Σελ. 50 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 3040454849505152556070 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 736-750 από 2365
  1. #736
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν κατάλαβες... σε λίγο καιρό... δεν σε ρωτάει.. αν θες voip... θα σε πηγαίνει με το καλημέρα, οπότε αν σου πει μετά δεν στον δίνω, τι θα κάνεις? και ναι πως να σου δώσει τώρα και τι κωδικό... αφού δεν έχεις voip!!!

    το σκεπτικό σου... θέλω να κάνω πλάνο για το μέλλον... δεν το κάνεις με ένα τηλ στο 13888.... αλλά με ένα μαιλ-φαξ-επιστολή και περιμένεις απάντηση! τόσα χρόνια ο οτε... δεν λέει το πλάνο του... θα το κάνει τώρα σε σένα?
    Απ’ολο αυτό εσυ καταλαβες ότι ζητησα κωδικο ενώ δεν εχω VoIP!!!!!!!.
    Να το γραψω για τριτη φορα ΝΑΙ το αιτημα να μαθω αν ο ΟΤΕ δινει τον κωδικο για την ευρυζωνικη τηλεφωνία το εκανα και εγγράφως.
    Τελος παντων αυτό που καταλαβα είναι “ο καθένας και απάνω του” όπως λεμε στο τόπο μου.

  2. #737
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Τα περί ΑΦΜ κλπ... δεν τα σχολιάζω.
    Για το πως αντιμετωπίζεται η άγνοια του τηλεφωνητή... το έχω πει ξανά.
    Απλά ζητάς να ενημερωθεί από τον προϊστάμενό του για την διαδικασία.

    Εκτός αυτού...
    Κωδικό δεν σου δίνει ο τηλεφωνητής.
    Καταγράφει το αίτημα και προοθείται στο ανάλογο τμήμα.
    Άρα δεν έχει να κάνει σε τίποτε με το αν το γνωρίζει ή όχι.
    Απλά το καταγράφει και το αναλαμβάνει ο υπεύθυνος.

    Προσωπικά ζήτησα κωδικούς και από το τμήμα internet > βλάβες αλλά και από το τμήμα τηλεφωνίας > βλάβες.
    Την πρώτη φορά που πείρα τους κωδικούς, πριν από κάποιους μήνες, έτυχε να μιλήσω απευθείας με υπεύθυνο ο οποίος μου έστειλε τους κωδικούς την ίδια ώρα που μιλούσαμε.
    Τις άλλες φορές απλά μεταβιβάστηκε στο ανάλογο τμήμα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #738
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα περί ΑΦΜ κλπ... δεν τα σχολιάζω.
    Για το πως αντιμετωπίζεται η άγνοια του τηλεφωνητή... το έχω πει ξανά.
    Απλά ζητάς να ενημερωθεί από τον προϊστάμενό του για την διαδικασία.

    Εκτός αυτού...
    Κωδικό δεν σου δίνει ο τηλεφωνητής.
    Καταγράφει το αίτημα και προοθείται στο ανάλογο τμήμα.
    Άρα δεν έχει να κάνει σε τίποτε με το αν το γνωρίζει ή όχι.
    Απλά το καταγράφει και το αναλαμβάνει ο υπεύθυνος.

    Προσωπικά ζήτησα κωδικούς και από το τμήμα internet > βλάβες αλλά και από το τμήμα τηλεφωνίας > βλάβες.
    Την πρώτη φορά που πείρα τους κωδικούς, πριν από κάποιους μήνες, έτυχε να μιλήσω απευθείας με υπεύθυνο ο οποίος μου έστειλε τους κωδικούς την ίδια ώρα που μιλούσαμε.
    Τις άλλες φορές απλά μεταβιβάστηκε στο ανάλογο τμήμα.
    Αυτό που λες δηλ. να το δωσεις στο βλαβοληπτικο σάν βλαβη τηλεφωνου το εχω ηδη προτεινει εξ αρχης, λέγοντας για επαναλαμβανόμενη βλάβη, στους ηδη κατόχους VoIP.
    Δινεις βλάβη μεχρι να σου “κατσει” ο υπαλληλος ο υπεύθυνος (και όχι ο τηλεφωνητής που λές και ξαναλές) που θα σου δώσει τον κωδικό, αλλα σε περιπτωση που σου κάτσει το “στραβοξηλο” όπως εχει αναφερθεί εδώ πολλάκις, να εχεις ένα επιχείρημα να του πεις, όπως στόν κ Ντενισανάκη, στην κα Πωστηλένια που εχουν αυτά τα τηλεφωνα, δωσατε τους κωδικους, σε μενα γιατί δέν… και για επιβεβαίωση καλέστε τους.
    Είναι σαν να ζητας για τριτη φορα τον κωδικο και σου αρνουνται, φυσιολογικά δεν θα τους πεις, μα πως μου τον δωσατε την πρωτη-δευτερη φορα και τώρα δεν…
    Διότι είναι φυσιολογικη η αντιδραση από μερους του ΟΤΕ δηλ. να αρνουνται ότι δινουν κωδικούς όταν αναφέρεται ο αλλος ανώνυμα.
    Αυτό που κατάλαβα είναι ότι η θέληση κάποιων να διατηρήσουν την δική τους ανωνυμία, κακώς εννοουμένη ανωνυμία, είναι υπεράνω της θέλησης τους για βοήθεια.

  4. #739
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The Byte Healer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που κατάλαβα είναι ότι η θέληση κάποιων να διατηρήσουν την δική τους ανωνυμία, κακώς εννοουμένη ανωνυμία, είναι υπεράνω της θέλησης τους για βοήθεια.
    για κάντο πιο λιανά αυτό... (μην το κατάλαβα λάθος)
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  5. #740
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The Byte Healer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που κατάλαβα είναι ότι η θέληση κάποιων να διατηρήσουν την δική τους ανωνυμία, κακώς εννοουμένη ανωνυμία, είναι υπεράνω της θέλησης τους για βοήθεια.
    Αν ζητάς 1.000.000 υπογραφές για να βγεις πρόεδρος, σε λάθος φόρουμ κοιτάς.
    Βοηθάω μέχρι ένα ορισμένο σημείο, όσους θέλουν βοήθεια
    Δεν παντρευτήκαμε κιόλας

    Σου απαντήσανε και υποδείξανε τρόπους για να βρεις λύση στο πρόβλημά σου (καλωσύνη τους, δεν ήταν υποχρεωμένοι)
    Αν ούτε έτσι βρήκες λύση, τότε πρόβλημά σου θεραπευτή μου
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #741
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο τώρα... όταν έχουμε isdn... με msn... στο speedport... αν διάβασα καλά αναφέρει: οτι ρυθμίζουμε τον κεφαλικό... και μετά από λίγο εμφανίζονται και τα msn, στην περίπτωση του φριτζ... κάνουμε το ίδιο η καταχωρούμε όλους τους αριθμούς ξεχωριστά με το ίδιο pass?

    έχουμε κανέναν εδώ με τέτοια γραμμή?

    - - - Updated - - -

    επίσης σε κουβέντα με τον οτε, για κάποιον που έχει pstn γραμμή (voip) και θέλει έναν αριθμό ακόμα, γίνετε μετατροπή της γραμμής σε isdn με κόστος κάπου στα 18-20ε και η διαφορά μετά στο πάγιο είναι ας πούμε απο τα 55ε στα 70ε δηλαδή κάπου 7,5ε το μήνα η κάνα 90ε το χρόνο. με λίγα λόγια (για μένα παντα) δεν συμφέρει να πάρεις 2ο αριθμό σε απλή γραμμή, καλύτερα πας σε voip πάροχο με κάνα 15αρι το χρόνο (μονάδες δεν περιλαμβάνονται και στις 2 περιπτώσεις) και είσαι κομπλέ.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  7. #742
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The Byte Healer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λες δηλ. να το δωσεις στο βλαβοληπτικο σάν βλαβη τηλεφωνου το εχω ηδη προτεινει εξ αρχης, λέγοντας για επαναλαμβανόμενη βλάβη, στους ηδη κατόχους VoIP.
    Δινεις βλάβη μεχρι να σου “κατσει” ο υπαλληλος ο υπεύθυνος (και όχι ο τηλεφωνητής που λές και ξαναλές) που θα σου δώσει τον κωδικό, αλλα σε περιπτωση που σου κάτσει το “στραβοξηλο” όπως εχει αναφερθεί εδώ πολλάκις, να εχεις ένα επιχείρημα να του πεις, όπως στόν κ Ντενισανάκη, στην κα Πωστηλένια που εχουν αυτά τα τηλεφωνα, δωσατε τους κωδικους, σε μενα γιατί δέν… και για επιβεβαίωση καλέστε τους.
    Είναι σαν να ζητας για τριτη φορα τον κωδικο και σου αρνουνται, φυσιολογικά δεν θα τους πεις, μα πως μου τον δωσατε την πρωτη-δευτερη φορα και τώρα δεν…
    Διότι είναι φυσιολογικη η αντιδραση από μερους του ΟΤΕ δηλ. να αρνουνται ότι δινουν κωδικούς όταν αναφέρεται ο αλλος ανώνυμα.
    Δεν κατάλαβες.
    Δεν γράφω να το δηλώσεις ως βλάβη.
    Γράφω να το ζητήσεις από το τμήμα των βλαβών.
    Έχει σημασία πως διατυπόνεται το αίτημά σου.
    Γιατί ο τεχνικός που θα το πάρει, θα διαβάσει ότι του γράφει ο/η τηλεφωνητής/τρια.
    Άρα αν εσύ το διατυπώσεις ως βλάβη, ο τεχνικός που δεν σε έχει μπροστά του, θα την κλείσει χωρίς να πάρεις τίποτε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The Byte Healer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που κατάλαβα είναι ότι η θέληση κάποιων να διατηρήσουν την δική τους ανωνυμία, κακώς εννοουμένη ανωνυμία, είναι υπεράνω της θέλησης τους για βοήθεια.
    Για να σου το πω απλά...
    Ξέχνα το θέμα με τα ΑΦΜ και τις λοιπές @.
    1. Κανείς δεν σου δίνει τέτοια στοιχεία
    2. Και να τα πάρεις τι θα κάνεις;
    Θα τους πει ότι στον Χ, Υ, Ζ τα δώσατε, δώστε τα και σε εμένα;
    Έχεις μπερδέψει μάλλον το θέμα της βοήθειας...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος deniSun : 09-04-17 στις 13:50.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #743
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατάλαβες.
    Δεν γράφω να το δηλώσεις ως βλάβη.
    Γράφω να το ζητήσεις από το τμήμα των βλαβών.
    Έχει σημασία πως διατυπόνεται το αίτημά σου.
    Γιατί ο τεχνικός που θα το πάρει, θα διαβάσει ότι του γράφει ο/η τηλεφωνητής/τρια.
    Άρα αν εσύ το διατυπώσεις ως βλάβη, ο τεχνικός που δεν σε έχει μπροστά του, θα την κλείσει χωρίς να πάρεις τίποτε.


    Για να σου το πω απλά...
    Ξέχνα το θέμα με τα ΑΦΜ και τις λοιπές @.
    1. Κανείς δεν σου δίνει τέτοια στοιχεία
    2. Και να τα πάρεις τι θα κάνεις;
    Θα τους πει ότι στον Χ, Υ, Ζ τα δώσατε, δώστε τα και σε εμένα;
    Έχεις μπερδέψει μάλλον το θέμα της βοήθειας...
    Μια και αναφέρεσαι σε μενα και τι πρεπει να κανω εγω, προφανως δεν μπορω να ακολουθησω αυτά που εκανες εσυ διοτι δεν εχω ακομη VoIP.
    Η μια λυση είναι να την κανω VoIP και να κανω ο,τι εκανες και ας ελπισουμε...
    Η άλλη λυση είναι να μαθεις εκ των προτερων τι μέλλει γενέσθαι σχετικα με τον κωδικό της ευρυζωνικης τηλεφωνίας σου ώστε να μην φτασεις σαν τον άλλο, που αφου δεν βρηκε ακρη, να αλλαξεις πάροχο.
    Αν ησουν στη θεση μου τι θα εκανες διαφορετικο από αυτό που εκανα εγω???
    Και για να προλαβω την ερωτηση σου, σού λεω ότι συμπληρωσα τη φορμα που υπαρχει στην επικοινωνια της COSMOTE, θετοντας οσο πιο αναλυτικα μπορουσα το ερωτημα για τον κωδικο της ευρυζωνικης τηλεφωνίας.
    Η απαντηση τους “επισημα ο ΟΤΕ δεν υποστηριζει αυτό που ζητατε”
    Όπως καταλαβενεις και συ δεν είναι δυνατον να διαφοροποιειται ο ΟΤΕ πριν και αφου την κανεις VoIP.
    Και αν σου απαντουσαν ετσι εσυ θα προχωρουσες στην μετατροπη της γραμμης σου σε VoIP????

    Τωρα για τα’αλλα που γραφεις εχεις/ετε κολλησει στο ΑΦΜ, ξεχασετε το ΑΦΜ δεν το θελω.
    Τι το κακο βρισκεις να ισχυριστεις ότι αφου το δωσατε στον Χ, Ψ, Ζ γιατι λετε ότι δεν το δινετε σε κανένα????????

  9. #744
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The Byte Healer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια και αναφέρεσαι σε μενα και τι πρεπει να κανω εγω, προφανως δεν μπορω να ακολουθησω αυτά που εκανες εσυ διοτι δεν εχω ακομη VoIP.
    Η μια λυση είναι να την κανω VoIP και να κανω ο,τι εκανες και ας ελπισουμε...
    Η άλλη λυση είναι να μαθεις εκ των προτερων τι μέλλει γενέσθαι σχετικα με τον κωδικό της ευρυζωνικης τηλεφωνίας σου ώστε να μην φτασεις σαν τον άλλο, που αφου δεν βρηκε ακρη, να αλλαξεις πάροχο.
    Αν ησουν στη θεση μου τι θα εκανες διαφορετικο από αυτό που εκανα εγω???
    Και για να προλαβω την ερωτηση σου, σού λεω ότι συμπληρωσα τη φορμα που υπαρχει στην επικοινωνια της COSMOTE, θετοντας οσο πιο αναλυτικα μπορουσα το ερωτημα για τον κωδικο της ευρυζωνικης τηλεφωνίας.
    Η απαντηση τους “επισημα ο ΟΤΕ δεν υποστηριζει αυτό που ζητατε”
    Όπως καταλαβενεις και συ δεν είναι δυνατον να διαφοροποιειται ο ΟΤΕ πριν και αφου την κανεις VoIP.
    Και αν σου απαντουσαν ετσι εσυ θα προχωρουσες στην μετατροπη της γραμμης σου σε VoIP????

    Τωρα για τα’αλλα που γραφεις εχεις/ετε κολλησει στο ΑΦΜ, ξεχασετε το ΑΦΜ δεν το θελω.
    Τι το κακο βρισκεις να ισχυριστεις ότι αφου το δωσατε στον Χ, Ψ, Ζ γιατι λετε ότι δεν το δινετε σε κανένα????????
    1. Αρχικά να ζητήσω συγνώμη από όλους και εσένα προσωπικά γιατί δεν πρόσεξα το ότι δεν έχεις voip.
    Πραγματικά δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να σου απαντήσω.
    2. Στην ερώτησή σου για το τι θα έκανα ΑΝ ήμουν στην θέση σου... επίσης δεν απαντάω σε θεωρητικές/υποθετικές ερωτήσεις.
    Εκτός αν θέλεις να κάνεις κάποιο Poll.
    Αλλά θέλω να πιστεύω ότι έχεις προσωπική άποψη και δεν βασίζεσαι στο τι λένε οι δημοσκοπήσεις.
    Αν όχι, τότε και πάλι έχασα τον χρόνο μου.
    3. Με προβληματίζουν οι ερωτήσεις σου και ο τρόπος που αντιλαμβάνεσαι τις απαντήσεις.
    Πραγματικά δεν γνωρίζω την ηλικία σου, μιας και δεν την αναφέρεις στο προφίλ σου.
    Απλά να σου πω, για να μην βγούμε εκτός θέματος, να ρωτήσεις για την νομιμότητα αυτού που ζητάς περί συλλογή προσωπικών στοιχείων και κυρίως των συγκεκριμένων που αναφέρεις.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #745
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Αυτό που πιστευω εγω και τελικα το συμπερασμα που βγαινει απ’αυτή την ενοτητα είναι ότι ο ΟΤΕ επισήμως δεν δινει τους κωδικους της ευρυζωνικης τηλεφωνίας εως τωρα.
    Αν καποιοι εχουν αποκτησει κωδικους τους απεκτησαν γιατί καποιοι υπαλληλοι του ΟΤΕ ενηργησαν ανεπίσημα και κατα παραβασην της επισημης γραμμης του ΟΤΕ.
    Αυτό μου το επιβεβαιωσαν και καποιοι εργαζομενοι / φιλοι του ΟΤΕ που εχω και που τους εβαλα να ρωτησουν.
    Αρα το να μας λεει ο DeniSun και καποιο αλλοι ότι αν ακολουθησετε αυτά τα βηματα θα σας δωσουν του κωδικους είναι λαθος, προφανως αφου του εγινε γνωστος ο κωδικος μια φορα θα του γινει και δυο και τρεις και δεκατρεις φορες.

  11. #746
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The Byte Healer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια και αναφέρεσαι σε μενα και τι πρεπει να κανω εγω, προφανως δεν μπορω να ακολουθησω αυτά που εκανες εσυ διοτι δεν εχω ακομη VoIP.
    Η μια λυση είναι να την κανω VoIP και να κανω ο,τι εκανες και ας ελπισουμε...
    Η άλλη λυση είναι να μαθεις εκ των προτερων τι μέλλει γενέσθαι σχετικα με τον κωδικό της ευρυζωνικης τηλεφωνίας σου ώστε να μην φτασεις σαν τον άλλο, που αφου δεν βρηκε ακρη, να αλλαξεις πάροχο.
    Αν ησουν στη θεση μου τι θα εκανες διαφορετικο από αυτό που εκανα εγω???
    Και για να προλαβω την ερωτηση σου, σού λεω ότι συμπληρωσα τη φορμα που υπαρχει στην επικοινωνια της COSMOTE, θετοντας οσο πιο αναλυτικα μπορουσα το ερωτημα για τον κωδικο της ευρυζωνικης τηλεφωνίας.
    Η απαντηση τους “επισημα ο ΟΤΕ δεν υποστηριζει αυτό που ζητατε”
    Όπως καταλαβενεις και συ δεν είναι δυνατον να διαφοροποιειται ο ΟΤΕ πριν και αφου την κανεις VoIP.
    Και αν σου απαντουσαν ετσι εσυ θα προχωρουσες στην μετατροπη της γραμμης σου σε VoIP????

    Τωρα για τα’αλλα που γραφεις εχεις/ετε κολλησει στο ΑΦΜ, ξεχασετε το ΑΦΜ δεν το θελω.
    Τι το κακο βρισκεις να ισχυριστεις ότι αφου το δωσατε στον Χ, Ψ, Ζ γιατι λετε ότι δεν το δινετε σε κανένα????????


    γνωρίζεις οτι σε κάποιες περιπτώσεις... adsl συνδέσεις συγχρονίζουν σε vdsl? επίσημα δεν γίνετε, και αν τους ρωτήσεις θα σου πούνε όχι. οπότε? αυτό με τον κωδικό είναι μια άτυπη διαδικασία που υπάρχει, ναι δεν οφείλουν να την ξέρουν όλοι οι τηλεφωνητές και τελειώνει το θέμα εδώ. όταν θα σε γυρίσουν σε βοιπ υποχρεωτικά... ζήτα τον, και αν δεν στο δώσουν, κάτσε όπως είσαι ή κάνε μεταφορά σε άλλο πάροχο.

    αυτό που λες.... ( Τι το κακο βρισκεις να ισχυριστεις ότι αφου το δωσατε στον Χ, Ψ, Ζ γιατι λετε ότι δεν το δινετε σε κανένα ) τέτοιο σκεπτικό έχουν τα παιδιά του δημοτικού! και σίγουρα με τέτοιες πρακτικές, θα το σταματήσει ο οτε ακόμα και αυτό, οπότε μετά δεν έχεις και λόγο να γκρινιάζης γιατί το έχω εγώ... αυτός... εκείνος... αλλά όχι εσύ!!! και όλα αυτά... χωρίς καν να έχεις την υπηρεσία!!! Μπράβο... από θεωρία ο Ελληνάρας πρώτος όπως πάντα!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  12. #747
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The Byte Healer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που πιστευω εγω και τελικα το συμπερασμα που βγαινει απ’αυτή την ενοτητα είναι ότι ο ΟΤΕ επισήμως δεν δινει τους κωδικους της ευρυζωνικης τηλεφωνίας εως τωρα.
    Αν καποιοι εχουν αποκτησει κωδικους τους απεκτησαν γιατί καποιοι υπαλληλοι του ΟΤΕ ενηργησαν ανεπίσημα και κατα παραβασην της επισημης γραμμης του ΟΤΕ.
    Αυτό μου το επιβεβαιωσαν και καποιοι εργαζομενοι / φιλοι του ΟΤΕ που εχω και που τους εβαλα να ρωτησουν.
    Αρα το να μας λεει ο DeniSun και καποιο αλλοι ότι αν ακολουθησετε αυτά τα βηματα θα σας δωσουν του κωδικους είναι λαθος, προφανως αφου του εγινε γνωστος ο κωδικος μια φορα θα του γινει και δυο και τρεις και δεκατρεις φορες.
    οκ.
    Κανένα πρόβλημα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  13. #748
    Εγγραφή
    05-03-2017
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σημερα σε καταστημα του ΟΤΕ... Εδω δεν δινουν σε μενα κωδικο για ΒΟΠ που ειμαι τεχνικος εσενανε ποιος σου τον εδωσε, απαγορευεται να δινουν τους κωδικους.

    Σχολια δικα σας

  14. #749
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konlakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα σε καταστημα του ΟΤΕ... Εδω δεν δινουν σε μενα κωδικο για ΒΟΠ που ειμαι τεχνικος εσενανε ποιος σου τον εδωσε, απαγορευεται να δινουν τους κωδικους.

    Σχολια δικα σας
    Τι δουλειά έχει το κατάστημα;
    Καμία σχέση.
    Σε λάθος σημείο απευθύνθηκες...
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #750
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konlakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα σε καταστημα του ΟΤΕ... Εδω δεν δινουν σε μενα κωδικο για ΒΟΠ που ειμαι τεχνικος εσενανε ποιος σου τον εδωσε, απαγορευεται να δινουν τους κωδικους.

    Σχολια δικα σας
    Βύσμα έχεις ?
    Τύπωσε το παρακάτω και ξαναπήγαινε (αν και σωστά δεν σου δώσανε, μόνο τηλεφωνικά)
    Τουλάχιστον να μην παραπλανούνε τους πελάτες

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΟΤΕ.jpg 
Εμφανίσεις:  92 
Μέγεθος:  151,6 KB 
ID: 182336

    RTFM
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 50 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 3040454849505152556070 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-20, 23:15
  2. asterisk inbound route 2 ote συνδεσεις μεσω fritz
    Από Jesakos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-18, 19:46
  3. Βοήθεια με GrandStream UCM6202 σε Ote VoIp
    Από jami στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-18, 00:18
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-18, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας