Σελ. 22 από 568 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 8515
  1. #316
    Το avatar του μέλους Salvador
    Salvador Guest
    Τι θα θέλατε να έχει το adslgr.com;
    μη κερδοσκοπικο χαρακτηρα ,οπως οταν ξεκινησε.
    ισως τοτε να μην επετε σε "συμφεροντα" μεσω εταιριων που μοστραρουν στην 1η σελιδα
    και μονοπολουν το ενδιαφερων στις τηλεπικοινωνιες .
    ετσι ισως να αποκτησει ριζοσπαστικο χαρακτηρα βοηθωντας να σταματησει η κοροιδια με τις DSL.
    Γενικα για να το πω πιο απλα αν θα ηθελα κατι θα ηταν να παρακεινει τους αγανακτισμενους κατοχους DSL να αντιδρασουν,να τους υποδυκνιει τον τροπο
    και οχι να τους υπνωτιζει με θεωριες οπου κρυβονται καλα σε ψιλα γραμματα απο συμβολαια του ΟΤΕ κτλπ.

  2. #317
    Εγγραφή
    06-11-2002
    Περιοχή
    Λαμία
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.981
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΛΑΜΙΑ

  3. #318
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Salvador25
    Τι θα θέλατε να έχει το adslgr.com;
    μη κερδοσκοπικο χαρακτηρα ,οπως οταν ξεκινησε.
    ισως τοτε να μην επετε σε "συμφεροντα" μεσω εταιριων που μοστραρουν στην 1η σελιδα
    .
    Να υποθεσω οτι αναλαμβανεις ολα τα λειτουργικα εξοδα του φορουμ;;
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  4. #319
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Tο δοχείο του καφέ, που βρίσκεταi στο Montreal!
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Zyxel 660H DSL Router
    Γενικα για να το πω πιο απλα αν θα ηθελα κατι θα ηταν να παρακεινει τους αγανακτισμενους κατοχους DSL να αντιδρασουν,να τους υποδυκνιει τον τροπο
    Απο που κι ως που κερδοσκοπικό το adslgr? Απο ποιον τα παίρνει, που σε όλους τα εχουν χώσει στο φόρουμ?
    Ανεξαρτητο site ενημέρωσης είναι, δεν είναι κέντρο ακτιβισμού, αν και ήταν ο τόπος γέννεσης της περσινής διαμαρτυρίας. Δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να ζητάς...
    "If you believe in forever, then life is just a one-night stand,
    If there's a rock 'n' roll heaven, well you know they've got a hell of a band"
    ...


    Storm, by Tim Minchin

  5. #320
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Salvador25
    Τι θα θέλατε να έχει το adslgr.com;
    μη κερδοσκοπικο χαρακτηρα ,οπως οταν ξεκινησε.
    ισως τοτε να μην επετε σε "συμφεροντα" μεσω εταιριων που μοστραρουν στην 1η σελιδα
    και μονοπολουν το ενδιαφερων στις τηλεπικοινωνιες .
    ετσι ισως να αποκτησει ριζοσπαστικο χαρακτηρα βοηθωντας να σταματησει η κοροιδια με τις DSL.
    Γενικα για να το πω πιο απλα αν θα ηθελα κατι θα ηταν να παρακεινει τους αγανακτισμενους κατοχους DSL να αντιδρασουν,να τους υποδυκνιει τον τροπο
    και οχι να τους υπνωτιζει με θεωριες οπου κρυβονται καλα σε ψιλα γραμματα απο συμβολαια του ΟΤΕ κτλπ.
    Nα υποθέσω ότι δεν εχει καμμια σχέση με την πραγματικότητα το παραπάνω μήνυμα?

    Αντε πλέξτε θεωρίες συνωμοσίας για το πόσο διαπλεκόμμενοι είμαστε και εμείς, πρίν απο μόλις μισή ώρα, να σκεφτόμαστε άν αξίζει το κόπο να πληρώσουμε 40 ευρώ για να αγοράσουμε ένα script να βάλουμε στο forum! Ώρες ώρες πραγματικά με κάνετε να μετανοιώνω για τον χρόνο που αφιερώνω ....

    Μπορείτε να εξαντλήσετε τα αντι-οτιδήποτε αισθήματα σας σε ανούσια μηνυματάκια, δεν έχετε όμως το δικαίωμα να μας κατηγορείτε για τίποτα ανυπόστατο και εκτός πραγματικότητας!

    Αλλοι προτιμούν να μείνουν υπνωτισμένοι και να βαυκαλίζονται και όχι εμείς....

  6. #321
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Εvilhawk
    Kάποιο template θα μπερδεύτηκε στο σημερινό upgrade! θα το φτιάξω!

  7. #322
    Το avatar του μέλους Salvador
    Salvador Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk
    Μπορείτε να εξαντλήσετε τα αντι-οτιδήποτε αισθήματα σας σε ανούσια μηνυματάκια, δεν έχετε όμως το δικαίωμα να μας κατηγορείτε για τίποτα ανυπόστατο και εκτός πραγματικότητας!

    ειμαι γραμμενος απο τον Σεπτεβριο του 2003 και εχω σε 2μιση χρονια 500μυνηματα μονο, που αλλοι μεσα σε 1 μηνα αναλωνονται σε ενα καρο μαμ@κιες.
    Οτι ειχα να πω ολα αυτα τα χρονια το ειπα γιατι δεν ειχα κανενα προβλημα με την συνδεση μου.
    Φυσικα ενιωθα ασχημα οταν διαβαζα αγανακτισμενα ποστς με ανθρωπους που δεν πηγαινε καλα το ρημαδι.
    Εκανα το λαθος να διακοψω για 1 μηνα την συνδεση μου ,να μπω σε πακετο και με μαμησαν κανονικα.
    Στα 20κ/ς εχω πεσει ενω κατεβαζα με 48.
    Ειμαι οργιζμενος και τα χωνω τι θελεις να κανω;
    αλλα ξερω τι λεω.
    Εγω φταιω δηλαδη που ο αλλος ανοιγει θεμα ,ταυτιζεται απολυτα με το δικο μου και εσυ μας περιγραφεις τον ορισμο/κανονα της "aDSL" παγκοσμίως?
    Προσπερασε το και μην απαντας καθολου,αν θελεις την γνωμη μου.
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=28722

  8. #323
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Salvador25
    ειμαι γραμμενος απο τον Σεπτεβριο του 2003 και εχω σε 2μιση χρονια 500μυνηματα μονο, που αλλοι μεσα σε 1 μηνα αναλωνονται σε ενα καρο μαμ@κιες.
    Οτι ειχα να πω ολα αυτα τα χρονια το ειπα γιατι δεν ειχα κανενα προβλημα με την συνδεση μου.
    Φυσικα ενιωθα ασχημα οταν διαβαζα αγανακτισμενα ποστς με ανθρωπους που δεν πηγαινε καλα το ρημαδι.
    Εκανα το λαθος να διακοψω για 1 μηνα την συνδεση μου ,να μπω σε πακετο και με μαμησαν κανονικα.
    Στα 20κ/ς εχω πεσει ενω κατεβαζα με 48.
    Ειμαι οργιζμενος και τα χωνω τι θελεις να κανω;
    αλλα ξερω τι λεω.
    Εγω φταιω δηλαδη που ο αλλος ανοιγει θεμα ,ταυτιζεται απολυτα με το δικο μου και εσυ μας περιγραφεις τον ορισμο/κανονα της "aDSL" παγκοσμίως?
    Προσπερασε το και μην απαντας καθολου,αν θελεις την γνωμη μου.
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=28722

    Και αυτό δικαιολογεί το παραπάνω μήνυμα σου!???
    Δηλαδή θα έρχεται ο κάθε πικραμένος θα αρχίζει και γράφει ένα κάρο αρλούμπες, να τα βάζει με όλο τον κόσμο χωρίς λόγο και να απαντάει με τον τρόπο που απάντησες σε άλλο χρήστη στα μηνύματα που διαγράφηκαν ...
    Και θα είμαστε και υποχρεωμένοι να μας αρέσει κιόλας??? ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ......

  9. #324
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Salvador25, άκρως παράδεκτος είσαι αγαπητέ μου. Δε φτάνει που υπάρχει το site και έχουμε όλοι μας ξεδιαλύνει κάποια πράγματα, μα να σου φταίει το site αν ο ΟΤΕ τα έχει κάνει μπάχαλο; Πάρε αγαπητέ το 121 και κράξε όπως κάνουμε όλοι μας και άσε τις θεωρίες συνομωσίας περί κερδοσκοπικού χαρακτήρα, συμφερόντων κλπ κλπ. Άντε γιατί το πολύ το τάκα-τάκα (ειδικά η πρωϊνή του Σαββάτου) έχει και τα όρια του.

    Σε λίγο θα μας πεις ότι και η καλοκαιρινή διαμαρτυρία που ξεκίνησε από το ADSLgr ήταν σικέ

  10. #325
    Το avatar του μέλους mavlok
    mavlok Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Salvador25
    Φυσικα ενιωθα ασχημα οταν διαβαζα αγανακτισμενα ποστς με ανθρωπους που δεν πηγαινε καλα το ρημαδι.
    Εκανα το λαθος να διακοψω για 1 μηνα την συνδεση μου ,να μπω σε πακετο και με μαμησαν κανονικα.
    Στα 20κ/ς εχω πεσει ενω κατεβαζα με 48.
    Ειμαι οργιζμενος και τα χωνω τι θελεις να κανω;
    αλλα ξερω τι λεω.

    Σχεδον σε ολους συμβαινει το ιδιο. Δεν ειναι το τελος του κοσμου. Live with it.

  11. #326
    Εγγραφή
    20-04-2005
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.805
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15500/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    DGN2000 / TL-WA801ND
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @Salvador25
    Mα για όνομα του Θεού, το αν οι ταχύτητες του adsl μας μπορεί να αλλάζει την γνώμη μας για το forum;;;
    Δλδ τι θέλεις να ξαναγίνει διαμαρτυρία επειδή ΕΣΥ έχεις χάλια ταχύτητες; Τότε το site δεν θα τα παίρνει;
    Enjoy the silence...

  12. #327
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Προσπερνάω όλα τα προηγούμενα και λέω..

    Όπως μπήκε το φύλο κάτω από την ηλικία στον κάθε χρήστη να έμπαιναν και οι επιλογές της ταχύτητας, μόντεμ, isp.. γιατί το λέω?

    Επειδή πολλές φορές προσπαθούμε να βοηθήσουμε ένα χρήστη και δεν ξέρουμε αρκετά από τα της aDSL του και ρωτάμε.. έτσι και άσκοπα μηνύματα υπάρχουν και καθυστέρηση..

    Ξέρω ότι υπάρχουν στο δημόσιο προφίλ του χρήστη άλλά δεν φαίνεται και όπως το φύλο και οι νέοι χρήστες δεν τα βλέπουν στους υπόλοιπους και δεν τα ψάχνουν με αποτέλεσμα να μην τα συμπληρώνουν και στο δημόσιο προφίλ τους..
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  13. #328
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NoYmErOs
    Προσπερνάω όλα τα προηγούμενα και λέω..

    Όπως μπήκε το φύλο κάτω από την ηλικία στον κάθε χρήστη να έμπαιναν και οι επιλογές της ταχύτητας, μόντεμ, isp.. γιατί το λέω?

    Επειδή πολλές φορές προσπαθούμε να βοηθήσουμε ένα χρήστη και δεν ξέρουμε αρκετά από τα της aDSL του και ρωτάμε.. έτσι και άσκοπα μηνύματα υπάρχουν και καθυστέρηση..

    Ξέρω ότι υπάρχουν στο δημόσιο προφίλ του χρήστη άλλά δεν φαίνεται και όπως το φύλο και οι νέοι χρήστες δεν τα βλέπουν στους υπόλοιπους και δεν τα ψάχνουν με αποτέλεσμα να μην τα συμπληρώνουν και στο δημόσιο προφίλ τους..
    Xmmmm πολλές πληροφορίες για να χωρέσουν στο postbit!
    Νομίζω ότι ειναι εντάξει όπως είναι τώρα, είναι μόνο ένα click ακόμα !

  14. #329
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Μου αρέσουν πάρα πολύ τα spoiler tags!

    Όπως και τους πίνακες, τα χρησιμοποιείς σπάνια, αλλά κάνουν όντως τη διαφορά!
    Τέτοιες δυνατότητες είναι που διαχωρίζουν ουσιαστικά τα ηλεκτρονικά γραπτά από τα κανονικά (στο χαρτί)!

    Well Done!
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  15. #330
    Το avatar του μέλους ReverseR
    ReverseR Guest
    Είναι και ένας ωραίος τρόπος να μπορείς να βγαίνεις οφτοπικ χωρίς να ενοχλείς τους γύρω σου!

    Επίσης μπορεί να χρησιμοποιήθεί και σαν τεξτ φολντινγκ όταν γράφες τα σεντόνια σου!

Σελ. 22 από 568 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τι θα θέλατε να έχει το adslgr radio!!!
    Από gkimonas στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-08, 19:25
  2. Τι θα θέλατε να έχει περισσότερο το ADSLgr;
    Από NeK στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-06, 14:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας