Σελ. 48 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 2838434647484950535868 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 706-720 από 2365
  1. #706
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διαφωνώ μαζί σου, δεν γίνεται όμως να είναι όλοι άσχετοι. Και κυρίως να μην γνωρίζουν μια διαδικασία της εταιρίας, που φαίνεται να είναι επίσημη από την στιγμή που έχει πάρει κόσμος τον κωδικό
    Προφανώς όσοι έχουμε πάρει τον κωδικό, δεν τον πήραμε από άσχετο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #707
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς όσοι έχουμε πάρει τον κωδικό, δεν τον πήραμε από άσχετο.
    Τόση ασχετοσύνη δεν μπορώ να το χωνέψω!! Να μην ήξεραν μια υποσημείωση με μικρά γράμματα στις χρεώσεις, θα το κατάπινα. Αλλά αυτό; Δεν είναι κάτι που δεν το συναντάνε κάθε μέρα...

  3. #708
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόση ασχετοσύνη δεν μπορώ να το χωνέψω!! Να μην ήξεραν μια υποσημείωση με μικρά γράμματα στις χρεώσεις, θα το κατάπινα. Αλλά αυτό; Δεν είναι κάτι που δεν το συναντάνε κάθε μέρα...
    Προσλαμβάνονται για λίγο καιρό, δουλεύουν 4ωρο, πληρώνονται άθλια, η εκπαίδευση από την εταιρεία είναι για τα πανηγύρια.

    Αν κάποιοι από αυτούς ενδιαφέρονται, η εξυπηρέτηση είναι καλή.
    Οι υπόλοιποι από την πρώτη ώρα, ψάχνουν να βρούν αλλού δουλειά.

    Συμβαίνει παντού γύρω σου, απλά κοίταξε
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #709
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Μιλάγαμε και για το Speed Booster που ακόμα και τώρα που το διαφημίζουν ακόμα περισσότερο αντιμετωπίζουν τους συνδρομητές σαν πειραματόζωα. Το νο. 1 πρόβλημα η μη πληροφόρηση των διάφορων εκπροσώπων και συνεχές μπαλάκι από τη σταθερή στην κινητή. Σε άλλους (όπως εμένα) για θέματα λογαριασμών και λάθος χρεώσεων, σε άλλους για να παίξει σωστά η υπηρεσία.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσλαμβάνονται για λίγο καιρό, δουλεύουν 4ωρο, πληρώνονται άθλια, η εκπαίδευση από την εταιρεία είναι για τα πανηγύρια.
    Έτσι, έτσι. Λέτε να το πάνε το μαγαζί για πούλημα κι αυτοί;
    hnesne

  5. #710
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάγαμε και για το Speed Booster που ακόμα και τώρα που το διαφημίζουν ακόμα περισσότερο αντιμετωπίζουν τους συνδρομητές σαν πειραματόζωα. Το νο. 1 πρόβλημα η μη πληροφόρηση των διάφορων εκπροσώπων και συνεχές μπαλάκι από τη σταθερή στην κινητή. Σε άλλους (όπως εμένα) για θέματα λογαριασμών και λάθος χρεώσεων, σε άλλους για να παίξει σωστά η υπηρεσία.


    - - - Updated - - -



    Έτσι, έτσι. Λέτε να το πάνε το μαγαζί για πούλημα κι αυτοί;
    Αποκλείεται (εκτός αν το πουλήσουν σε θυγατρική). Αυτοί είναι από αυτούς που αγοράζουν. Αλλοι είναι αυτοί που πουλάνε.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #711
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς όσοι έχουμε πάρει τον κωδικό, δεν τον πήραμε από άσχετο.
    η αλήθεια είναι ότι αν πέσεις σε άσχετο... καλύτερα κλείστο... και ξανά πάρε!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  7. #712
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Vodafone και CYTA δίνουν κανονικά αν δηλώσεις ότι έχεις sip-trunk, το λέω γιατί έτσι τα έχω στήσει σε 2 καταστήματα (1 σε κάθε εταιρία). Ίσως να μην τα δίνουν στα οικιακά.

    Υ.Γ. Προς αποφυγή παρεξήγησης, η σύνδεση στον ΟΤΕ οικιακή ήταν. Γι'αυτό ήμουν τόσο σίγουρος ότι θα το έδιναν. Τέλος πάντων, θα χάσω εγώ 3-4 μέρες, έχασε ο ΟΤΕ έναν πελάτη. Με εκνεύρισαν τόσο που ψάχνομαι για COSMOTE tv μέσω δορυφόρου να μεταφερθώ και από το σπίτι.
    Εγώ σε εταιρική voda μιλάω. Τους είπα και για sip trunk και μου είπαν δεν γίνεται αν θέλω να δουλεύει το δικό τους voip. Αν έχεις κάτι που μπορείς να μοιραστείς στείλε και pm

  8. #713
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    466
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik
    Τελικά έχει βρει κάποιος κάποιο pattern πότε δίνουν και πότε όχι κωδικούς; Υπάρχει όντως κάποιο κριτήριο ή απλά το κριτήριο είναι η ασχετοσύνη των υπαλλήλων;

    Γιατί ήμουν στο τσακ να ζητήσω αλλαγή στο πακέτο μου ίσα ίσα για να με γυρίσουν σε VoIP ώστε να μιλάει ο Asterisk μου απευθείας με τον SIP του ΟΤΕ, αλλά μετά από τα τελευταία μηνύματα φοβάμαι μην πάω για καλύτερα (να γλιτώσω τον FXO adapter) και τελικά καταλήξω χειρότερα (καθολική άρνηση από ΟΤΕ και εξαναγκασμός να παίξω με το σάπιο speedport για τηλεφωνία) !

  9. #714
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cha0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί ήμουν στο τσακ να ζητήσω αλλαγή στο πακέτο μου ίσα ίσα για να με γυρίσουν σε VoIP ώστε να μιλάει ο Asterisk μου απευθείας με τον SIP του ΟΤΕ, αλλά μετά από τα τελευταία μηνύματα φοβάμαι μην πάω για καλύτερα (να γλιτώσω τον FXO adapter) και τελικά καταλήξω χειρότερα (καθολική άρνηση από ΟΤΕ και εξαναγκασμός να παίξω με το σάπιο speedport για τηλεφωνία) !
    κάτσε εκεί που είσαι... και όταν στο κάνουν με το έτσι θέλω... τότε βλέπεις πως θα διαχειριστής τον φόβο σου και αν μέινεις με το speedport!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  10. #715
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    466
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik
    Βασικά έχω λόγο που θέλω να πάω σε VoIP απευθείας. Η ποιότητα του ήχου μέσω του ATA είναι τραγική και επίσης έχω αρκετή καθυστέρηση από την ώρα που θα με καλέσει κάποιος και θα ακούσει το πρώτο ring tone μέχρι να χτυπήσουν τα extensions στον χώρο μου. 2-3 χτυπήματα τουλάχιστον.
    Είναι υποχρεωτική η καθυστέρηση λόγω CID lookup. Αν βάλω το ΑΤΑ να στέλνει αμέσως την κλήση στον Asterisk δεν προλαβαίνει να λάβει το CID και έτσι σταματάει να δουλεύει η αναγνώριση κλήσης.
    Ο asterisk μου τρέχει σε embeded συσκευή οπότε δεν υπάρχει η δυνατότητα χρήσης PCI FXO κάρτας (που θα έλυνε το θέμα της καθυστέρησης και ποιότητας ως ένα βαθμό) και κάποια USB FXO adapters που είδα ότι παίζουν διαβάζω τα χειρότερα σε θέμα απόδοσης.

    Μέχρι πρότινος έπαιζα με Viva οπότε δεν χρησιμοποιούσα καθόλου το σταθερό του ΟΤΕ. Μιας και έφυγα από την Viva καθότι το ξεφτίλισαν με τις αυξήσεις που κάνανε και μιας και ο ΟΤΕ παίζει VoIP πλέον, με έψησε η ιδέα να μπορώ να συνδεθώ απευθείας στον SIP του ΟΤΕ για μέγιστη δυνατή ποιότητα ήχου (=μέγιστη για τα codecs που παίζουν φυσικά).

    Σαφώς και υπάρχουν εναλλακτικοί SIP providers της Viva και του ΟΤΕ, αλλά κανείς (λίγο που το έψαξα) δεν δίνει τα πακέτα του ΟΤΕ σε θέμα λεπτών σε κινητά και απεριόριστα σε σταθερά. Συν ότι τα πληρώνω ήδη στον ΟΤΕ ούτως ή άλλως.
    Λύσεις τύπου voipbuster (ή ότι άλλο clone είναι της μόδας αυτό το καιρό) δεν με ψήνουν. Θέλω οι συνομιλίες μου να μένουν εντός Ελλάδας :P

    Anyway, θα δω τι θα κάνω... ίσως ήταν μεμονωμένο περιστατικό αυτό του chros. Αν δω ότι δεν υπάρχουν άλλες αναφορές άρνησης από πλευράς ΟΤΕ ίσως πάρω το ρίσκο...


    Btw δεν έχω το Speedport τώρα. Ήμουν από τους πρώτους πρώτους VDSL χρήστες της περιοχής μου. Έχω τα πρώτα τα ZTE που έδινε ο ΟΤΕ και αυτό αποκλειστικά για modem. Το routing γίνεται σε σοβαρό router με αρκετά περίπλοκο config. Κανένας κουβάς από αυτούς που δίνουν οι providers για router μπορεί να κάνει αυτά που χρειάζομαι.

  11. #716
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cha0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά έχω λόγο που θέλω να πάω σε VoIP απευθείας. Η ποιότητα του ήχου μέσω του ATA είναι τραγική και επίσης έχω αρκετή καθυστέρηση από την ώρα που θα με καλέσει κάποιος και θα ακούσει το πρώτο ring tone μέχρι να χτυπήσουν τα extensions στον χώρο μου. 2-3 χτυπήματα τουλάχιστον.
    Είναι υποχρεωτική η καθυστέρηση λόγω CID lookup. Αν βάλω το ΑΤΑ να στέλνει αμέσως την κλήση στον Asterisk δεν προλαβαίνει να λάβει το CID και έτσι σταματάει να δουλεύει η αναγνώριση κλήσης.
    Ο asterisk μου τρέχει σε embeded συσκευή οπότε δεν υπάρχει η δυνατότητα χρήσης PCI FXO κάρτας (που θα έλυνε το θέμα της καθυστέρησης και ποιότητας ως ένα βαθμό) και κάποια USB FXO adapters που είδα ότι παίζουν διαβάζω τα χειρότερα σε θέμα απόδοσης.

    Μέχρι πρότινος έπαιζα με Viva οπότε δεν χρησιμοποιούσα καθόλου το σταθερό του ΟΤΕ. Μιας και έφυγα από την Viva καθότι το ξεφτίλισαν με τις αυξήσεις που κάνανε και μιας και ο ΟΤΕ παίζει VoIP πλέον, με έψησε η ιδέα να μπορώ να συνδεθώ απευθείας στον SIP του ΟΤΕ για μέγιστη δυνατή ποιότητα ήχου (=μέγιστη για τα codecs που παίζουν φυσικά).

    Σαφώς και υπάρχουν εναλλακτικοί SIP providers της Viva και του ΟΤΕ, αλλά κανείς (λίγο που το έψαξα) δεν δίνει τα πακέτα του ΟΤΕ σε θέμα λεπτών σε κινητά και απεριόριστα σε σταθερά. Συν ότι τα πληρώνω ήδη στον ΟΤΕ ούτως ή άλλως.
    Λύσεις τύπου voipbuster (ή ότι άλλο clone είναι της μόδας αυτό το καιρό) δεν με ψήνουν. Θέλω οι συνομιλίες μου να μένουν εντός Ελλάδας :P

    Anyway, θα δω τι θα κάνω... ίσως ήταν μεμονωμένο περιστατικό αυτό του chros. Αν δω ότι δεν υπάρχουν άλλες αναφορές άρνησης από πλευράς ΟΤΕ ίσως πάρω το ρίσκο...


    Btw δεν έχω το Speedport τώρα. Ήμουν από τους πρώτους πρώτους VDSL χρήστες της περιοχής μου. Έχω τα πρώτα τα ZTE που έδινε ο ΟΤΕ και αυτό αποκλειστικά για modem. Το routing γίνεται σε σοβαρό router με αρκετά περίπλοκο config. Κανένας κουβάς από αυτούς που δίνουν οι providers για router μπορεί να κάνει αυτά που χρειάζομαι.


    Όπως είπα....εγώ δεν είχα θέμα.... 3 φορές που χρειάστηκε να ζητήσω των κωδικό μέσω μαιλ πάντα. Ναι όντως έχει διαφορά στη ποιότητα. Και ναι και εγώ με το φριτζ...είχα 2 χτυπους διαφορά.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  12. #717
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Σήμερα:
    - Έχοντας κάποια θέματα χαμηλού συγχρονισμού στη γραμμή μου, έβγαλα το zyxel και έβαλα δοκιμαστικά το speedport για να δω αν υπάρχει διαφορά στον συγχρονισμό.
    - Το speedport πριν το συνδέσω το έκανα reset και στην συνέχεια το έριξα στην γραμμή όπου και μπήκε με demo κωδικούς του ΟΤΕ.
    - Με το που μπήκε ζήτησε τις ρυθμίσεις από το κέντρο και για το voip ακύρωσε τους κωδικούς που είχα και ζήτησε νέους.
    - Γυρνώντας πίσω στην αρχική μου συνδεσμολογία με το fritz, όπως ήταν φυσικό, η τηλεφωνία δεν δούλευε.
    - Παίρνω τηλ. και ζητάω να μου δώσουν νέους κωδικούς.
    Η υπάλληλος καταχώρησε το αίτημα χωρίς τις ιστορίες που διαβάζω κατά καιρούς (χωρίς να θέλω να πω ότι δεν ισχύουν).
    - Μετά από 1ώρα λόγω φόρτου, μου ήρθε ο κωδικός.
    Την ίδια στιγμή μιλούσα με το 13888 όπου και τους ρώτησα αν υπάρχει κάποιο χρονικό όριο για να τους ενεργοποιήσω.
    - Μου είπε 3'!!!
    Ήμουν εκτός οπότε και ζήτησα να μου εκδώσουν νέους μετά τις 9 που θα επέστρεφα.
    - Η δεύτερη υπάλληλος ήταν διαφορετική από την πρώτη.
    - Επίσης κανένα πρόβλημα στο να καταχωρήσει το αίτημα.
    - Στην επιστροφή, μετά από 1ώρα, δοκίμασα τους πρώτους κωδικούς οι οποίοι και λειτούργησαν χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Οπότε το όριο των 3' δεν ισχύει.
    - Νέο τηλεφώνημα για να ακυρώσουν την αίτηση, αφού οι κωδικοί δουλεύουν μια χαρά.
    - Επίσης ο υπάλληλος, τρίτος διαφορετικός από τους υπόλοιπους, γνώριζε το θέμα περί απόδοση κωδικών στους πελάτες.
    Μου είπε ότι δεν ισχύει το όριο των 3' και ότι το όριο είναι 10-15'.
    Και επίσης ότι του φάνηκε παράξενο πως ενεργοποιήθηκαν οι κωδικοί μετά από τόσο διάστημα.

    Αυτά προς ενημέρωση.

    Τώρα αν δεν μπορέσει να ακυρώσει την τελευταία αίτηση θα περάσω τους νέους, όταν μου έρθουν.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  13. #718
    Εγγραφή
    26-02-2017
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Επανέρχομαι μετά από αρκετό καιρό .

    Είχα αναφέρει σε προηγούμενο Post μου πως έχω δύο ISDN γραμμές σε oxygen και από τις οποίες έχω VoIP. Έχω συνδέσει τις δύο συνδέσεις Internet σε ένα Mikrotik και κάνω Load balance. Πίσω από το mikrotik έχω έναν asterisk και θέλω να κάνω 2 sip trunk. Μετά από δοκιμές που πραγματοποίησα το αποτέλεσμα είναι ότι από μία σύνδεση Internet δεν γίνεται να βγάλω 2 sip trunks. Θα γίνεται register μόνο εκείνο το trunk το οποίο ανήκει η σύνδεση και αυτό γιατί το registration δένεται με την σύνδεση. Επίσης δεν γίνεται registration αν αντί για ims.otenet.gr βάλεις καρφωτή ip.

    Κατόπιν συνομιλίας μου με τεχνικό γνώστη του sip μου ανέφερε ότι στο μέλλον θα μπορείς αν οι συνδέσεις ανήκουν στο ίδιο ΑΦΜ τότε θα γίνεται κανονικά το registration.

    Αυτά.

  14. #719
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spooky7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι μετά από αρκετό καιρό .

    Είχα αναφέρει σε προηγούμενο Post μου πως έχω δύο ISDN γραμμές σε oxygen και από τις οποίες έχω VoIP. Έχω συνδέσει τις δύο συνδέσεις Internet σε ένα Mikrotik και κάνω Load balance. Πίσω από το mikrotik έχω έναν asterisk και θέλω να κάνω 2 sip trunk. Μετά από δοκιμές που πραγματοποίησα το αποτέλεσμα είναι ότι από μία σύνδεση Internet δεν γίνεται να βγάλω 2 sip trunks. Θα γίνεται register μόνο εκείνο το trunk το οποίο ανήκει η σύνδεση και αυτό γιατί το registration δένεται με την σύνδεση. Επίσης δεν γίνεται registration αν αντί για ims.otenet.gr βάλεις καρφωτή ip.

    Κατόπιν συνομιλίας μου με τεχνικό γνώστη του sip μου ανέφερε ότι στο μέλλον θα μπορείς αν οι συνδέσεις ανήκουν στο ίδιο ΑΦΜ τότε θα γίνεται κανονικά το registration.

    Αυτά.


    Εμενα μου είχαν πει...να δοκιμάσω να κάνω reg την 2η γραμμή με κάρφωσε ιπ..... 129 αλλά δεν έπαιξε τελικά. Ναι όταν περάσει όλοι η τηλεφωνία σε βοιπ... θα έχει περισσότερα...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  15. #720
    Εγγραφή
    27-01-2008
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250000/46000
    ISP
    o2 Germany
    Router
    FritzBox 7583VDSL
    SNR / Attn
    13(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να τους αναφέρεις ότι άλλαξε η πολιτική τους και δίνουν με sms πλέον τους κωδικούς. Εδώ και 20 μέρες έχουμε λάβει κωδικούς και παίζει η τηλεφωνία άλλο εξοπλισμό μια χαρά. (G711)

Σελ. 48 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 2838434647484950535868 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-20, 23:15
  2. asterisk inbound route 2 ote συνδεσεις μεσω fritz
    Από Jesakos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-18, 19:46
  3. Βοήθεια με GrandStream UCM6202 σε Ote VoIp
    Από jami στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-18, 00:18
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-18, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας