Σελ. 22 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 2121720212223 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 339
  1. #316
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Έληξε το συμβόλαιο που έκανα τότε που έκλεισε η ΟΝ.
    Ξέχασα την ημερομηνία και πέρασαν τα 2 χρόνια, οπότε και ο τελευταίος λογαριασμός ήρθε αυξημένος.
    Δεν με πειράζει γιατί ήδη έχω μιλήσει μαζί τους για το διορθώσουμε.

    Στο θέμα μας... πήρα τηλ. την WIND για προσφορά (έχω και VDSL), 28κάτι ευρώ, "τιμή προσφοράς, δεν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο".
    Μιλάω με 2ο υπάλληλο άλλη στιγμή... η ίδια απάντηση.

    Μα χρυσέ, μα καλέ μου, έχουμε 4 σταθερά σε εαάς, μην με κάνετε να πάω σε κατάστημα VODAFONE για να μου δώσετε καλή προσφορά,
    αφού ξέρουμε όλοι πως δουλεύει το σύστημα, κάντε μου μια καλή προσφορά και θα παραμείνω.
    Και οι 2 υπάλληλοι ευγενέστατοι, αλλά άλλη προσφορά "τσου", δεν έδιναν. Ενημέρωσα πως θα πάω για φορητότητα και ευχαρίστησα.
    Μετά από μερικές μέρες, πριν ακόμα μιλήσω με VODAFONE, ξαναπαίρνω την WIND. Το λοιπόν... το 28κάτι έγινε 33κάτι, "η άλλη προσφορά έληξε".
    Και εδώ δεν έδιναν κάτι καλύτερο πέρα της τιμής των 33κάτι.

    Μιλάω με κεντρικά VODAFONE, ADSL 21.95 ευρώ με 5 ώρες προς κινητά, 24άρι ίντερνετ, απεριόριστα σταθερά.
    Υπογράφω... λαμβάνω SMS πως λάβανε το αίτημα.

    20 λεπτά μετά δέχτηκα κλήση από WIND 13800.
    Μια ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΗ κοπελίτσα με ενημέρωσε πως έλαβαν αίτημα φορητότητας από την VODAFONE, μου είπε πως ίσως είναι οι τιμές και γι' αυτό θέλω να φύγω,
    της εξηγώ όλο το σκηνικό με τις τιμές και το αίτημα προς VODAFONE, μου λέει πως έχω δίκιο αλλά από τις αρμόδιες υπηρεσίες δεν τους αφήνουν "έτσι απλά" να δίνουν πολύ χαμηλές τιμές.
    Τώρα όμως που έκανα αίτημα φορητότητας, δεν υπάρχει πρόβλημα.

    Το αποτέλεσμα, χωρίς ΚΑΝΕΝΑ παζάρι από μεριάς μου, μου είπε μόνη της...
    Απεριόριστα σταθερά.
    5 ώρες προς κινητά, προς όλους. (Αν θέλω +5 ώρες, κόστος +0.90 cent, είπα όχι.)
    VDSL 50 (όπως ανέφερα και πιο πάνω, έχω ήδη ενεργό) και η υπηρεσία συνεχίζει δωρεάν!

    Τελική τιμή μαζί με ΦΠΑ και φόρο τηλεφωνίας... 16.28 ευρώ... που φυσικά δέχτηκα την ίδια στιγμή!

    Ζήτησα να μου τα στείλει και στο email μου, και με το που το λάβω πάω άμεσα σε κατάστημα VODAFONE για ακύρωση, και έτσι και έγινε!

    Ρώτησα αν έχω κανέναν φίλο κλπ, αν παίζει κάτι να πάρει και εκείνος την τιμή, αλλά μου είπε πως αυτό δεν γίνεται.
    Το κάθε αίτημα αφορά μόνο τον ίδιο πελάτη και η κάθε υπόθεση (κάθε πελάτης) συζητείται ξεχωριστά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sakis.kom : 27-07-17 στις 16:14.

  2. #317
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Πως μπορούμε να έχουμε και εμείς το double play της wind με 19,50 ε και δωρεάν τέλη; Έχει κανείς τηλέφωνο;

  3. #318
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έληξε το συμβόλαιο που έκανα τότε που έκλεισε η ΟΝ.
    Ξέχασα την ημερομηνία και πέρασαν τα 2 χρόνια, οπότε και ο τελευταίος λογαριασμός ήρθε αυξημένος.
    Δεν με πειράζει γιατί ήδη έχω μιλήσει μαζί τους για το διορθώσουμε.

    Στο θέμα μας... πήρα τηλ. την WIND για προσφορά (έχω και VDSL), 28κάτι ευρώ, "τιμή προσφοράς, δεν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο".
    Μιλάω με 2ο υπάλληλο άλλη στιγμή... η ίδια απάντηση.

    Μα χρυσέ, μα καλέ μου, έχουμε 4 σταθερά σε εαάς, μην με κάνετε να πάω σε κατάστημα VODAFONE για να μου δώσετε καλή προσφορά,
    αφού ξέρουμε όλοι πως δουλεύει το σύστημα, κάντε μου μια καλή προσφορά και θα παραμείνω.
    Και οι 2 υπάλληλοι ευγενέστατοι, αλλά άλλη προσφορά "τσου", δεν έδιναν. Ενημέρωσα πως θα πάω για φορητότητα και ευχαρίστησα.
    Μετά από μερικές μέρες, πριν ακόμα μιλήσω με VODAFONE, ξαναπαίρνω την WIND. Το λοιπόν... το 28κάτι έγινε 33κάτι, "η άλλη προσφορά έληξε".
    Και εδώ δεν έδιναν κάτι καλύτερο πέρα της τιμής των 33κάτι.

    Μιλάω με κεντρικά VODAFONE, ADSL 21.95 ευρώ με 5 ώρες προς κινητά, 24άρι ίντερνετ, απεριόριστα σταθερά.
    Υπογράφω... λαμβάνω SMS πως λάβανε το αίτημα.

    20 λεπτά μετά δέχτηκα κλήση από WIND 13800.
    Μια ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΗ κοπελίτσα με ενημέρωσε πως έλαβαν αίτημα φορητότητας από την VODAFONE, μου είπε πως ίσως είναι οι τιμές και γι' αυτό θέλω να φύγω,
    της εξηγώ όλο το σκηνικό με τις τιμές και το αίτημα προς VODAFONE, μου λέει πως έχω δίκιο αλλά από τις αρμόδιες υπηρεσίες δεν τους αφήνουν "έτσι απλά" να δίνουν πολύ χαμηλές τιμές.
    Τώρα όμως που έκανα αίτημα φορητότητας, δεν υπάρχει πρόβλημα.

    Το αποτέλεσμα, χωρίς ΚΑΝΕΝΑ παζάρι από μεριάς μου, μου είπε μόνη της...
    Απεριόριστα σταθερά.
    5 ώρες προς κινητά, προς όλους. (Αν θέλω +5 ώρες, κόστος +0.90 cent, είπα όχι.)
    VDSL 50 (όπως ανέφερα και πιο πάνω, έχω ήδη ενεργό) και η υπηρεσία συνεχίζει δωρεάν!

    Τελική τιμή μαζί με ΦΠΑ και φόρο τηλεφωνίας... 16.28 ευρώ... που φυσικά δέχτηκα την ίδια στιγμή!

    Ζήτησα να μου τα στείλει και στο email μου, και με το που το λάβω πάω άμεσα σε κατάστημα VODAFONE για ακύρωση, και έτσι και έγινε!

    Ρώτησα αν έχω κανέναν φίλο κλπ, αν παίζει κάτι να πάρει και εκείνος την τιμή, αλλά μου είπε πως αυτό δεν γίνεται.
    Το κάθε αίτημα αφορά μόνο τον ίδιο πελάτη και η κάθε υπόθεση (κάθε πελάτης) συζητείται ξεχωριστά.
    Σε 1-2 μήνες θα βρούν ένα τρόπο να σου ανεβάσουν το πακέτο 4, 5 € και μετά από 1, 2 μήνες θα το κατεβάσουν πάλι για τους νέους συνδρομητές. Την έπαθα μια φορά και περιμένω να λήξει το συμβόλαιο για να φύγω.
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  4. #319
    Εγγραφή
    15-10-2004
    Μηνύματα
    522
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24/1Mbit
    ISP
    ForthNet
    Router
    usr 9105
    κι εδώ μια από τα ίδια

    η μηχανογράφηση της wind έχει ζηλέψει τα χάλια της nova (προσφορές που λήγουν στη wind, λογαριασμοί που ερχόντουσαν 2η φορά και απαιτούσαν με δικηγόρο πληρωμή στη nova ενώ τους είχα ήδη πληρώσει)

    αλλά η "ατομική" προσφορά ίδια με τη δική σου απλά αντί για vodafone εγώ θα πήγαινα cyta

  5. #320
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    16.5 ευρώ vdsl με χρόνο? OMG.... Εντάξει ρε παιδιά λίγο χρόνο να καταναλώσει κάποιος τους βάζει μέσα...

  6. #321
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Επειδή θέλω να φυγω από ΟΤΕ, Στην Wind, απεριόριστα σταθερά, 60' σε κινητά και VDSL, τι τιμή να υπολογίζω; με προσφορά πάντα..
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  7. #322
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nrg_polini Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως μπορούμε να έχουμε και εμείς το double play της wind με 19,50 ε και δωρεάν τέλη; Έχει κανείς τηλέφωνο;
    Αν είσαι ήδη WIND, μόνο αν κάνεις φορητότητα και θέλουν να σε κρατήσουν,
    αλλά προσοχή μην γίνει τίποτα και ενώ δεν θέλεις να φύγεις, τελικά δεν προλάβεις να μείνεις και ενεργοποιηθείς αλλού.

    Αν είσαι σε άλλη εταιρία και θες φορητότητα, υπολόγισε 21 ευρώ τελική, σε εξωτερικούς συνεργάτες.
    Γνωστός μου πήρε αυτή την τιμή την Πέμπτη, με φορητότητα από VODA σε WIND.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 1-2 μήνες θα βρούν ένα τρόπο να σου ανεβάσουν το πακέτο 4, 5 € και μετά από 1, 2 μήνες θα το κατεβάσουν πάλι για τους νέους συνδρομητές. Την έπαθα μια φορά και περιμένω να λήξει το συμβόλαιο για να φύγω.
    Μέχρι τώρα, δεν είχα πρόβλημα με λάθος τιμολόγηση.
    Κάποιο λάθος που είχα τον πρώτο καιρό, που δεν περάστηκε μήνας δώρο, διορθώθηκε μετά από επικοινωνία.

    Το μόνο πρόβλημα που έχω διαπιστώσει από τις πρώτες μέρες με την WIND και δεν βλέπω να το αλλάζουν,
    όλες τις φορές που έχω ζητήσει επικοινωνία ή που κάποιος έχει πει πως θα με καλέσει, αυτό δεν γίνεται ΠΟΤΕ!
    ΠΑΝΤΑ πρέπει να καλώ ξανά και ξανά και ξανά εγώ μέχρι να βρω εγώ κάποιον.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    16.5 ευρώ vdsl με χρόνο? OMG.... Εντάξει ρε παιδιά λίγο χρόνο να καταναλώσει κάποιος τους βάζει μέσα...
    Τι να σου πω, μου το έδωσαν και χωρίς παζάρια, σιγά μην τους έλεγα πως δεν δέχομαι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή θέλω να φυγω από ΟΤΕ, Στην Wind, απεριόριστα σταθερά, 60' σε κινητά και VDSL, τι τιμή να υπολογίζω; με προσφορά πάντα..
    Το 60' κάνε το 300', η ίδια τιμή είναι. 21 ευρώ +5 ή +6 για το VDSL, με όλους τους φόρους μέσα. Από εκεί και πέρα, ίσως να δώσουν και κανένα δώρο ή πάγιο.

  8. #323
    Εγγραφή
    16-04-2009
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Το Vdsl είναι δωρεαν για όλη την διάρκεια του συμβολαίου ( 2 χρόνια δεν είναι και το νεο συμβόλαιο; )
    ή για κάποιους μήνες και μετα επι πληρωμή;

  9. #324
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cyta Hellas
    Παλιά είχε τους 3 πρώτους μήνες δώρο.Τώρα το έκαναν επί πληρωμή όλο το συμβόλαιο.

  10. #325
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    υπάρχει κάποιο τηλέφωνο που καλούμε για προσφορά; ή/και κάποιο όνομα συνεργάτη;

    ας δοθεί με p.m
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  11. #326
    Εγγραφή
    19-04-2008
    Μηνύματα
    456
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2333/956
    ISP
    Forthnet
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 41.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ξερει κανεις τη σελιδα hapitel που λεει για τις καλυτερες προσφορες? βγαζει wind vdsl με 22.71 (17+5.71)..ισχυει? εχει κανει κανεις παραγγελια μεσω αυτης της σελιδας? γιατι στη σελιδα της wind πληρωνεις το τελος ενεργοποιησης ενω εκει οχι.

  12. #327
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bang Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Vdsl είναι δωρεαν για όλη την διάρκεια του συμβολαίου ( 2 χρόνια δεν είναι και το νεο συμβόλαιο; )
    ή για κάποιους μήνες και μετα επι πληρωμή;
    Μηδενική χρέωση VDSL για όλη την διάρκεια του συμβολαίου, 2 χρόνια.
    Ήρθε και ο πρώτος λογαριασμός, 17.07 ευρώ (και περιλαμβάνει 3 χρεώσιμες κλήσεις, 3x 0.25 προς WIND).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έληξε το συμβόλαιο που έκανα τότε που έκλεισε η ΟΝ.
    Ξέχασα την ημερομηνία και πέρασαν τα 2 χρόνια, οπότε και ο τελευταίος λογαριασμός ήρθε αυξημένος.
    Δεν με πειράζει γιατί ήδη έχω μιλήσει μαζί τους για το διορθώσουμε.
    Ο επόμενος λογαριασμός μου θα είναι "αρνητικός", θα μου αφαιρέσουν 22 ευρώ. Με κλέβουν 3-4 ευρώ στην διαφορά, αλλά... οκ.

  13. #328
    Εγγραφή
    05-11-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    457
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Wind - ΤΟΛΟ
    Router
    Fritz.box 7140
    SNR / Attn
    8(dB) / 16(dB)
    Κανενα τηλ βρε παιδια να τους τηλ για καμια προσφορα?

  14. #329
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pskouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανενα τηλ βρε παιδια να τους τηλ για καμια προσφορα?
    Και να τους πάρεις τηλ,νομίζω δεν δίνουν.

  15. #330
    Εγγραφή
    05-11-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    457
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Wind - ΤΟΛΟ
    Router
    Fritz.box 7140
    SNR / Attn
    8(dB) / 16(dB)
    για μεταφορά από ΟΤΕ; τι τιμή λέτε να δώσουν για vdsl και απεριόριστα σταθερά;
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

Σελ. 22 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 2121720212223 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 238
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-16, 15:21
  2. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-15, 02:28
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-15, 23:09
  4. Χαμηλός συγχρονισμός και όχι μόνο
    Από Zavarenios στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-14, 16:18
  5. Ενίσχυση σήματος wifi γειτονιάς με tp-link.. και όχι μόνο..
    Από fineasfog στο φόρουμ Ασύρματη Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-14, 18:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας