Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-89 από 89
  1. #76
    Εγγραφή
    03-09-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά έχετε ιδέα τι προσφορές παίζουν τώρα για αλλαγή παρόχου? Εννοώ να είναι ακόμα ενεργή
    Αν θελεις να γλιτωσεις τα τελη ενεργοποιησης πας cyta,ολοι οι αλλοι τα χρεωνουν.Αν εχεις στο μυαλο σου καποιον συγκεκριμενο παροχο εγω στη θεση σου θα παιρνα τηλ και θα ζηταγα προσφορα...

  2. #77
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από clone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες ενεργοποίησαν (υποτίθεται) τη σύνδεσή μου!
    Μπερδεύτηκαν όμως οι γραμμές και όποιος καλούσε στο νούμερό μου έβγαινε μία άλλη κυρία!
    Πήρα στην υποστήριξη. Την πρώτη φορά πέφτω σε άσχετο ο οποίος μου είπε ότι επειδή ήμουν στην on πρέπει να αλλάξω συνδεσμολογία στο router γιατί η γραμμή μου ήταν voip! Μεγάλε, του λέω, voip έχει μόνο η cyta!!!!!
    Τη δεύτερη φορά έπεσα σε πιο εξυπηρετικό. "Μπερδεύτηκαν οι γραμμές λόγω κατασκευαστικού προβλήματος. Είναι θέμα ΟΤΕ". Έτσι μου είπε. Δώσανε τη βλάβη και ακόμη περιμένω να λυθεί.
    Μετά πήρα το 13800 τους έκραξα και τους είπα ότι εάν δε λυθεί άμεσα ακυρώνω τη φορητότητα, όπως έχω δικαίωμα.
    Δεν κάναμε καλή αρχή με τη wind!!!!!!
    Όντως, φταίει ο ΟΤΕ;;;
    Εάν έδωσες σωστό αριθμό βρόγχου(τσέκαρε το από το συμβόλαιο) και δεν είχε αλλάξει από την OΝ χωρίς να σε ενημερώσουν ή να τον αλλάξουν στον λογαριασμό(πράγμα σπάνιο) και η WIND τον έδωσε σωστά στον ΟΤΕ τότε όντως φταίει ο ΟΤΕ.

    Αλλά άντε να βγάλεις άκρη ποιος έκανε λάθος, μπορεί εάν σου συμπλήρωσε άλλος την αίτηση τηλεφωνικά ή από κατάστημα να έκανε λάθος αυτός και να μην έγινε διασταύρωση από το αντίγραφο λογαριασμού. Μπορεί μετά από τα κεντρικά να προώθησαν την αίτηση με λάθος στοιχεία. Ποιός ξέρει;

    Αυτό με την VOIP δίνει και η HOL σε μερικούς πελάτες, έδινε και η On. Αλλά αυτό που σου είπε για την συνδεσμολογία είναι αστείο, δηλαδή εάν όποιος έχει ένα router με VOIP και κάνει συνδεσμολογία VOIP σε μη VOIP γραμμή θα αλλάξει ο αριθμός εισερχομένων κλήσεων του; Γελάμε.

    Ζήτα και φραγή εξερχομένων αλλά και εισερχομένων κλήσεων μέχρι να διορθωθεί η βλάβη για να αποφύγεις άλλα παρατράγουδα(λογικά μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα το έχει φτιάξει ο ΟΤΕ άμα έχει σωστή ενημέρωση).

    Άσε με την WIND μερικοί δεν έχουμε ξεκινήσει καλά πριν καν ενεργοποιηθούμε. Είναι μην σου τύχει, οι πιο πολλοί μέχρι τώρα δεν είχαν προβλήματα.

  3. #78
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13326/1023
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Z€r0 ακόμα δεν έγινε η ενεργοποίηση σε σένα ;

  4. #79
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Z€r0 ακόμα δεν έγινε η ενεργοποίηση σε σένα ;
    Όχι λογικά μέχρι τέλος της εβδομάδας. Προέκυψε πρόβλημα με την φορητότητα στην WIND χωρίς να έχω και έγκαιρη ενημέρωση. Και την προσφορά ακόμα να την επιβεβαιώσω τώρα απλά μου λένε από το 13800 ότι το πιθανότερο θα αλλάξει μετά(ότι να' ναι). Άσε απίστευτη ασυνεννοησία στα κεντρικά της WIND. Δεν ακύρωσα για να μην τρέχω τελευταία στιγμή αλλά δεν βρίσκω και κάτι φθηνότερο με αυτές τις παροχές.

    Διαβάζω ότι πολλοί δεν έχουν πρόβλημα και ενεργοποιηθήκαν κανονικά και απλά ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά αφού ενεργοποιηθώ. Βλέπω και ότι ασυνεννοησίες υπάρχουν και με άλλες εταιρείες όποτε κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι μην κάτσει η στραβή.

    Εσύ με τον τηλεφωνικό κατάλογο έβγαλες άκρη; Γιατί έχω να ψάχνομαι και για αυτό μόλις ενεργοποιηθώ.

  5. #80
    Εγγραφή
    11-06-2015
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Τι να πω; Πάντως, ακόμη περιμένω να με πάρουν από την δευτεροβάθμια τεχνική εξυπηρέτηση (κάπως έτσι την είπαν) για να μου ζητήσουν επιπρόσθετα στοιχεία και να προχωρήσουν τα περαιτέρω της βλάβης. Απαράδεκτοι!!!!
    Μου πέρασε από το μυαλό να ακυρώσω τη wind και να πάω σε hol. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου έδωσαν ό,τι περίπου από τη wind με 1 ευρώ παραπάνω το μήνα!

    Με τον τηλεφωνικό κατάλογο εμένα μου είπαν ότι πρέπει να πάω σε κατάστημα wind και να κάνω γραπτό αίτημα με την ταυτότητά μου!

  6. #81
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από clone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να πω; Πάντως, ακόμη περιμένω να με πάρουν από την δευτεροβάθμια τεχνική εξυπηρέτηση (κάπως έτσι την είπαν) για να μου ζητήσουν επιπρόσθετα στοιχεία και να προχωρήσουν τα περαιτέρω της βλάβης. Απαράδεκτοι!!!!
    Μου πέρασε από το μυαλό να ακυρώσω τη wind και να πάω σε hol. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου έδωσαν ό,τι περίπου από τη wind με 1 ευρώ παραπάνω το μήνα!

    Με τον τηλεφωνικό κατάλογο εμένα μου είπαν ότι πρέπει να πάω σε κατάστημα wind και να κάνω γραπτό αίτημα με την ταυτότητά μου!
    Υπομονή γιατί δεν ξέρω σε παρόμοιες περιπτώσεις ίσως τα πράγματα να μπερδευτούν περισσότερο εάν κάνεις εκ νέου φορητότητα σε άλλον πάροχο χωρίς να έχει λυθεί η βλάβη. Εάν κάποιος ξέρει τί γίνεται σε ανάλογες περιπτώσεις ας το αναφέρει. Καλύτερα να τους ξανακαλέσεις εσύ στο τηλέφωνο για βλάβες γιατί από ότι φαίνεται στην WIND είναι "ξεχασιάρηδες".

    Με τον τηλεφωνικό κατάλογο εάν τους τα σκανάρω και τα στείλω υπογεγραμμένα μέσω της φόρμας επικοινωνίας έγχρωμο και υπογεγραμμένο το γραπτό αίτημα για εξαίρεση από τηλεφωνικούς καταλόγους και ασπρόμαυρο το αντίγραφο της ταυτότητας σε ενιαίο pdf δεν θα το δεχθούν; Ξέρει κανείς τί ακριβώς θέλουν και τί να αναφέρει το αίτημα; Γιατί άλλα λέει ο ένας άλλα ο άλλος στο 13800. Πόσα 25λεπτα πρέπει να χρεωθούμε τέλος πάντων;

  7. #82
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Πάντως,ασχέτως που είμαι wind,με παίρνουν ακόμα για προσφορές και κάθομαι και τις ακούω.
    Δε δίνουν τις ίδιες κάθε μέρα ή δεν δίνουν όλοι τα ίδια.

  8. #83
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chryssostomos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως,ασχέτως που είμαι wind,με παίρνουν ακόμα για προσφορές και κάθομαι και τις ακούω.
    Δε δίνουν τις ίδιες κάθε μέρα ή δεν δίνουν όλοι τα ίδια.
    Εάν σου πουν κάποια καλύτερη από αυτήν που βρίσκεσαι τώρα στο μηνιαίο πάγιο ζήτα εάν γίνεται να σου την κάνουν τώρα και ας ανανεώσεις σχεδόν δύο χρόνια πριν την λήξη του συμβολαίου(Δεν νομίζω να το δεχθούν αλλά από το να σε ενοχλούν τσάμπα ίσως πετύχεις τίποτα).

  9. #84
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν σου πουν κάποια καλύτερη από αυτήν που βρίσκεσαι τώρα στο μηνιαίο πάγιο ζήτα εάν γίνεται να σου την κάνουν τώρα και ας ανανεώσεις σχεδόν δύο χρόνια πριν την λήξη του συμβολαίου.
    μας τα χαλάει το εξωτερικό,οπότε για 80 λεπτά ένα ευρώ δεν έχει νόημα,άσε που μόλις τους λέω πως είμαι ήδη σε αυτούς με ευχαριστούν και το κλείνουν.:P
    η αδερφή μου σκέφτεται να βάλει και να φύγει απο την cyta.

  10. #85
    Εγγραφή
    18-03-2006
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5018/975
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    Path Level
    Interleaved
    @Rasuptin,
    και οι 2 εξαιρέσεις (από καταλόγους wind και οτε δηλαδή) γίνονται από την σελίδα σου my wind, πάνω δεξιά που λέει ρυθμίσεις προφίλ, και στην σελίδα που ανοίγει πατάς επιλογές απορρήτου.
    Επίσης από το my wind μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το wind 300, στο οι συνδέσεις μου/διαχείριση σύνδεσης/Επιπρόσθετες υπηρεσίες.

    Και εγώ ενεργοποιήθηκα πριν μερικές μέρες που λέτε, όλα καλά, μόνο σήμερα αντιλήφθηκα ότι ήμουν σε private ip και μόλις ζήτησα να πάρω public ip, όπως και στους υπόλοιπους μου είπαν ότι θα γίνει αυτό μέσα σε 3 ώρες.
    Επίσης έκανα και αίτηση για το vdsl και είδη μου ήρθε το router, το zte zxhn h168n, δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η υπηρεσία. το δοκίμασα που λέτε το zte, και είναι πολύ πιο γρήγορο από το λάστιχο, μιλάμε για adsl ακόμα. Βέβαια έχω ένα πρόβλημα, το οποίο δεν ξέρω αν θα μπορέσω να λύσω, ότι το συγκεκριμένο modem δεν έχει επιλέξιμη την επιλογή bridging, κάτι το οποίο εγώ χρειάζομαι, στο λάστιχο ας πούμε οι της on μου την είχαν ενεργοποιήσει την επιλογή αυτή, και έτσι το log in ας πούμε το έκανα με το router μου, ένα asus rt-n65u, εχτές που πήρα την τεχνική υποστήριξη της wind ο φίλος μου είπε ότι αυτό με to zte και δεν γίνεται, και δεν χρειάζεται. anyway, περιμένω να δω με public ip πως θα δουλέψει και βλέπουμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος selinunte : 25-06-15 στις 15:02.

  11. #86
    Εγγραφή
    05-01-2010
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Παιδιά ξέρεις κανείς τι γίνεται με τα pirelli για όσους δεν Hol;
    Σήμερα που πήρα στην On μου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν καμμία
    ενημέρωση για το θέμα.

  12. #87
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από selinunte Εμφάνιση μηνυμάτων
    και οι 2 εξαιρέσεις (από καταλόγους wind και οτε δηλαδή) γίνονται από την σελίδα σου my wind, πάνω δεξιά που λέει ρυθμίσεις προφίλ, και στην σελίδα που ανοίγει πατάς επιλογές απορρήτου.
    Επίσης από το my wind μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το wind 300, στο οι συνδέσεις μου/διαχείριση σύνδεσης/Επιπρόσθετες υπηρεσίες.
    Εμένα με στείλαν από το 13800 για εξαίρεση από τηλεφωνικούς καταλόγους σε κατάστημα WIND και μου είπαν δεν γίνεται αλλιώς. Εκεί έστειλαν με fax αίτημα που ετοίμασαν χειρόγραφα επιτόπου μαζί με το αντίγραφο της ταυτότητας. Έπειτα γράφτηκα στο MyWIND και είδα ότι υπήρχαν και εκεί οι επιλογές όπως λες. Λογικά θα ισχύουν εάν τις επιλέξει κάποιος και από εκεί, εμένα ήταν ήδη επιλεγμένα τα ΟΧΙ. Μάλλον τσάμπα με έστειλαν από το 13800 σε κατάστημα. Τέλος πάντων πάει και αυτό.

  13. #88
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    παιδια μια ερωτηση,
    απο τις 22 ιουνιου εχω σταθερο wind. ο εξωτερικος συνεργατης του εκανα το συμβολαιο , μου ειπε οτι θα μου δωσει και μια συσκευη κινητου alcatel με υποδοχη 2 καρτες sim. τον πηρα τηλεφωνο τον συνεργατη και μου ειπε οτι θα επικοινωνισει μαζι μου οτι ειναι να μου φερει ο κουριερ την σκευση , εχουν περασει 7 μερες αλλα ακομα να με παρει , τη κανω;;;

  14. #89
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Τον παίρνεις εσύ τηλέφωνο.

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-15, 22:30
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-15, 17:27
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-15, 23:09
  4. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-15, 16:05
  5. πρόβλημα με μετάβαση στη Vodafone
    Από dpa2006 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-14, 01:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας