Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 89
  1. #16
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AMD64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά επειδή και εγώ ψάχνομαι τώρα για πάροχο, οκ, σίγουρα οι προσφορές
    είναι καλές, αλλά μια απλή ερώτηση:
    Για 1 χρόνο δέσμευση, υπάρχει κάτι αξιόλογο; (αναφέρομαι σε για όλους τους παρόχους.)
    Μας τάζουν ένα σωρό πράγματα, το θέμα όμως είναι εάν πράγματι μετά που θα πέσει η υπογραφή
    τι γίνεται; Η ακόμα και έαν είναι οκ τον 1ο χρόνο, τον 2ο χρόνο τι γίνεται; Εννοώ ότι η 24μηνη δέσμευση, όπως
    και να το κάνουμε είναι λιγάκι too much.
    Από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα τις τελευταίες μέρες μόνο μια κοπέλα κατάφερε να κλείσει για ένα χρόνο στην HOL με απλό Duble Play ( Ίντερνετ + απεριόριστα σταθερά Ελλάδας ) . Εγώ όπου ρώτησα μου είπαν ΟΧΙ .
    Για το δεύτερο χρόνο που λες πήρα 3 φορές στο 13800 για να μου επιβεβαιώσουν το συμβόλαιο μου ότι θα πληρώσω 20 ευρώ για 24 μήνες .
    Δυστυχώς φίλε AMD64 το συμβόλαιο στην Ελλάδα είναι για να δεσμεύει τον καταναλωτή . Οι εταιρίες μπορούν να αλλάξουν τις χρεώσεις όποτε θέλουν . Εμείς σαν καταναλωτές το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να καταγγείλουμε την σύμβαση μέσα σε ένα μήνα και να πάμε σε άλλη εταιρία .

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosnikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Saki, πες μου ότι η προσφορά ισχύει και για μη πελάτη On Telecoms. Εχω καταγγείλει τη σύμβαση στη HOL για τιμολογιακή πολιτική, και αν γίνει καμμια μαλακία, να μην μεταφερθώ σε άλλη εταιρεία και πληρώσω και το 35άρι
    Οι προσφορές από όλες τις εταιρίες είναι για όλους αυτό το μήνα . Αργότερα θα τα αλλάξουν πιστεύω

  2. #17
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Z€r0 τελικά έκανες συμβόλαιο ?
    Το έκανα γιατί έχει τρέξει η φορητότητα και έλαβα τα εξής.

    Τελικά είναι η ίδια εταιρεία με αυτήν που υπέγραψες και εσύ, αναφέρεται πάνω πάνω το όνομα του συνεργάτη που μου είχες πει. Ελπίζω και εμένα να επιβεβαιωθούν τα της προσφοράς στο 13800 μόλις τους πάνε τα χαρτιά. Κατά τα άλλα πρέπει να ψάχνομαι μετά την ενεργοποίηση με την Wind για κάποια πραγματάκια, εσένα σου είχαν επιλέξει να είσαι σε ονομαστικό κατάλογο; Ρίξε μιά ματιά έχεις υπογράψει τα ίδια; Γιατί και στον ίδιο τον sakis.kom άλλα του έστειλαν αλλά με e-mail βέβαια.

  3. #18
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έκανα γιατί έχει τρέξει η φορητότητα και έλαβα τα εξής.

    Τελικά είναι η ίδια εταιρεία με αυτήν που υπέγραψες και εσύ, αναφέρεται πάνω πάνω το όνομα του συνεργάτη που μου είχες πει. Ελπίζω και εμένα να επιβεβαιωθούν τα της προσφοράς στο 13800 μόλις τους πάνε τα χαρτιά. Κατά τα άλλα πρέπει να ψάχνομαι μετά την ενεργοποίηση με την Wind για κάποια πραγματάκια, εσένα σου είχαν επιλέξει να είσαι σε ονομαστικό κατάλογο; Ρίξε μιά ματιά έχεις υπογράψει τα ίδια; Γιατί και στον ίδιο τον sakis.kom άλλα του έστειλαν αλλά με e-mail βέβαια.
    Ναι και έμενα μου είχαν βάλει να είμαι σε καταλόγους . Δεν το θεώρησα σημαντικό γιατί μου είπαν ότι το ζητάω τηλεφωνικά και το κάνουν ( έτσι το είχα κάνει και στην ΟΝ τηλεφωνικά ) . Στο 13800 όμως μου είπαν ότι πρέπει να γίνει γραπτή αίτηση σε κάποιο κατάστημα . Σήμερα τους το ζήτησα με την φόρμα επικοινωνίας που έχουν στη σελίδα τους . Και αυτό γραπτό είναι και είναι υποχρεωμένοι από το νόμο να απαντήσουν το πολύ σε 20 μέρες

  4. #19
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι και έμενα μου είχαν βάλει να είμαι σε καταλόγους . Δεν το θεώρησα σημαντικό γιατί μου είπαν ότι το ζητάω τηλεφωνικά και το κάνουν ( έτσι το είχα κάνει και στην ΟΝ τηλεφωνικά ) . Στο 13800 όμως μου είπαν ότι πρέπει να γίνει γραπτή αίτηση σε κάποιο κατάστημα . Σήμερα τους το ζήτησα με την φόρμα επικοινωνίας που έχουν στη σελίδα τους . Και αυτό γραπτό είναι και είναι υποχρεωμένοι από το νόμο να απαντήσουν το πολύ σε 20 μέρες
    Θα ρωτήσω και εγώ σχετικά όταν μου έρθει το μήνυμα με πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης που θα ξέρω ότι έχουν λάβει τα χαρτιά στην Wind και μάλλον θα κάνω το ίδιο με την φόρμα επικοινωνία και με e-mail στο CustomerCareFixed@wind.gr που αναφέρεται και στο συμβόλαιο.

  5. #20
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα το μεσημέρι ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου και είμαι Wind . Φαντάζομαι ότι ξεκινήσανε την διαδικασία από την τηλεφωνική συμφωνία (χωρείς να έχω υπογράψει ακόμα ) 29/5 γιατί τόσο γρήγορα δεν εξηγείτε διαφορετικά .
    Κάποια στιγμή το μεσημέρι με πέταξε το ίντερνετ . Λέω ας κάνω λίγο υπομονή . Πήγα να κάνω ένα καφέ και όταν γύρισα το ίντερνετ είχε επανέλθει κανονικά . Στο κινητό είχε έρθει ένα μήνυμα ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗ WIND κλπ .
    Μπήκα αμέσως στης ρυθμίσεις του Πιρελλι και είδα ότι είχα ίδια ταχύτητα σχεδόν ( 1 Μbps περισσότερο ) από πριν .

    Πήρα τηλέφωνο στο 1212 ( Δωρεάν Τεχνική Υποστήριξη για Σταθερή Τηλ. και Ίντερνετ ) Μετά από το ηχογραφημένο μήνυμα απάντησε ένα παλικάρι με πολύ μπάσα φωνή . Χωρείς να πολυλογώ του είπα πως είμαι καινούριος πελάτης και θα ήθελα Fast Path . Μέτα από μια μικρή αναμονή μου είπε πως έχει προωθήσει το αίτημα μου και θα έχω ενημέρωση στο κινητό που έχω δηλώσει για επικοινωνία . Μετά από 10 λεπτά μου ήρθε μήνυμα στο κινητό απο ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ WIND. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΙΝC000000140920 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘ. 210.........ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΥΘΕΙ. ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΒΟΗΘΕΙΑ , ΚΑΛΕΣΤΕ ΜΑΣ ΣΤΟ 211 1201212 .

    Βλέποντας την άμεση υποστήριξη είπα να ξαναπάρω . Αυτή τη φορά για να τους ζητήσω να ενεργοποιήσουν το απόρρητο ( μια μέρα πριν είχα κάνει και γραπτή αίτηση ) . Ξανά απάντησαν σχεδόν αμέσως και στο τηλ αναγνώρισα την ίδια μπάσα φωνή με πριν . Πρώτα τον ευχαρίστησα για την άμεση ανταπόκριση τους και του είπα για το απόρρητο .Στην καρτέλα μου είδε οτι είχα κάνει αίτηση μια μέρα πριν και μου είπε πως για να ενεργοποιηθεί θέλει 1-2 εργάσιμες μέρες .

    Μετά τα σημερινά μπορώ να πω οτι οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες . Φτου φτου μη τους ματιάσω
    Τέλος ανεβάζω και μια φώτο από το Πιρελλι
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture1.JPG 
Εμφανίσεις:  43 
Μέγεθος:  86,4 KB 
ID: 156664

  6. #21
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πολύ καλά όλα τότε rasputin.

    Για το απόρρητο εννοείς αυτό για τους καταλόγους; Μίλησες δηλαδή γι' αυτό με το τεχνικό τμήμα και σε εξυπηρέτησαν;

    IP πήρες πραγματική ή από NAT(10.x); Browsing, downloading, youtube όλα καλά; Καλύτερα, χειρότερα ή μία από τα ίδια με ON;

    Μου ήρθαν σήμερα τα μηνύματα από την WIND ότι το αίτημα για φορητότητα και η αίτηση για τηλεφωνία/internet έχουν καταχωρηθεί. Πότε να περιμένω μήνυμα με πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης; Θυμάσαι μήπως πόσο πιο μετά από τα παραπάνω μηνύματα ήρθε η σχετική ειδοποίηση;

  7. #22
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλά όλα τότε rasputin.

    Για το απόρρητο εννοείς αυτό για τους καταλόγους; Μίλησες δηλαδή γι' αυτό με το τεχνικό τμήμα και σε εξυπηρέτησαν;

    IP πήρες πραγματική ή από NAT(10.x); Browsing, downloading, youtube όλα καλά; Καλύτερα, χειρότερα ή μία από τα ίδια με ON;

    Μου ήρθαν σήμερα τα μηνύματα από την WIND ότι το αίτημα για φορητότητα και η αίτηση για τηλεφωνία/internet έχουν καταχωρηθεί. Πότε να περιμένω μήνυμα με πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης; Θυμάσαι μήπως πόσο πιο μετά από τα παραπάνω μηνύματα ήρθε η σχετική ειδοποίηση;
    Έμενα είχανε γράψει λάθος το κινητό επικοινωνίας στο συμβόλαιο και δεν έλαβα ποτέ αυτά τα μηνύματα . Όταν πήρα τηλέφωνο στο 13800 να επιβεβαιώσω το συμβόλαιο μου τότε το διορθώσανε . Πιστεύω σε 2-3 μέρες να σου στείλουν πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης .

    Φίλε Z€r0 μετά από όσα είχα διαβάσει είχα πολύ άγχος πραγματικά . Μετά τα σημερινά πραγματικά ηρέμησα . Βασικά έμεινα έκπληκτος από την τεχνική υποστήριξη . Άμεση εξυπηρέτηση και ευγενέστατοι στο τηλ . Η γραμμή είναι ακριβός το ίδιο όπως και με την ΟΝ . IP πραγματική μου είπε ότι έχω . Δεν ξέρω να το εξακριβώσω όμως . Αν ξέρεις πες μου .
    Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για σένα

  8. #23
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έμενα είχανε γράψει λάθος το κινητό επικοινωνίας στο συμβόλαιο και δεν έλαβα ποτέ αυτά τα μηνύματα . Όταν πήρα τηλέφωνο στο 13800 να επιβεβαιώσω το συμβόλαιο μου τότε το διορθώσανε . Πιστεύω σε 2-3 μέρες να σου στείλουν πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης .

    Φίλε Z€r0 μετά από όσα είχα διαβάσει είχα πολύ άγχος πραγματικά . Μετά τα σημερινά πραγματικά ηρέμησα . Βασικά έμεινα έκπληκτος από την τεχνική υποστήριξη . Άμεση εξυπηρέτηση και ευγενέστατοι στο τηλ . Η γραμμή είναι ακριβός το ίδιο όπως και με την ΟΝ . IP πραγματική μου είπε ότι έχω . Δεν ξέρω να το εξακριβώσω όμως . Αν ξέρεις πες μου .
    Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για σένα
    Μακάρι να πάνε όλα καλά και με μένα.

    Για την IP δεν ξέρω το interface του Pirelli αλλά κάπου πρέπει να αναφέρει την IP που παίρνει, εάν δεν ξεκινάει από 10 και η IP που παίρνει το router είναι ίδια με αυτή που φαίνεται όταν π.χ. πατήσεις στο Google "What's my IP?" ή αυτή που φαίνεται π.χ. στο Speedtest.net τότε είσαι με πραγματική IP.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Z€r0 : 13-06-15 στις 03:11.

  9. #24
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στο Pirelli η IP ξεκινάει από 10 και στο Speedtest.net μου βγάζει διαφορετική . Άρα μου είπε ψέματα . Αύριο ξανά τηλέφωνο

  10. #25
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Pirelli η IP ξεκινάει από 10 και στο Speedtest.net μου βγάζει διαφορετική . Άρα μου είπε ψέματα . Αύριο ξανά τηλέφωνο
    Εάν βλέπεις την σωστή IP στο router ναι είσαι από ΝΑΤ. Δεν νομίζω να βλέπεις IP που έχει δώσει το router σε συσκευή - client; (λογικά αυτή θα έπρεπε να είναι της μορφής 192.168.x.x και μπορείς να την δείς και στα details της κατάστασης της κάρτας δικτύου σου).

    Εάν μπορείς κάλυψε την IP αυτή από το interface του router και ανέβασε screenshot αλλά καλύτερα να πάρεις και την γνώμη ενός δικτυά ή κάποιου που έχει το συγκεκριμένο router.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Z€r0 : 13-06-15 στις 03:34.

  11. #26
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    192.168.1.3 μου βγάζει για το ιPhone . Έχω και ένα TG 585 V8 στο ντουλάπι να το βάλω για καλύτερα λες

  12. #27
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
    192.168.1.3 μου βγαζει για το ιPhone
    Ε τότε ναι είσαι από NAT.

  13. #28
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα πάρω ξανά αύριο αφού είναι και δωρεάν

  14. #29
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πάρω ξανά αύριο αφού είναι και δωρεάν
    Εάν θες να διαβάσεις περισσότερα σχετικά υπάρχει και το θέμα "Ξεκίνησε να μοιράζει ip διευθύνσεις μέσω nat η wind?".

  15. #30
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οκ ευχαριστώ

    - - - Updated - - -

    Φίλε Z€r0 μετά από το νυχτερινό διάβασμα τους πήρα τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν σε 3 ώρες θα το αλλάξουνε και έτσι έγινε . Όλα κομπλέ τώρα

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-15, 22:30
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-15, 17:27
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-15, 23:09
  4. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-15, 16:05
  5. πρόβλημα με μετάβαση στη Vodafone
    Από dpa2006 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-14, 01:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας