Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    21-10-2003
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Αξίζει η HOL? Σκέφτομαι να πάρω μια προσφορά για 256/128 για 6 μήνες και δεν λέει να προπληρώσω και να είναι πατάτα! ΤΟ ερωτημά μου έιναι εάν αξίζει; Τι pings έχει - αν και δεν παίζω παιχνίδια μόνο πολύ downloading και surfing.

    Συγκριτικά με forthnet ή Vivodi?

  2. #2
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    1.867
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11.6(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ εδώ και λίγες μέρες έχω hol σύνδεση 384/128 download 40kb/sec με 41kb/sec σταθερά όλες τις ώρες της ημέρας, πριν είχα οτενετ και αν έπιανα 37kb/sec σύμφωνα με αυτούς θα έπρεπε να πανηγυρίζω, online παίζω κυρίως το enemy territory τα πάει μια χαρά, είναι ένα παιχνίδι με πολλές απαιτήσεις όσον αφορά τα pings, το καλύτερο όμως που έχεις να κάνεις είναι να δοκιμάσεις την demo προσφορά τους, είναι φάτσα κάρτα στη σελίδα τους.

  3. #3
    Εγγραφή
    19-10-2003
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    664
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    6(dB) / 39,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βάλε ότι θές πέρα από OTENETΟ πόλεμος άρχισε!

  4. #4
    Εγγραφή
    11-04-2004
    Μηνύματα
    236
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    Συμφωνώ με τον spartacus. Εξάντλησα την τρίμηνη συνδρομή και την ανανέωσα επειδή πηγαίνει καλά.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-09-2004
    Περιοχή
    Κλειδί του Παραδείσου
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartacus
    το καλύτερο όμως που έχεις να κάνεις είναι να δοκιμάσεις την demo προσφορά τους, είναι φάτσα κάρτα στη σελίδα τους.

    που είναι αυτό το demo φίλε μου, γιατί μου φαίνεται ότι μετά από 12 ώρες στην οθόνη τα μάτια μου τα έχουν παίξει...Πώς το ονομάζουν;...Oύτε στο search του site δεν μου βγάζει τίποτα για demo.

    ευχαριστώ!

  6. #6
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    1.867
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11.6(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    http://adsl.hol.gr/online/adsl/index.aspx αριστερά θα το δεις.

  7. #7
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athan00
    Αξίζει η HOL? Σκέφτομαι να πάρω μια προσφορά για 256/128 για 6 μήνες και δεν λέει να προπληρώσω και να είναι πατάτα! ΤΟ ερωτημά μου έιναι εάν αξίζει; Τι pings έχει - αν και δεν παίζω παιχνίδια μόνο πολύ downloading και surfing.

    Συγκριτικά με forthnet ή Vivodi?
    Τον τελευταίο καιρό το 4net αρχίζει και μου φαίνεται λίγο αργό. Πάντως άποψή μου είναι ότι συμφέρει να αγοράζεις μόνο αορίστου χρόνου, ΓΙΑΤΙ κάθε φθινόπωρο κατεβάζουν τις τιμές και μπορεί η προσφορά να πάψει να συμφέρει μετά από ένα μήνα. Γενικά μην κλειδώνεσαι.

    Επίσης, αυτές οι δωρεάν προσφορές καμιά φορά πέφτουν στη γραφειοκρατία και δημιουργούς τόση φασαρία που δεν αξίζουν τα λεφτά τους.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  8. #8
    Εγγραφή
    15-09-2002
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    916
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν έχω αοριστου και κάθε μηνα μου έρχεται λογαριασμός, αν φτηνύνουν θα ισχύουν οι καινούργιες τιμές και για εμενα η θα πρέπει να διακόψω και να ξανακάνω συνδρομή?

  9. #9
    Εγγραφή
    21-10-2003
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Το θέμα είναι ότι μου είπαν για 6+2 μήνες δώρο 99€ δηλ. 12,5 € /μήνα εάν δεν κάνω λάθος! Αρκετά καλό και το σκέφτομαι σοβαρά!
    Λέτε να το κάνουν επειδή θα ρίξουν τις τιμές;

  10. #10
    Εγγραφή
    17-07-2002
    Περιοχή
    HELLAS - ATH
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.867
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    D-Link Wireless
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athan00
    Λέτε να το κάνουν επειδή θα ρίξουν τις τιμές;
    Η κατρακυλα ερχεται!!!!
    Απο αρχες Οκτωβριου που θα μειωθει το κοστος της γραμμης (συμφωνα με λεγομενα ΟΤΕ) και οι ISPs θαρχησουν τις "πτωσεις τιμων"!!!

  11. #11
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    Greece-Salonika
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    (dB) / 18.5(dB)
    Μακάρι να είναι έτσι crosstalk αλλά δεν το βλέπω.Πριν από λίγο μιλούσε ο πρόεδρος,νομίζω,της ΟΤΕnet στην ΕΤ3 και έλεγε ότι δεν νομίζει ότι χρειάζεται να γίνουν ακόμα μειώσεις στο dsl επειδή με 10€ μπορεί κάποιος να κατεβάζει 1 ολόκληρο GB το μήνα!!!!!!
    Ελπίζω να κάνουν τίποτα οι άλλοι isp γιατί από πΟΤΕ μεριά δεν το βλέπω

  12. #12
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    1.867
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11.6(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gagtzer
    Μακάρι να είναι έτσι crosstalk αλλά δεν το βλέπω.Πριν από λίγο μιλούσε ο πρόεδρος,νομίζω,της ΟΤΕnet στην ΕΤ3 και έλεγε ότι δεν νομίζει ότι χρειάζεται να γίνουν ακόμα μειώσεις στο dsl επειδή με 10€ μπορεί κάποιος να κατεβάζει 1 ολόκληρο GB το μήνα!!!!!!
    Ελπίζω να κάνουν τίποτα οι άλλοι isp γιατί από πΟΤΕ μεριά δεν το βλέπω

    Ναι να μας πει όμως αυτός ο πρόεδρος που λέει εξυπνάδες πόσα MB κατεβαίνουν με το σερφάρισμα, ένα θα σας πω ξεκίνησα με την οτενετ στο προγραμμα των 9,90 euro και με 1 giga download μεγαλύτερη απάτη από αυτήν δεν υπάρχει, δεν θα πω πολλά μόνο ένα, μιας ώρας παιχνίδι online με το enemy territory 50 MB download αν θυμάμαι καλά, κάντε το εξής όσοι έχετε το DU METER δείτε πόσα ΜΒ κατεβαίνουν κάθε ώρα που σερφάρετε και θα καταλάβετε το μέγεθος της απάτης, το 1 giga της προσφοράς δεν περιλαμβάνει μόνο τα αρχεία που τυχόν κατεβάζουμε, έχει η οτενετ στη σελίδα της για αυτούς που έχουν αυτήν την σύνδεση μετρητή, όσοι έχετε λοιπόν την σύνδεση των 9,90 μην κατεβάσετε για μια ημέρα κανένα αρχείο απλά σερφάρετε και δείτε μετά τι έγραψε, μόλις το δείτε θα <<κόψετε όλοι λάσπη>>.
    Τέτοιες πού....ες προσφορές δεν έχει μόνο η οτενετ αλλά και άλλοι που μας περνάνε για κορόϊδα, εγώ προσωπικά ευτυχώς το κατάλαβα νωρίς.

    Η σελίδα του ADSL=30 ΚΒ η σελίδα όμως του http://www.betanalysis.gr/ είναι πιο <<βαριά>> φαίνεται = 250KB ξέρετε πόσες είναι οι σελίδες που για να ανοίξουν απαιτείται 150KB και 200KB download για να ανοίξουν; παααααααααααααρα πολλές, και όλα αυτά τα γράφει το <<μηχανάκι>> , για αυτό να αφήσουν όλοι τα κοροϊδιλίκια και να δώσουν προσφορές αληθινές και όχι κάλπικες, γαμώ το κέρατό μου δεν είμαστε ηλίθιοι.

  13. #13
    Το avatar του μέλους kalm
    kalm Guest
    Εγώ κλείνω σχεδόν μια εβδομάδα χρήσης με το Home any DSL (ογκοχρέωση) στα 256/128 (μέσω Vivodi). Ως τώρα δύο φορές που κατέβασα μεγάλα αρχεία είχα σταθερά 25-27 KB/sec. Μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένος (χρειάστηκα και το support τους με το οποίο μίλησα επί 1,5 ώρα συνεχώς) αν και δεν έκανα πολύ "βαριά" χρήση μέχρι τώρα. Όπως δεν μπορώ να πω και για pings μια και δεν παίζω online. Το evoice από την άλλη αξίζει πολύ, ειδικά αν έχει να κάνει κάποιος τηλέφωνα στο εξωτερικό. :P :P

  14. #14
    Εγγραφή
    05-02-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13931 / 1023
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 32.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athan00
    Το θέμα είναι ότι μου είπαν για 6+2 μήνες δώρο 99€ δηλ. 12,5 € /μήνα εάν δεν κάνω λάθος! Αρκετά καλό και το σκέφτομαι σοβαρά!
    Λέτε να το κάνουν επειδή θα ρίξουν τις τιμές;
    Aπό το site της hol, λέει 129,72 € + ΦΠΑ = 153 € / 8 μήνες = 19,13 € το μήνα.

    Πού το βρήκες το 99€ ;

    Υ.Γ. Το είδα μετά ... Η τιμή στην οποιά αναφέρεσαι ισχύει για ταχύτητα 128/128...


  15. #15
    Εγγραφή
    27-11-2004
    Περιοχή
    αθηνα ιλισια
    Μηνύματα
    183
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    παιδια η demo εκδοση της hol ειναι εντελως δωρεαν??δεν θα εχω καμια υποχρεωση μετα??
    ρωταω γιατι θελω και εγω να την δοκιμασω γιατι μετα απο 1 μηνα 4thnet εχω βγει ε3ω απο τα ρουχα μου...εδωσα ενα καρο λεφτα και οι ταχυτητες ειναι αθλιες... αφου σε κατι φασεις εβγαινα απο την dsl συνδεση και εμπαινα απο την isdn συνδεση για να εχω καλο ping σε ελληνικους servers

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-11, 22:18
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-05, 12:20
  3. JetSpeed 520i - Και το είπα να μην πάρω Intracom...
    Από hypercom στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-04, 17:40
  4. JetSpeed 520i - Και το είπα να μην πάρω Intracom...
    Από hypercom στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-04, 11:16
  5. να πάρω ή να μην πάρω, ιδού η απορία
    Από lefteriss στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-03, 21:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας