Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    04-03-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα στο Team που είναι το μοναδικό που μπορεί να μου λύσει τα χέρια.

    Έχουμε και λέμε.
    Είχα σύνδεση Wind και αφού τελείωσε το συμβόλαιο μου έκανα μεταφορά στον ΟΤΕ σταθερό και κινητό.
    13/05 πήρα το ρουτερ μαζί με την κάρτα και την επόμενη μέρα έγινε η μεταφορά και είχα και κινητό και σταθερό
    από τον ΟΤΕ.Προφανώς η Wind μου έκανε προσφορές μέχρι και σήμερα για να επιστρέψω.

    Η σημερινή προσφορά(21/05) ήταν πολύ καλή κ αποφάσισα να επιστρέψω.
    Για να το κάνω αυτό μου είπαν πρέπει να μιλήσω με το τμήμα φορητότητας του ΟΤΕ και να τους ζητήσω να στείλουν την γραμμή.
    Νωρίτερα σήμερα το πρωί πήγα από το κατάστημα Γερμανός όπου είχα κάνει το καρτοσυμβόλαιο και τη σύνδεση του σταθερού
    και μου είπαν πως πρέπει να πληρώσω πρόστιμο 120ε.Το ίδιο είπαν και από το κατάστημα ΟΤΕ.

    Η δε Wind επιμένει πως έχω δικαίωμα μέχρι 15 μέρες (28/05) να φύγω χωρίς να πληρώσω τίποτα.

    Δεν βρίσκω πουθενά κάποια νομολογία που να ανεφέρει αυτό που ισχυρίζεται η Wind.
    Δεν έχω πάρει κάποια επιδότηση από ΟΤΕ για συσκευή μόνο το ρουτερ.
    Το καρτοσυμβόλαιο είναι φοιτητικό.

    Και τώρα έρχεται το ερώτημα.
    Ποιόν να πιστέψω;Τι wind ή τον ΟΤΕ;
    Το πρόστιμο αυτό αν αποφασίσω να μην το πληρώσω τι πρόβλημα μπορεί να αντιμετωπίσω(πέρα από το κακό μητρώο στον ΟΤΕ);

    Ευχαριστώ εκ τον προτερων

    Υ.Γ. http://www.eett.gr/ εδώ δεν βρήκα κάποια απάντηση.Θα τσεκάρω ξανά το συμβόλαιο και θα ενημερώσω ...

  2. #2
    Εγγραφή
    08-10-2010
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    Επειδή κάθε μια από τις δύο εταιρίες έχει συμφέρον να σε "ψήσει" καλό θα είναι να μην αρκεστείς στα λόγια.
    Ειδικά για το επιχείρημα "έχω δικαίωμα υπαναχώρησης μέχρι 15 μέρες" καλό θα είναι να σου στείλει η Wind ή να σε παραπέμψei σε κάποιο link που θα έχει γραπτώς αυτό το νόμο/κανονισμό. Λογικά θα το ξέρουν (αν υπάρχει) αφού θα κάνουν χρήση σίγουρα καθημερινά.

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Matias_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στο Team που είναι το μοναδικό που μπορεί να μου λύσει τα χέρια.

    Έχουμε και λέμε.
    Είχα σύνδεση Wind και αφού τελείωσε το συμβόλαιο μου έκανα μεταφορά στον ΟΤΕ σταθερό και κινητό.
    13/05 πήρα το ρουτερ μαζί με την κάρτα και την επόμενη μέρα έγινε η μεταφορά και είχα και κινητό και σταθερό
    από τον ΟΤΕ.Προφανώς η Wind μου έκανε προσφορές μέχρι και σήμερα για να επιστρέψω.

    Η σημερινή προσφορά(21/05) ήταν πολύ καλή κ αποφάσισα να επιστρέψω.
    Για να το κάνω αυτό μου είπαν πρέπει να μιλήσω με το τμήμα φορητότητας του ΟΤΕ και να τους ζητήσω να στείλουν την γραμμή.
    Νωρίτερα σήμερα το πρωί πήγα από το κατάστημα Γερμανός όπου είχα κάνει το καρτοσυμβόλαιο και τη σύνδεση του σταθερού
    και μου είπαν πως πρέπει να πληρώσω πρόστιμο 120ε.Το ίδιο είπαν και από το κατάστημα ΟΤΕ.

    Η δε Wind επιμένει πως έχω δικαίωμα μέχρι 15 μέρες (28/05) να φύγω χωρίς να πληρώσω τίποτα.

    Δεν βρίσκω πουθενά κάποια νομολογία που να ανεφέρει αυτό που ισχυρίζεται η Wind.
    Δεν έχω πάρει κάποια επιδότηση από ΟΤΕ για συσκευή μόνο το ρουτερ.
    Το καρτοσυμβόλαιο είναι φοιτητικό.

    Και τώρα έρχεται το ερώτημα.
    Ποιόν να πιστέψω;Τι wind ή τον ΟΤΕ;
    Το πρόστιμο αυτό αν αποφασίσω να μην το πληρώσω τι πρόβλημα μπορεί να αντιμετωπίσω(πέρα από το κακό μητρώο στον ΟΤΕ);

    Ευχαριστώ εκ τον προτερων

    Υ.Γ. http://www.eett.gr/ εδώ δεν βρήκα κάποια απάντηση.Θα τσεκάρω ξανά το συμβόλαιο και θα ενημερώσω ...

    14 μέρες είναι μόνο αν γίνει η αίτηση εξ αποστάσεως, εσύ πήγες σε φυσικό κατάστημα

  4. #4
    Εγγραφή
    04-03-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρα ισχύει αυτό που μου λέει ο ΟΤΕ.
    Ότι για εξ αποστάσεως ισχύει κάτι τέτοιο...!
    Όταν γίνεται σε κατάστημα δεν ισχύει...είναι μέχρι να πάρω την SIM στα χέρια μου...;
    Και αν φύγω και αφήσω το πρόστιμο να υπάρχει;

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-14, 14:22
  2. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-14, 01:18
  3. Wind και διακοπή συμβολαίου
    Από partblah1990 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-14, 17:38
  4. Μεταφορα απο OTE->HOL και ρουτερ
    Από emperorgr στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-14, 13:31
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-14, 15:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας