Σελ. 106 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 8696101104105106107108111116126 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.576-1.590 από 2365
  1. #1576
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Στο συμβόλαιο δεν ξέρω αν γράφει κάτι, οπότε μπορεί λογικά να κάνεις και καταγγελία τώρα που σε έχουν χρεώσει.

  2. #1577
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός μετά την αναβάθμισή μου στο COSMOTE Double Play Fiberspeed 100 L με 2 κανάλια φωνής.
    Σημειώνω ότι είμαι ακόμα σε ISDN με netMod, έχω ένα έξτρα αριθμό (MSN), και τις επόμενες εβδομάδες θα γίνει αλλαγή σε ευρυζωνική τηλεφωνία με επιστροφή του Speedport και αλλαγή του με Oxygen (επειδή χρησιμοποιώ τηλεφωνικό κέντρο και χρησιμοποιώ το S0 του netMod και καθόλου τις αναλογικές του).

    Διαπίστωσα ότι όσες κλήσεις έγιναν από το MSN αντί του κεφαλικού, χρεώθηκαν εκτός του δωρεάν χρόνου ομιλίας.
    Πήρα τηλέφωνο τον OTE και μου είπαν ότι μπορούν να μου δώσουν οδηγίες ώστε όταν καλώ από το MSN να βγαίνει προς τα έξω ως called id το κεφαλικό
    και πως ο μόνος τρόπος για να χρησιμοποιούνται τα δωρεάν λεπτά ομιλίας είναι οι εξερχόμενες να βγαίνουν μόνο από το κεφαλικό.

    Όταν ρώτησα αν θα συμβαίνει το ίδιο και μετά την αλλαγή στην ευρυζωνική τηλεφωνία, μου είπαν ναι.
    Ισχύει όντως αυτό; Δηλαδή αν θέλω να φαίνεται στο caller id το MSN μου, την πάτησα;

    Δυστυχώς έτσι ισχύει ΧΡΟΝΙΑ τώρα με τις χρεώσεις από τα MSN και σε εμένα ήταν ο λόγος που έφυγα από τον ΟΤΕ (εκτός από το κόστος του πακέτου)!

    Παρόλα αυτά όταν σε παίρνουν για προσφορά σου λένε ότι δεν ισχύει πλέον αυτός ο περιορισμός!
    Έτσι πήγα να την πατήσω τον Φεβρουάριο, μου διαβεβαίωσαν και η πωλήτρια και ο Προιστάμενος της και 2ος πωλητής παρόλο που τους τα είχα αναφέρει αναλυτικά.

    Ευτυχώς έκαναν και άλλες βλακείες κατά την φορητότητα, οπότε μίλησα και με τα υπόλοιπα τμήματα (εμπορικό - Τεχνικό) οι οποίοι μου είπαν ότι ισχύει ακόμη ΚΑΝΟΝΙΚΑ το πακέτο μόνο στο κεφαλικό νούμερο και γίνεται προγραμματισμός να βγαίνουν οι εξερχόμενες κλήσεις από αυτόν. Οπότε και ακύρωσα την φορητότητα....

    Από τότε με έχει πάρει η ίδια πωλήτρια για προσφορά και για πιο λόγο ακύρωσα την φορητότητα, την πρώτη φορά ακόμη επέμενε και μου έλεγε ότι διαμοιράζετε το πρόγραμμα σε όλα τα νούμερα και στα MSN, μίλησα με προϊστάμενο της ο οποίος και αυτός στην αρχή μου έλεγε τα ίδια..... Του είπα να ρωτήσει τα υπόλοιπα τμήματα και ειδικά τους τεχνικούς για το τι ισχύει και να δούνε και την αίτηση που δίνουν το οποίο αναφέρει αναλυτικά σε κάποιο όρο, σε δεύτερη κλήση του όντως μου το επιβεβαίωσε και το πρόγραμμα ισχύει μόνο στο κεφαλικό. Του είπα ότι θα πρέπει να ενημερωθεί το τμήμα των προσφορών για το τι ισχύει.

    Πριν 10 μέρες πάλι κλήση από την ίδια .... Και το ίδιο βιολί, ότι το πρόγραμμα διαμοιράζετε σε όλα τα νούμερα, στην αρχή πάλι ευγενικά της ξαναθύμησα την παλιότερη επικοινωνία μας και πάλι αυτή επέμενε, δεν άντεξα και της την ψιλοείπα, ότι δεν ξέρουν τι πουλάνε και κοροϊδεύουν το κόσμο με αυτά που λένε...

    Αφού λέει δεν σας ενδιαφέρει μου το έκλεισε....

    Πάντως όποιος έχει απορία τι ισχύει ας βρει στο site της COSMOTE την αίτηση για ADSL/VDSL και να διαβάσει τους όρους που το αναφέρει αναλυτικά .... (νομίζω όρος 6 ή 8)

  3. #1578
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Magnum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς έτσι ισχύει ΧΡΟΝΙΑ τώρα με τις χρεώσεις από τα MSN και σε εμένα ήταν ο λόγος που έφυγα από τον ΟΤΕ (εκτός από το κόστος του πακέτου)!

    Παρόλα αυτά όταν σε παίρνουν για προσφορά σου λένε ότι δεν ισχύει πλέον αυτός ο περιορισμός!
    Έτσι πήγα να την πατήσω τον Φεβρουάριο, μου διαβεβαίωσαν και η πωλήτρια και ο Προιστάμενος της και 2ος πωλητής παρόλο που τους τα είχα αναφέρει αναλυτικά.

    Ευτυχώς έκαναν και άλλες βλακείες κατά την φορητότητα, οπότε μίλησα και με τα υπόλοιπα τμήματα (εμπορικό - Τεχνικό) οι οποίοι μου είπαν ότι ισχύει ακόμη ΚΑΝΟΝΙΚΑ το πακέτο μόνο στο κεφαλικό νούμερο και γίνεται προγραμματισμός να βγαίνουν οι εξερχόμενες κλήσεις από αυτόν. Οπότε και ακύρωσα την φορητότητα....

    Από τότε με έχει πάρει η ίδια πωλήτρια για προσφορά και για πιο λόγο ακύρωσα την φορητότητα, την πρώτη φορά ακόμη επέμενε και μου έλεγε ότι διαμοιράζετε το πρόγραμμα σε όλα τα νούμερα και στα MSN, μίλησα με προϊστάμενο της ο οποίος και αυτός στην αρχή μου έλεγε τα ίδια..... Του είπα να ρωτήσει τα υπόλοιπα τμήματα και ειδικά τους τεχνικούς για το τι ισχύει και να δούνε και την αίτηση που δίνουν το οποίο αναφέρει αναλυτικά σε κάποιο όρο, σε δεύτερη κλήση του όντως μου το επιβεβαίωσε και το πρόγραμμα ισχύει μόνο στο κεφαλικό. Του είπα ότι θα πρέπει να ενημερωθεί το τμήμα των προσφορών για το τι ισχύει.

    Πριν 10 μέρες πάλι κλήση από την ίδια .... Και το ίδιο βιολί, ότι το πρόγραμμα διαμοιράζετε σε όλα τα νούμερα, στην αρχή πάλι ευγενικά της ξαναθύμησα την παλιότερη επικοινωνία μας και πάλι αυτή επέμενε, δεν άντεξα και της την ψιλοείπα, ότι δεν ξέρουν τι πουλάνε και κοροϊδεύουν το κόσμο με αυτά που λένε...

    Αφού λέει δεν σας ενδιαφέρει μου το έκλεισε....

    Πάντως όποιος έχει απορία τι ισχύει ας βρει στο site της COSMOTE την αίτηση για ADSL/VDSL και να διαβάσει τους όρους που το αναφέρει αναλυτικά .... (νομίζω όρος 6 ή 8)
    ..έπρεπε να το κάνεις.... μετά θα ζητούσες αντίγραφο απ την καταγραφή της κλήσεις... καταγγελία στην ΕΕΤΤ και πιθανών να στο περνούσαν και να μην χρεωνόσουν εξτρά!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  4. #1579
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Δηλαδή αυτό δεν ισχύει;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panagioths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι πολύ ευχάριστο που ξεκίνησε να ισχύει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στον ΟΤΕ είναι οτι αν έχει κάποιος isdn και msn σε πρόγραμμα fiber 100 ή 200 τότε μπορεί να δρομολογεί την εξερχόμενη κίνηση τηλεφωνίας και μέσω των msn χωρίς έξτρα χρέωση (flat χρεώσεις που ίσχυαν μέχρι τώρα) παρά να τα καναλώνει τις παροχές του πακέτου που ισχύει για το κεφαλικό!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panagioths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πας στο 100XL τότε θα μπορείς να καλείς από το μσν σου προς τα έξω, και να φαίνεται ο αριθμός του msn στον καλούμενο δηλαδή και θα αφαιρεί από τον προπληρωμένο χρόνο του πακέτου (οτι παροχές έχει το πρόγραμμα προς σταθέρα/κινητά/διεθνή) όπως συμβαίνει μέχρι τώρα μόνο από το κεφαλικό δηλαδή! Ισχύει είτε έχεις TDM ISDN ή VoBB ISDN (δεν παίζει ρόλο η τεχνολογία σε αυτό τιμολογιακά).

  5. #1580
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Στα Home προγράμματα ΔΕΝ ισχύει. Στα Business προγράμματα από 100 και άνω ισχύει! Το αναφέρει και το συμβόλαιο

  6. #1581
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Άλλα μου έγραφες εδώ.

  7. #1582
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panagioths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα Home προγράμματα ΔΕΝ ισχύει. Στα Business προγράμματα από 100 και άνω ισχύει! Το αναφέρει και το συμβόλαιο
    Δίνουν πακέτο ανω των 50 σε business; απεριόριστα τηλέφωνα; έχεις μήπως κάποιο λινκ εύκαιρο; το συμβόλαιο;

  8. #1583
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.778
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δίνουν, έχουμε βάλει στον Πειραιά, τα μεγάλα πακέτα λέγονται COSMOTE Business Double Play Fiberspeed, εμείς βάλαμε το COSMOTE Business Double Play Basic 100.

    Αν δεν κάνω λάθος βγαίνει στα 63€/μήνα με 2000 λεπτά σταθερά 300 ή 400 480 λεπτά εθνικά κινητά και διεθνή σταθερά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ax0R7aG0z : 13-07-18 στις 20:31.
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  9. #1584
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Δεν υπάρχει πακέτο 100XL που έλεγε ο Panagioths;

  10. #1585
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αυτό κατάλαβες; Τι γράφει ο φίλος ακριβώς πάνω από σένα;
    Το ερώτημα του sdikr είναι διότι δεν υπάρχουν στην ιστοσελίδα, ώστε να δούμε τι αναφέρει σχετικά με τις χρώσεις των MSN στις αιτήσεις αυτών των συμβολαίων.

  11. #1586
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    απο την στιγμή που τα επαγγελματικά πακέτα δεν έχουν απεριόριστα σε σταθερά... ένα και το ίδιο με απλά πακέτα που τα χρεώνουν τα msn...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  12. #1587
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.778
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Υπάρχει πρόβλημα αν επισυνάψω την (κενή) αίτηση που μου έστειλαν;
    Έχει αρκετές πληροφορίες μέσα.
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  13. #1588
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ax0R7aG0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει πρόβλημα αν επισυνάψω την (κενή) αίτηση που μου έστειλαν;
    Έχει αρκετές πληροφορίες μέσα.
    Τι πρόβλημα να υπάρχει;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #1589
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.778
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπορεί να παραβιάζω κάποιο κανόνα είτε του forum είτε της Cosmote :P
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  15. #1590
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ax0R7aG0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να παραβιάζω κάποιο κανόνα είτε του forum είτε της Cosmote :P
    Υπάρχουν προσωπικά στοιχεία ή κάτι τέτοιο;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 106 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 8696101104105106107108111116126 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-20, 23:15
  2. asterisk inbound route 2 ote συνδεσεις μεσω fritz
    Από Jesakos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-18, 19:46
  3. Βοήθεια με GrandStream UCM6202 σε Ote VoIp
    Από jami στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-18, 00:18
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-18, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας