Σελ. 71 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 5161666970717273768191 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.051-1.065 από 2365
  1. #1051
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.349
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από escapee Εμφάνιση μηνυμάτων
    το εχω κανει αυτο αρκερεσ φορες και τους δινους τους κωδικους για ιντερνετ. επισης τους κωδικους για ιντερνετ στους δινουν και οταν κανεις αιτηση για ιντερνετ..
    Παρομοίως έχω ζητήσει πολλές φορές κωδικούς για τηλεφωνία.
    Ποτέ δεν μου ανέφεραν το οποιοδήποτε εμπόδιο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #1052
    Εγγραφή
    18-12-2006
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    397
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109852
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Fritz!box 7490
    SNR / Attn
    19(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρομοίως έχω ζητήσει πολλές φορές κωδικούς για τηλεφωνία.
    Ποτέ δεν μου ανέφεραν το οποιοδήποτε εμπόδιο.
    εγω παλι το αντιμετωπισα . ποιο πισω γραφω και την απαντηση τους.

  3. #1053
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.349
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από escapee Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι το αντιμετωπισα . ποιο πισω γραφω και την απαντηση τους.
    Εξαίρεση...
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #1054
    Εγγραφή
    18-12-2006
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    397
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109852
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Fritz!box 7490
    SNR / Attn
    19(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαίρεση...
    το απαντητικο τους μηνυμα λεει οτι ο κανονας ειναι να μην δινεται ο κωδικος.

  5. #1055
    Εγγραφή
    04-10-2006
    Περιοχή
    κ.Τούμπα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    ... και εμενα μου τους εστειλαν άμεσα μετά από τηλ. αίτηση....no questions asked ....
    Γρηγόρης Γ. Δάρης

  6. #1056
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από escapee Εμφάνιση μηνυμάτων
    το απαντητικο τους μηνυμα λεει οτι ο κανονας ειναι να μην δινεται ο κωδικος.
    κάνε το αίτημα σου με μαιλ...

    - - - Updated - - -

    Βασικά... μήπως να φτιάχναμε μια αίτηση - πρότυπο σχετική για το θέμα, ώστε να την στέλνουμε όλοι το ίδιο, και να αποφεύγονται περιπτώσεις... όπου δεν ξέρουν τι ζητάνε στο τηλέφωνο!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  7. #1057
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.349
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από escapee Εμφάνιση μηνυμάτων
    το απαντητικο τους μηνυμα λεει οτι ο κανονας ειναι να μην δινεται ο κωδικος.
    Και πολύ σωστά το λέει.
    Κωδικός δεν δίνεται από κανέναν πάροχο σε καμιά υπηρεσία.
    Αυτό που κάνουν είναι η έκδοση νέων κωδικών.
    Οπότε όταν εσύ αίτησαι "δώστε μου/αποστείλετε μου τους κωδικούς"
    η απάντηση είναι "οι κωδικοί δεν δίνονται".
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #1058
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    465
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πολύ σωστά το λέει.
    Κωδικός δεν δίνεται από κανέναν πάροχο σε καμιά υπηρεσία.
    Δεν ισχύει αυτό. Το PPP password για την xDSL είναι plain text και μια χαρά δίνεται. Αυτό ισχύει 100% στον ΟΤΕ. Το πιο πιθανό και στους άλλους.
    Για το VoIP ισχυρίζονται ότι είναι hashed οπότε δεν μπορούν να το δουν. Δεν το γνωρίζει κανείς όμως αυτό κατά πόσο ισχύει ή κατά πόσο είναι απλά θέμα πολιτικής.
    Το ότι ο τελευταίος τροχός της αμάξης (υπάλληλος support) σου λέει κάτι που του είπαν να πει δεν σημαίνει τίποτα.

    Όπως και να έχει, αυτό που αναφέρει ο escapee ότι σου δίνουν κωδικούς της DSL όταν παίρνεις νέα γραμμή, έτσι θα έπρεπε να δίνουν και τους κωδικούς για το VoIP.
    Το όλο πράγμα έτσι όπως το έχουν κάνει είναι τραγικό.

    Για μένα καλά έκανε και έκανε καταγγελία. Όσο περισσότεροι καταγγείλουν την διαδικασία, τόσο περισσότερες πιθανότητες υπάρχουν να τους βάλει χέρι η ΕΕΤΤ να απλοποιήσουν την διαδικασία (ie: να δίνουν κωδικούς VoIP ταυτόχρονα με τους κωδικούς xDSL και να δίνουν επιλογή reset από το portal τους χωρίς να πρέπει να παίζουμε λόττο με το πιο τζιμάνι θα πετύχουμε στην τηλεφωνική υποστήριξη.)

    Επιμένεις ότι η διαδικασία είναι απλή και ξεκάθαρη, και υπάρχουν κάμποσα άτομα εδώ μέσα που αναφέρουν ότι ο ΟΤΕ τους έβγαλε την πίστη μέχρι να τους δώσει κωδικούς (αα σόρρυ να «εκδώσει» νέους κωδικούς - μην σκαλώσουμε σε semantics) ή δεν τους έδωσαν ποτέ.

    Όπως και να έχει το γεγονός ότι έμμεσα ο ΟΤΕ υποχρεώνει τον καθένα να χρησιμοποιεί συγκεκριμένο spyware-εξοπλισμό (βλ. TR-069) είναι απαράδεκτο. Γιατί θα πρέπει εγώ ως πελάτης να πρέπει να περάσω όλη αυτή τη διαδικασία; Ειδικά όταν χρησιμοποιώ χρόνια την PSTN/ISDN στο τηλεφωνικό μου κέντρο και ξαφνικά ο ΟΤΕ με υποχρεώνει να αλλάξω την υποδομή μου χωρίς να παρέχει την ευκολία να γίνει αυτό αναίμακτα και χωρίς downtime στην τηλεφωνία.

    Παρόλαυτα κάνε μας ένα προσχέδιο όπως αναφέρθηκε πιο πάνω με την ακριβή πρόταση που λες εσύ κάθε φορά και σου εκδίδουν νέους κωδικούς χωρίς πρόβλημα.
    Γιατί εγώ τελευταία φορά που ζήτησα έκδοση κωδικών ήμουν μία ώρα στο τηλέφωνο μέχρι να καταλάβει το όργιο που μίλαγα τι εννοώ. Δεν μπορεί όλοι μας να πέφτουμε σε τζιμάνια και εσύ πάντα να πετυχαίνεις τους ενημερωμένους υπαλλήλους...

  9. #1059
    Εγγραφή
    06-09-2006
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Αυτοί οι voip κωδικοι εχουν καποιο expiration;
    Εχω παρει ενα VR900v που προσφέρει αρκετά αν γυρισω σε voip αλλα η ολη διαδικασια με τρομάζει.

  10. #1060
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.349
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cha0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει αυτό. Το PPP password για την xDSL είναι plain text και μια χαρά δίνεται. Αυτό ισχύει 100% στον ΟΤΕ. Το πιο πιθανό και στους άλλους.
    Για το VoIP ισχυρίζονται ότι είναι hashed οπότε δεν μπορούν να το δουν. Δεν το γνωρίζει κανείς όμως αυτό κατά πόσο ισχύει ή κατά πόσο είναι απλά θέμα πολιτικής.
    Το ότι ο τελευταίος τροχός της αμάξης (υπάλληλος support) σου λέει κάτι που του είπαν να πει δεν σημαίνει τίποτα.

    Όπως και να έχει, αυτό που αναφέρει ο escapee ότι σου δίνουν κωδικούς της DSL όταν παίρνεις νέα γραμμή, έτσι θα έπρεπε να δίνουν και τους κωδικούς για το VoIP.
    Το όλο πράγμα έτσι όπως το έχουν κάνει είναι τραγικό.

    Για μένα καλά έκανε και έκανε καταγγελία. Όσο περισσότεροι καταγγείλουν την διαδικασία, τόσο περισσότερες πιθανότητες υπάρχουν να τους βάλει χέρι η ΕΕΤΤ να απλοποιήσουν την διαδικασία (ie: να δίνουν κωδικούς VoIP ταυτόχρονα με τους κωδικούς xDSL και να δίνουν επιλογή reset από το portal τους χωρίς να πρέπει να παίζουμε λόττο με το πιο τζιμάνι θα πετύχουμε στην τηλεφωνική υποστήριξη.)

    Επιμένεις ότι η διαδικασία είναι απλή και ξεκάθαρη, και υπάρχουν κάμποσα άτομα εδώ μέσα που αναφέρουν ότι ο ΟΤΕ τους έβγαλε την πίστη μέχρι να τους δώσει κωδικούς (αα σόρρυ να «εκδώσει» νέους κωδικούς - μην σκαλώσουμε σε semantics) ή δεν τους έδωσαν ποτέ.

    Όπως και να έχει το γεγονός ότι έμμεσα ο ΟΤΕ υποχρεώνει τον καθένα να χρησιμοποιεί συγκεκριμένο spyware-εξοπλισμό (βλ. TR-069) είναι απαράδεκτο. Γιατί θα πρέπει εγώ ως πελάτης να πρέπει να περάσω όλη αυτή τη διαδικασία; Ειδικά όταν χρησιμοποιώ χρόνια την PSTN/ISDN στο τηλεφωνικό μου κέντρο και ξαφνικά ο ΟΤΕ με υποχρεώνει να αλλάξω την υποδομή μου χωρίς να παρέχει την ευκολία να γίνει αυτό αναίμακτα και χωρίς downtime στην τηλεφωνία.

    Παρόλαυτα κάνε μας ένα προσχέδιο όπως αναφέρθηκε πιο πάνω με την ακριβή πρόταση που λες εσύ κάθε φορά και σου εκδίδουν νέους κωδικούς χωρίς πρόβλημα.
    Γιατί εγώ τελευταία φορά που ζήτησα έκδοση κωδικών ήμουν μία ώρα στο τηλέφωνο μέχρι να καταλάβει το όργιο που μίλαγα τι εννοώ. Δεν μπορεί όλοι μας να πέφτουμε σε τζιμάνια και εσύ πάντα να πετυχαίνεις τους ενημερωμένους υπαλλήλους...
    Ουδέποτε έχω πάρει τηλ. σε ΟΤΕ και forthnet για υπενθύμιση κωδικού και να μου δώσουν τους ίδιους.
    Πάντα, και στο τονίζουν τηλεφωνικά, εκδίδονται νέοι.
    Όπως και να έχει στην voip τηλεφωνία οι κωδικοί εκδίδονται από την αρχή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezzanine Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοί οι voip κωδικοι εχουν καποιο expiration;
    Εχω παρει ενα VR900v που προσφέρει αρκετά αν γυρισω σε voip αλλα η ολη διαδικασια με τρομάζει.
    Όχι δεν έχουν expiration.

    ΥΓ
    Κάθε φορά που κάποιος αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα από άγνοια ή οτιδήποτε άλλο, εγείρονται τα ίδια ερωτήματα.
    Και όλοι εμείς που έχουμε ακολουθήσει την διαδικασία με διαφορετικό τρόπο χωρίς προβλήματα, φθάνουμε στο σημείο να προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες.
    Με λίγα λόγια...
    Σταματάω να γράφω για το πώς και εάν δίδονται κωδικοί, αν λήγουν σήμερα-αύριο κλπ.
    Όσοι τους πήρατε ακολουθώντας την διαδικασία που απείρως έχει αναφερθεί... απλά χαρείτε τους.
    Οι υπόλοιποι...
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #1061
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    465
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουδέποτε έχω πάρει τηλ. σε ΟΤΕ και forthnet για υπενθύμιση κωδικού και να μου δώσουν τους ίδιους.
    Πάντα, και στο τονίζουν τηλεφωνικά, εκδίδονται νέοι.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_10.png 
Εμφανίσεις:  61 
Μέγεθος:  92,5 KB 
ID: 187054
    Στο customer portal της Cosmote έχει επιλογή για ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ κωδικού όπου μόλις το πατήσεις σου έρχεται με mail ο ΥΠΑΡΧΩΝ plain text κωδικός.
    Επομένως οι PPP κωδικοί ΕΙΝΑΙ plain text και ΜΠΟΡΟΥΝ να τους διαβάσουν. Άσχετα αν δεν θέλουν λόγω δικής τους πολιτικής. ΔΕΝ είναι δηλαδή τεχνικό το κόλλημα όπως εύκολα το παρουσιάζουν.

    Στα του VoIP τώρα,

    Πίστευε ότι θέλεις για όσους δεν μπορούν να βγάλουν άκρη με τους κωδικούς για το VoIP.
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι η διαδικασία είναι προβληματική και πρέπει να απλοποιηθεί.

    ΑΝ ήταν απλή/sane η διαδικασία δεν θα υπήρχαν κάθε τρεις και λίγο αναφορές ότι ο ΟΤΕ αρνείται να δώσει (εκδώσει, whatever) κωδικούς VoIP.

    Ακόμα και εγώ να είμαι τελείως βλάκας και να το ζητάω με λάθος τρόπο (να μου δοθούν αντί να ΕΚδοθούν οι κωδικοί) η εξυπηρέτηση του ΟΤΕ θα έπρεπε να μου εξηγήσει τον σωστό τρόπο.
    Όταν εμένα με παίρνει πελάτης και μου ζητάει να του πω τον κωδικό του mail του γιατί τον ξέχασε δεν του λέω δεν μπορώ να στον δώσω γιατί είναι encyrpted και τον στέλνω στο καλό. Του λέω δεν μπορώ να τον δω αλλά μπορώ να τον κάνω reset και τον ΕΞΥΠΗΡΕΤΩ. Κάνω δηλαδή αυτό για το οποίο με πήρε in the first place. Duh!...

    Ο ΟΤΕ ΔΕΝ το κάνει αυτό. Σου λέει πακέτο δεν δίνουμε κωδικούς. Αυτή είναι η default απάντηση από την πλειοψηφία των υπαλλήλων (δεν μιλάω για τις ελάχιστες εξαιρέσεις). Και πρέπει μετά να κάτσεις να εξηγείς σαν τον καραγκιόζη μία ώρα semantics για το αν δίνουν υπάρχων κωδικούς ή αν θα εκδώσουν νέους και ότι θα ισχύουν για 1 ώρα από την στιγμή που θα στους στείλουν με SMS και ένα σωρό γελοιότητες.
    Και είναι 100% γελοιότητες από την στιγμή που ο κωδικός δουλεύει ΜΟΝΟ από την γραμμή που ανήκει το νούμερο. Άρα και να διαρρεύσει ο κωδικός γιατί εγώ είμαι χαζός και τον πόσταρα σε κάποιο φόρουμ είναι παντελώς άχρηστος. Η όλη διαδικασία μοναδικό σκοπό έχει την ταλαιπωρία του κόσμου γιατί ο ΟΤΕ γουστάρει να ελέγχει 100% την πρόσβαση σου στο δίκτυο του (ie: με το στανιό να παίξεις με τον ηλίθιο router του αλλιώς δεν έχεις τηλέφωνο - χωρίς να περάσεις όλη την παραπάνω διαδικασία).
    Δεν έχει να κάνει ούτε με ασφάλεια ούτε με τίποτα άλλο που επικαλούνται. Είναι καθαρά θέμα ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ. ΟΧΙ τεχνικό.

    Αν εσένα όλο αυτό σου φαίνεται νορμάλ εξυπηρέτηση πελατών δεν ξέρω τι άλλο να πω.

    ΥΓ: Το πρόβλημα μου δεν είναι με σένα. Εσύ κατάφερες και τους πήρες και μπράβο σου. Το πρόβλημα μου είναι με την πολιτική του ΟΤΕ να αρνείται να εξυπηρετήσει τον πελάτη αν δεν ζητήσεις με ελεεινά συγκεκριμένο τρόπο αυτό που θες. Είναι λες και θέλουν να τους κάνεις μυστική μασονική χειραψία προτού αποφασίσουν να σε εξυπηρετήσουν.
    ΥΓ2: Ανέφερα πριν καιρό ότι όλη η διαδικασία μπορεί να παρακαμφθεί και να βρει μόνος του κάποιος τον κωδικό του. Μου φαίνεται πιο εύκολο να τρέξω ένα sipcrack από το να παλεύω μία ώρα στο τηλέφωνο με τα τζιμάνια του ΟΤΕ. Περί ορέξεως...

  12. #1062
    Εγγραφή
    26-12-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Χθεσινή εμπειρία.... αίτηση για κωδικούς VOIP 18:25... τους παρέλαβα περίπου 4 ώρες μετά κατόπιν 5 τηλεφωνημάτων μου και απειλών ότι θα καταγγείλω την σύμβαση, θα στείλω email στην ΕΕΤΤ κλπ... Φοβερή εξυπηρέτηση...

  13. #1063
    Εγγραφή
    27-05-2017
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    fritzbox!7490
    Path Level
    Fastpath
    Καλημερα παιδιά!!!
    Θα ήθελα την βοήθεια σας,

    Έχω cosmote vdsl 50 με voip τηλεφωνία,έχω αντικαταστήσει το speedport με ένα fritzbox 7490.Το πρόβλημα που έχω είναι όταν κάνω (εξερχόμενη) κλήση και μιλάω στο τηλέφωνο,ακούγεται ένας θόρυβος μέσα στην γραμμή σαν μπουρμπουλήθρες.στις εισερχόμενες κλήσεις δουλεύουν όλα άψογα.
    Ευχαριστω πολυ!

  14. #1064
    Εγγραφή
    18-12-2006
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    397
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109852
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Fritz!box 7490
    SNR / Attn
    19(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πάρε την ΑΜΥ να ρωτήσεις. Αν σου πει ότι το μοντεμ είναι οκ βλάβη στον οτε. Αν σου πει ο οτε ότι δεν φταίει αυτός και να βάλεις το μοντεμ το δικό του....

    Στείλε μ προσωπικό μήνυμα.

    - - - Updated - - -

    Σύμφωνο και εγώ για ομαδική καταγγελία στην ΕΕΤΤ για το θέμα των κωδικών. Δνε είναι κατάσταση αυτή. Συμφωνώ με τον δικό παραπανω. Οι όροι σύμβασης λένε αλλά και το τεχνικό τμήμα πράττει άλλα. Τέτοιο χαμετυπειο που είναι ο οτε...

  15. #1065
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cha0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_10.png 
Εμφανίσεις:  61 
Μέγεθος:  92,5 KB 
ID: 187054
    Στο customer portal της Cosmote έχει επιλογή για ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ κωδικού όπου μόλις το πατήσεις σου έρχεται με mail ο ΥΠΑΡΧΩΝ plain text κωδικός.
    Επομένως οι PPP κωδικοί ΕΙΝΑΙ plain text και ΜΠΟΡΟΥΝ να τους διαβάσουν. Άσχετα αν δεν θέλουν λόγω δικής τους πολιτικής. ΔΕΝ είναι δηλαδή τεχνικό το κόλλημα όπως εύκολα το παρουσιάζουν.
    Μην ξεχνάς όμως πως ο κάθε χρήστης στο support του ΟΤΕ, έχει κάποιο Login με κάποια δικαιώματα, λογικό είναι να μην έχει πρόσβαση σε αυτά τα στοιχεία του χρήστη άσχετα αν εσύ μετα με το forgot password το λαμβάνεις σε plain text.

Σελ. 71 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 5161666970717273768191 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-20, 23:15
  2. asterisk inbound route 2 ote συνδεσεις μεσω fritz
    Από Jesakos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-18, 19:46
  3. Βοήθεια με GrandStream UCM6202 σε Ote VoIp
    Από jami στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-18, 00:18
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-18, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας