Σελ. 76 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 5666717475767778818696 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.126-1.140 από 2365
  1. #1126
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gordonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεράστια η βοήθειά σου. Δεν με πειράζει να μείνει το γραφείο το ΣΚ χωρίς τηλέφωνο.

    Τα inbound routes μια χαρά, είχα φτιάξει και ring groups, οπότε νομίζω ότι είμαι οκ στις εισερχόμενες κλήσεις. Για τις εξερχόμενες αργότερα.

    Έχω κολλήσει στα extensions. Δεν μου κάνουν register. Έχω βάλει σαν host την ip του PBX και port έχω δοκιμάσει διάφορες. Τυχαία δική μου, την πόρτα του trunk, την 5060 κτλ. Τίποτα.
    Για τα inbound φαντάζομαι έπιασες τη λογική. Εφόσον έφτιαξες ring group, δηλώνεις εκεί τα εσωτερικά του group και μετά στο inbound βάζεις σαν destination το ring group που τα συμπεριλαμβάνει όλα.

    Η default πόρτα είναι η 5060. Λογικά, ακόμα και αν δεν δηλώσεις τίποτα στα τηλέφωνα αυτή θα χρησιμοποιούν. Δεν ξέρω αν το openvox έχει άλλες ρυθμίσεις και από που μπορείς να το τσεκάρεις. Επίσης, η IP του pbx πρέπει να είναι στατική. Σε διαφορετική περίπτωση θα μένεις χωρίς τηλέφωνο μετά από ενδεχόμενη επανεκκίνηση του ρούτερ.

  2. #1127
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gordonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υ.Σ. Αν και άσχετο να πω ότι γυρίζοντας σε ευρυζωνικό πήγα και σε σύνδεση 10/100. Μέχρι τώρα συγχρονίζει σε 9,2/80...Μεγάλη αναβάθμιση.
    - - - Updated - - -
    .
    Δηλαδη παραμύθι η "εγγυημένη ταχυτητα" 100 που διαφημίζει ο ΟΤΕ ?

  3. #1128
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη παραμύθι η "εγγυημένη ταχυτητα" 100 που διαφημίζει ο ΟΤΕ ?
    Φυσικά! Διάβασε τους όρους και θα καταλάβεις:

    "Ο Όμιλος ΟΤΕ προσφέρει σε όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές των προγραμμάτων Double Play Fiber & Business Double Play Fiber με ταχύτητες 30Mbps και άνω, εγγύηση πραγματικής ταχύτητας. Πλέον, οι συνδρομητές μπορούν να γνωρίζουν την πραγματική ταχύτητα της σύνδεσής τους, πριν από την αγορά της, και βάσει αυτής να επιλέγουν το καταλληλότερο πρόγραμμα για εκείνους. Σε περίπτωση που η πραγματική ταχύτητα δεν είναι αυτή για την οποία ενημερώθηκε ο συνδρομητής αρχικά, τότε θα μπορεί να μεταβεί στο πρόγραμμα της αμέσως μικρότερης ταχύτητας χωρίς καμία επιπλέον χρέωση."

  4. #1129
    Εγγραφή
    26-02-2004
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη παραμύθι η "εγγυημένη ταχυτητα" 100 που διαφημίζει ο ΟΤΕ ?

    Μισό λεπτό. Φεύγοντας ο τεχνικός από το γραφείο μου είπε με ιδιαίτερη έμφαση δύο φορές, ότι αν δεν πιάνει το μέγιστο της ταχύτητας να μιλήσω οπωσδήποτε μαζί τους, γιατί παίρνει παραμετροποίηση και υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να μπορεί να βελτιωθεί. Είχα πολύ δουλειά αυτή την εβδομάδα με το στήσιμο του δικτύου από την αρχή (νέα καλωδίωση, rack, τηλέφωνα κτλ. κτλ.) και δεν πρόλαβα.

    Από Δευτέρα θα τους πάρω τηλέφωνο και θα δω την τελική ταχύτητα. Από 1/8 που συγχρόνιζα, πήγα στα 10/80, με περίπου τα ίδια λεφτά. Η διαφορά στο SAP που χρησιμοποιώ, είναι πολύ μεγάλη. Το ίδιο και στο NAS, στο browsing κτλ. OK, θα ήθελα να παίρνω το απόλυτο, δηλαδή 10/100 αλλά πραγματικά αυτό έχει εφαρμογή μόνο σε torrents (που μου είναι τελείως αδιάφορα στο γραφείο μου, που είναι επαγγελματική η χρήση) και ελάχιστα σε κάτι άλλο.

    Η βελτίωση είναι κολοσσιαία. Εκείνο που είναι κολοσσιαία πατάτα και έχει τεράστια σημασία είναι ότι το MSN νούμερο δεν εντάσσεται μέσα στο πακέτο δωρεάν χρόνου. Αυτό είναι πατάτα και τεράστια μάλιστα. Το 80 αντί για 100 είναι παρωνυχίδα, σχεδόν ανάξιο λόγου.

  5. #1130
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gordonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μισό λεπτό. Φεύγοντας ο τεχνικός από το γραφείο μου είπε με ιδιαίτερη έμφαση δύο φορές, ότι αν δεν πιάνει το μέγιστο της ταχύτητας να μιλήσω οπωσδήποτε μαζί τους, γιατί παίρνει παραμετροποίηση και υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να μπορεί να βελτιωθεί. Είχα πολύ δουλειά αυτή την εβδομάδα με το στήσιμο του δικτύου από την αρχή (νέα καλωδίωση, rack, τηλέφωνα κτλ. κτλ.) και δεν πρόλαβα.

    Από Δευτέρα θα τους πάρω τηλέφωνο και θα δω την τελική ταχύτητα. Από 1/8 που συγχρόνιζα, πήγα στα 10/80, με περίπου τα ίδια λεφτά. Η διαφορά στο SAP που χρησιμοποιώ, είναι πολύ μεγάλη. Το ίδιο και στο NAS, στο browsing κτλ. OK, θα ήθελα να παίρνω το απόλυτο, δηλαδή 10/100 αλλά πραγματικά αυτό έχει εφαρμογή μόνο σε torrents (που μου είναι τελείως αδιάφορα στο γραφείο μου, που είναι επαγγελματική η χρήση) και ελάχιστα σε κάτι άλλο.

    Η βελτίωση είναι κολοσσιαία. Εκείνο που είναι κολοσσιαία πατάτα και έχει τεράστια σημασία είναι ότι το MSN νούμερο δεν εντάσσεται μέσα στο πακέτο δωρεάν χρόνου. Αυτό είναι πατάτα και τεράστια μάλιστα. Το 80 αντί για 100 είναι παρωνυχίδα, σχεδόν ανάξιο λόγου.
    εγω απλα το ανεφερα γιατι λεει οτι το εγγυάται
    Τωρα αν εσενα δε σε νοιαζει που πληρωνεις το 100% των χρηματων και σου δινει το 80% υπηρεσιας και με υποβαθμιση υπηρεσιων αφου πριν ειχες MSN στην εργασια σου και τωρα δεν εχεις, προσωπικα δε μου πεφτει λογος

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά! Διάβασε τους όρους και θα καταλάβεις:

    "Ο Όμιλος ΟΤΕ προσφέρει σε όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές των προγραμμάτων Double Play Fiber & Business Double Play Fiber με ταχύτητες 30Mbps και άνω, εγγύηση πραγματικής ταχύτητας. Πλέον, οι συνδρομητές μπορούν να γνωρίζουν την πραγματική ταχύτητα της σύνδεσής τους, πριν από την αγορά της, και βάσει αυτής να επιλέγουν το καταλληλότερο πρόγραμμα για εκείνους. Σε περίπτωση που η πραγματική ταχύτητα δεν είναι αυτή για την οποία ενημερώθηκε ο συνδρομητής αρχικά, τότε θα μπορεί να μεταβεί στο πρόγραμμα της αμέσως μικρότερης ταχύτητας χωρίς καμία επιπλέον χρέωση."
    αρα δεν στο εγγυάται οτι θα το εχεις απλά σου δινει δικαιωμα να πας πισω στο 50αρι αν δεν το εχεις Δωρεαν δοκιμη δηλαδη

  6. #1131
    Εγγραφή
    26-02-2004
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω απλα το ανεφερα γιατι λεει οτι το εγγυάται
    Τωρα αν εσενα δε σε νοιαζει που πληρωνεις το 100% των χρηματων και σου δινει το 80% υπηρεσιας και με υποβαθμιση υπηρεσιων αφου πριν ειχες MSN στην εργασια σου και τωρα δεν εχεις, προσωπικα δε μου πεφτει λογος
    Δεν έχω κάποιο κόλλημα με τον ΟΤΕ. Vodafone έχω σπίτι. Επειδή η τεχνική του υποστήριξη, είναι πολύ πιο άμεση και στο γραφείο δεν παίζω, για αυτό έχω μείνει ΟΤΕ.

    MSN έχω και τώρα. Το πρόβλημα με το MSN και το αν περιλαμβάνεται στα πακέτα χρόνου ομιλίας υπήρχε και πριν.

    Το 100% με 80% δεν είναι ακριβές. Στο upload κλειδώνει στα 10 (9,2 βλέπω στο speedtest) που είναι στο 100% και στο download στο 80, που προφανώς είναι το 80%. Οι υπηρεσίες φωνής λειτουργούν όπως προβλέπεται. Πριν είχα 1/8 ταχύτητες και πλήρωνα 10% λιγότερο.

    Δεν διάβασες όμως το βασικότερο. Υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα αυτή η ταχύτητα να μην είναι η οριστική και μου το τόνισε με έμφαση ο τεχνικός που ήρθε. Θα επανέλθω μέσα στην εβδομάδα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα inbound φαντάζομαι έπιασες τη λογική. Εφόσον έφτιαξες ring group, δηλώνεις εκεί τα εσωτερικά του group και μετά στο inbound βάζεις σαν destination το ring group που τα συμπεριλαμβάνει όλα.

    Η default πόρτα είναι η 5060. Λογικά, ακόμα και αν δεν δηλώσεις τίποτα στα τηλέφωνα αυτή θα χρησιμοποιούν. Δεν ξέρω αν το openvox έχει άλλες ρυθμίσεις και από που μπορείς να το τσεκάρεις. Επίσης, η IP του pbx πρέπει να είναι στατική. Σε διαφορετική περίπτωση θα μένεις χωρίς τηλέφωνο μετά από ενδεχόμενη επανεκκίνηση του ρούτερ.
    Ναι η IP είναι στατική. Ακόμα δεν έχω καταφέρει να συνδεθεί το τηλέφωνο με το PBX. To Openvox έχει συνδεθεί σε μια άλλη θύρα στην οποία συνδέεται μέσω NAT, αν έχω καταλάβει σωστά. Βάζω και αυτή, τίποτα. Και τα logs δεν με βοηθούν και πολύ.

    - - - Updated - - -

    Αφού το PBX μιλάει με τον OTE μέσω της 5060 (άλλαξα την πόρτα στην 5060), είναι δυνατόν να μιλάει και με τα ip phones από την ίδια θύρα;

  7. #1132
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gordonas Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δεν διάβασες όμως το βασικότερο. Υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα αυτή η ταχύτητα να μην είναι η οριστική και μου το τόνισε με έμφαση ο τεχνικός που ήρθε. Θα επανέλθω μέσα στην εβδομάδα.
    είτε 80 είτε 83% δεν μου πεφτει λογος οπως ειπα και πριν δεν θα κανω κουμαντο εγω στα λεφτα σου
    Εγω απλα ηθελα να δω στην πραξη τι γινεται με την εγγυση που λεει ο cosmote

    και εγω αν ζητησω 100αρα, 84 θα μου δωσει μετα θα ριξει λιγο και στο SNR και θα ανέβει λιγο ακομα Τοσο φτανει η γραμμη μου και αν το κανω θα γινει εν γνωση μου και δεν θα φταιει ο οτε που δεν εχω 100
    Σημασια εχει να υπαρχουν επιλογες Τι επιλεγη ο καθενας ειναι δικο του θεμα

  8. #1133
    Εγγραφή
    26-02-2004
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    είτε 80 είτε 83% δεν μου πεφτει λογος οπως ειπα και πριν δεν θα κανω κουμαντο εγω στα λεφτα σου
    Εγω απλα ηθελα να δω στην πραξη τι γινεται με την εγγυση που λεει ο cosmote

    και εγω αν ζητησω 100αρα, 84 θα μου δωσει μετα θα ριξει λιγο και στο SNR και θα ανέβει λιγο ακομα Τοσο φτανει η γραμμη μου και αν το κανω θα γινει εν γνωση μου και δεν θα φταιει ο οτε που δεν εχω 100
    Σημασια εχει να υπαρχουν επιλογες Τι επιλεγη ο καθενας ειναι δικο του θεμα

    Την πράξη θα την δούμε σε 3-4 ημέρες που θα έχω μιλήσει μαζί τους. Πρακτικά από τον ΟΤΕ θα ήθελα οικονομικά και τρίτο κανάλι φωνής και να ισχύουν σε όλα τα πακέτα χρόνου ομιλίας. Επίσης το πρόβλημα μου είναι το upload και όχι τα 80 ή 100 download. 1000 φορές να είχα 80/80 παρά 10/100.

  9. #1134
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλα, χρεωνουν το VOIP?
    το οποιο ειναι μεσω internet?
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  10. #1135
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι το VoIP είναι δωρεάν; Υπάρχει κάποιος τηλεπικοινωνιακός πάροχος στον πλανήτη που το δίνει δωρεάν;

    Μήπως το μπερδεύεις με αντίστοιχες υπηρεσίες τύπου Skype; Αλλά κι εκεί οι κλήσεις σε κανονικούς αριθμούς έχει κόστος.

  11. #1136
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα, χρεωνουν το VOIP?
    το οποιο ειναι μεσω internet?
    Υποθεση κανω οτι η λογικη σου ειναι η παρακατω
    Πριν μερικα χρονια ελεγε πχ 20€ τηλεφωνικη γραμμη και αν εβαζες ιντερνετ αλλα 20€ συνολο 40. Ηταν 2 διαφορετικες υπηρεσιες που εβαζες οποια ηθελες
    Τωρα η υπηρεσια ειναι μονο μεσο διαδικτιου αρα θα ηθελες να πληρωνεις 20

  12. #1137
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αυτό ίσχυε χρόνια πριν. Μετά την αδεσμοποίηση του τοπικού βρόχου και τα πακέτα DP, άσχετα τη είδους τηλεφωνία έχουμε, το πάγιο είναι ένα και μοναδικό, περιλαμβάνοντας και τις 2 διακριτές υπηρεσίες.

    Την υπηρεσία πληρώνουμε, που προφανώς δεν είναι δωρεάν κι έχει κόστος στον πάροχο. Το αν είναι ακριβή και πόσο, είναι άλλο θέμα συζήτησης.

  13. #1138
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι το VoIP είναι δωρεάν; Υπάρχει κάποιος τηλεπικοινωνιακός πάροχος στον πλανήτη που το δίνει δωρεάν;

    Μήπως το μπερδεύεις με αντίστοιχες υπηρεσίες τύπου Skype; Αλλά κι εκεί οι κλήσεις σε κανονικούς αριθμούς έχει κόστος.
    Ειναι σα να σου χρεωνει τα δεδομενα.
    Αλλο η παροχη του αριθμου

    Αλλα κληση VOIP προς VOIP να χρεωνεται μεμονωμενα ειναι καπως, ή η αντιστοιχη κληση στο εξωτερικο να χρεωνεται ως τετοια

    Και ναι υπαρχει παροχος που το δινει δωρεαν
    Ολες οι IP συσκευες της Gigaset μπορουν να μιλησουν μεταξυ τους δωρεαν. Καθε συσκευη εχει δικο της αριθμο
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  14. #1139
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι σα να σου χρεωνει τα δεδομενα.
    Αλλο η παροχη του αριθμου

    Αλλα κληση VOIP προς VOIP να χρεωνεται μεμονωμενα ειναι καπως, ή η αντιστοιχη κληση στο εξωτερικο να χρεωνεται ως τετοια

    Και ναι υπαρχει παροχος που το δινει δωρεαν
    Ολες οι IP συσκευες της Gigaset μπορουν να μιλησουν μεταξυ τους δωρεαν. Καθε συσκευη εχει δικο της αριθμο
    Στην συσκευή αυτή μπορεί κάποιος να σε καλέσει χωρίς τέτοια συσκευή; να καλέσεις εσυ κανονικό τηλέφωνο χωρίς να έχεις πάνω συνδεμένη τηλεφωνική γραμμή;

  15. #1140
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολες οι IP συσκευες της Gigaset μπορουν να μιλησουν μεταξυ τους δωρεαν. Καθε συσκευη εχει δικο της αριθμο
    Το θέμα είναι ότι κανένας σχεδόν δεν έχει τέτοιες συσκευές και αν έχει κάποιος δεν το ξέρει κιόλα. Η Gigaset μάλλον το έχει εγκαταλείψει το δικό της voip network.
    Οι συσκευές voip όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και αλλού είναι προς εξαφάνιση ενώ έναν καιρό διαφημίζονταν κιόλα.

Σελ. 76 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 5666717475767778818696 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-20, 23:15
  2. asterisk inbound route 2 ote συνδεσεις μεσω fritz
    Από Jesakos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-18, 19:46
  3. Βοήθεια με GrandStream UCM6202 σε Ote VoIp
    Από jami στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-18, 00:18
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-18, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας