09:41
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ MIKROTIK
    Από leopard75 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-14, 00:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας