Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-55 από 55
  1. #46
    Εγγραφή
    16-10-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Το ποσό αυτό ( τέλη ανανέωσης ) είναι κάτι το τελειώς διαφορετικό .
    Στην περίπτωση σου , σου Λογικά πάντα πληρώνεις μόνο το ποσό που έχεις πάρει έκπτωση / μήνα για όσους μήνες χρησιμοποιήσες τις υπηρεσίες .
    Π.χ. Αν το πρόγραμμα σου έχει αρχική αξία 25€ και εσύ με κάποιες εκπτώσεις το πληρώνεις 17 , τότε τα κόστος για να φύγεις είναι 25-17= 8 => 8*2 μήνες = 16 € πρόστιμο .

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείς χωρίς να πληρώσεις τέλος διακοπής λόγω των 3 € του τέλους ανανέωσης συμβολαίου; Αν είναι αυτή η περίπτωση, νομίζω πως όχι γιατί έχουν περάσει 2 μήνες...Αν είχε περάσει 1 μήνας, ίσως κάτι γινόταν!
    Το ποσό αυτό ( τέλη ανανέωσης ) είναι κάτι το τελειώς διαφορετικό .
    Στην περίπτωση σου , σου Λογικά πάντα πληρώνεις μόνο το ποσό που έχεις πάρει έκπτωση / μήνα για όσους μήνες χρησιμοποιήσες τις υπηρεσίες .
    Π.χ. Αν το πρόγραμμα σου έχει αρχική αξία 25€ και εσύ με κάποιες εκπτώσεις το πληρώνεις 17 , τότε τα κόστος για να φύγεις είναι 25-17= 8 => 8*2 μήνες = 16 € πρόστιμο .

  2. #47
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    όλοι στο δρόμο που χάραξε η wind.
    Y.Γ. Δεν υπάρχει καρτέλ...
    Φυσικά και δεν υπάρχει καρτέλ...!!!
    κάποιος να τους ελέγξει υπάρχει...;

  3. #48
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Εγώ τα πήρα στο κρανίο, 3 μονομερείς αλλαγές από το τέλος του '14. Εκανα φορητότητα σε ΟΤΕ με OTE TV (37€)

  4. #49
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    In a parallel Universe.
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Columbia Internet
    Router
    Cisco 8000 series
    Να ήταν μόνο τα 3 ευρώ καλά θα ήταν.Εγώ που είχα το ευέλικτο 300 και πέρασα σε 3play πριν από 1 εβδομάδα με χρέωσαν και 12 ευρώ επιπλέον για άλλαγή προγράμματος.Υπάρχει μεν η χρέωση μέσα στον τιμοκατάλογο αλλά η κοπελιά μάλλον "ξέχασε" να το αναφέρει.Αύριο θα τους κάνω και εγω΄μια καταγγελία σύμβασης να γελάσουμε λίγο.
    Geocheats2;5687644 : μας ψεκάζουν αυτό είναι ευρέος γνωστό και όποιος δεν πιστεύει το αντίθετο κοιμάται όρθιος

  5. #50
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Και μένα μου το κάνανε αυτό, 37€ ήρθε ο λογαριασμός. Παρ' όλα αυτά, με είχαν ενημερώσει.

  6. #51
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    It's VDSL time!! Σήμερα το πρωί έστειλα την καταγγελία στη HOL (θυμήθηκα και τη βρήκα σχεδόν έτοιμη στο mail μου, που την είχα στείλει ξανά πριν μήνες) και λίγο αργότερα, έκανα αίτηση στη WIND για VDSL Double Play! Ευχαριστούμε τη ΗΟL για τις αυξήσεις της και που μας δίνει τη δυνατότητα ν' αποχωρήσουμε τσαμπέ, σχεδόν κάθε μήνα!

    Στο σάιτ της WIND λέει 30€, αλλά όταν με πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση, μου λένε 25€ τον πρώτο χρόνο, 30 τον δεύτερο (δεν πιστεύω να έκανε λάθος)! Το πακέτο τους έχει Απεριόριστα Σταθερά + 300' προς κινητά + 120' προς όλους από το F2G/Q καρτοκινητό μου και φυσικά 50άρι VDSL (+ τσάμπα ρούτερ)! Not bad! Αλλά εγώ ευελπιστώ σε κάτι καλύτερο... Θα με πάρει σίγουρα η HOL για προσφορά, οπότε θα πέσει κι άλλο η τιμή και αργότερα θα με ξαναπάρει η WIND για αντιπροσφορά! Βλέπω να μου δίνουν στο τέλος VDSL για 2 χρόνια με 20€ και δωρεάν τέλη ενεργοποίησης...

  7. #52
    Εγγραφή
    07-01-2009
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείς χωρίς να πληρώσεις τέλος διακοπής λόγω των 3 € του τέλους ανανέωσης συμβολαίου; Αν είναι αυτή η περίπτωση, νομίζω πως όχι γιατί έχουν περάσει 2 μήνες...Αν είχε περάσει 1 μήνας, ίσως κάτι γινόταν!
    Στο τελευταιο λογαριασμο σου δεν γραφει πως λογω της αυξησης απο 3 σε 4,90 μπορουν οι συνδρομητες ολων των προγραμματων να καταγγειλουν αζημιως την συμβαση?Αν ναι μπορεις.Οποιοςδηποτε μπορει αν το γραφει αυτο στο τελευταιο λογαριασμο του.
    Οταν τελειωσει το συμβολαιο μετα απο καποιους μηνες και πας να ανανεωσεις και πας να κανεις κατεγγελια για αυτο το λογο θα σου πουνε πως επρεπε να κανεις εκεινο το μηνα που ειχαν βγαλει την ανακοινωση....Μη τσιμπατε σ αυτα που λενε στο τηλεφωνο...Οτι και καλα αυτο αφορα αυτους που κανουν ανανεωση...Το λενε για να παραπλανησουν...Αν ηταν ετσι θα το γραφανε και στο λογαριασμο (αλλα εκει δεν τολμανε γιατι υπαρχει η ΕΕΤΤ)

  8. #53
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δεν χρειάζεται να στο πουν ότι μπορείς να σπάσεις το συμβόλαιο, αυτονόητο ειναι.

  9. #54
    Εγγραφή
    03-09-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παιδια σχετικα με την εκπτωση λογαριασμου 1Ε που δινεται αν πληρωσεις μεσω myhol.Τοσο καιρο πληρωνα την on μεσω χρεωστικης,αν το κανω και στη hol θα εχω και εκπτωση 1Ε??Λεει οτι διατηρειται μεχρι τελος του ετους αυτο.Εχει ξαναπαρει παραταση??Μηπως συνεχιστει και το 16...

  10. #55
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dreamer25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια σχετικα με την εκπτωση λογαριασμου 1Ε που δινεται αν πληρωσεις μεσω myhol.Τοσο καιρο πληρωνα την on μεσω χρεωστικης,αν το κανω και στη hol θα εχω και εκπτωση 1Ε??Λεει οτι διατηρειται μεχρι τελος του ετους αυτο.Εχει ξαναπαρει παραταση??Μηπως συνεχιστει και το 16...
    Mε χρεωστική πληρώνουμε 3 γραμμές HOL και γλιτώνουμε 1€ από τον επόμενο λογαριασμό (και στις 3)... Έχει ξαναπάρει παράταση αυτό με το 1€, ίσως το συνεχίσουν και το '16, κανείς δεν ξέρει...

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. hellas online: Τιμολογιακές αλλαγές από 6/2/2015
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 257
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-15, 00:54
  2. Wind: Τιμολογιακές αλλαγές από 10/4/2015
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-15, 00:41
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-14, 19:16
  4. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-14, 20:15
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-14, 15:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας