Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    18-06-2007
    Περιοχή
    Ampelokipous
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    technicolor tg788vn
    VDSL
    Παιδιά καλησπέρα σας! Έχω ένα θέμα με το Εξής router (OTE Speedport W 724V Type Ci)! Πως μπορώ να έχω remote management από το συγκεκριμένο router? Επίσης Μπορώ να χρησιμοποιήσω την Sip υπηρεσία?
    Help SOS

  2. #2
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Περιοχή
    Zωγράφου
    Μηνύματα
    1.192
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999 / 4995 kbps
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    29db(dB) / 2db(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Την SIP με το current firmware ¨οχι καθώς έχει το suffix του ΟΤΕ.
    Το remote management εννοείς Access στο GUI ? Αν ναι , πρέπει να του φτιάξεις κανόνα.
    http://192.168.1.1/html/content/inte...r.html?lang=en
    Start/End Source IP Address = 0.0.0.0
    Start / End Destination port = 80
    Mode : Permit

  3. #3
    Εγγραφή
    20-10-2009
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    network
    Καλησπέρα. Είδα ότι είναι πολύ παλιό το θέμα και σίγουρα ο φίλος θα έχει λύσει το πρόβλημά του. Εγώ όμως το αντιμετωπίζω μόλις τώρα (νέος στην ευρυωνική) και σκέφτηκα να μην ανοίξω νέο. Έχω λοιπόν απενεργοποιήσει (από παλιά) την "αυξημένη προστασἰα" στο service activation site της cosmote, μπορώ να κάνω επιτυχώς ping στην public IP από απομακρυσμένο pc, το port forwarding λειτουργεί, αλλά αυτό που δεν μπορώ να κάνω είναι remote management (δεν μπορώ δηλ. να συνδεθώ από μακριά στο router μου)... Ας επισυνάψω και κάτι από ip filter rule που προσπαθώ να δημιουργήσω (ακολουθώντας όσο μπορώ το φυλλάδιο) για να μου πείτε τη γνώμη σας.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ip_filter.jpg 
Εμφανίσεις:  106 
Μέγεθος:  37,3 KB 
ID: 199487

    Δεν μπορώ να αποφύγω, έστω σαν υστερόγραφο, να στηλιτεύσω την ανεπανάληπτη βοήθεια που είχα από το 13888. Η επικοινωνία μας τελείωσε ως εξής: "Από εμάς φαίνεσθε εντάξει, μπορώ όμως να σας συνδέσω, αν θέλετε, με εξειδικευμένο κλιμάκιο που θα σας υποστηρίξει πλέον αφού σας χρεώσει". Ο μέγας εθνικός μας νταβατζής δεν μας εγκαταλείπει ποτέ.

    Ευχαριστώ

  4. #4
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adschrlgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Είδα ότι είναι πολύ παλιό το θέμα και σίγουρα ο φίλος θα έχει λύσει το πρόβλημά του. Εγώ όμως το αντιμετωπίζω μόλις τώρα (νέος στην ευρυωνική) και σκέφτηκα να μην ανοίξω νέο. Έχω λοιπόν απενεργοποιήσει (από παλιά) την "αυξημένη προστασἰα" στο service activation site της cosmote, μπορώ να κάνω επιτυχώς ping στην public IP από απομακρυσμένο pc, το port forwarding λειτουργεί, αλλά αυτό που δεν μπορώ να κάνω είναι remote management (δεν μπορώ δηλ. να συνδεθώ από μακριά στο router μου)... Ας επισυνάψω και κάτι από ip filter rule που προσπαθώ να δημιουργήσω (ακολουθώντας όσο μπορώ το φυλλάδιο) για να μου πείτε τη γνώμη σας.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ip_filter.jpg 
Εμφανίσεις:  106 
Μέγεθος:  37,3 KB 
ID: 199487

    Δεν μπορώ να αποφύγω, έστω σαν υστερόγραφο, να στηλιτεύσω την ανεπανάληπτη βοήθεια που είχα από το 13888. Η επικοινωνία μας τελείωσε ως εξής: "Από εμάς φαίνεσθε εντάξει, μπορώ όμως να σας συνδέσω, αν θέλετε, με εξειδικευμένο κλιμάκιο που θα σας υποστηρίξει πλέον αφού σας χρεώσει". Ο μέγας εθνικός μας νταβατζής δεν μας εγκαταλείπει ποτέ.

    Ευχαριστώ
    Δοκίμασε στο Start destination IP address και στο end destination IP address να βάλεις 192.168.1.1( την ip του ρούτερ δηλαδή).

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα αποσυνδέσεων OTE Speedport W 724V Type Ci
    Από jkava στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-15, 14:38
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 06:03
  3. OTE Speedport W 724V Type Ci σε bridge mode με Asus RT-AC68U και FTP server
    Από mike1819 στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-15, 22:34
  4. Speedport W 724V Type Ci
    Από tolis1989 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-14, 01:37
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-14, 17:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας