Σελ. 2 από 23 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 339
  1. #16
    Εγγραφή
    25-03-2012
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Μόλις έκανα και εγώ αίτημα φορητοτητας απο forthnet μίλησα με την υπεύθυνη του τμήματος και την δευτερα περιμένω να δω τους Ορους-παροχές του συμβολαίου εγγράφως . Εντύπωση μου έκαναν μερικές διαφορές τελος ενεργοποιησης 15 ευρω στον 1το λογαριασμό και η ασύρματο τηλεφωνο η 1 gb mb/internet (δεν έδιναν και τα 2), επίσης ήθελαν να μου χρεώσουν courier 5 ευρω , αλλα τους έστειλα ολα μου τα στοιχεία με email . Respect στον φίλο που βρήκε και κανόνισε την προσφορά και περιμένουμε να δούμε τι θα μας βγει το καρπούζι ...

  2. #17
    Εγγραφή
    15-12-2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @ sakis.kom
    Μου στέλνεις Pm με τα τα στοιχειά να τα έχω? (όνομα τηλέφωνο), μάλλον θα πας στην wind, θα περιμένω μέχρι τις 10 του μήνα και μετά θα προχωρήσω.

  3. #18
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ενημερώσω πως αν η κ. τάδε (έχετε το όνομα) που μας κάνει την προσφορά στην WIND δεν είναι σε βάρδια την ώρα που καλείτε,
    γνωρίζει η Υπεύθυνη του τμήματος την προσφορά μας, απλά να δηλώνετε πως καλείτε "για την προσφορά που δώσατε και στον κ. Θανάση".

    Κάλεσα και εγώ τώρα για να ενημερώσω πως αν προλάβω σήμερα θα κάνω τα χαρτιά μου και λέω να σας ενημερώσω για να μην υπάρχει το παραμικρό μπέρδεμα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimigar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει περιμένουμε να μας πεις. Προσοχή στο συμβόλαιο.Να γράψουν όλες τις παροχές...
    Φίλε sakis.kom ευχαριστώ γενικότερα και δεν θα έχουν σε καμία περίπτωση τα παρακάτω να κάνουν με εσένα.

    Αλλά! Μίλησα με την εκπρόσωπο τρείς φορές το μεσημέρι. Μου πρόσφερε αυτά που λες στο αρχικό post και δέχθηκα να της δώσω τα στοιχεία αναλυτικά όπως μου τα ζήτησε. Και την Δευτέρα τα συμβόλαια με κούριερ. Ευγενέστατη δεν μπορώ να πω αλλά...

    Μετά από 1 - 2 ώρες πήρα το 13800 της Wind από καρτοκινητό Wind. Και ρώτησα εάν η προσφορά αυτή από εξωτερικό συνεργάτη τους ισχύει. Και μου λέει να της δώσω το σταθερό που αφορά το αίτημα και το όνομα. Της το δίνω και έπειτα το πρώτο που μου λέει όχι το αίτημα είναι για 20€ πρώτο χρόνο και 25€ τον δεύτερο και με διαβεβαίωσε γι' αυτό, δεν ρώτησα κάν για τέλη, ρούτερ και τα λοιπά... και μου λέει θέλετε να σας δώσω το τηλέφωνο του συνεργάτη, να συνεννοηθείτε της λέω ναι το 211 10 xx xxx δεν είναι; Όχι μου λέει το 211 51 xx xxx .

    Παίρνω τηλ. το 211 51 xx xxx βγαίνει Plegmanet αναμονή 2-3 λεπτά και κλείνει.

    Παίρνω πάλι 211 10 xx xxx και επί 45 λεπτά μεταξύ 4:30 με 5:15 αναμονή και έκλεινε μετά 5 λεπτά.

    Παίρνω ξανά 13800 απάντησε άλλος -λογικό- του λέω πάλι να εξακριβώσει την προσφορά και μου λέει πάλι 20€ 1το / 25€ 2ρο! Πάλι δεν ρώτησα για τα υπόλοιπα και συγνώμη κιόλας. Μια απ’ τα ίδια και διαμαρτυρήθηκα γιατί αφήνουν συνεργάτες τους να κάνουν παραπλανητικές προσφορές! Και έπειτα του λέω μπορείτε να μου κάνετε μήπως από τα κεντρικά(εάν έχουν) κάποια καλύτερη προσφορά και τελική προσφορά για fix τιμή και τα δύο χρόνια για το πρόγραμμα όπως είναι online. Moυ λέει δώστε ένα τηλέφωνο επικοινωνίας και θα σας καλέσουμε εμείς από το τμήμα προσφορών μας! Του έδωσα κινητό γιατί έπρεπε να φύγω και ακόμα τίποτα.

    Τί παίζει λοιπόν; Εγώ στοιχεία για αίτηση δεν έχω δώσει πουθενά αλλού εννοείται!

    Βρήκα και .pdf από παλιότερη μάλλον αίτηση Wind όπου στα ψιλά αναφέρεται για τέλος ενεργοποίησης με χρέωση βάση τρέχοντα τιμοκαταλόγου: <<6.2. Για τη σύνδεση ADSL ο Πελάτης χρεώνεται με πάγιο τέλος με βάση τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο της Εταιρείας. Η χρέωση για τη σύνδεση ADSL αρχίζει από την ημερομηνία ενεργοποί-ησης της σύνδεσης ADSL. Ο Πελάτης επιβαρύνεται με το κόστος ενεργοποίησης των υπηρεσιών και/ή της σύνδεσης ADSL από την Εταιρεία βάσει του εκάστοτε ισχύοντος τιμοκαταλόγου>>.

    Δεν ξέρω εάν είναι απάτη... αλλά τέτοια αόριστα συμβόλαια βάση τηλεφωνικών υποσχέσεων δεν δέχομαι. Και το άσχημο ότι της έδωσα τόσα στοιχεία. Την Δευτέρα εάν δεν την βρω αύριο ή μέχρι Δευτέρα πρωί να μου εξηγήσει τί γίνεται και εάν δεν μπορεί να περάσει την προσφορά στα κεντρικά εξαρχής με τιμή στα 20€ για 2 χρόνια το courier θα το ακύρωσω και εάν δεν μπορέσω να τους βρω να το ακυρώσω, δεν υπογράφω το συμβόλαιο.

    Τώρα εάν μου κάνουν κάποια καλή προσφορά που εξακριβώνεται από τα κεντρικά της Wind από το τμήμα προσφορών τους μπορεί και να δεχθώ αλλιώς πάω Forthnet και ας είναι ακριβότερα.

    Όποιος θέλει ας δώσει τα στοιχεία του λοιπόν και έπειτα ας εξακριβώσει τα στοιχεία της προσφοράς στα κεντρικά της Wind.

    Εκτός και εάν στο 13800 απαντάει πάλι ξέμπαρκο call center και θέλει να κλέψει την προσφορά. Τί άλλο να πώ πιά;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Z€r0 : 05-06-15 στις 22:06.

  4. #19
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε sakis.kom ευχαριστώ γενικότερα και δεν θα έχουν σε καμία περίπτωση τα παρακάτω να κάνουν με εσένα.
    Καλησπέρα και εννοείται πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για αυτά που αναφέρεις.

    Αν κατάλαβα σωστά (διόρθωσε με) φαίνεται πως επιβεβαιώνουν το πακέτο που έχω γράψει, τους δίνουμε τα στοιχεία μας
    και αυτοί τα περνάνε στο αυτούσιο πακέτο της WIND χωρίς να λαμβάνουμε τις προσφορές που μας λένε?

    Πρώτα τα περνάνε στο σύστημα και μετά μας τα στέλνουν να υπογράψουμε? Γιατί εγώ νομιζα το ανάποδο. Πως τα ετοιμάζουν στα PC, τα υπογράφουμε, και μετά τα καταχωρούν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sakis.kom : 05-06-15 στις 22:45.

  5. #20
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και εννοείται πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για αυτά που αναφέρεις.

    Αν κατάλαβα σωστά (διόρθωσε με) φαίνεται πως επιβεβαιώνουν το πακέτο που έχω γράψει, τους δίνουμε τα στοιχεία μας
    και αυτοί τα περνάνε στο αυτούσιο πακέτο της WIND χωρίς να λαμβάνουμε τις προσφορές που μας λένε?
    Ναι ότι λες router(επέμενε λίγο για ασύρματο) και και δωρεάν κούριερ είπε εντάξει αφού είστε από τον κύριο .... αλλά με ελάχιστη προσπάθεια τα έδωσε.

    Έπειτα από τα κεντρικά λογικά που απαντάνε στο 13800 φαίνεται άλλη προσφορά όπως αναφέρω καταχωρημένη στο σύστημα και είναι κάθετοι ότι το ίδιο θα ισχύει και με το συμβόλαιο αλλά δυστυχώς πάνω στα νεύρα μου δεν ρώτησα για τα περαιτέρω όπως τέλη δωρεάν, και Wind 300'(extra λεπτά προς κινητά Wind/Q) δωρεάν που μας τάζει επιπλέον.

    Όταν και άμα βγάλω άκρη θα ενημερώσω.

  6. #21
    Εγγραφή
    15-03-2014
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind (πρώην On)
    Καλά, χωρίς υπογραφή πως γίνεται; Θα μας συνδέσουν με το έτσι θέλω; Έπρεπε φίλε Z€r0 να τα ακυρώσεις όλα στα κεντρικά!!

  7. #22
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Πρώτα τα περνάνε στο σύστημα και μετά μας τα στέλνουν να υπογράψουμε? Γιατί εγώ νομιζα το ανάποδο. Πως τα ετοιμάζουν στα PC, τα υπογράφουμε, και μετά τα καταχωρούν.
    Οπότε, αν τελικά είναι έτσι, ΌΛΟΙ αυτοί που μας παίρνουν και δίνουν 20+20 και δωρεάν ενεργοποιήσεις, κλπ, είναι μούφα.

    Κανένα συμβόλαιο ρε παιδιά έχεις κανείς στα χέρια του?

  8. #23
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimigar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, χωρίς υπογραφή πως γίνεται; Θα μας συνδέσουν με το έτσι θέλω; Έπρεπε φίλε Z€r0 να τα ακυρώσεις όλα στα κεντρικά!!
    Δεν ήξερα ότι περνάνε και τις προσφορές! Συμβόλαιο είναι να έρθει την Δευτέρα όπου εάν δεν δοθούν οι κατάλληλες εξηγήσεις και κινήσεις ή προλαβαίνω και το ακυρώνω ή δεν υπογράφω ότι φέρει το courier τους.

    Από το 13800 λένε ότι ακύρωση μπορώ να ζητήσω και με fax αλλά έπειτα μου λέει χωρίς το συμβόλαιο υπογεγραμμένο δεν θα προχωρήσει έτσι και αλλιώς και δεν χρειάζεται να κάνω κάτι. Ελπίζω να ισχύει και μην δω καμία ενεργοποίηση χωρίς να έχω υπογράψει και χωρίς αντίγραφο ταυτότητας.

    Fax και e-mail θα τους στείλω έτσι και αλλιώς έαν δεν προχωρήσω με Wind γιατί δεν είναι να μπλέκεις με δαύτος. Και θα τους ξαναπάρω τηλέφωνο για διευκρινήσεις έπειτα.

  9. #24
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Πάρε κανονικά τα χαρτιά από τον κούριερ και πες του πως θες να τα διαβάσεις πρώτα και μετά θα τα υπογράψεις και θα στείλεις εσύ, ώστε να έχεις και στοιχεία στα χέρια σου.
    Και άλλα παιδιά έχουν δώσει τα στοιχεία τους οπότε και αυτοί μπορούν να πάρουν και τηλέφωνο και να (οπωσδήποτε) ελέγξουν τα στοιχεία.

    Εγώ εννοείται σταματάω να δίνω τηλέφωνο ώστε να δούμε τι παίζει...

  10. #25
    Εγγραφή
    15-03-2014
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind (πρώην On)
    Έτσι να κάνεις.. Θα φανούν τώρα οι απατεώνες..

  11. #26
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε κανονικά τα χαρτιά από τον κούριερ και πες του πως θες να τα διαβάσεις πρώτα και μετά θα τα υπογράψεις και θα στείλεις εσύ, ώστε να έχεις και στοιχεία στα χέρια σου.
    Σωστό και αυτό εάν έρθει τελικά η ώρα του courier γιατί με βλέπω να το ακυρώνω έτσι και αλλιώς. Εάν αρχίζω να παίρνω τηλέφωνα στα κεντρικά και για υποστήριξη ενεργοποίησης μέσω συνεργατών της Wind από τώρα, γύρευε αργότερα.

  12. #27
    Εγγραφή
    20-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimigar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι να κάνεις.. Θα φανούν τώρα οι απατεώνες..
    Αν δεν υπάρχει γραπτώς η αρχική (τηλεφωνική) προσφορά απλά θα σε βγάλουν τρελλο ...

  13. #28
    Εγγραφή
    15-03-2014
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind (πρώην On)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε κανονικά τα χαρτιά από τον κούριερ και πες του πως θες να τα διαβάσεις πρώτα και μετά θα τα υπογράψεις και θα στείλεις εσύ, ώστε να έχεις και στοιχεία στα χέρια σου.
    Το καλύτερο είναι να πεταχτεί κανείς στο γραφείο τους και εκεί να υπογράψει. Έδιωξα σήμερα τον κούριερ και τούς είπα οτι θα περάσω από τα γραφεία τους στα Σεπόλια να υπογράψω και το δεχτήκανε!! (Είναι άλλος συνεργάτης αυτός από του Σάκη.., αυτός δεν δίνει ρούτερ)

  14. #29
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Το θέλουμε το συμβόλαιο στα χέρια μας. Βρες μια οποιαδήποτε δικαιολογία εκείνη την στιγμή και κράτα το.
    Βγάλτο και φωτογραφία αν δεν στο δίνει... καταλαβαίνεις... να έχουμε στοιχεία.

  15. #30
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν υπάρχει γραπτώς η αρχική (τηλεφωνική) προσφορά απλά θα σε βγάλουν τρελλο ...
    Άστα γι' αυτό και εγώ θα της πω ότι η Wind από τα κεντρικά μου δίνει 5€ το πρώτο εξάμηνο, 10€ το δεύτερο εξάμηνο, 15€ το τρίτο εξάμηνο, και εάν συνδεθώ στο DLSAM της Wind μέσω της δήθεν οπτικής ίνας που δήθεν προσφέρουν από ΗΟL στους οικιακούς πελάτες στην περιοχή μου, το τέταρτο εξάμηνο θα πάρω πτυχίο από Forthnet και θα ενημερωθώ μέσω της VOIP της Cyta εάν φυσικά πρώτα ζητήσω την προσφορά μέσω των γραμμών του ΟΤΕ. Ε μα πια συγνώμη αλλά ήδη με έχουν τρελάνει!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέλουμε το συμβόλαιο στα χέρια μας. Βρες μια οποιαδήποτε δικαιολογία εκείνη την στιγμή και κράτα το.
    Βγάλτο και φωτογραφία αν δεν στο δίνει... καταλαβαίνεις... να έχουμε στοιχεία.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimigar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλύτερο είναι να πεταχτεί κανείς στο γραφείο τους και εκεί να υπογράψει. Έδιωξα σήμερα τον κούριερ και τούς είπα οτι θα περάσω από τα γραφεία τους στα Σεπόλια να υπογράψω και το δεχτήκανε!! (Είναι άλλος συνεργάτης αυτός από του Σάκη.., αυτός δεν δίνει ρούτερ)
    Αναφέρει τα συμφωνηθέντα ή αόριστα πράγματα;

Σελ. 2 από 23 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 238
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-16, 15:21
  2. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-15, 02:28
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-15, 23:09
  4. Χαμηλός συγχρονισμός και όχι μόνο
    Από Zavarenios στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-14, 16:18
  5. Ενίσχυση σήματος wifi γειτονιάς με tp-link.. και όχι μόνο..
    Από fineasfog στο φόρουμ Ασύρματη Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-14, 18:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας