Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 101
  1. #16
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από danielpanatha Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα τα σημεία στα οποία θέλω να βάλω πρίζες ethernet, έχουν ακριβώς δίπλα τους έτοιμες πρίζες τηλεφώνου.
    Επίσης, υπολογίζω να βάλω το modem/router, το switch και ένα μικρό patch panel στο σαλόνι στην κεντρική τηλεφωνική γραμμή, ώστε να έχω και WiFi διαθέσιμο.
    To patch panel πρέπει να είναι της ίδιας κατηγορίας με το καλώδιο (δηλ. Cat5e) ή μπορώ να πάρω και αυτό που μου πρότεινες που λέει ότι είναι Cat6;
    To σπίτι είναι μονοκατοικία;;; το καλώδιο στο σαλόνι έρχεται κατευθείαν από τον κατανεμητή ή έχεις διακλαδώσεις;;; οι τηλεφωνικές πρίζες

    καταλήγουν στο σημείο που θέλεις να βάλεις τα υπόλοιπα;; αν όχι, πως θα τους δώσεις τηλεφωνική γραμμή;;; για να κάνεις σωστή δουλειά

    φαντάσου την συνδεσμολογία κάπως έτσι Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Σύνδεση ρούτερ κα&#95.png 
Εμφανίσεις:  57 
Μέγεθος:  21,3 KB 
ID: 155582 το patch panel δεν πειράζει να είναι μεγαλύτερη κατηγορία.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #17
    Εγγραφή
    30-04-2011
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16969/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    ADB P.RG A4201G
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 9.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    To σπίτι είναι μονοκατοικία;;; το καλώδιο στο σαλόνι έρχεται κατευθείαν από τον κατανεμητή ή έχεις διακλαδώσεις;;; οι τηλεφωνικές πρίζες

    καταλήγουν στο σημείο που θέλεις να βάλεις τα υπόλοιπα;; αν όχι, πως θα τους δώσεις τηλεφωνική γραμμή;;; για να κάνεις σωστή δουλειά

    φαντάσου την συνδεσμολογία κάπως έτσι Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Σύνδεση ρούτερ κα&#95.png 
Εμφανίσεις:  57 
Μέγεθος:  21,3 KB 
ID: 155582 το patch panel δεν πειράζει να είναι μεγαλύτερη κατηγορία.

    Το σπίτι είναι μονοκατοικία με υπόγειο, ισόγειο και πρώτο όροφο.
    Το καλώδιο δεν γνωρίζω αν έρχεται κατευθείαν ή με διακλαδώσεις. Υποθέτω ότι, αφού η κεντρική πρίζα είναι στο σαλόνι, έρχεται κατευθείαν.
    Όπως μου είπε ο ηλεκτρολόγος, υπάρχουν οι σωληνώσεις από τις τηλεφωνικές γραμμές, ώστε να περάσουν τα UTP καλώδια. Οι τηλεφωνικές πρίζες υπάρχουν ήδη και λειτουργούν κανονικά. Τις πρίζες Ethernet θέλω να τις βάλω ακριβώς δίπλα από τις τηλεφωνικές πρίζες.

    Όσο για το σχεδιάγραμμα, η κεντρική πρίζα είναι μονή και όχι διπλή, επομένως δεν είμαι σίγουρος αν μεσολαβεί φίλτρο τηλεφώνου ανάμεσα στην κεντρική πρίζα και στις υπόλοιπες.

  3. #18
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από danielpanatha Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σπίτι είναι μονοκατοικία με υπόγειο, ισόγειο και πρώτο όροφο.
    Το καλώδιο δεν γνωρίζω αν έρχεται κατευθείαν ή με διακλαδώσεις. Υποθέτω ότι, αφού η κεντρική πρίζα είναι στο σαλόνι, έρχεται κατευθείαν.
    Όπως μου είπε ο ηλεκτρολόγος, υπάρχουν οι σωληνώσεις από τις τηλεφωνικές γραμμές, ώστε να περάσουν τα UTP καλώδια. Οι τηλεφωνικές πρίζες υπάρχουν ήδη και λειτουργούν κανονικά. Τις πρίζες Ethernet θέλω να τις βάλω ακριβώς δίπλα από τις τηλεφωνικές πρίζες.

    Όσο για το σχεδιάγραμμα, η κεντρική πρίζα είναι μονή και όχι διπλή, επομένως δεν είμαι σίγουρος αν μεσολαβεί φίλτρο τηλεφώνου ανάμεσα στην κεντρική πρίζα και στις υπόλοιπες.
    To σχέδιο δείχνει πως θα πρέπει να το κάνεις εσύ για να μην έχεις απώλειες, φυσικά και δεν είναι έτσι τώρα. Αφού έχεις ξεκινήσει να κάνεις κάτι

    τέτοιο, βρες έναν σωστό ηλεκτρολόγο / ηλεκτρονικό / τεχνικό δικτύων για να σου κάνει μια σοβαρή και υπεύθυνη δουλειά χωρίς λάθη και παραλείψεις.

    Μην υποθέτεις τίποτα αν δεν το τσεκάρεις και μην θεωρείς τίποτε αυτονόητο, σε μια εγκατάσταση που δεν ξέρεις πως έχει γίνει.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #19
    Εγγραφή
    30-04-2011
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16969/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    ADB P.RG A4201G
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 9.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    To σχέδιο δείχνει πως θα πρέπει να το κάνεις εσύ για να μην έχεις απώλειες, φυσικά και δεν είναι έτσι τώρα. Αφού έχεις ξεκινήσει να κάνεις κάτι

    τέτοιο, βρες έναν σωστό ηλεκτρολόγο / ηλεκτρονικό / τεχνικό δικτύων για να σου κάνει μια σοβαρή και υπεύθυνη δουλειά χωρίς λάθη και παραλείψεις.

    Μην υποθέτεις τίποτα αν δεν το τσεκάρεις και μην θεωρείς τίποτε αυτονόητο, σε μια εγκατάσταση που δεν ξέρεις πως έχει γίνει.
    Ευχαριστώ για τη συμβουλή! Θα δείξω το σχεδιάγραμμα στον ηλεκτρολόγο, γιατί φαίνεται πως ξέρει. (άλλαξα ηλεκτρολόγο!) Ξέρεις αν μπορώ κάπου να βρω ένα συνολικό σχεδιάγραμμα των ηλεκτρικών και δικτυακών καλωδιώσεων σε όλο το σπίτι; Θα το έχει ο κατασκευαστής;

  5. #20
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Εγώ θα σου πρότεινα να μην το κάνεις αν είναι μόνο να μοιράζεσαι internet, και όχι και τόσο γρήγορο. Καλύτερα να πάρεις ένα καλό router και wireless usb για τον υπολογιστή, έχει τέτοια μέχρι wireless ac, που θα είναι εξίσου καλό.

    Από το να κάνεις τρύπες, να αλλάζεις πρίζες, να κάνεις υποδομή που θα είναι άχρηστη σε λίγα χρόνια, πολύ λίγα για να αξίζει, και με μικρό κέρδος σε σχέση με ασύρματο.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  6. #21
    Εγγραφή
    30-04-2011
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16969/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    ADB P.RG A4201G
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 9.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα σου πρότεινα να μην το κάνεις αν είναι μόνο να μοιράζεσαι internet, και όχι και τόσο γρήγορο. Καλύτερα να πάρεις ένα καλό router και wireless usb για τον υπολογιστή, έχει τέτοια μέχρι wireless ac, που θα είναι εξίσου καλό.

    Από το να κάνεις τρύπες, να αλλάζεις πρίζες, να κάνεις υποδομή που θα είναι άχρηστη σε λίγα χρόνια, πολύ λίγα για να αξίζει, και με μικρό κέρδος σε σχέση με ασύρματο.
    Εκτός από πιο σταθερό και γρήγορο ίντερνετ και αποφυγή powerline ή access points για πρόσβαση σε υπόγειο και ορόφους, χρειάζομαι το δίκτυο και για video streaming από "server" pc σε TV και άλλα PC. Και αφού οι σωληνώσεις είναι έτοιμες, προτιμώ τη μόνιμη (και με λιγότερη σπατάλη ενέργειας) ενσύρματη λύση. Τελικά, μάλλον θα χρησιμοποιήσω Cat6 καλώδια, επομένως πιστεύω ότι με Gigabit Ethernet θα είμαι καλυμένος για αρκετά χρόνια ακόμα. Και αν κάποια στιγμή δεν είμαι, τα βγάζω και περνάω άλλα από την έτοιμη σωλήνωση.

  7. #22
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από danielpanatha Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τη συμβουλή! Θα δείξω το σχεδιάγραμμα στον ηλεκτρολόγο, γιατί φαίνεται πως ξέρει. (άλλαξα ηλεκτρολόγο!) Ξέρεις αν μπορώ κάπου να βρω ένα συνολικό σχεδιάγραμμα των ηλεκτρικών και δικτυακών καλωδιώσεων σε όλο το σπίτι; Θα το έχει ο κατασκευαστής;
    Mόνο ο ηλεκτρολόγος που το έφτιαξε θα το ξέρει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από danielpanatha Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός από πιο σταθερό και γρήγορο ίντερνετ και αποφυγή powerline ή access points για πρόσβαση σε υπόγειο και ορόφους, χρειάζομαι το δίκτυο και για video streaming από "server" pc σε TV και άλλα PC. Και αφού οι σωληνώσεις είναι έτοιμες, προτιμώ τη μόνιμη (και με λιγότερη σπατάλη ενέργειας) ενσύρματη λύση. Τελικά, μάλλον θα χρησιμοποιήσω Cat6 καλώδια, επομένως πιστεύω ότι με Gigabit Ethernet θα είμαι καλυμένος για αρκετά χρόνια ακόμα. Και αν κάποια στιγμή δεν είμαι, τα βγάζω και περνάω άλλα από την έτοιμη σωλήνωση.
    Σωστός.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #23
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.761
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Εαν δεν σκαψεις, με cat6 δεν θα σου βγει η ασκηση. Το cat6 ειναι αρκετα πιο χοντρό, και σε σωληνακια που ηταν να περασει απλο τηλεφωνικο, ήδη το cat5e ειναι θεμα, ειδικοτερα αν σε καποια σημεια πρεπει να περασει πανω απο ενα.
    Βαζοντας cat6 κανεις το ηδη δυκολο, αδυνατο.

    Στη πραξη, το cat5e θα σου δωσει το gigabit που θες. Το να λες οτι θα χρειαστεις σε σπιτι παραπανω σε μερικα χρονια, ειναι επιστημονικη φαντασια.

    Επισης διατηρω καποιες ανησυχιες για την οδευση των υπαρχοντων τηλεφωνικων πριζων, μιας και για διαφορους λογους τυπικα οι ηλεκτρολογοι της βαζουν στη σειρα, η μια να τροφοδοτειται απο την προηγουμενη.
    Ελπιζω να μην εχει στο νου του ο ηλεκτρολογος οτι θα βγαλει τα τηλεφωνικα και θα τραβηξει απο πριζα σε πριζα καλωδιο δικτυου...
    Αλλο πραγμα ειναι να παρει πισω ολα τα καλωδια και να τραβηξει ενα νεο απο την πρωτη πριζα μεχρι την τελευταια χωρις καμμια ενδιαμεση, που γενικως γινεται, και αλλο να τραβηξεις 2-3-4 καλωδια απο την πρωτη πριζα και την ιδια 15ρα σωληνα,
    Πρακτικως αδυνατον.
    Στα δικτυα χρειαζεται ακτινωτή καλωδιωση απο το σημειο συγκεντρωσης προς τις πριζες ΧΩΡΙΣ ενωσεις και διακλαδωσεις.

  9. #24
    Εγγραφή
    30-04-2011
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16969/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    ADB P.RG A4201G
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 9.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη πραξη, το cat5e θα σου δωσει το gigabit που θες. Το να λες οτι θα χρειαστεις σε σπιτι παραπανω σε μερικα χρονια, ειναι επιστημονικη φαντασια.
    Είπα "αν χρειαστώ", επειδή ο sonic μου είπε ότι η υποδομή θα είναι άχρηστη σε λίγα χρόνια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλο πραγμα ειναι να παρει πισω ολα τα καλωδια και να τραβηξει ενα νεο απο την πρωτη πριζα μεχρι την τελευταια χωρις καμμια ενδιαμεση, που γενικως γινεται, και αλλο να τραβηξεις 2-3-4 καλωδια απο την πρωτη πριζα και την ιδια 15ρα σωληνα,
    Πρακτικως αδυνατον.
    Μπορείς να μου εξηγήσεις τη διαφορά των 2 αυτών τρόπων; Αυτό που καταλαβαίνω ότι πρέπει να γίνει, είναι να φεύγει κάθε φορά ένα καλώδιο από την κεντρική πρίζα (και κατ' επέκταση από το patch panel) και να πηγαίνει κατ' ευθείαν σε μία πρίζα ethernet. Δηλαδή να υπάρχουν τόσα καλώδια, όσες θα είναι και οι πρίζες ethernet. Υποθέτω ότι αυτό που περιγράφω είναι ο δεύτερος τρόπος που λες εσύ στο παραπάνω quote. Ο πρώτος που λες ότι γενικώς γίνεται ποιος είναι;

  10. #25
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από danielpanatha Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπα "αν χρειαστώ", επειδή ο sonic μου είπε ότι η υποδομή θα είναι άχρηστη σε λίγα χρόνια.
    Ο sonic λέει κουταμάρες.

    Ενσύρματο gigabit ethernet αποκλείεται "σε λίγα χρόνια" να είναι "άχρηστο" ή να αντικατασταθεί από ασύρματο.

    Αυτή τη στιγμή για αξιοπρεπές 1080p θέλουμε τουλάχιστο (συνολικά) 14Mbps, ενώ φτάνουμε μέχρι και (συνολικά) 36Mbps.

    Σε λίγα χρόνια που θα έχουμε 4K, θα θέλουμε (αντίστοιχα) τουλάχιστο (συνολικά) 38Mbps ενώ θα φτάνουμε αντίστοιχα μέχρι και 130Mbps.

    Βάλε τα αυτά να περάσουν από ασύρματο, να γελάσει και το παρδαλό κατσίκι.

  11. #26
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η όδευση των καλωδίων αλλάζει ανάλογα με την διαρρύθμιση που έχει το σπίτι, αλλά να έχεις υπ' όψιν ότι όσο πλησιάζουμε προς το κοινό σημείο

    κατάληξης, τόσο περισσότερα καλώδια θα αναγκαστούν να περάσουν μέσα από τους σωλήνες. Για μένα και με το Cat 5e εντάξει είσαι.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  46 
Μέγεθος:  17,9 KB 
ID: 155685
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #27
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Αν υπάρχει και δυνατότητα για cat6 ακόμα καλύτερα, (αν χωράει στα κανάλια ) η διαφορά στο υλικό είναι πολύ μικρες (0,21/m cat6 και 0,18/m cat5e) . Κάποια στιγμή όταν πέσουν και οι τιμές σε 10gbit switches θα το βρεις μπροστά σου .
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  13. #28
    Εγγραφή
    30-04-2011
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16969/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    ADB P.RG A4201G
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 9.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  46 
Μέγεθος:  17,9 KB 
ID: 155685
    Αυτό ακριβώς είχα στο μυαλό μου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα και με το Cat 5e εντάξει είσαι.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akis1009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν υπάρχει και δυνατότητα για cat6 ακόμα καλύτερα, (αν χωράει στα κανάλια ) η διαφορά στο υλικό είναι πολύ μικρες (0,21/m cat6 και 0,18/m cat5e) . Κάποια στιγμή όταν πέσουν και οι τιμές σε 10gbit switches θα το βρεις μπροστά σου .
    Αν χωράει το Cat6 καλώς, αν όχι, τότε θα βάλω Cat5e. Πάντως ο ηλεκτρολόγος μου πρότεινε το Cat6, οπότε λογικά θα είδε ότι χωράει.

    - - - Updated - - -

    Όσο για τον εξοπλισμό, έχω βρει αυτά:
    Καλώδιο:
    http://www.e-dot.gr/055-0925
    Patch Panel:
    http://www.e-gate.gr/equip-8-port-de...ey-227368.html
    Switch:
    http://www.priveshop.gr/product.php?code=94022014

    Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πριν τα αγοράσω;

  14. #29
    Εγγραφή
    24-05-2015
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    ρώτα κάποιον εξειδικευμένο ηλεκτρολόγο

  15. #30
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από danielpanatha Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν χωράει το Cat6 καλώς, αν όχι, τότε θα βάλω Cat5e. Πάντως ο ηλεκτρολόγος μου πρότεινε το Cat6, οπότε λογικά θα είδε ότι χωράει.

    - - - Updated - - -

    Όσο για τον εξοπλισμό, έχω βρει αυτά:
    Καλώδιο:
    http://www.e-dot.gr/055-0925
    Patch Panel:
    http://www.e-gate.gr/equip-8-port-de...ey-227368.html
    Switch:
    http://www.priveshop.gr/product.php?code=94022014

    Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πριν τα αγοράσω;
    To καλώδιο να είναι μονόκλωνο και όχι Patch για να μπορεί να τερματιστεί.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-15, 19:42
  2. [Other] Δίκτυο ethernet σε σπίτι!
    Από mangr7 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-15, 02:59
  3. από ethernet σε wifi
    Από atrias στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-14, 19:47
  4. Ανυπόστατο ethernet connection
    Από hammered στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-14, 22:31
  5. Αργό Ethernet και workaround λύση
    Από Katsoulinos στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-14, 23:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας