Σελ. 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 146
  1. #46
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    εμένα (είμαι σε συμβόλαιο 24μηνο τηλέφωνο,internet, full otetv με 42,80) με διαβεβαίωσαν ότι μέχρι να τελειώσει το συμβόλαιο μου δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν οι τιμές.
    η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

  2. #47
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tempo Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμένα (είμαι σε συμβόλαιο 24μηνο τηλέφωνο,internet, full otetv με 42,80) με διαβεβαίωσαν ότι μέχρι να τελειώσει το συμβόλαιο μου δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν οι τιμές.
    Μείνε με την διαβεβαίωση
    Οποτε θέλουν αλλάζουν τιμές (συνήθως προς τα πάνω) και σου δίνουν δικαίωμα αποχώρησης. (παθών)

  3. #48
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οντως ανταγωνιστικος ο οτε με αυτες τις τιμες λιγο βελτιωση μονο στην ποιοτητα εικονας και ολα καλα.

  4. #49
    Εγγραφή
    16-07-2014
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Σε λίγο καιρό έτσι που πάει ο ΟΤΕ , κάθε προσθήκη καναλιού θα είναι και αύξηση τιμής

  5. #50
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pelopas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε λίγο καιρό έτσι που πάει ο ΟΤΕ , κάθε προσθήκη καναλιού θα είναι και αύξηση τιμής
    Δεν έδωσε τόσα εκατομμύρια για να αγοράσει τα δικαιώματα του περιεχομένου που θα προβάλει; Δεν πρέπει να βγάλει από κάπου τα έξοδά του; Πρέπει δηλαδή να πουλάει κάτω του κόστους επειδή κάποιος δεν έχει να δώσει 5 ευρώ/μήνα παραπάνω; Όποιος δεν χρειάζεται πραγματικά τις παροχές που του δίνει η συνδρομητική τηλεόραση, το OTETV στην συγκεκριμένη περίπτωση, ας την διακόψει!! Κανένας ΟΤΕ και καμία Nova δεν ανάγκασε κανέναν να γίνει συνδρομητής, μόνος του το επέλεξε ο κάθε ένας

  6. #51
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έδωσε τόσα εκατομμύρια για να αγοράσει τα δικαιώματα του περιεχομένου που θα προβάλει; Δεν πρέπει να βγάλει από κάπου τα έξοδά του; Πρέπει δηλαδή να πουλάει κάτω του κόστους επειδή κάποιος δεν έχει να δώσει 5 ευρώ/μήνα παραπάνω; Όποιος δεν χρειάζεται πραγματικά τις παροχές που του δίνει η συνδρομητική τηλεόραση, το OTETV στην συγκεκριμένη περίπτωση, ας την διακόψει!! Κανένας ΟΤΕ και καμία Nova δεν ανάγκασε κανέναν να γίνει συνδρομητής, μόνος του το επέλεξε ο κάθε ένας
    Οταν τα συνδρομητικά αγοράζουν το περιεχόμενο και δεν επιτρέπουν στην ελεύθερη τηλεόραση να το παίξει, το να γίνεις συνδρομητής σε συνδρομητικό δεν είναι ελεύθερη επιλογή, είναι εξαναγκασμός.

  7. #52
    Εγγραφή
    16-07-2014
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αλίμονο φυσικά και κανείς δεν πιέζει κάποιον να έχει συνδρομητική. Αλλά όταν πας εκεί για συγκεκριμένους λόγους με μία Α τιμή δεν γίνεται ξαφνικά να γίνεται Β. Και οκ την αλλάζουν και εγώ είμαι υπερ του να φύγω. Όταν είχε γίνει το συμβόλαιο σου λέει τηλεφωνικός ότι ακόμη και αν αυξηθεί η τιμή μπορείς αζημίως να διακόψεις. Έλα όμως που αυτό ισχύει μόνο για τον OTE tv. Όταν έχεις 3play πρέπει να πληρώσεις πέναλτι κοντά στα 125 ευρώ. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο σε πιέζει να πληρώσεις παραπάνω.

  8. #53
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18366/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    HUAWEI HG530
    SNR / Attn
    12,6(dB) / (dB)
    Μόλις μίλησα με 13888. Μου είπε ότι και να ανανεώσω με ετήσια δέσμευση για το full pack μετά τις 20/8 θα μεταβώ αυτόματα στις νέες τιμές. Αν προσέξει κανείς και εδώ
    http://www.otetv.gr/portal/page/port...housingPackets

    στις τιμές με * σε παραπέμπει σε αυτό "Από τις 20 Αυγούστου 2015, στα πλαίσια της αναβάθμισης και του εμπλουτισμού του περιεχομένου, ο ΟΤΕ TV προχωρά
    σε αναδιαμόρφωση των τιμών για τα Full Pack και Sports Pack για νέους και υπάρχοντες πελάτες. "
    Οπότε θα σου πουν ή το δέχεσαι ή κόβεις το συμβόλαιο.

  9. #54
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν τα συνδρομητικά αγοράζουν το περιεχόμενο και δεν επιτρέπουν στην ελεύθερη τηλεόραση να το παίξει, το να γίνεις συνδρομητής σε συνδρομητικό δεν είναι ελεύθερη επιλογή, είναι εξαναγκασμός.
    Μα και η ελεύθερη τηλεόραση το αγοράζει, δεν είναι δωρεάν το περιεχόμενο.
    Στην ΕΡΤ/ΝΕΡΙΤ/ΕΡΤ κλπ είσαι συνδρομητής θέλεις δεν θέλεις, στα άλλα κανάλια είσαι συνδρομητής εμέσα μέσω διαφημίσεων κλπ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pelopas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλίμονο φυσικά και κανείς δεν πιέζει κάποιον να έχει συνδρομητική. Αλλά όταν πας εκεί για συγκεκριμένους λόγους με μία Α τιμή δεν γίνεται ξαφνικά να γίνεται Β. Και οκ την αλλάζουν και εγώ είμαι υπερ του να φύγω. Όταν είχε γίνει το συμβόλαιο σου λέει τηλεφωνικός ότι ακόμη και αν αυξηθεί η τιμή μπορείς αζημίως να διακόψεις. Έλα όμως που αυτό ισχύει μόνο για τον OTE tv. Όταν έχεις 3play πρέπει να πληρώσεις πέναλτι κοντά στα 125 ευρώ. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο σε πιέζει να πληρώσεις παραπάνω.
    Που το λέει αυτό;

  10. #55
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν τα συνδρομητικά αγοράζουν το περιεχόμενο και δεν επιτρέπουν στην ελεύθερη τηλεόραση να το παίξει, το να γίνεις συνδρομητής σε συνδρομητικό δεν είναι ελεύθερη επιλογή, είναι εξαναγκασμός.
    Τι δεν επιτρέπει; Εσύ κάτι που αγοράζεις για εσένα επιτρέπεις σε κάποιον ξένο να το χρησιμοποιεί; Αν θέλει η ελεύθερη τηλεόραση ας αγοράσει τα δικαιώματα. Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα. Το να δεις τηλεόραση δεν είναι εξαναγκασμός.

  11. #56
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν τα συνδρομητικά αγοράζουν το περιεχόμενο και δεν επιτρέπουν στην ελεύθερη τηλεόραση να το παίξει, το να γίνεις συνδρομητής σε συνδρομητικό δεν είναι ελεύθερη επιλογή, είναι εξαναγκασμός.
    Δεν γίνεται μόνο στην Ελλάδα αυτό. Αν ήθελαν τα ελεύθερα κανάλια να δείχνουν αυτό το περιεχόμενο θα έπρεπε προφανώς να πληρώσουν για να πάρουν τα δικαιώματα προβολής του, άρα θα έπρεπε να δώσουν και ένα πολύ μεγάλο ποσό, το οποίο δεν θα μπορούσαν να το αποσβέσουν ακριβώς γιατί είναι ελεύθερα και δεν πληρώνουμε συνδρομή για να τα δούμε. Οπότε ο ΟΤΕ TV και η Nova που είναι συνδρομητικά πακέτα ναι μεν πληρώνουν για το περιεχόμενο, έχουν όμως έσοδα, άρα κάποια στιγμή μπορεί και να αποσβέσουν το ποσό που έδωσαν. Αν κάποιος θέλει να δει περιεχόμενο που το προβάλει μόνο συνδρομητική τηλεόραση και δεν θέλει ή δεν μπορεί να γίνει συνδρομητής, υπάρχουν τρόποι να το δει. Ειδικά για το αθλητικό περιεχόμενο εφόσον δεν ενδιαφέρεται για ελληνική περιγραφή, είναι απίστευτα εύκολο να το δει!!!

  12. #57
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι δεν επιτρέπει; Εσύ κάτι που αγοράζεις για εσένα επιτρέπεις σε κάποιον ξένο να το χρησιμοποιεί; Αν θέλει η ελεύθερη τηλεόραση ας αγοράσει τα δικαιώματα. Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα. Το να δεις τηλεόραση δεν είναι εξαναγκασμός.
    Εισαι μακράν.
    Οποιος πληρώνει κι αγοράζει κάνει ότι γουστάρει, σύμφωνα με την γνώμη σου, και τα πάντα πουλιούνται.
    Και γιατί οι τελικοί και το παγκόσμιο δεν πωλούνται σε συνδρομητικά?
    Γιατί θα μείνεις εσύ κι η παρέα σου να βλέπετε
    Ελλατώνεται το κοινό
    Και χάνει την αξία του το προιόν

    Προφανώς και δεν είναι Ελληνικό φαινόμενο. Για το δει ΝΟΜΙΜΑ, δεν είναι καθόλου εύκολο. Ακόμα και οι περισσότερες καφετέριες είναι παράνομες.

  13. #58
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι μακράν.
    Οποιος πληρώνει κι αγοράζει κάνει ότι γουστάρει, σύμφωνα με την γνώμη σου, και τα πάντα πουλιούνται.
    Και γιατί οι τελικοί και το παγκόσμιο δεν πωλούνται σε συνδρομητικά?
    Γιατί θα μείνεις εσύ κι η παρέα σου να βλέπετε
    Ελλατώνεται το κοινό
    Και χάνει την αξία του το προιόν

    Προφανώς και δεν είναι Ελληνικό φαινόμενο. Για το δει ΝΟΜΙΜΑ, δεν είναι καθόλου εύκολο. Ακόμα και οι περισσότερες καφετέριες είναι παράνομες.
    Όταν τα συνδρομητικά κανάλια αγοράζουν το περιεχόμενο, το αγοράζουν για να το προβάλουν τα ίδια. Ακόμα και να ήθελαν να το παραχωρήσουν για προβολή σε κάποιο ελεύθερο κανάλι, λογικά θα είχαν μπλεξίματα και με αυτόν που τους το πούλησε. Γενικότερα όποιος αγοράζει κάτι για δική του χρήση προφανώς και του ανήκει αυτό που αγοράζει και το κάνει ότι θέλει, εκτός αν υπάρχουν περιορισμοί από τον πωλητή όπως υπάρχουν στα τηλεοπτικά δικαιώματα. Για το ότι το παγκόσμιο και οι τελικοί δεν πωλούνται σε συνδρομητικά κανάλια, φαντάζομαι ότι θα γίνεται για να έχει δυνατότητα να δει αθλητισμό περισσότερος κόσμος.

    Όσο για την προβολή, μάλλον απαντάς στο δικό μου μήνυμα! Σου κάνω copy-paste το κομμάτι που αναφέρεσαι:

    Αν κάποιος θέλει να δει περιεχόμενο που το προβάλει μόνο συνδρομητική τηλεόραση και δεν θέλει ή δεν μπορεί να γίνει συνδρομητής, υπάρχουν τρόποι να το δει. Ειδικά για το αθλητικό περιεχόμενο εφόσον δεν ενδιαφέρεται για ελληνική περιγραφή, είναι απίστευτα εύκολο να το δει!!! .

    Είναι πολύ ξεκάθαρο αυτό που γράφω, δεν μιλάω πουθενά για νόμιμη προβολή, ξαναδιάβασέ το Αλλά και νόμιμα να θέλει είναι πάρα πολύ εύκολο: ας βάλει στην άκρη 3 ευρώ και την ημέρα που είναι ο αγώνας που ενδιαφέρεται ας πάει σε μια καφετέρια να πιει μια μπύρα ή έναν χυμό και να το δει νόμιμα...

  14. #59
    Εγγραφή
    16-07-2014
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων



    Που το λέει αυτό;
    Μίλησα χθες με την εξυπηρέτηση και τους είπα ότι δεν είμαι σύμφωνος με την αύξηση της τιμής και μου είπαν πως τι γίνεται αν θέλω να διακόψω;;; Μου είπαν ότι μπορώ να καταγγείλω την σύμβαση μέχρι τις 20/10 χωρίς πέναλτι. Επειδή όμως έχω και τηλέφωνο και ίντερνετ στον ΟΤΕ τους ρώτησα αν μπορώ να καταγγείλω την σύμβαση και για τα τρία. Μου είπαν όχι και ότι θα πρέπει να πληρώσω 125 ευρώ + κάποιο τέλος φορητότητας που δεν θυμάμαι πόσο μου είπαν, νομίζω κοντά στα 30€.

  15. #60
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.876
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    14995/1023
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    όσοι έχουν κάποια προσφορά λογικά παραμένουν σε αυτήν την τιμή μέχρι και την λήξει της προσφοράς τους.. όσοι έχουν συμβόλαιο αλλά με τις τιμές καταλόγου λογικά θα τους επηρεάζει η αύξηση.

Σελ. 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-15, 11:50
  2. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-15, 10:59
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-15, 04:37
  4. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-15, 20:39
  5. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-14, 14:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας