Σελ. 2 από 568 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 8515
  1. #16
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.025
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Σχετικά με την άποψη του Dslmaniac, θέλω να εκρφάσω τις αντιρρήσεις μου για οτιδήτποτε αισθητικό στοιχείο προστεθεί στην σελίδα το οποίο θέλει ώρα για να κατέβει. Π.χ. τα animations συνήθως αργούν να κατέβουν. (Αυτό είναι καθαρά προσωπική άποψη.)

    Επίσης με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο οι απόψεις περί εκειδίκευσης των threads καθώς και η ενσωμάτωση των κορυφαίων "How To", που έχουν γράψει σε threads κάποιοι από εδώ μέσα, σε σελίδες οι οποίες θα είναι προσβάσιμες από links στην κεντρική σελίδα.

    Οι διαφημίσεις γενικα με βρίσκουν αντίθετο. Χρήσιμα όμως είναι τα links για διάφορες εταιριές hardware σχετικού με adsl.

    Σε κάθε περίπτωση όλα αυτά να γίνουν χαλαρά και χωρίς άγχος μιας και το site είναι ήδη πολύ καλό.

  2. #17
    Εγγραφή
    24-08-2002
    Περιοχή
    Jamaica...θά'θελα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.117
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Εγώ με την σειρά μου προτείνω να μπεί και ένα κουμπάκι "Εκτύπωση θέματος" γιατί έτσι όπως είναι συνήθως δεν μπορείς να εκτυπώσεις σωστά(χάνονται οι λέξεις στα δεξιά) και πολλά θέματα που παρέχουν οδηγίες είναι λίγο ζόρι να εκτυπωθούν.
    Ενα σοβαρό forum πρέπει να έχει και κουμπάκι εκτύπωσης ρε φίλε, πώς να το κάνουμε δηλαδή;
    Σωστός;

  3. #18
    Το avatar του μέλους porosis
    porosis Guest
    1)όχι φρου-φρου (animations) . Μια χαρά είναι τώρα.

    2)Καλύτερη αναζήτηση. Δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω αποτελεσματικά και πάντα χρησιμοποιώ την μηχανή του Google (π.χ. Port forwarding site:www.adslgr.com)

    3)Καλύτερα οργανωμένες τις επιλογές στο προφίλ. Ώσπου να βρω πως απενεργοποιώ τα αβαταρ (μαντέψε γιατί dantauan), έφαγα 10 λεπτά ψάχνοντας κάθε καρτέλα.

  4. #19
    Εγγραφή
    02-04-2004
    Περιοχή
    Χανιά/Ηράκλειο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.415
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΥ
    1) κανονικά RSS feeds, αυτά που χρησιμοποιεί όλος ο κόσμος, όχι 'gay' klipάκια και μλκς...

    2) δυνατότητα παρακολούθησης και απάντησης σε ένα thread μέσα απο το email, σε στύλ mailing list, ότι πρέπει για κάποιον που δέν έχει πολύ χρόνο στα χέρια του

    3) δεν μπορώ να σκευτώ κάτι άλλο 8)

  5. #20
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Την PayPal την είπα επειδή είναι η μόνη μέθοδος που γνωρίζω.

    Εάν υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές φυσικά και να τις αναφέρετε.

    Πάντως και εγώ δεν συμφωνώ με τα Flash εκτός κι αν είναι κάτι εξαιρετικά έξυπνο και πρωτότυπο (π.χ. Duck Wars του Πάπια κλπ. ).
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  6. #21
    Εγγραφή
    02-04-2004
    Περιοχή
    Χανιά/Ηράκλειο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.415
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΥ
    Όχι προς θεού, _μην_ βάλετε flash!!!

  7. #22
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    -Εγώ θα πρότεινα να γίνει ένα μεγάλο συγκριτικό μεταξύ των ISP από κάποιον που βρίσκεται σε άδειο DSLAM...έτσι ώστε να σταματήσουμε να απαντάμε κάθε φορά σε ερωτήσεις του στύλ "Ποιος είναι ο καλύτερος ISP;"




    -Επίσης πλήρες οδηγίες (με εικόνες) εγκατάστασης του ADSL εξοπλισμού του ΟΤΕ καθώς και βήμα βήμα όλα όσα χρειάζονται για να συνδεθούν οι φίλοι μας με τον ISP τους...Σε αυτό μπορούμε να βοηθήσουμε και εμείς.


    -IRC μέσω της ιστοσελίδας (δεν μου αρέσει το mirc)


    -H αισθητική εμφάνιση της αρχικής σελίδας...κυρίως οι ειδήσεις είναι λίγο άσχημη η εμφάνιση.

    -Ποιο σωστή ενημέρωση (ταχύτερες ανανεώσεις,πλήρης περιγραφή πακέτων,τιμές)σε ότι αφορά την Προσφορά ADSL στη χώρα μας

    -Ένα κουτάκι σαν κιαυτό που έχουν οι ISP το οποίο θα είναι συνδεδεμένο με oteshop και με vivodi και το οποίο όταν θα δίνουμε τον αριθμό μας θα μας βγάζει αν καλυπτομαστε από ΟΤΕ Vivodi ¨η και τους δύο.

    -Ειδική φόρμα κάτι σαν poll σε ειδικό section του site όπου θα έχει όλα τα DSLAM περασμένα και ανάλογα με τις πληροφορίες που έχουμε να εμφανίζετε δίπλα αν είναι πιτταρισμένο ή όχι δίνοντας και πάλι το τηλέφωνο μας...πχ 210...... πατάμε οκ...και βγαίνει DSLAM Νέας Ιωνίας δίπλα σύμφωνα με της πληροφορίες που έχει από τα μέλη του το adslgr.com το παρών DSLAM είναι σχεδόν γεμάτο. Πατώντας τώρα πάνω στο σχεδόν γεμάτο που θα εμφανίζεται με πορτοκαλί χρώμα θα βγαίνει ένα παραθυράκι που θα εξηγεί τι θα συναντήσει κάποιος που είναι στο παρόν DSLAM (αργές ταχύτητες Pings κτλ)


    -Καλύτερο και σταθερότερο server (κοντά μας) και ας δίνουμε και 1€ το χρόνο (όποιος μπορεί βέβαια)...εκτός και αν βγαίνει από τις διαφημίσεις.

    -να με κάνετε "ΠΥΛΑΓΩΓΟ" ελληνιστή moderator...λόγω παλαιότητας ...(όχι τίποτα άλλο μου τη βγαίνει η αδερφή μου που είναι admin σε ένα κάρο club του pathfinder)...

    -Το τηλέφωνο της Καλομοίρας 8)


    ΥΓ μπορούμε όλη να βοηθήσουμε και χωρίς να γνωρίζουμε web design κώδικες βοηθόντας στην πληκτρολόγηση των κειμένων κτλ.


    Αυτά.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  8. #23
    Εγγραφή
    24-09-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Παίδες δύο flash από 30 kb το καθένα δεν πρόκειται να χειροτερέψουν τα πράγματα όσον αφορά το κατέβασμα. Φυσικά και δεν είναι αυτοσκοπός η ύπαρξή τους, μια ιδέα είναι.

  9. #24
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    -Εγώ θα πρότεινα να γίνει ένα μεγάλο συγκριτικό μεταξύ των ISP από κάποιον που βρίσκεται σε άδειο DSLAM..
    Αδειό ..... τι είναι αυτό!!

  10. #25
    Εγγραφή
    02-04-2004
    Περιοχή
    Χανιά/Ηράκλειο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.415
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dslmaniac
    Παίδες δύο flash από 30 kb το καθένα δεν πρόκειται να χειροτερέψουν τα πράγματα όσον αφορά το κατέβασμα. Φυσικά και δεν είναι αυτοσκοπός η ύπαρξή τους, μια ιδέα είναι.
    Δεν έιναι μόνο το μέγεθος τους το πρόβλημα. Flash is _EVIL_

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333
    -Εγώ θα πρότεινα να γίνει ένα μεγάλο συγκριτικό μεταξύ των ISP από κάποιον που βρίσκεται σε άδειο DSLAM...
    Έεεεελα αλέκοοοοοοοοοο

  11. #26
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Ειδική περιοχή με ποτά, γυναίκες, rock'n'roll (τα τσιγάρα τα έκοψα )

    Σοβαρά τώρα ένα σύστημα που με ένα click να μας δίνει μέτρηση του bandwidth (όποτε το ζητάμε) και να γράφει σε μία βάση τα στατιστικά στοιχεία, ώστε να μπορούμε να δούμε ανά περιοχή πως πάμε ανάλογα με τη μέρα και ώρα. Αν μην τι άλλο, θα βοηθήσει και τον ΟΤΕ/providers και μπορεί να «χαρίσουν» και λίγο επιπλέον bandwidth στο site.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  12. #27
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    - στα email notifications να αναγράφεται το όνομα του χρήστη που απάντησε

    - να υπάρχει κουμπάκι "forum" ώστε να μπαίνουμε στο forum και να διαλέγουμε όποια υποκατηγορία θέλουμε

  13. #28
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή δεν μου έρχεται καμμία ιδέα, θα αναφέρω όμως ποιες ιδέες θα μου άρεσε να δω να πραγματοποιούνται στο ADSLgr:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sap
    Δε ξερω κατα ποσο θα γονατισει το site αλλα ενα download section με firmwares κτλ ή εστω links στις αντιστοιχες σελιδες θα βοηθουσε πολυ κοσμο.
    Πολύ καλή ιδέα, αρκεί να γίνονται και συχνές ανανεώσεις

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yngwiedis
    Να αλλάξουμε το software του forum.
    phpBB sucks
    Δε ξέρω γιατί, αλλά το έχω συμπαθήσει ιδιαίτερα το phpBB οπότε θα διαφωνήσω σε αυτό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap
    Νεκτάριος, να επανέλθει το clickable username.
    Ναί όντως αυτό μου έλειψε και πληκτρολογώ τον bbcode

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stavpal
    να φτιάξει η ταχύτητα
    Καλά αυτό είναι το βασικότερο!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333
    -Το τηλέφωνο της Καλομοίρας 8)
    Μήπως καλύτερα να κάνουμε ένα διαγωνισμό που ο νικητής θα βγαίνει ραντεβού με την Καλομοίρα; Το μόνο ΜΙΚΡΟ προβληματάκι, ότι δεν θα δεχτεί η Καλομοίρα... χεχεχε

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tvelocity
    2) δυνατότητα παρακολούθησης και απάντησης σε ένα thread μέσα απο το email, σε στύλ mailing list, ότι πρέπει για κάποιον που δέν έχει πολύ χρόνο στα χέρια του
    Πόλυ έξυπνο, αναρωτιέμαι αν όμως θα στέλνει mailbombs με 4203402 posts που γίνονται σε μερικά threads.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από porosis
    2)Καλύτερη αναζήτηση. Δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω αποτελεσματικά και πάντα χρησιμοποιώ την μηχανή του Google (π.χ. Port forwarding site:www.adslgr.com)
    όντως η αναζήτηση και εμένα με κουράζει αρκετές φορές...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSL_worshipper
    - στα email notifications να αναγράφεται το όνομα του χρήστη που απάντησε
    σωστό, μην σου πω και ολόκληρο το post..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian
    Ειδική περιοχή με ποτά, γυναίκες, rock'n'roll (τα τσιγάρα τα έκοψα )
    καλή φάση...

  14. #29
    Το avatar του μέλους Yngwiedis
    Yngwiedis Guest
    Yngwiedis έγραψε:
    Να αλλάξουμε το software του forum.
    phpBB sucks
    Δε ξέρω γιατί, αλλά το έχω συμπαθήσει ιδιαίτερα το phpBB οπότε θα διαφωνήσω σε αυτό.
    Μάλλον τότε φίλε psyxakia δεν έχεις δοκιμάσει πολλά forum software...

  15. #30
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχεις και άδικο, η εμπειρία μου είναι μόνο με vbulletin και phpBB. Αλλά ας πούμε και το vbulletin θεωρείται πολύ καλύτερο από το phpBB αλλά εγώ (πιθανόν λόγω συνήθειας) συνεχίζω να προτιμώ το phpBB.

Σελ. 2 από 568 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τι θα θέλατε να έχει το adslgr radio!!!
    Από gkimonas στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-08, 19:25
  2. Τι θα θέλατε να έχει περισσότερο το ADSLgr;
    Από NeK στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-06, 14:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας