Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    24-12-2012
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπέρα σε όλες/όλους!
    Πριν από ένα χρόνο έγινα πελάτης του ΟΤΕ με την καλή προσφορά που μου είχαν κάνει τηλεφωνικά δίνοντάς μου το triple play(απεριόριστα αστικά-υπεραστικά,internet έως 24mbps και full pack OTE tv)στα 37€ περίπου.Θα ήθελα να παραμείνω αλλά δε μου την ανανεώνουν (προς το παρόν τουλάχιστον) στην ίδια τιμή και σκέφτομαι να φύγω.Το συμβόλαιο λήγει αύριο 29/5 και απόψε το βράδυ ή το πρωί πρέπει να κάνω την αίτηση φορητότητας είτε για να με πάρουν από ΟΤΕ για καλή αντιπρόταση(τέτοια θεωρώ την παραμονή στις υπάρχουσες χρεώσεις) ώστε να μην μπω στο κανονικό τιμολόγιο και πληρώνω καμιά 50άρα-60άρα κάθε μήνα είτε για να αλλάξω εταιρεία αν δε βρω άκρη με τον ΟΤΕ,σενάριο που θεωρώ και ως πιθανότερο.
    Μέχρι στιγμής πάντως και στη forthnet που είχα μέχρι πέρυσι και στον ΟΤΕ τώρα,οι μετρήσεις μου στο speedtest.net είναι κοντά στα 10 mbps στο downloading με ping στα 18ms.
    Επίσης στον έλεγχο διαθεσιμότητας της cyta που βάζω ακριβή στοιχεία(οδό και αριθμό)μου βγάζει ότι ''το δίκτυό μας βρίσκεται ήδη στην περιοχή σου.Η απόσταση από το πλησιέστερο αστικό κέντρο είναι 1529 μέτρα''.
    Προσανατολίζομαι σε απλό double play μέχρι 24mbps διότι το vdsl δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή μου
    Ποια από τις hol,wind,forthnet,cyta θα προτείνατε για Κορυδαλλό(αστικό κέντρο:Αγία Βαρβάρα);
    Εγώ προσανατολιζόμουν προς τη HOL λόγω καλών σχολίων που ακούω/διαβάζω αλλά η Cyta έχει προβάδισμα διότι δε χρεώνει τα 35€ ως τέλη ενεργοποίησης τα οποία σε wind και ΗΟL δεν τα γλιτώνω.
    ΥΓ:Ισχύει ότι μόνο αν κάνω διαδικτυακή αίτηση φορητότητας μπορώ μετά να κάνω αίτημα υπαναχώρησης ενώ αν πχ πάω σε Κωτσόβολο και κάνω αίτημα φορητότητας για HOL μετά δεν μπορώ να κάνω δωρεάν αίτημα υπαναχώρησης;

  2. #2
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις 2ετη δέσμευση στο ιντερνετ και την τηλεφωνία??? Αν θυμάμαι καλά αυτή την προσφορά την έδιναν με 2ετη δέσμευση και 12 μήνες για το οτε τβ. Οπότε τσέκαρε το πριν προχωρήσεις σε κάποια κίνηση

  3. #3
    Εγγραφή
    24-12-2012
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις 2ετη δέσμευση στο ιντερνετ και την τηλεφωνία??? Αν θυμάμαι καλά αυτή την προσφορά την έδιναν με 2ετη δέσμευση και 12 μήνες για το οτε τβ. Οπότε τσέκαρε το πριν προχωρήσεις σε κάποια κίνηση
    Ναι,μονοετής είναι η σύμβαση...αυτό δε μου άρεσε από πέρυσι διότι ήξερα ότι θα έχω μπλεξίματα μετά από 12 μήνες οι οποίοι περνάνε πολύ γρήγορα!Άλλωστε μίλησα 2-3 φορές και με το 13888 αυτές τις μέρες και μου επιβεβαίωσαν ότι τηλεφωνία-internet λήγει σήμερα και ο ΟΤΕ TV στις 2/6.
    Έκανα διαδικτυακά τη νύχτα την αίτηση φορητότητας στη cyta και πριν από 2 ώρες με πήρε τηλέφωνο η κοπέλα.Έστειλα ήδη υπογεγραμμένα τα συμβόλαια και φωτογραφίες της ταυτότητας και περιμένω.Της εξήγησα ότι αν ο ΟΤΕ μου κάνει αντιπροσφορά με τις τιμές που ήδη πληρώνω,θα ήθελα να μείνω και μου είπε οκ απλά να ξέρω ότι η αίτηση υπαναχώρησης από cyta μπορεί να γίνει μέχρι και 3 μέρες πριν από τη μέρα που θα έρθει να μου ενεργοποιήσει ο υπάλληλος της cyta τη γραμμή.Το θέμα είναι πως δεν ξέρουμε πότε θα είναι αυτή η μέρα ενεργοποίησης και ίσως να μην προλάβει ο ΟΤΕ να με πάρει για αντιπροσφορά
    Τι λέτε;;

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 493
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-19, 17:35
  2. ποιος πάροχος, πέρα από τον ΟΤΕ, δίνει isdn γραμμή;
    Από doki στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-15, 16:51
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-15, 19:11
  4. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 16:43
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-14, 11:10

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας