Σελ. 3 από 23 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 339
  1. #31
    Εγγραφή
    15-03-2014
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind (πρώην On)
    Έχω δεί το συμβόλαιο Wind μιας φίλης μου (το έκανε πριν ένα μήνα).Έχει κάτι μικρά γραμματούδια, μόνο με μεγενθυτικό φακό διακρίνεις τις γραμματοσειρές..

  2. #32
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimigar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω δεί το συμβόλαιο Wind μιας φίλης μου (το έκανε πριν ένα μήνα).Έχει κάτι μικρά γραμματούδια, μόνο με μεγενθυτικό φακό διακρίνεις τις γραμματοσειρές..
    Δηλαδή δεν κράτησες το συμβόλαιο θα το διαβάσεις στα γραφεία τους;

  3. #33
    Εγγραφή
    15-03-2014
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind (πρώην On)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρει τα συμφωνηθέντα ή αόριστα πράγματα;
    Τον έδιωξα μέσω τηλεφωνήματος που πήρε. Του είπα να μην έλθει ..

  4. #34
    Εγγραφή
    03-09-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Καταλαβα αρχισαν τα οργανα,για αυτο εχω ζητησει και απο δω αν μπορει να μου σταλει απο καποιον χρηστη που εκανε συμβολαιο με τη wind να το διαβασω ηρεμα και προσεχτικα.

  5. #35
    Εγγραφή
    15-03-2014
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind (πρώην On)
    Θα βρούμε την άκρη. Προπαντός ψυχραιμία κα υπομονή..

  6. #36
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    την συγκεκριμένη προσφορα μου την έδωσαν και σε εμενα είχα σήμερα τηλέφωνο από μια κοπελια από την wind.... που κάθε μέρα μιλάω μαζί της μετά από γνωριμία από το τηλέφωνο..

    τελικά πήγα στον οτε μετά από πολύ σκέψη.. γιατί με ενδιέφερε το οτε tv..

  7. #37
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Παιδιά ηρεμία.
    Εγώ στο συμβόλαιο που υπέγραψα έγραφε ακριβώς ότι μου είπαν στο τηλέφωνο για την προσοφρά.
    Πριν 2 μήνες βέβαια.
    Βέβαια στον κούριερ που ήρθε του είπα πως θα το διαβάσω πρώτα.

  8. #38
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chryssostomos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ηρεμία.
    Εγώ στο συμβόλαιο που υπέγραψα έγραφε ακριβώς ότι μου είπαν στο τηλέφωνο για την προσοφρά.
    Πριν 2 μήνες βέβαια.
    Βέβαια στον κούριερ που ήρθε του είπα πως θα το διαβάσω πρώτα.
    Εάν πάρεις τηλέφωνο στο 13800 και ρωτήσεις για τον δεύτερο χρόνο, τί θα σου πουν όμως ότι ισχύουν τα 20€ και τον δεύτερο χρόνο;

    Τί προσφορά είχες; Ανέφερε το συμβόλαιο και τα δωρεάν τέλη ενεργοποίησης(έαν ήταν στην προσφορά που σου είχε γίνει κάτι τέτοιο);

  9. #39
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν πάρεις τηλέφωνο στο 13800 και ρωτήσεις για τον δεύτερο χρόνο, τί θα σου πουν όμως ότι ισχύουν τα 20€ και τον δεύτερο χρόνο;

    Τί προσφορά είχες; Ανέφερε το συμβόλαιο και τα δωρεάν τέλη ενεργοποίησης(έαν ήταν στην προσφορά κάτι τέτοιο);
    σταθερά απεριόριστα,αστικά,υπεραστικά,εξωτερικό και 24άρι ίντερνετ.
    5 ώρες προς όλα τα κινητά.
    25 ευρώ τη πρώτη χρονιά και 30 την δεύτερη.
    15 ευρώ τέλη μεταφοράς και 19.90 το ρούτερ.
    Δώρο ένα τάμπλετ μια σιμ με 120 λεπτά και μιά σιμ με 1gb δώρο κάθε μήνα.
    Δεν θα έφευγα απο τότε,αλλά έκανε μπινιά η ον.Με άφησε 5 μέρες με χαλασμένο ρούτερ(pirelli) και σαν αντικατάσταση μου έστειλε ένα χαλασμένο zte.

  10. #40
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chryssostomos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σταθερά απεριόριστα,αστικά,υπεραστικά,εξωτερικό και 24άρι ίντερνετ.
    25 ευρώ τη πρώτη χρονιά και 30 την δεύτερη.
    15 ευρώ τέλη μεταφοράς και 19.90 το ρούτερ.
    Δώρο ένα τάμπλετ μια σιμ με 120 λεπτά και μιά σιμ με 1gb δώρο κάθε μήνα.
    Δεν θα έφευγα απο τότε,αλλά έκανε μπινιά η ον.Με άφησε 5 μέρες με χαλασμένο ρούτερ(pirelli) και σαν αντικατάσταση μου έστειλε ένα χαλασμένο zte.
    Μάλιστα, εσένα όμως το +5€ για τον δεύτερο χρόνο στο είπαν εξαρχής και τα 15 ευρώ τέλη είναι τελικά καλύτερα από το να μην ισχύουν τα δωρεάν και να έρθει το 35άρι.

  11. #41
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα, εσένα όμως το +5€ για τον δεύτερο χρόνο στο είπαν εξαρχής και τα 15 ευρώ τέλη είναι τελικά καλύτερα από το να μην ισχύουν τα δωρεάν και να έρθει το 35άρι.
    Ναι δε μπορώ να πω ήταν ένα παλικάρι στο τηλέφωνο πολύ αναλυτικός.
    τόσο αυτό,τόσο το άλλο.Και αν έχεις μου λέει δικό σου ρούτερ μη πάρεις από εμάς μου λέει,μούφα είναι.
    Βέβαια δεν είχα και πήρα.
    ο μόνος που με είχε πάρει και μου έδωσε αναλυτική προσφορά για όλα.
    Και πράγματι μέχρι και προχθές που ήρθε και ο δεύτερος λογαριασμός δεν έχει καμία κρυφή ή έξτρα χρέωση.
    25 ευρώ ακριβώς.

  12. #42
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και εννοείται πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για αυτά που αναφέρεις.

    Αν κατάλαβα σωστά (διόρθωσε με) φαίνεται πως επιβεβαιώνουν το πακέτο που έχω γράψει, τους δίνουμε τα στοιχεία μας
    και αυτοί τα περνάνε στο αυτούσιο πακέτο της WIND χωρίς να λαμβάνουμε τις προσφορές που μας λένε?

    Πρώτα τα περνάνε στο σύστημα και μετά μας τα στέλνουν να υπογράψουμε? Γιατί εγώ νομιζα το ανάποδο. Πως τα ετοιμάζουν στα PC, τα υπογράφουμε, και μετά τα καταχωρούν.
    κάτι ανάλογο είχε συμβεί και με εμένα πέρυσι. ημουν forthnet και έκανα φορητότητα στη wind με εξωτερικό συνεργάτη (20 ευρω και στα 2 έτη, διότι έχω συμβόλαιο κινητού στη wind) και πριν έρθει το κουριερ μου τηλεφωνούν από τη forthnet για να μου κάνουν αντιπροσφορά!!!!εκεί τα πήρα και είπα στη forthnet δε δινετε τη γραμμη για κανένα λόγο (φύσικα έπρεπε να κανω αίτημα υπαναχωρησης και το έκανα). το αποτέλεσμα; με πήραν από τα κεντρικά της wind να με ρωτήσουν το λόγο που το ακύρωσα....τους εξήγησα και μου εκαναν εκ νέου προσφορά:2 μήνες δωρεάν πάγια, δωρεάν ρούτερ. το μόνο έτσι παράδοξο είναι ότι η συμφωνία έγινε τηλεφωνικώς και ουδέποτε υπέγραψα κάτι.
    ποια η γνώμη μου: καντε αίτημα ακύρωση φορητότητας ώστε να σας τηλ από τα κεντρικά της wind και έτσι να παίξετε μπάλα με ασφάλεια.

  13. #43
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Επειδή με είχαν ζώσει τα φίδια με αυτά που διάβασα εχτές από τον Z€r0 ξαναπηρα τηλ την κοπέλα που μου έκανε την προσφορά και το 13800 και μου επιβεβαίωσαν για τρίτη φορά το συμβόλαιο μου και το πάγιο της δεύτερης χρονιάς . Η προσφορά μου δεν ήταν από τον Κ. Θανάση πάντως .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rasputin : 06-06-15 στις 14:45.

  14. #44
    Εγγραφή
    15-03-2014
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind (πρώην On)
    @ rasputin
    Δηλ. τι παροχές έχεις;

  15. #45
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή με είχαν ζώσει τα φίδια με αυτά που διάβασα εχτές από τον Z€r0 ξαναπηρα τηλ την κοπέλα που μου έκανε την προσφορά και το 13800 και μου επιβεβαίωσαν για τρίτη φορά το συμβόλαιο μου και το πάγιο της δεύτερης χρονιάς . Η προσφορά μου δεν ήταν από τον Κ. Θανάση πάντως .
    Τελικά το πιθανότερο να είναι ΟΚ η προσφορά αυτή για Wind και σε όσους το επιβεβαιώνει και το 13800 είναι εννοείται σίγουρα σωστή. Εσύ πήρες τηλέφωνο το 13800 αφού είχε υπογράψει το συμβόλαιο σύμβαση;

    Έμενα εκεί δημιουργήθηκε το θέμα, ότι στο 13800 φαίνεται και με σημερινή επικοινωνία στα 20€ πρώτος χρόνος, 25€ δεύτερος και ούτε δωρεάν τα τέλη. Αλλά εγώ δεν έχω υπογράψει ακόμα και δεν τους έχουν πάει τα υπογεγραμμένα χαρτιά της σύμβασης. Η αίτηση όμως για φορητότητα με τα στοιχεία που μου πήραν, όπως μου ανέφεραν από το 13800 έχει ξεκινήσει και ότι εάν θέλω να πάω αλλού πρέπει να στείλω το ανάλογο fax στο 211 120 00 21 . Αλλά με μπέρδεψε σήμερα ακόμα περισσότερο όταν μου είπε ότι η προσφορά που μου έγινε είναι όπως την έβλεπε αυτός στο σύστημα εκτός και αν έχει περαστεί λάθος από τον συνεργάτη και μου συνέστησε να καλέσω τον συνεργάτη να μου το διευκρινίσει.

    Όταν στο 13800 τον ρώτησα για το εάν τους στείλω αργότερα το υπογεγραμμένο χαρτί της σύμβαση όπου θα αναφέρονται ξεκάθαρα οι παροχές, οι δωρεάν υπηρεσίες και η τιμή και για τα δύο χρόνια δεν θα πρέπει εφόσον είναι έγκυρο χαρτί από τον εγκεκριμένο συνεργάτη τους(εφόσον περνάει και αιτήσεις στο σύστημα) να τα δεχθούν, είναι πιθανό μου απάντησε αλλά δεν μπορεί να μου πει σίγουρα.

    Πήρα τηλέφωνο στο call center και τελικά πήρα πειστικές διαβεβαιώσεις και εξηγήσεις ότι οι χρεώσεις που θα αναφέρονται στην σύμβαση που θα υπογράψω αυτές και θα περαστούν/κλειδώσουν και στο σύστημα της Wind έπειτα.

    Οπότε εάν και προσωπικά ακόμα διατηρώ τις επιφυλάξεις μου μάλλον αδίκως ανησύχησα μερικούς.

    Η Wind πάντως σαν εταιρεία αυτήν την στιγμή έχει αφήσει συνεργαζόμενα call centers, συνεργαζόμενα μαγαζιά, ακόμα και τα ίδια της τα καταστήματα να πουλάνε τις υπηρεσίες της χωρίς καμία κοινή γραμμή, όπως να 'ναι. 10 διαφορετικές τιμές στο ίδιο πρόγραμμα.

    Και το πιο περίεργο, ψάχνοντας να δω τί παίζει στα μαγαζιά της αφού είδα τα περί 21€ το χρόνο και τα δύο έτη, σε ένα κατάστημα της είχαν την προσφορά με 21€ τον χρόνο και τον δεύτερο 26€ με τις ίδιες παροχές της προσφοράς του site + Wind 300' ενώ σε δεύτερο την είχε για συνδρομητές ON 20,99€ και τα δύο χρόνια γιατί είχε χρέωση το πάγιο του Wind 300', άμα δεν το θέλω το Wind 300' του λέω; Μου λέει τότε δεν ισχύει η προσφορά. Ότι συνδυασμό παροχής - χρέωσης θέλεις στην Wind θα το βρείς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Z€r0 : 06-06-15 στις 17:24.

Σελ. 3 από 23 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 238
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-16, 15:21
  2. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-15, 02:28
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-15, 23:09
  4. Χαμηλός συγχρονισμός και όχι μόνο
    Από Zavarenios στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-14, 16:18
  5. Ενίσχυση σήματος wifi γειτονιάς με tp-link.. και όχι μόνο..
    Από fineasfog στο φόρουμ Ασύρματη Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-14, 18:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας