Σελ. 29 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 421-435 από 2365
  1. #421
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lefteris79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το αφήσω ως έχει, μέσα στο υπνοδωμάτιο. Ευχαριστώ.
    Τους ρώτησα αν μπορώ να έχω δεύτερο νούμερο και λέει μόνο μέσω ISDN... Δεν δίνουν μέσω VOIP. Μήπως επειδή είναι αρχή? Περίεργο...
    Ωρες ωρες ειναι να αναρωτιεσαι τι καπνιζουν εκει στον ΟΤΕ. Υπαρχει δυνατοτητα για 2 νουμερα μεσω voip. Δεν ξερω γιατι σου ειπαν οτι δε γινεται.

  2. #422
    Εγγραφή
    19-10-2002
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/11000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    11.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ωραία. Είναι αυτό που κοστίζει 0,90€ για το δεύτερο? Έχεις βάλει?

  3. #423
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lefteris79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία. Είναι αυτό που κοστίζει 0,90€ για το δεύτερο? Έχεις βάλει?
    Δεν νομιζω να κανει 0.90 μονο. Νομιζω ειναι γυρω στα 5 ευρω. Παρε τηλεφωνο και προσευχησου να απαντησει καποιος που ξερει. Voip με 2 καναλια δεν εχω εγω αλλα εχει γνωστος μου και ειναι μεσω του speedport. Γι' αυτο σου ειπα οτι σιγουρα γινεται. Παραπανω λεπτομερειες για το πως το αγοραζεις δυστυχως δεν γνωριζω.

  4. #424
    Εγγραφή
    19-10-2002
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/11000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    11.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    0,90€ είναι ο MSN αριθμός στην ISDN μου είπανε. Mίλησα με έναν τεχνικό και μου είπε ότι γίνεται και είναι όντως 5€ έχεις δίκιο. Ευχαριστώ.

  5. #425
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lefteris79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    0,90€ είναι ο MSN αριθμός στην ISDN μου είπανε. Mίλησα με έναν τεχνικό και μου είπε ότι γίνεται και είναι όντως 5€ έχεις δίκιο. Ευχαριστώ.
    Αρα ειναι μαλλον 5€ το 2 καναλι φωνης και 0,90€ ευρω το MSN .

  6. #426
    Εγγραφή
    06-02-2011
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εχω συνδεση ΟΤΕ VDSL 30, και voip τηλεφωνα. Το ρουτερ ειναι το speedport entry 2i. Αν αλλαξω τό ρουτερ, και βαλω ενα frits 7490, θα δουλευει το τηλεφωνο; Πηρα τηλεφωνο στο 13888, χθες και σημερα,, οπου μου ειπαν αντιστοιχα, οτι δεν δινουν το password του voip, και οτι θα μου το δωσουν. Τι ισχυει; Μια γνωμη;

  7. #427
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmpu94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω συνδεση ΟΤΕ VDSL 30, και voip τηλεφωνα. Το ρουτερ ειναι το speedport entry 2i. Αν αλλαξω τό ρουτερ, και βαλω ενα frits 7490, θα δουλευει το τηλεφωνο; Πηρα τηλεφωνο στο 13888, χθες και σημερα,, οπου μου ειπαν αντιστοιχα, οτι δεν δινουν το password του voip, και οτι θα μου το δωσουν. Τι ισχυει; Μια γνωμη;
    Πίεσέ τους να σου δώσουν. Μόνο έτσι θα μπορέσεις να βγάλεις τελείως το speedport Αλλιώς πρέπει να τα έχεις και τα 2

  8. #428
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmpu94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω συνδεση ΟΤΕ VDSL 30, και voip τηλεφωνα. Το ρουτερ ειναι το speedport entry 2i. Αν αλλαξω τό ρουτερ, και βαλω ενα frits 7490, θα δουλευει το τηλεφωνο; Πηρα τηλεφωνο στο 13888, χθες και σημερα,, οπου μου ειπαν αντιστοιχα, οτι δεν δινουν το password του voip, και οτι θα μου το δωσουν. Τι ισχυει; Μια γνωμη;
    Δες εδώ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  9. #429
    Εγγραφή
    06-02-2011
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Συνδεσα το frits 7490 στο λαπτοτ, στον υπολογιστη δεν μπορεσα, μαλλον εχει προβλημα, και μπηκα στο μενου του 7490. Το τηλεφωνικο καλωδιο Δεν το συνδεσα. Η ερωτηση: στο σπιτι στο χωλ, υπαρχει τηλεφωνικη πριζα, απο το 1980, στρογγυλο σχημα. Εκει εχω βαλει φιλτρο και εχουν σταθερο τηλεφωνο οι γονεις. Απο εκει, το χωλ, εχω τραβηξει γραμμη,, ενα τηλεφωνικο καλωδιο,, που καταληγει στο δωματιο μου, σε spliter. Απο το spliter τραβηξα δυο καλωδια , ενα για internet, ενα για voip τηλεφωνο, και τα δυο συνδεονται στο speedport entry 2i, και εχω internet, voip τηλεφωνο στο δωματιο μου. Αν επιχειρησω να συνδεσω το τηλεφωνικο καλωδιο του 7490, εχει σχημα Υ, το συνδεω στο spliter στο modem (ετσι γραφει,,, φυσικα οχι στο τηλεφωνικη εξοδο, εχει ενα σχημα ακουστικου),,, Η,,,το συνδεω πριν το spliter κατευθειαν στο καλωδιο. Πως θα εχω voip τηλεφωνο, στο χωλ- στους γονεις,, και στο δωματιο μου. Ειδα εχει εξοδο fon1 , fon2. Κοιτωντας το μενου του ρουτερ, δεν βρηκα, που θα βαλω τους κωδικους που υποτιθεται θα μου στειλουν με sms, οταν το ζητησω. Καποια γνωμη;

  10. #430
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmpu94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνδεσα το frits 7490 στο λαπτοτ, στον υπολογιστη δεν μπορεσα, μαλλον εχει προβλημα, και μπηκα στο μενου του 7490. Το τηλεφωνικο καλωδιο Δεν το συνδεσα. Η ερωτηση: στο σπιτι στο χωλ, υπαρχει τηλεφωνικη πριζα, απο το 1980, στρογγυλο σχημα. Εκει εχω βαλει φιλτρο και εχουν σταθερο τηλεφωνο οι γονεις. Απο εκει, το χωλ, εχω τραβηξει γραμμη,, ενα τηλεφωνικο καλωδιο,, που καταληγει στο δωματιο μου, σε spliter. Απο το spliter τραβηξα δυο καλωδια , ενα για internet, ενα για voip τηλεφωνο, και τα δυο συνδεονται στο speedport entry 2i, και εχω internet, voip τηλεφωνο στο δωματιο μου. Αν επιχειρησω να συνδεσω το τηλεφωνικο καλωδιο του 7490, εχει σχημα Υ, το συνδεω στο spliter στο modem (ετσι γραφει,,, φυσικα οχι στο τηλεφωνικη εξοδο, εχει ενα σχημα ακουστικου),,, Η,,,το συνδεω πριν το spliter κατευθειαν στο καλωδιο. Πως θα εχω voip τηλεφωνο, στο χωλ- στους γονεις,, και στο δωματιο μου. Ειδα εχει εξοδο fon1 , fon2. Κοιτωντας το μενου του ρουτερ, δεν βρηκα, που θα βαλω τους κωδικους που υποτιθεται θα μου στειλουν με sms, οταν το ζητησω. Καποια γνωμη;
    Το ρώτησες και στο άλλο θέμα.
    Μην γράφεις και στα δύο γιατί θα γίνει μπέρδεμα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #431
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmpu94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνδεσα το frits 7490 στο λαπτοτ, στον υπολογιστη δεν μπορεσα, μαλλον εχει προβλημα, και μπηκα στο μενου του 7490. Το τηλεφωνικο καλωδιο Δεν το συνδεσα. Η ερωτηση: στο σπιτι στο χωλ, υπαρχει τηλεφωνικη πριζα, απο το 1980, στρογγυλο σχημα. Εκει εχω βαλει φιλτρο και εχουν σταθερο τηλεφωνο οι γονεις. Απο εκει, το χωλ, εχω τραβηξει γραμμη,, ενα τηλεφωνικο καλωδιο,, που καταληγει στο δωματιο μου, σε spliter. Απο το spliter τραβηξα δυο καλωδια , ενα για internet, ενα για voip τηλεφωνο, και τα δυο συνδεονται στο speedport entry 2i, και εχω internet, voip τηλεφωνο στο δωματιο μου. Αν επιχειρησω να συνδεσω το τηλεφωνικο καλωδιο του 7490, εχει σχημα Υ, το συνδεω στο spliter στο modem (ετσι γραφει,,, φυσικα οχι στο τηλεφωνικη εξοδο, εχει ενα σχημα ακουστικου),,, Η,,,το συνδεω πριν το spliter κατευθειαν στο καλωδιο. Πως θα εχω voip τηλεφωνο, στο χωλ- στους γονεις,, και στο δωματιο μου. Ειδα εχει εξοδο fon1 , fon2. Κοιτωντας το μενου του ρουτερ, δεν βρηκα, που θα βαλω τους κωδικους που υποτιθεται θα μου στειλουν με sms, οταν το ζητησω. Καποια γνωμη;
    κάνε μας ένα σχέδιο... πού έρχεται η γραμμή του οτε.... που έχεις τηλέφωνα και πού το ρούτερ σου και τι καλώδια πήγες πού!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  12. #432
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Λοιπον, επειτα απο ενα σωρο μπερδεματα με τον ΟΤΕ, πλεον εχω και εγω μεταβει σε ευρυζωνικη τηλεφωνια, προς το παρων με το Speedport. Ζητησα και εγω κωδικους οπου τελικα μου ειπαν οτι θα μου αποσταλουν εντως ολιγου με SMS.

    Απ ότι καταλαβα τους δινουν και δεν τους δινουν. Εγω παντως πηρα στο 13888 και συνδεθηκα με τις βλαβες τηλεφωνικης γραμμης (νομιζω πατας και τις 3 φορες το 1 στο τηλ). Συνδεθηκα με εκροσωπο και αφου ζητησα τους κωδικους με ρωτησε γιατι τους θελω, οπου φυσικα ειπα για να βαλω αλλο ρουτερ, και αφου με εβαλε σε αναμονη για 5 λεπτα μου ζητησε ΑΦΜ και κινητο και ειπε οτι θα τους στειλουν. Περιμενω λοιπον!

  13. #433
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον, επειτα απο ενα σωρο μπερδεματα με τον ΟΤΕ, πλεον εχω και εγω μεταβει σε ευρυζωνικη τηλεφωνια, προς το παρων με το Speedport. Ζητησα και εγω κωδικους οπου τελικα μου ειπαν οτι θα μου αποσταλουν εντως ολιγου με SMS.

    Απ ότι καταλαβα τους δινουν και δεν τους δινουν. Εγω παντως πηρα στο 13888 και συνδεθηκα με τις βλαβες τηλεφωνικης γραμμης (νομιζω πατας και τις 3 φορες το 1 στο τηλ). Συνδεθηκα με εκροσωπο και αφου ζητησα τους κωδικους με ρωτησε γιατι τους θελω, οπου φυσικα ειπα για να βαλω αλλο ρουτερ, και αφου με εβαλε σε αναμονη για 5 λεπτα μου ζητησε ΑΦΜ και κινητο και ειπε οτι θα τους στειλουν. Περιμενω λοιπον!
    Τους κωδικούς τους δίνουν κανονικά.
    Όπως είπα υπάρχει σχετική επιλογή στο σύστημά τους.
    Απλά δεν είναι ενήμεροι όλοι οι τηλεφωνητές και λένε το γνωστό ότι δεν γίνεται.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #434
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους κωδικούς τους δίνουν κανονικά.
    Όπως είπα υπάρχει σχετική επιλογή στο σύστημά τους.
    Απλά δεν είναι ενήμεροι όλοι οι τηλεφωνητές και λένε το γνωστό ότι δεν γίνεται.
    Δεν ξερω, εμενα παντως φαινοταν να ηξερε (και της ειπα και οτι σε αλλη γραμμη τους εχω παρει) αλλα με εβαλε σε αναμονη για να ρωτησει αν μπορω να τους εχω. Απλα αμα τους ελεγα για Asterisk και τηλεφωνικα κεντρα σε οικιακο προγραμμα εχω την εντυπωση οτι μπορει και να μου ελεγε οτι δεν τους δινουν.

    Anyway, μολις ακυρωθηκαν βλεπω οι παλιοι, στο speedport εσβησε το telephony. Ξεκιναω πειραματα σε Asterisk.

  15. #435
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω, εμενα παντως φαινοταν να ηξερε (και της ειπα και οτι σε αλλη γραμμη τους εχω παρει) αλλα με εβαλε σε αναμονη για να ρωτησει αν μπορω να τους εχω. Απλα αμα τους ελεγα για Asterisk και τηλεφωνικα κεντρα σε οικιακο προγραμμα εχω την εντυπωση οτι μπορει και να μου ελεγε οτι δεν τους δινουν.

    Anyway, μολις ακυρωθηκαν βλεπω οι παλιοι, στο speedport εσβησε το telephony. Ξεκιναω πειραματα σε Asterisk.
    Γιατί απαγορεύεται να έχεις τηλεφωνικό κέντρο στο σπίτι;
    Δες εδώ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 29 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-20, 23:15
  2. asterisk inbound route 2 ote συνδεσεις μεσω fritz
    Από Jesakos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-18, 19:46
  3. Βοήθεια με GrandStream UCM6202 σε Ote VoIp
    Από jami στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-18, 00:18
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-18, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας