Σελ. 559 από 568 ΠρώτηΠρώτη ... 539549554557558559560561564 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.371-8.385 από 8515
  1. #8371
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.819
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν παρατηρήσεις ρώταγα αν είχε περάσει κάποια νέα έκδοση κώδικα πρόσφατα γιατί αυτό συμβαίνει πρόσφατα μόνο. Κάποιος ανέφερε ότι ίσως είναι θέμα κάποιας υπογραφής που αλλάζει τις συνθήκες χωρίς να αλλάξει κώδικας.
    Γιαυτό έβαλα το λινκ για μήπως φανεί αν υπάρχει κάποια περίεργη υπογραφή.

    Το περίεργο ειναι ότι δεν συμβαίνει πάντα. Στο 2ο άνοιγμα δουλεύει.
    είναι πολύ πιο πιθανό το crash να οφείλεται στον embedded javascript κώδικα του youtube σε συνδυασμό με το video player του browser γιατί είναι εξαιρετικά πιο περίπλοκος από όσο θα μπορούσε να είναι μία υπογραφή.

  2. #8372
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι πολύ πιο πιθανό το crash να οφείλεται στον embedded javascript κώδικα του youtube σε συνδυασμό με το video player του browser γιατί είναι εξαιρετικά πιο περίπλοκος από όσο θα μπορούσε να είναι μία υπογραφή.
    Και εγώ αυτό υποψιάζομαι να σου πω την αλήθεια. Βέβαια, δεν φαινεται να κρασάρει πάντα. Είναι πολύ τυχαίο και δεν βρίσκω κάποιο pattern. Αλλά από την στιγμή που δεν άλλαξε κώδικας, όλα οκέι.

    Νεκ, καθώς μεγαλώνουμε όλοι στο φόρουμ, έχετε σκεφτεί να βγάλετε κάποια report?
    Δημογραφικά, User count history και άλλα τέτοια;
    Μετά από πάνω από 20χρόνια σχετικά έντονης συμμετοχής, θα ήθελα έτσι κάπως να ξέρω την ιστορία του
    Ένα youtue video χαχαχα

  3. #8373
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.819
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ αυτό υποψιάζομαι να σου πω την αλήθεια. Βέβαια, δεν φαινεται να κρασάρει πάντα. Είναι πολύ τυχαίο και δεν βρίσκω κάποιο pattern. Αλλά από την στιγμή που δεν άλλαξε κώδικας, όλα οκέι.

    Νεκ, καθώς μεγαλώνουμε όλοι στο φόρουμ, έχετε σκεφτεί να βγάλετε κάποια report?
    Δημογραφικά, User count history και άλλα τέτοια;
    Μετά από πάνω από 20χρόνια σχετικά έντονης συμμετοχής, θα ήθελα έτσι κάπως να ξέρω την ιστορία του
    Ένα youtue video χαχαχα
    ωραία ιδέα. αν βρεθει ποτέ χρόνος βέβαια.

  4. #8374
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραία ιδέα. αν βρεθει ποτέ χρόνος βέβαια.
    Δεν έχει κανένα addon που να μπορεί ο χρήστης να δημιουργεί analytics? Κάτι σε Power BI ή αντίστοιχο;

    Πρέπει να γίνει ετήσιο, σαν ετήσιο απολογισμό με τίτλο, ΓΕΡΑΣΑΜΕ ΆΛΛΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ GENADSL

  5. #8375
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Υπάρχει περίπτωση να αφαιρεθεί κάποια στιγμή το όριο 6 ελάχιστων χαρακτήρων στις απαντήσεις για να μπορούμε να απαντάμε ένα σκέτο «Ναι» όταν είναι υπεραρκετό σαν απάντηση σε απλή ερώτηση χωρίς να κάνουμε επικόλληση αόρατων χαρακτήρων ή να γεμίζουμε τελείες; Δεν μπορώ να καταλάβω την ύπαρξη αυτού του ορίου, ενώ ταυτόχρονα επιτρέπει ένα σκέτο thumbs up smilie σαν απάντηση.

  6. #8376
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει περίπτωση να αφαιρεθεί κάποια στιγμή το όριο 6 ελάχιστων χαρακτήρων στις απαντήσεις για να μπορούμε να απαντάμε ένα σκέτο «Ναι» όταν είναι υπεραρκετό σαν απάντηση σε απλή ερώτηση χωρίς να κάνουμε επικόλληση αόρατων χαρακτήρων ή να γεμίζουμε τελείες; Δεν μπορώ να καταλάβω την ύπαρξη αυτού του ορίου, ενώ ταυτόχρονα επιτρέπει ένα σκέτο thumbs up smilie σαν απάντηση.
    Και στα smiley υπάρχει αυτός ο περιορισμός.
    Αν βάλεις κάποιο που μεταφράζεται σε λιγότερο από 6 χαρακτήρες θα σε χτυπήσει πάλι μήνυμα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #8377
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    να γινω κακουλης και να πω οτι αν βαριεται καποιος να γραψει 6 γραμματα , εστω και τα τρια απο αυτα να ειναι πλεονασμα , ισως να μην ειναι σε διαθεση να γραψει γενικοτερα εκεινη την στιγμη .(απο προσωπικες εμπειριες)
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #8378
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Δεν βαριέμαι να γράψω ούτε 6 ούτε 666 γράμματα όταν χρειάζεται. Όταν η απάντηση είναι απλώς «Ναι», δεν υπάρχει νόημα να γράψω παραπάνω. Ή μάλλον δεν θα έπρεπε να υπάρχει νόημα.

    6 χαρακτήρες επίσης δεν δείχνουν όρεξη και διάθεση για γράψιμο. Προτείνω αν μείνει ο περιορισμός, να αυξηθεί το όριο σε 50 χαρακτήρες και υποχρεωτικά 2 παραγράφους.

  9. #8379
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.096
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων

    6 χαρακτήρες επίσης δεν δείχνουν όρεξη και διάθεση για γράψιμο. Προτείνω αν μείνει ο περιορισμός, να αυξηθεί το όριο σε 50 χαρακτήρες και υποχρεωτικά 2 παραγράφους.
    Όχι
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #8380
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Νομίζω ότι κάποια πράγματα έχουν παραμείνει στο φόρουμ ως στοιχεία μιας άλλης εποχής.
    Ο περιορισμός των ελάχιστων χαρακτήρων μάλλον έχει να κάνει με παλιά θέματα ασφαλείας
    ώστε να αποτρέψει κάποιον spam λογαριασμό να γεμίσει το φόρουμ με κενά/ανούσια μηνύματα.
    Προφανώς αυτό λύνεται σε επίπεδο νήματος μιας και συνεχόμενα μηνύματα εντός 24ωρών γίνονται αυτόματα merge.

    Ένα αντίστοιχο σημείο είναι η διαδικασία του login όπου σε πετάει σε μια άχρηστη σελίδα που απλά θα πρέπει να έχεις ενεργή και να περιμένεις για 5'' για auto forward ή να πατήσεις μόνος σου το κουμπί.
    Αν ανοίξεις άλλο tab ο χρόνος διακόπτεται.
    Ποια η χρησιμότητα αυτής της καθυστέρησης και γιατί είναι αναγκαία να υπάρχει;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #8381
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για τους 6 χαρακτήρες, υπάρχει και μια άλλη λύση, θα μπορούσε να μπουν στα μηνύματα κουμπάκια τύπου "μου αρέσει / δεν μου αρέσει" και άλλα παρεμφερή ώστε να μην χρειάζεται να απαντάει κάποιος μονολεκτικά από κάτω.

    Επίσης, πρόταση, έχω δει σε άλλα φόρουμ πως αν απαντηθεί το ερώτημα του OP, τότε ο OP μπορεί να μαρκάρει την απάντηση και αυτή εμφανίζεται διαφορετικά μέσα στο νήμα ώστε οι υπόλοιποι αναγνώστες να μπορούν να την εντοπίσουν εύκολα.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  12. #8382
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τους 6 χαρακτήρες, υπάρχει και μια άλλη λύση, θα μπορούσε να μπουν στα μηνύματα κουμπάκια τύπου "μου αρέσει / δεν μου αρέσει" και άλλα παρεμφερή ώστε να μην χρειάζεται να απαντάει κάποιος μονολεκτικά από κάτω.

    Επίσης, πρόταση, έχω δει σε άλλα φόρουμ πως αν απαντηθεί το ερώτημα του OP, τότε ο OP μπορεί να μαρκάρει την απάντηση και αυτή εμφανίζεται διαφορετικά μέσα στο νήμα ώστε οι υπόλοιποι αναγνώστες να μπορούν να την εντοπίσουν εύκολα.
    Τα έχουμε ζητήσει αυτά και μάλιστα πρόσφατα
    αλλά μάλλον δεν μπορούν να υλοποιηθούν στο υπάρχον σύστημα
    ή θέλει ριζική αλλαγή όλο.
    Είχα φέρει ως παράδειγμα το φόρουμ των απέναντι όπου έχουν όλες αυτές τις ευκολίες (like, μαρκάρισμα απάντησης).
    Σε πολλά θέματα με 100άδες σελίδες ρωτάς κάτι και ο άλλος σου απαντάει... τα έχουμε συζητήσει αυτά, διάβασε το παρών θέμα. Πως να διαβάσει κάποιος τόσες σελίδες.
    Εγώ αυτό που λέω πολλές φορές είναι να διαβάζουν από το τέλος προς την αρχή.
    Η απάντηση χάνετε μέσα σε τόσες απαντήσεις.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  13. #8383
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    να γινω κακουλης και να πω οτι αν βαριεται καποιος να γραψει 6 γραμματα , εστω και τα τρια απο αυτα να ειναι πλεονασμα , ισως να μην ειναι σε διαθεση να γραψει γενικοτερα εκεινη την στιγμη .(απο προσωπικες εμπειριες)
    Πιστεύω το βλέπεις από την πλευρά της άποψης σου μόνο.
    Μερικοί άνθρωποι δεν αρέσκονται στο περιττό περιεχόμενο. Εγώ πχ καμία φορά νιώθω ότι αναγκάζομαι να βάλω smileys για τους 6 χαρακτήρες.

    Όμως πίσω στην πραγματικότητα, σε σοβαρά θέματα θεωρώ και εγώ ότι είναι σπάνιο να χρειαστεί μια απάντηση με 6 χαρακτήρες. Σε νήματα όμως με χαβαλε, δυστυχώς το κείμενο είναι ο μόνος τρόπος αντίδρασης καθώς δεν υπάρχουν message reactions

    Αλλά να το πάω και λίγο παραπέρα. Ίσως ο λόγος επιτυχίας και διαφοροποίησης του adslgr είναι η εμμονή με το "σωστό" κείμενο και όχι τα απίστευτα κοψίματα που γίνονται αλλού. 6 χαρακτήρες σε αναγκάζουν να συμμετάσχεις στην απάντηση του χαβαλε. Μην ξεχνάμε ότι πρώτο επέβαλε την χρήση της ελληνικής γλώσσας.

    Μια προσωπική νότα.
    Τα δικά μου ελληνικά σίγουρα έχουν γίνει χειρότερα από τότε που έφυγε εξωτερικό. Θα ήταν πολύ χειρότερα αν δεν έγραφα και δεν διάβαζα στο φόρουμ. Επιπλέον, το adslgr με έμαθε ξανά την ελληνική. Οταν επέβαλε την χρήση της. Θυμάμαι τότε ότι στην 2η πτυχιακή, τα πράγματα ήταν πολύ πιο εύκολα καθώς στην πρώτη, τα είχα ξεχάσει με τα Greeklish. Οι κανόνες δηλαδή, αν και καμία φορά άβολη, προσωπικά με έχουν βοηθήσει απίστευτα πολύ.

  14. #8384
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τους 6 χαρακτήρες, υπάρχει και μια άλλη λύση, θα μπορούσε να μπουν στα μηνύματα κουμπάκια τύπου "μου αρέσει / δεν μου αρέσει" και άλλα παρεμφερή ώστε να μην χρειάζεται να απαντάει κάποιος μονολεκτικά από κάτω.

    Επίσης, πρόταση, έχω δει σε άλλα φόρουμ πως αν απαντηθεί το ερώτημα του OP, τότε ο OP μπορεί να μαρκάρει την απάντηση και αυτή εμφανίζεται διαφορετικά μέσα στο νήμα ώστε οι υπόλοιποι αναγνώστες να μπορούν να την εντοπίσουν εύκολα.
    Παλιότερα (προ 15 ετίας αν θυμάμαι καλά, μπορεί και παραπάνω) είχε μπει το "ευχαριστώ" button αλλά έπεφτε τρελή κατάχρηση και πολλοί πόσταραν με σκοπό να πάρουν "ευχαριστώ", κλπ.

    Επίσης, τα expression buttons που υπάρχουν ας πούμε στο insomnia, δημιουργούν ένα άκρως τοξικό - στα δικά μου μάτια τουλάχιστόν - κλίμα.

    Γελάκια και λυπημένες φάτσες, σε κάθε άρθρο ή σε κάτι που κάποιος δεν συμφωνεί, που παραπέμπει περισσότερο σε bullying παρά σε αντίδραση επί του εκάστοτε θέματος.

    Για τέτοιες φάσεις, υπάρχουν εδώ και χρόνια τα social. Δεν υπάρχει λόγος να γίνει τοξική χωματερή η παρούσα κοινότητα.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  15. #8385
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.819
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλιότερα (προ 15 ετίας αν θυμάμαι καλά, μπορεί και παραπάνω) είχε μπει το "ευχαριστώ" button αλλά έπεφτε τρελή κατάχρηση και πολλοί πόσταραν με σκοπό να πάρουν "ευχαριστώ", κλπ.

    Επίσης, τα expression buttons που υπάρχουν ας πούμε στο insomnia, δημιουργούν ένα άκρως τοξικό - στα δικά μου μάτια τουλάχιστόν - κλίμα.

    Γελάκια και λυπημένες φάτσες, σε κάθε άρθρο ή σε κάτι που κάποιος δεν συμφωνεί, που παραπέμπει περισσότερο σε bullying παρά σε αντίδραση επί του εκάστοτε θέματος.

    Για τέτοιες φάσεις, υπάρχουν εδώ και χρόνια τα social. Δεν υπάρχει λόγος να γίνει τοξική χωματερή η παρούσα κοινότητα.
    Αυτό ακριβώς. (ψάχνω να βρω το like button να το πατήσω )

Σελ. 559 από 568 ΠρώτηΠρώτη ... 539549554557558559560561564 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τι θα θέλατε να έχει το adslgr radio!!!
    Από gkimonas στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-08, 19:25
  2. Τι θα θέλατε να έχει περισσότερο το ADSLgr;
    Από NeK στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-06, 14:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας