Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    29-04-2013
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ (τ. Vivodi)
    Router
    ZTE ZXHN H108NS
    Μου τηλεφώνησαν πριν λίγο από τα κεντρικά του ΟΤΕ (13888 - Τμήμα Φορητότητας) & μου έδωσαν προσφορά στα 24,90 € για συμβόλαιο 24 μηνών, η οποία περιλαμβάνει:
    1. Internet 24 Mbps
    2. Απεριόριστα εθνικά σταθερά
    3. 30' εθνικά κινητά
    4. Δωρεάν εξοπλισμός (modem/router)
    5. Δωρεάν φορητότητα

    Σύμφωνα με τα όσα μου είπαν, αυτή την προσφορά τη δίνει το Τμήμα Φορητότητας, όχι οποιοσδήποτε απαντά στο 13888. Το callback που ζήτησα & μου τηλεφώνησε χθες, μου έδινε την ίδια προσφορά με 5 € επιπλέον (στα 29,90 € αντί των 24,90 €).

    Πρόσθετες δυνατότητες επιλογής:
    • 6,20 €/μήνα για 1500' προς Διεθνή σταθερά (υποχρέωση παραμονής στο πακέτο για 6 μήνες, μετά όποιος θέλει το καταργεί).
    • 5,50 €/μήνα για δυνατότητα χρήσης 2ης ανεξάρτητης γραμμής (με μετατροπή της PSTN σύνδεσης σε ISDN χωρίς άλλο πρόσθετο κόστος), η οποία έχει κοινή χρήση των παροχών με την κύρια (το φυσιολογικό δηλ. - π.χ. για τα 30' προς κινητά συναθροίζεται ο χρόνος ομιλίας προς κινητά κι απ' τις 2 γραμμές).

  2. #2
    Εγγραφή
    04-01-2013
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Τώρα ξύπνησε ο ΟΤΕ που οι πιο πολλοί έκαναν ιδη νέες συνδέσεις?....
    Μέχρι χτες που έβλεπα το site εμφάνιζε το "Double Play 24 Economy" με -20%
    στα 24,90 € αντί των 32,90 €
    (Internet 24 Mbps - 250' εθνικά σταθερά - 30' εθνικά κινητά - Δωρεάν εξοπλισμός (modem/router) - Χρεωση φορητότητας 31€)
    σήμερα απο οτι βλέπω η ίδια προσφορα έγινε με Δωρεάν φορητότητα!!!
    και απο οτι έγραψε χτες παραπανω ο φίλος "evankouros" του εκαναν και δωρεάν "Απεριόριστα εθνικά σταθερά"!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stakar : 18-06-15 στις 10:02.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-04-2013
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ (τ. Vivodi)
    Router
    ZTE ZXHN H108NS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stakar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα ξύπνησε ο ΟΤΕ που οι πιο πολλοί έκαναν ιδη νέες συνδέσεις?....
    Μέχρι χτες που έβλεπα το site εμφάνιζε το "Double Play 24 Economy" με -20%
    στα 24,90 € αντί των 32,90 €
    (Internet 24 Mbps - 250' εθνικά σταθερά - 30' εθνικά κινητά - Δωρεάν εξοπλισμός (modem/router) - Χρεωση φορητότητας 31€)
    σήμερα απο οτι βλέπω η ίδια προσφορα έγινε με Δωρεάν φορητότητα!!!
    και απο οτι έγραψε χτες παραπανω ο φίλος "evankouros" του εκαναν και δωρεάν "Απεριόριστα εθνικά σταθερά"!!!
    Δεν μου τα έκαναν δώρο. Πρόκειται για το πρόγραμμα "ΟΤΕ Double Play 24 Απεριόριστα" που το δίνουν στα 24,90 € αντί των 29,90 € που εξακολουθεί να εμφανίζεται ως "Προσφορά -20%" στο site του ΟΤΕ.

    Γενικά φαίνεται πως έριξαν τις τιμές τους για φορητότητα κατά 5€ σε κάθε πακέτο προσφοράς που έχουν (& δίνουν δωρεάν εξοπλισμό & φορητότητα), οπότε το "Double Play 24 Economy" που έγραψες εσύ πρέπει να βγαίνει στα 20,90 € (πάντα για συμβόλαιο 24 μηνών & φορητότητα - όχι για νέα γραμμή).

    - - - Updated - - -

    Τελικά παρήγγειλα σήμερα το πακέτο των 24,90 ευρώ.

    Την Τρίτη υπογράφω την αίτηση που θα μου στείλουν με courier.

    Το πακέτο για διεθνείς κλήσεις μπορώ να το προσθέσω όποτε θέλω.

    Η κυρία που μίλησα ήταν πολύ εξυπηρετική & ευγενική, τα στοιχεία επικοινωνίας μαζί της διαθέσιμα με pm.

  4. #4
    Εγγραφή
    15-05-2005
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Z268N
    Path Level
    Interleaved
    H νεα συνδεση θα ειναι voip φανταζομαι. VOBB κατα τον ΟΤΕ. Διευκρινιστε το πριν υπογραψετε.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-04-2013
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ (τ. Vivodi)
    Router
    ZTE ZXHN H108NS
    Όχι, δεν είναι VoIP, το διευκρίνησα.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-04-2013
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ (τ. Vivodi)
    Router
    ZTE ZXHN H108NS
    Χθες το πρωί ήρθε ο τεχνικός του ΟΤΕ στο σπίτι, έκανε κάποιες μετρήσεις & άμεσα είχα τηλέφωνο.
    Σύντομα διαπίστωσα πως έχω & internet, ασχέτως αν δεν πήρα κάποιο σχετικό SMS.
    Δεν έχω λάβει όμως ακόμη τον εξοπλισμό (modem/router) του ΟΤΕ για να συνδεθώ.

    Το πρόβλημα είναι πως δεν μπορώ να περάσω στα modem/router που μου ξέμειναν απ' τη Vivodi (κίτρινο Pirelli DRG A226G & Thomson Speedtouch ST780 WL) τα username & password που μου έδωσε ο ΟΤΕ για τη σύνδεση στο Internet.
    Μπαίνω στο interface τους, αλλά δεν βλέπω πουθενά κάποια σχετική επιλογή, φαντάζομαι γιατί είναι "κλειδωμένα" για χρήση μόνο στη Vivodi.

    Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

    Spoiler:
    Ως προσωρινή λύση θυμήθηκα & ξέθαψα ένα αρχαίο BaudTec C802USB-A0 από δοκιμαστικό πακέτο conn-x, που δεν έχει Wi-Fi ή ethernet. Περνώντας τους κωδικούς του ΟΤΕ μπόρεσα να συνδεθώ, αλλά γέλιο έχει το πώς: Πέρασα πρόγραμμα στο laptop για να συνδέεται στο internet μέσω "κλήσης", αφού πρώτα άπλωσα καλώδια στο μισό σπίτι για να μπορέσω να συνδέσω ό,τι απαιτείται (splitter τηλεφώνου/adsl + καλώδιο τηλεφώνου + BaudTec modem/router + καλώδιο usb + προέκταση αυτού + laptop!

Παρόμοια Θέματα

  1. ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΟΤΕ
    Από divad7 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 12:49
  2. Προσφορά ΟΤΕ 3play
    Από kmyst στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-14, 21:05
  3. HOL πιο ψηλα ping απο αλλους παροχους
    Από AlexTselikas στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-14, 21:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας