Σελ. 47 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 2737424546474849525767 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 691-705 από 2365
  1. #691
    Εγγραφή
    22-01-2008
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες να πάρω τους κωδικούς από το 13888 είμαι έτοιμος για φορητότητα. Κινητά σταθερά, όλα. Μου έσπασε τα νεύρα ο ΟΤΕ που συνεχίζει να λειτουργεί σαν μονοπώλιο.
    Και τώρα που είπα τον πόνο μου, πείτε λίγο, πείρε κάποιος κωδικούς πρόσφατα; Γιατί και οι 3 που μίλησα, μου είπαν το ίδιο ποίημα " Απαγορεύεται να σας δώσουμε κωδικούς VOIP, είναι πολιτική του ΟΤΕ"
    Όταν τους απαντούσα ότι άλλα άτομα έχουν πάρει, ο ένας μου είπε αποκλείεται, και οι άλλοι 2 ότι δεν μπορούν να καταλάβουν πως τους πήραν, αφού απαγορεύεται.

  2. #692
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες να πάρω τους κωδικούς από το 13888 είμαι έτοιμος για φορητότητα. Κινητά σταθερά, όλα. Μου έσπασε τα νεύρα ο ΟΤΕ που συνεχίζει να λειτουργεί σαν μονοπώλιο.
    Και τώρα που είπα τον πόνο μου, πείτε λίγο, πείρε κάποιος κωδικούς πρόσφατα; Γιατί και οι 3 που μίλησα, μου είπαν το ίδιο ποίημα " Απαγορεύεται να σας δώσουμε κωδικούς VOIP, είναι πολιτική του ΟΤΕ"
    Όταν τους απαντούσα ότι άλλα άτομα έχουν πάρει, ο ένας μου είπε αποκλείεται, και οι άλλοι 2 ότι δεν μπορούν να καταλάβουν πως τους πήραν, αφού απαγορεύεται.
    Πες τους να δούνε καλύτερα αν το σύστημα που έχουν μπροστά τους, τους δίνει ή όχι αυτή την δυνατότητα.
    Αν επιμείνουν πες τους να ρωτήσουν τον προϊστάμενό τους.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #693
    Εγγραφή
    22-01-2008
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες τους να δούνε καλύτερα αν το σύστημα που έχουν μπροστά τους, τους δίνει ή όχι αυτή την δυνατότητα.
    Αν επιμείνουν πες τους να ρωτήσουν τον προϊστάμενό τους.
    Εμ το έκανα (αυτό για το σύστημα) στον τελευταίο, και μου είπε όχι ξανά. Γι'αυτό ρώτησα, μήπως το άλλαξε πάλι και δεν τα δίνει.
    Τέλος πάντων, δεν θα κάθομαι να παρακαλώ για κάτι που οι άλλοι πάροχοι δίνουν απλόχερα. Έκανα αίτηση φορητότητας στο σταθερό, σειρά θα πάρουν και τα κινητά και ας πρόσεχαν.

    Υ.Γ. Περιμένω πως και πως να με πάρουν τηλ να με ρωτήσουν για ποιο λόγο αλλάζω εταιρία.

  4. #694
    Εγγραφή
    19-04-2010
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000~/1000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠΑΛΛΟ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες να πάρω τους κωδικούς από το 13888 είμαι έτοιμος για φορητότητα. Κινητά σταθερά, όλα. Μου έσπασε τα νεύρα ο ΟΤΕ που συνεχίζει να λειτουργεί σαν μονοπώλιο.
    Και τώρα που είπα τον πόνο μου, πείτε λίγο, πείρε κάποιος κωδικούς πρόσφατα; Γιατί και οι 3 που μίλησα, μου είπαν το ίδιο ποίημα " Απαγορεύεται να σας δώσουμε κωδικούς VOIP, είναι πολιτική του ΟΤΕ"
    Όταν τους απαντούσα ότι άλλα άτομα έχουν πάρει, ο ένας μου είπε αποκλείεται, και οι άλλοι 2 ότι δεν μπορούν να καταλάβουν πως τους πήραν, αφού απαγορεύεται.
    Εγώ πήρα πριν μια εβδομάδα, στην αρχή είπα θέλω τον κωδικό του VoIP, μετά από μια παύση με ρωτάει, κωδικό για wifi θέλετε? μετά ξανά είπα "θέλω τα στοιχειά της ευρυζωνικής τηλεφωνίας" και έτσι κατευθείαν κατάλαβε και συμπλήρωσε την αίτηση μου.

  5. #695
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες να πάρω τους κωδικούς από το 13888 είμαι έτοιμος για φορητότητα. Κινητά σταθερά, όλα. Μου έσπασε τα νεύρα ο ΟΤΕ που συνεχίζει να λειτουργεί σαν μονοπώλιο.
    Και τώρα που είπα τον πόνο μου, πείτε λίγο, πείρε κάποιος κωδικούς πρόσφατα; Γιατί και οι 3 που μίλησα, μου είπαν το ίδιο ποίημα " Απαγορεύεται να σας δώσουμε κωδικούς VOIP, είναι πολιτική του ΟΤΕ"
    Όταν τους απαντούσα ότι άλλα άτομα έχουν πάρει, ο ένας μου είπε αποκλείεται, και οι άλλοι 2 ότι δεν μπορούν να καταλάβουν πως τους πήραν, αφού απαγορεύεται.
    Πες τους να ανοίξουν τα στραβά τους και να δουν κανα manual (σελίδα 29 παράγραφος Ε) από τα modems που διαθέτουν και να αφήσουν τις εξυπνάδες.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΟΤΕ.jpg 
Εμφανίσεις:  72 
Μέγεθος:  151,6 KB 
ID: 181973

  6. #696
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες να πάρω τους κωδικούς από το 13888 είμαι έτοιμος για φορητότητα. Κινητά σταθερά, όλα. Μου έσπασε τα νεύρα ο ΟΤΕ που συνεχίζει να λειτουργεί σαν μονοπώλιο.
    Και τώρα που είπα τον πόνο μου, πείτε λίγο, πείρε κάποιος κωδικούς πρόσφατα; Γιατί και οι 3 που μίλησα, μου είπαν το ίδιο ποίημα " Απαγορεύεται να σας δώσουμε κωδικούς VOIP, είναι πολιτική του ΟΤΕ"
    Όταν τους απαντούσα ότι άλλα άτομα έχουν πάρει, ο ένας μου είπε αποκλείεται, και οι άλλοι 2 ότι δεν μπορούν να καταλάβουν πως τους πήραν, αφού απαγορεύεται.
    στείλε το αίτημα σου εδώ, σε επιστολόχαρτο με τα πλήρη στοιχεία σου και αντίγραφο ταυτότητας, ( φτιάξε μια ωραία επιστολή ) και μετά από κάνα 2ωρο... πάρε τηλ και ρώτα για την πορεία του!!! αφού στο στείλουν με sms... μέσα σε 60 λεπτά πρέπει να τον δηλώσεις στο μηχάνημα σου διαφορετικά ακυρώνετε!!!


    ---------------

    έχει τύχει να ακούσω κάποιον να παίρνει τηλ στον οτε... και να μην ξέρεις πως να πει αυτό που θέλει... με αποτέλεσμα 0, και να του παίρνω το ακουστικό... και να του κάνω την δουλειά!!! στο 13888 ναι δεν ξέρουν ολα τα παιδιά εκεί που παν τα 4.... ε άμα δεν τοχεις και στο μπλα μπλα... μην τους ζαλίζετε άδικα!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  7. #697
    Εγγραφή
    22-01-2008
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    στείλε το αίτημα σου εδώ, σε επιστολόχαρτο με τα πλήρη στοιχεία σου και αντίγραφο ταυτότητας, ( φτιάξε μια ωραία επιστολή ) και μετά από κάνα 2ωρο... πάρε τηλ και ρώτα για την πορεία του!!! αφού στο στείλουν με sms... μέσα σε 60 λεπτά πρέπει να τον δηλώσεις στο μηχάνημα σου διαφορετικά ακυρώνετε!!!


    ---------------

    έχει τύχει να ακούσω κάποιον να παίρνει τηλ στον οτε... και να μην ξέρεις πως να πει αυτό που θέλει... με αποτέλεσμα 0, και να του παίρνω το ακουστικό... και να του κάνω την δουλειά!!! στο 13888 ναι δεν ξέρουν ολα τα παιδιά εκεί που παν τα 4.... ε άμα δεν τοχεις και στο μπλα μπλα... μην τους ζαλίζετε άδικα!!!
    Το έχω ζήσει αυτό που λες, αλλά πιο καθαρό από τον παρακάτω διάλογο δεν νομίζω να μπορώ να έχω. "Θέλω τον κωδικό πρόσβασης τηλεφωνίας" - "Τους κωδικούς του ίντερνετ δηλαδή;" - "Όχι της τηλεφωνίας. Η voip τηλεφωνία έχει και αυτή κωδικούς, με username τον τηλεφωνικό αριθμό" - "Α μάλιστα, αυτό δεν μπορώ να σας το δώσω, δεν υπάρχει δυνατότητα"

    Σας ευχαριστώ πάντως για τις άμεσες απαντήσεις σας. Έκανα φορητότητα, οπότε δεν θα σκάσω άλλο, απλά για μελλοντικό * αν χρειαστεί με γραμμή ΟΤΕ να ξέρω εξαρχής τι να κάνω.

  8. #698
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω ζήσει αυτό που λες, αλλά πιο καθαρό από τον παρακάτω διάλογο δεν νομίζω να μπορώ να έχω. "Θέλω τον κωδικό πρόσβασης τηλεφωνίας" - "Τους κωδικούς του ίντερνετ δηλαδή;" - "Όχι της τηλεφωνίας. Η voip τηλεφωνία έχει και αυτή κωδικούς, με username τον τηλεφωνικό αριθμό" - "Α μάλιστα, αυτό δεν μπορώ να σας το δώσω, δεν υπάρχει δυνατότητα"

    Σας ευχαριστώ πάντως για τις άμεσες απαντήσεις σας. Έκανα φορητότητα, οπότε δεν θα σκάσω άλλο, απλά για μελλοντικό * αν χρειαστεί με γραμμή ΟΤΕ να ξέρω εξαρχής τι να κάνω.


    εκεί που έκανες φορτητότιτα... θα στο δώσουν τον κωδικό?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  9. #699
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Λογικά δεν θα έχει voip. Αλλιώς από ότι ξέρω cyta δεν και vodafone από προσωπική εμπειρία σίγουρα δεν.

  10. #700
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    στείλε το αίτημα σου εδώ, σε επιστολόχαρτο με τα πλήρη στοιχεία σου και αντίγραφο ταυτότητας, ( φτιάξε μια ωραία επιστολή ) και μετά από κάνα 2ωρο... πάρε τηλ και ρώτα για την πορεία του!!! αφού στο στείλουν με sms... μέσα σε 60 λεπτά πρέπει να τον δηλώσεις στο μηχάνημα σου διαφορετικά ακυρώνετε!!!


    ---------------

    έχει τύχει να ακούσω κάποιον να παίρνει τηλ στον οτε... και να μην ξέρεις πως να πει αυτό που θέλει... με αποτέλεσμα 0, και να του παίρνω το ακουστικό... και να του κάνω την δουλειά!!! στο 13888 ναι δεν ξέρουν ολα τα παιδιά εκεί που παν τα 4.... ε άμα δεν τοχεις και στο μπλα μπλα... μην τους ζαλίζετε άδικα!!!
    Συμφωνώ σε αυτά που λες, όμως και σε γνωστό μου, απόλυτα σχετικό με το αντικείμενο, πριν ενάμιση μήνα σχεδόν δεν του έστειλαν με τίποτα τους κωδικούς.

    Και με το παραπάνω αλλά και με όσα διαβάζω εδώ, αρχίζω να πιστεύω ότι υπάρχουν κάποια (κρυφά κριτήρια που στέλνουν ή όχι τον κωδικό... Δεν μπορεί τόσες περιπτώσεις να είναι μεμονωμένες

  11. #701
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ σε αυτά που λες, όμως και σε γνωστό μου, απόλυτα σχετικό με το αντικείμενο, πριν ενάμιση μήνα σχεδόν δεν του έστειλαν με τίποτα τους κωδικούς.

    Και με το παραπάνω αλλά και με όσα διαβάζω εδώ, αρχίζω να πιστεύω ότι υπάρχουν κάποια (κρυφά κριτήρια που στέλνουν ή όχι τον κωδικό...
    Χμμμμμ τι να σου πω... εγώ 3 φορές τον χρειάστηκα 2 + 1 δεν είχα θέμα.

    Λες να έχουν μπλακ λίστ???

    Εκτός και αν κάνει την διαφορά ότι οι γραμμές μου είναι σε εταιρικό αφμ.

  12. #702
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμμμ τι να σου πω... εγώ 3 φορές τον χρειάστηκα 2 + 1 δεν είχα θέμα.

    Λες να έχουν μπλακ λίστ???

    Εκτός και αν κάνει την διαφορά ότι οι γραμμές μου είναι σε εταιρικό αφμ.
    Δεν μου αρέσει να κάνω θεωρίες συνομωσίας, αλλά από την στιγμή που σε άλλους δίνουν και σε άλλους δεν δίνουν τους κωδικούς, υπάρχουν σίγουρα κάποια κριτήρια που δεν ξέρουμε!

  13. #703
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου αρέσει να κάνω θεωρίες συνομωσίας, αλλά από την στιγμή που σε άλλους δίνουν και σε άλλους δεν δίνουν τους κωδικούς, υπάρχουν σίγουρα κάποια κριτήρια που δεν ξέρουμε!
    Η ασχετίλα του υπαλλήλου είναι το μόνο θέμα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #704
    Εγγραφή
    22-01-2008
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά δεν θα έχει voip. Αλλιώς από ότι ξέρω cyta δεν και vodafone από προσωπική εμπειρία σίγουρα δεν.
    Vodafone και CYTA δίνουν κανονικά αν δηλώσεις ότι έχεις sip-trunk, το λέω γιατί έτσι τα έχω στήσει σε 2 καταστήματα (1 σε κάθε εταιρία). Ίσως να μην τα δίνουν στα οικιακά.

    Υ.Γ. Προς αποφυγή παρεξήγησης, η σύνδεση στον ΟΤΕ οικιακή ήταν. Γι'αυτό ήμουν τόσο σίγουρος ότι θα το έδιναν. Τέλος πάντων, θα χάσω εγώ 3-4 μέρες, έχασε ο ΟΤΕ έναν πελάτη. Με εκνεύρισαν τόσο που ψάχνομαι για COSMOTE tv μέσω δορυφόρου να μεταφερθώ και από το σπίτι.

  15. #705
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ασχετίλα του υπαλλήλου είναι το μόνο θέμα.
    Δεν διαφωνώ μαζί σου, δεν γίνεται όμως να είναι όλοι άσχετοι. Και κυρίως να μην γνωρίζουν μια διαδικασία της εταιρίας, που φαίνεται να είναι επίσημη από την στιγμή που έχει πάρει κόσμος τον κωδικό

Σελ. 47 από 158 ΠρώτηΠρώτη ... 2737424546474849525767 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-20, 23:15
  2. asterisk inbound route 2 ote συνδεσεις μεσω fritz
    Από Jesakos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-18, 19:46
  3. Βοήθεια με GrandStream UCM6202 σε Ote VoIp
    Από jami στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-18, 00:18
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-18, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας