Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Το avatar του μέλους Wizard
    Wizard Guest
    Γεια σας!
    Το καλοκαίρι θα ήθελα για 20 μέρες πρόσβαση στο Internet από laptop και κοιτάω για το Cosmote Mobile Internet με κάρτα.
    1) Θα βρίσκομαι στη Νότια Χίο. Αν δεν έχω πρόσβαση σε 3G και πέσω στο GRPS, για τι ταχύτητες μιλάμε; Επιπέδου dial-up modem; Γιατί θα έχω πρόσβαση μέσω dial-up modem και το μόνο που θέλω είναι να βλέπω το κείμενο κάποιων σελίδων (και με τις εικόνες απερνεγοποιημένες), άρα δεν ξέρω αν έχει νόημα.
    2) Στο COSMOTE Full Pack ανέφερε ότι δίνει δωρεάν αρχικό χρόνο για σερφάρισμα στο Internet αξίας 20€. Πρακτικά, τι σημαίνει αυτό; Για πόσες μέρες είναι και για τι όριο GB;

  2. #2
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wizard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας!
    Το καλοκαίρι θα ήθελα για 20 μέρες πρόσβαση στο Internet από laptop και κοιτάω για το Cosmote Mobile Internet με κάρτα.
    1) Θα βρίσκομαι στη Νότια Χίο. Αν δεν έχω πρόσβαση σε 3G και πέσω στο GRPS, για τι ταχύτητες μιλάμε; Επιπέδου dial-up modem; Γιατί θα έχω πρόσβαση μέσω dial-up modem και το μόνο που θέλω είναι να βλέπω το κείμενο κάποιων σελίδων (και με τις εικόνες απερνεγοποιημένες), άρα δεν ξέρω αν έχει νόημα.
    2) Στο COSMOTE Full Pack ανέφερε ότι δίνει δωρεάν αρχικό χρόνο για σερφάρισμα στο Internet αξίας 20€. Πρακτικά, τι σημαίνει αυτό; Για πόσες μέρες είναι και για τι όριο GB;
    Μπες στο χαρτί της καλυψεις που έχει η εταιρεία και αναλόγως πραξε. Για τόσες λίγες μέρες καλύτερα να βάλεις Wind πακέτο σε κινητό και στελνε οπότε χρειάζεται στο λαπτοπ. Αλλά δες πρώτα την κάλυψη που έχει η εταιρεία στο νησί
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  3. #3
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Πάρε τηλέφωνο και πες ακριβώς την διεύθυνση να σουπουν τι πιάνει!Πάντως η κοσμοτε έχει πολύ μεγάλη κάλυψη!

  4. #4
    Το avatar του μέλους Wizard
    Wizard Guest
    Λοιπόν, είμαι εδώ και 2 μέρες στη Νότια Χίο και συνδέομαι σταθερά σε HSPA και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αντί για 5GB όριο, το κάνανε 10GB σαν προσφορά για το καλοκαίρι, που μου είναι υπεραρκετά. Το speedtest.net μου βγάζει download 4,5Mbps και upload 2Mbps.

  5. #5
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Αύξησαν στο διπλάσιο τα πακέτα mobile internet με κάρτα!https://www.cosmote.gr/mobile/cosmop..._onRequest_prs

  6. #6
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα, κάνω εδώ μια ερώτηση για μια απορία που έχω.

    Θα χρειαστώ τώρα το καλοκαίρι ένα μήνα mobile internet με κάρτα.
    Βλέπω στα πακέτα της cosmote αναφέρεται μια όχι και πολύ ξεκάθαρη χρέωση ως "Χρέωση Πάσο".

    Θα ήθελα να μου πείτε ότι αν πάρω το πακέτο sim only των 5GB, θα χρεωθώ 15€ για την κάρτα sim, συν 30€ για τον ένα μήνα πρόσβασης;

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα, κάνω εδώ μια ερώτηση για μια απορία που έχω.

    Θα χρειαστώ τώρα το καλοκαίρι ένα μήνα mobile internet με κάρτα.
    Βλέπω στα πακέτα της cosmote αναφέρεται μια όχι και πολύ ξεκάθαρη χρέωση ως "Χρέωση Πάσο".

    Θα ήθελα να μου πείτε ότι αν πάρω το πακέτο sim only των 5GB, θα χρεωθώ 15€ για την κάρτα sim, συν 30€ για τον ένα μήνα πρόσβασης;
    Ναι, μέσα στα 15 έχει και 10 ευρώ χρόνο που αν δεν κάνω λάθος είναι για 5 ημέρες, όποτε εσύ για να καλύψεις το μηνά θα πρέπει να δώσεις και τα 30 ευρώ, σύνολο 45.
    Εκεί που θα πας είσαι σίγουρος ότι έχει δίκτυο καλό η cosmote;

  8. #8
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Σε ευχαριστώ Σπύρο για την απάντηση. Έχω πάρει ήδη ένα πακέτο της wind για αυτό τον μήνα και σκεφτόμουν να πάρω κι ένα της cosmote που είχα δοκιμάσει στην περιοχή στο παρελθόν με λίγο καλύτερα αποτελέσματα.

    Αυτά τα λεφτά βέβαια (45€) δεν είμαι διατεθειμένος σε καμία περίπτωση να διαθέσω.

  9. #9
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Ενδιαφέρομαι για 4G usb modem ώστε να το καρφώσω στο ASUS DSL-87VG VoIP modem router που έχω καθώς υποστηρίζει fail-over μέσω 3G/4G usb modem σε περίπτωση που πέσει η σταθερή γραμμή της Cosmote.
    Αυτό βέβαια προϋποθέτει πως θα αγοράσω και sim (Cosmote/Vodafone/Wind).
    Το modem/router που έχω υποστηρίζει E3131, E3531, E3372. Έχω παραγγείλει από amazon ένα unlocked 3372 της Huawei.

    Η λογική που θέλω να εφαρμόσω είναι η εξής: σε περίπτωση βλάβης της γραμμής, η Cosmote προσφέρει πάντα MB σε κάποιον αριθμό δικό της. Αυτός ο αριθμός θέλω να είναι η SIM που θα έχει πάνω του το usb modem.
    Το συγκεκριμένο πακετάκι πως το βλέπετε για αυτο που θέλω?
    Επίσης, αν γνωριζει κάποιος σχετικά με τα παρακάτω θα το εκτιμούσα.
    • Υπάρχει ελάχιστο ποσό ανανέωσης (σε μηνιάια / διμηνιαία / τριμηνιαία βάση κτλ.) ώστε να διατηρηθεί ενεργός ο αριθμός?
    • Τα όποια GB's έχει μέσα η κάρτα λήγουν μετά από Χ ημέρες, σωστά?

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-15, 11:46
  2. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-15, 18:33
  3. Ερώτηση για φοιτητικό Mobile Internet 4GB της Vodafone
    Από christos79 στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-14, 18:25
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-14, 06:37
  5. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-14, 19:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας