Σελ. 117 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.741-1.755 από 1809
  1. #1741
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.665
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στην παραδοσιακή POTS - PSTN τηλεφωνία, χρησιμοποιούσα έναν εντελώς μπακαλίστικο τρόπο για να ελέγξω αν η γραμμή λειτουργεί. Πολύ απλά έπαιρνα μαζί μου μια τηλεφωνική συσκευή, την σύνδεα στην τηλεφωνική πρίζα, και έλεγχα αν υπήρχε τόνος. Χρόνος, κυριολεκτικά μερικά δευτερόλεπτα. Τώρα με το voip αναγκαστικά πρέπει να κουβαλάω μαζί μου και κάποιο modem/router και πρέπει να περιμένω αρκετά λεπτά για να συγχρονίσει, κάτι το οποίο είναι αρκετά άβολο και χρονοβόρο σε περίπτωση που θέλω να κάνω πολλές δοκιμές, ενώ πολλές φορές για το ρούτερ πρέπει να έχω και πρίζα ρεύματος για να ελέγξω αν λειτουργεί η γραμμή (ενώ η τηλεφωνική συσκευή δουλεύει και με μπαταρίες). Υπάρχει κάποιος τρόπος για να γίνεται κάποιος γρήγορος έλεγχος στο αν λειτουργεί η γραμμή, όταν είναι voip που σημαίνει ότι δεν έχει τηλεφωνικό τόνο;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  2. #1742
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Μονο με ενα μικρο V-dsl modem-router (οποιουδηποτε κατασκευαστη ) και ενα mini-ups.

    και μεσω wifi απο το κινητο σου θα βλεπεις και τα χαρακτηριστικα της γραμμης .

    Αν εχεις καποιο παλιο ειναι μια χαρα αλλιως η nova εχει το ΖΤΕ-Η267Ν με 20 € που ειναι μικρο σε μεγεθος η αλλιως σε tplink που ξεκινανε απο 35€

    mini-ups σε τετοιο στυλ.

    και η ΦΟΡΗΤΗ λυση αλλα ακριβοτερη ... αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο που ψαχνεις.
    The gr81 .

  3. #1743
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όχι δεν υπάρχει, όπως δεν υπήρχε και σε ISDN (που και σε αυτή ήθελες μαζί σου Netmod, ρεύμα και τηλεφωνική συσκευή). Και αυτό είναι ατού ασφάλειας, έναντι της PSTN.
    Γι' αυτό λέμε ότι σε VoIP η λύση της "επιστροφής" της τηλεφωνίας πίσω στην γραμμή από τον router μέσω του splitter, δεν είναι η ενδεδειγμένη επιλογή, πέραν της εξασθένισης που προκαλεί.

  4. #1744
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.665
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν έχω ένα πολύμετρο και μετράω ρεύμα; Δίνει τάση η γραμμή;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  5. #1745
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μόνο ελάχιστα mV, όπως και σε ένα Ethernet δίκτυο.

  6. #1746
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχω ένα πολύμετρο και μετράω ρεύμα; Δίνει τάση η γραμμή;
    Με καλό πολύμετρο θα μετρήσεις μερικά mV.

    https://www.adslgr.com/forum/threads...30#post6555730
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #1747
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν υπάρχει, όπως δεν υπήρχε και σε ISDN (που και σε αυτή ήθελες μαζί σου Netmod, ρεύμα και τηλεφωνική συσκευή). Και αυτό είναι ατού ασφάλειας, έναντι της PSTN.
    Γι' αυτό λέμε ότι σε VoIP η λύση της "επιστροφής" της τηλεφωνίας πίσω στην γραμμή από τον router μέσω του splitter, δεν είναι η ενδεδειγμένη επιλογή, πέραν της εξασθένισης που προκαλεί.
    Δεν ήθελες ρεύμα με το netmod. Μια χαρά συγχρόνιζε και λειτουργούσε μια αναλογική συσκευή, ακριβώς ότι χρειαζόσουν για να κάνεις την δοκιμή σου.
    Το έχω κάνει πολλές φορές.

  8. #1748
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μόνο αν το δήλωνες με το σχετικό διακοπτάκι ή με την εφαρμογή της Intracom, οπότε έκανε χρήση της τάσης που ερχόταν στη γραμμή.
    Αλλά το ίδιο μπορείς να κάνεις και με το miniUPs σε VoIP, που δεν υπάρχει τάση στην γραμμή. Δεν χρειάζεται ντε και καλά ρεύμα από την ΔΕΗ.

    Το θέμα ασφάλειας είναι το ίδιο και στα δύο. Μόλις συνδέεις άλλο netmod ή άλλο Router στον κατανεμητή, αυτόματα διακόπτεται το κανονικό στο σπίτι. Ενώ σε PSTN οπουδήποτε στην γραμμή αν βάλεις ένα απλό τηλέφωνο, δουλεύει παράλληλα με όλα.

  9. #1749
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο αν το δήλωνες με το σχετικό διακοπτάκι ή με την εφαρμογή της Intracom, οπότε έκανε χρήση της τάσης που ερχόταν στη γραμμή.
    Αλλά το ίδιο μπορείς να κάνεις και με το miniUPs σε VoIP, που δεν υπάρχει τάση στην γραμμή. Δεν χρειάζεται ντε και καλά ρεύμα από την ΔΕΗ.

    Το θέμα ασφάλειας είναι το ίδιο και στα δύο. Μόλις συνδέεις άλλο netmod ή άλλο Router στον κατανεμητή, αυτόματα διακόπτεται το κανονικό στο σπίτι. Ενώ σε PSTN οπουδήποτε στην γραμμή αν βάλεις ένα απλό τηλέφωνο, δουλεύει παράλληλα με όλα.
    Από προεπιλογή χωρίς να πειράξεις τίποτα ούτε με το διακοπτάκι, ούτε με την εφαρμογή, δουλεύει μία αναλογική συσκευή χωρίς ρεύμα.

    Το να δουλεύει μόνο με την χρήση της τάσης της γραμμής, γίνεται μόνο μέσω της εφαρμογής της Intracom. Με το διακοπτάκι επιλέγεις αν θα λειτουργεί αναλογική ή ISDN συσκευή χωρίς ρεύμα.

    Στο δικό μου netmod έχω ρυθμίσει με την εφαρμογή να δουλεύει πλήρως μόνο με την τάση της γραμμής άμα πέσει το ρεύμα. Και δουλεύει ακόμα τέλεια, το δοκίμασα την περασμένη εβδομάδα με γενική διακοπή σε όλη την γειτονιά.

  10. #1750
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Οκ, δεν θα διαφωνήσω σε αυτή τη λεπτομέρεια, που προφανώς δεν τη θυμάμαι ακριβώς. Το θέμα είναι ότι θέλεις έξτρα συσκευή όπως και σε VoIP και δεν κάνει μόνο το τηλέφωνο.

  11. #1751
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από προεπιλογή χωρίς να πειράξεις τίποτα ούτε με το διακοπτάκι, ούτε με την εφαρμογή, δουλεύει μία αναλογική συσκευή χωρίς ρεύμα.

    Το να δουλεύει μόνο με την χρήση της τάσης της γραμμής, γίνεται μόνο μέσω της εφαρμογής της Intracom. Με το διακοπτάκι επιλέγεις αν θα λειτουργεί αναλογική ή ISDN συσκευή χωρίς ρεύμα.

    Στο δικό μου netmod έχω ρυθμίσει με την εφαρμογή να δουλεύει πλήρως μόνο με την τάση της γραμμής άμα πέσει το ρεύμα. Και δουλεύει ακόμα τέλεια, το δοκίμασα την περασμένη εβδομάδα με γενική διακοπή σε όλη την γειτονιά.
    Και εγώ αυτό θυμάμαι από παλαιότερα που είχα isdn με netmod, χωρίς ρεύμα νομίζω δούλευε μόνο το 1 κανάλι..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν υπάρχει, όπως δεν υπήρχε και σε ISDN (που και σε αυτή ήθελες μαζί σου Netmod, ρεύμα και τηλεφωνική συσκευή). Και αυτό είναι ατού ασφάλειας, έναντι της PSTN.
    Γι' αυτό λέμε ότι σε VoIP η λύση της "επιστροφής" της τηλεφωνίας πίσω στην γραμμή από τον router μέσω του splitter, δεν είναι η ενδεδειγμένη επιλογή, πέραν της εξασθένισης που προκαλεί.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο αν το δήλωνες με το σχετικό διακοπτάκι ή με την εφαρμογή της Intracom, οπότε έκανε χρήση της τάσης που ερχόταν στη γραμμή.
    Αλλά το ίδιο μπορείς να κάνεις και με το miniUPs σε VoIP, που δεν υπάρχει τάση στην γραμμή. Δεν χρειάζεται ντε και καλά ρεύμα από την ΔΕΗ.


    Το θέμα ασφάλειας είναι το ίδιο και στα δύο. Μόλις συνδέεις άλλο netmod ή άλλο Router στον κατανεμητή, αυτόματα διακόπτεται το κανονικό στο σπίτι. Ενώ σε PSTN οπουδήποτε στην γραμμή αν βάλεις ένα απλό τηλέφωνο, δουλεύει παράλληλα με όλα.
    Σαφέστατα όπως το λες είναι, μεγάλο ατού ασφαλείας το voip κατά τη γνώμη μου.. Ίσως λιγότερο ασφαλές το isdn αν σου ξήλωναν τελείως τη γραμμή και έβαζαν ένα άλλο nt. Από συνακροάσεις όμως και τα 2 παρέχουν ασφάλεια και καλύτερη ποιότητα έναντι της pstn. Το υπέρ όμως της pstn και του μονοκάναλου isdn ήταν ότι έπαιζαν κ σε διακοπή. Εύρισκε κάποιος βλάβες κλπ λόγω της τάσης. Πάντως αυτό με την τάση π.χ αν θέλει κάποιος για κάποια δοκιμή, γίνεται και με επιστροφή τηλεφωνίας σε voip για προσωρινά..

    Αυτό που με προβλημάτισε τώρα τελευταία είναι το εξής.. Π.χ σε οτε αν λείπεις από το σπίτι, δλδ είναι όλα κλειστά, και πάει κάποιος και καρφώσει κάποιο speedport, δεν θα κατεβάσει αυτόματα τις ρυθμίσεις; Νομίζω πως ναι..
    Σε άλλους παρόχους δεν έχω ιδέα τι θα συνέβαινε αντίστοιχα..
    Στη cyta κλείδωναν τη mac η το s/n του ρουτερ νομίζω και δεν έπαιζε η τηλεφωνία σε άλλα ρουτερ, ούτε με spoofing..
    Να σημειωθεί ότι δεν μιλάω για τα διαφορετικά vc που χρησιμοποιούν οι πάροχοι έτσι; Για κατέβασμα των ρυθμίσεων μιλάω..
    Γιαυτό συμπληρωματικά φραγή με αλλαγή του πιν.. Για πρόσθετη ασφάλεια..

    Πάντως ακόμα και τώρα που είμαι συνδεδεμένος σε dslam cyta αν συνδέσω άλλο ρουτερ στη γραμμή, πλην ορισμένων όπως adb=pirelli η thomson δεν δίνει ίντερνετ παρόλο που συγχρονίζει και μπαίνουν σωστά τα credentials κλπ. Βγάζει authentication error.. Το παραπάνω ίσως επιβεβαιώνει το κλείδωμα στα στοιχεία του ρουτερ από πλευράς dslam. Στη τελευταία περίπτωση μιλάω μόνο για το ίντερνετ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 23-06-20 στις 04:31.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #1752
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ, δεν θα διαφωνήσω σε αυτή τη λεπτομέρεια, που προφανώς δεν τη θυμάμαι ακριβώς. Το θέμα είναι ότι θέλεις έξτρα συσκευή όπως και σε VoIP και δεν κάνει μόνο το τηλέφωνο.
    Συμφωνώ ότι θέλεις έξτρα συσκευή στο ISDN, όμως δεν θέλεις ρεύμα! Οπότε είναι σαν να μην έχεις θέμα σε τυχόν δοκιμές.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ αυτό θυμάμαι από παλαιότερα που είχα isdn με netmod, χωρίς ρεύμα νομίζω δούλευε μόνο το 1 κανάλι..

    - - - Updated - - -





    Σαφέστατα όπως το λες είναι, μεγάλο ατού ασφαλείας το voip κατά τη γνώμη μου.. Ίσως λιγότερο ασφαλές το isdn αν σου ξήλωναν τελείως τη γραμμή και έβαζαν ένα άλλο nt. Από συνακροάσεις όμως και τα 2 παρέχουν ασφάλεια και καλύτερη ποιότητα έναντι της pstn. Το υπέρ όμως της pstn και του μονοκάναλου isdn ήταν ότι έπαιζαν κ σε διακοπή. Εύρισκε κάποιος βλάβες κλπ λόγω της τάσης. Πάντως αυτό με την τάση π.χ αν θέλει κάποιος για κάποια δοκιμή, γίνεται και με επιστροφή τηλεφωνίας σε voip για προσωρινά..

    Αυτό που με προβλημάτισε τώρα τελευταία είναι το εξής.. Π.χ σε οτε αν λείπεις από το σπίτι, δλδ είναι όλα κλειστά, και πάει κάποιος και καρφώσει κάποιο speedport, δεν θα κατεβάσει αυτόματα τις ρυθμίσεις; Νομίζω πως ναι..
    Σε άλλους παρόχους δεν έχω ιδέα τι θα συνέβαινε αντίστοιχα..
    Στη cyta κλείδωναν τη mac η το s/n του ρουτερ νομίζω και δεν έπαιζε η τηλεφωνία σε άλλα ρουτερ, ούτε με spoofing..
    Να σημειωθεί ότι δεν μιλάω για τα διαφορετικά vc που χρησιμοποιούν οι πάροχοι έτσι; Για κατέβασμα των ρυθμίσεων μιλάω..
    Γιαυτό συμπληρωματικά φραγή με αλλαγή του πιν.. Για πρόσθετη ασφάλεια..

    Πάντως ακόμα και τώρα που είμαι συνδεδεμένος σε dslam cyta αν συνδέσω άλλο ρουτερ στη γραμμή, πλην ορισμένων όπως adb=pirelli η thomson δεν δίνει ίντερνετ παρόλο που συγχρονίζει και μπαίνουν σωστά τα credentials κλπ. Βγάζει authentication error.. Το παραπάνω ίσως επιβεβαιώνει το κλείδωμα στα στοιχεία του ρουτερ από πλευράς dslam. Στη τελευταία περίπτωση μιλάω μόνο για το ίντερνετ.
    Στο netmod χωρίς ρεύμα, απο προεπιλογή, δουλεύει μόνο το ένα κανάλι. Σωστά θυμάσαι.

    Για το θέμα με το internet, δεν έχει λογική να μην δουλεύει με άλλο router. Θέλει σωστές ρυθμίσεις (vpi/vci ή vlan id και σωστά credentials) . Το έχω δοκιμάσει.

  13. #1753
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ ότι θέλεις έξτρα συσκευή στο ISDN, όμως δεν θέλεις ρεύμα! Οπότε είναι σαν να μην έχεις θέμα σε τυχόν δοκιμές.

    - - - Updated - - -



    Στο netmod χωρίς ρεύμα, απο προεπιλογή, δουλεύει μόνο το ένα κανάλι. Σωστά θυμάσαι.

    Για το θέμα με το internet, δεν έχει λογική να μην δουλεύει με άλλο router. Θέλει σωστές ρυθμίσεις (vpi/vci ή vlan id και σωστά credentials) . Το έχω δοκιμάσει.
    Αν και ξεφεύγουμε ψιλό..
    Και όμως αγαπητέ.. Έχω δοκιμάσει άπειρα ρουτερ και σχεδόν κανένα δεν δίνει ίντερνετ (authentication error) ενώ συγχρονίζουν κανονικά.. Μόνο ένα 585v8 και το adb του παρόχου.. Μιλάμε για dslam της πρώην cyta.. Στην αρχή - ενεργοποίηση ούτε το δικό τους (adb) δεν έδινε ίντερνετ (authentication error), με τα credentials που είχαν δώσει, για κάποιο περίεργο λόγο.. Τους πήρα τηλ, μου είπε ο τεχνικός το εντόπισα το θέμα, και όλα ήρθαν up.. Παίζει να μου ζήτησαν και το s/n του ρουτερ.. Δε θυμάμαι καλά..
    Θέμα ρυθμίσεων δεν τίθεται.. Από πλευράς μου δλδ.. Κάποιο κλείδωμα ίσως από πλευράς τους.. & Για όσο ακόμα υπάρχουν οι εξοπλισμοί της πρώην cyta..
    Και βασικά δεν έχω ασχοληθεί παραπάνω να τους πάρω να δω τι γίνεται, πολύ απλά γιατί με άλλο ρουτερ τηλεφωνία καπούτ.. Δλδ δεν έχω σκοπό να αφήσω άλλο μη voip ρουτερ.. Απλά έκανα troubleshooting για το γμτ που λένε.. Από περιέργεια..
    Αυτό που συμβαίνει όντως είναι λίγο περίεργο.. Σε άλλες γραμμές δεν μου έχει συμβεί αυτό και κανονικά θα συμφωνούσα μαζί σου ότι δεν έχει λογική αυτό που συμβαίνει αν δεν είχα περάσει από cyta.. Κάτι γίνεται στον bbras/radius ίσως; Ποιος ξέρει..
    Το κουφό είναι το γιατί δίνει το 585 όμως... Εδώ σε θέλω που λένε.. Ίσως επειδή έδιναν και thomson; Μήπως είναι σε whitelist η mac του; Το 585 πάντως δεν είναι δικό τους for the record..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 24-06-20 στις 12:58.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #1754
    Εγγραφή
    29-03-2015
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα. Εχω το router H300S vodafone ευρυζωνικη γραμμη με splitter και διακλαδωτηρα δυο εξοδων και το εχω βαλει στη θεση phone του splitter και εχω βαλει στη μια θεση το καλωδιο του τηλεφωνου και στην αλλη το καλωδιο που παει στην phone 1 του router για να εχω σημα και στις υπολοιπες μπριζες . Το ερωτημα μου ειναι μολις παρω απο κινητο στο σταθερο την πρωτη φορα ολα ειναι ενταξει. Αν παρω παλι χτυπαει μια φορα και κλεινει γιατι γινεται αυτο;

  15. #1755
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Στις υπολοιπες πριζες εχεις βαλει φιλτρα ?

    Εχεις πολλες ή παλιες συσκευες ???

    Δοκιμασε βημα βημα . Δες αν δουλευει σωστα μονο με μια συσκευη πανω στο ρουτερ . και συνεχισε να προσθετεις μετα.

    Υ.Γ vodafone εχεις? γιατι η cosmote δεν δινει αυτο το ρουτερ .
    The gr81 .

Σελ. 117 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8761
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-24, 14:33
  2. Μετά τον ΟΤΕ τι; :)
    Από efkola στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-15, 20:34
  3. Τι είναι αυτό το gap στο SNR ?
    Από stel67 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-14, 12:27
  4. DLNA - τι ειναι και που χρησιμευει
    Από jimmys στο φόρουμ Λοιπές Τεχνολογίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-14, 23:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας