Σελ. 55 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 3545505354555657606575 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 811-825 από 1809
  1. #811
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και σε μενα που ενεργοποιηθηκε σημερα τηλ+νετ & δωρεαν αναγνωριση κλησης, ακομα δεν μπορω να δω αυτον που με καλει. Ισως να θελει υπομονη, ισως να πρεπει να τους παρω τηλ να τους το πω. Μπορω να κανω κατι εγω?
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  2. #812
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε μενα που ενεργοποιηθηκε σημερα τηλ+νετ & δωρεαν αναγνωριση κλησης, ακομα δεν μπορω να δω αυτον που με καλει. Ισως να θελει υπομονη, ισως να πρεπει να τους παρω τηλ να τους το πω. Μπορω να κανω κατι εγω?
    Τις πρώτες μέρες υπάρχουν τέτοια παρατράγουδα.
    Αν δεις ότι δεν διορθώνεται δήλωσέ το στις βλάβες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος deniSun : 26-01-17 στις 15:39.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #813
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις πρώτες μέρες υπάρχουν τέτοια παρατράγουδα.
    Αν δεις ότι δεν διορθώνεται δήλωσέ το στις βλάβες.

    - - - Updated - - -

    http://www.adslgr.com/forum/threads/...11#post6101911
    Τους μιλησα στο τσατ και ειπαν θα με παρουν οπως κι εγινε. Μου ειπαν ενα θεοκουφο, αν η συσκευη υποστηριζει αναγνωριση. Τωρα τι να πω? Δεν ηθελα να ξεκινησω στραβα και απλα ειπα οτι με την προηγουμενη εταιρεια, ειχα. Μου ειπαν να τους παρω ξανα οταν θα παω σπιτι γιατι τωρα ειμαι εκτος, αν δεν εχει φτιαχτει μεχρι εκεινη την ωρα γιατι οπως εγραψες, ειναι αρχη ακομα.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  4. #814
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους μιλησα στο τσατ και ειπαν θα με παρουν οπως κι εγινε. Μου ειπαν ενα θεοκουφο, αν η συσκευη υποστηριζει αναγνωριση. Τωρα τι να πω? Δεν ηθελα να ξεκινησω στραβα και απλα ειπα οτι με την προηγουμενη εταιρεια, ειχα. Μου ειπαν να τους παρω ξανα οταν θα παω σπιτι γιατι τωρα ειμαι εκτος, αν δεν εχει φτιαχτει μεχρι εκεινη την ωρα γιατι οπως εγραψες, ειναι αρχη ακομα.
    Μην παρεξηγείς τις ερωτήσεις τους.
    Δεν ξέρουν με ποιον μιλάνε.
    Αν ήταν κάποιος άσχετος;
    Ξέρεις πόσες τέτοιες περιπτώσεις υπάρχουν;
    Ο άλλος τους λέει δεν έχω internet και έχει βγαλμένη την μπρίζα από το ρούτερ...

    - - - Updated - - -

    Χρήση FritzBox 7270v3 ως PBX σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ (χωρίς την χρήση speedport)
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #815
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    παιδιά μια...αρχάρια ερώτηση.Σε γραμμή με voip οτε τι ισχυει για την συνδεση του ρούτερ? Το σήμα έρχεται μόνο στην πρώτη πρίζα και μπορεί να συνδεθεί μόνο εκεί? Στις υπολοιπες πριζες δεν θα δουλεύει το ρούτερ?
    Επίσης οταν είναι εκτος το ιντερνετ ή το voip τι ακούει αυτός που καλεί? εχει δυνατότητα προωθησης των χαμένων κλήσεων σε τηλεφωνητή π.χ.?

  6. #816
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά μια...αρχάρια ερώτηση.Σε γραμμή με voip οτε τι ισχυει για την συνδεση του ρούτερ? Το σήμα έρχεται μόνο στην πρώτη πρίζα και μπορεί να συνδεθεί μόνο εκεί? Στις υπολοιπες πριζες δεν θα δουλεύει το ρούτερ?
    Επίσης οταν είναι εκτος το ιντερνετ ή το voip τι ακούει αυτός που καλεί? εχει δυνατότητα προωθησης των χαμένων κλήσεων σε τηλεφωνητή π.χ.?
    1. Οπουδήποτε έχεις μπρίζα συνδεδεμένη σε σειρά ή/και παράλληλα με την κεντρική, μπορείς να δουλέψεις το ρούτερ.
    2. Αν δεν έχει γίνει login στη υπηρεσία (είσαι εκτός δικτύου ή δεν λειτουργεί η voip για διάφορους λόγους) ακούγεται το μήνυμα "η τηλεφωνική σύνδεση που καλείτε δεν λειτουργεί προσωρινά".
    3. Αυτό με τον τηλεφωνητή δεν το ξέρω γιατί δεν τον χρησιμοποιώ.

    Η συνδεσμολογία μπορώ να αλλάξει λόγω του τηλεφώνου.
    Στην voip τηλεφωνία το ιδανικό είναι να συνδέσεις τις συσκευές σου πάνω στις θύρες phone του speedport.
    Καταργούνται έτσι φίλτρα/splitter και άλλες αηδίες.
    Αυτό βέβαια προϋποθέτει ότι θα πρέπει οι συσκευές σου να βρίσκονται κοντά στο speedport ή να αλλάξεις την εσωτερική καλωδίωση διακόπτωντας την παράλληλα ή/και σε σειρά καλωδίωση ώστε να δίνεις την Line στο speedport και την έξοδο της τηλεφωνίας από το speedport στο υπόλοιποι κύκλωμα.
    Η άλλη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις το splitter και τα φίλτρα ώστε να δώσεις πίσω στο κύκλωμα και την φωνή (ανεστραμμένο splitter- αντίθετη λειτουργία από αυτή που είχες στις κλασικές γραμμές).
    Σε αυτή την περίπτωση δεν αλλάζεις τίποτε στο κύκλωμά σου αλλά χρησιμοποιείς τα ευπαθή φίλτρα/splitter.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #817
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra
    παιδιά μια...αρχάρια ερώτηση.Σε γραμμή με voip οτε τι ισχυει για την συνδεση του ρούτερ? Το σήμα έρχεται μόνο στην πρώτη πρίζα και μπορεί να συνδεθεί μόνο εκεί? Στις υπολοιπες πριζες δεν θα δουλεύει το ρούτερ?
    Το σήμα έρχεται σε όλες τις πρίζες οπότε θα δουλεύει σε όλες. Για να διασφαλίσεις ενδεχόμενες απώλειες του σήματος καλό θα είναι να μπει το ρούτερ στην πρώτη πρίζα. Όπου και αν μπει, αν επιστρέψεις το καλώδιο από το phone 2 του ρούτερ στο σπλιτερ στη γραμμή τότε θα έχεις τηλέφωνο και στις υπόλοιπες πρίζες.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra
    Επίσης οταν είναι εκτος το ιντερνετ ή το voip τι ακούει αυτός που καλεί? εχει δυνατότητα προωθησης των χαμένων κλήσεων σε τηλεφωνητή π.χ.?
    Μια ερώτηση είπες!
    Δεν το ξέρω αυτό συγκεκριμένα, αλλά όταν ένας συνδρομητής είτε σε fixed line είτε σε mobile δεν είναι reachable τότε θα βγαίνει το κατάλληλο announcement δικτύου ή το busy tone.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  8. #818
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θελω να ρωτησω κι εγω μιας και μετα απο 20 μερες νομιζω οτι εχω το δικαιωμα. Το τηλεφωνο για να εχει αναγνωριση κλησης πρεπει να μπει στην phone1 ή phone2 εξοδο του ρουτερ?
    Το τηλεφωνο αρχικα το ειχα στην phone2 και δεν ειχε αναγνωριση ενω απο τον οτε μου λενε οτι αυτο ειναι το σωστο. Και λεω δεν το βαζω στην 1? Και επαιξε. Το εχει αλλος αυτο το "θεμα"?

    Και μια παρατηρηση: οταν με καλουν, ακουγεται απο το ρουτερ κατι σαν ηχος κλησης! Το εχει παρατηρησει καποιος αυτο?

    Και κατι αλλο που σιγουρα ειναι σωστο: το ρουτερ πρεπει να μπει στην πρωτη πριζα που ερχεται η γραμμη απο τον κατανεμητη αλλα ριχνει το SNR και ανεβαζει το attenuation αν το βαλω σε αλλη πριζα οταν επιστρεφω το τηλεφωνο μεσω του φιλτρου-σπλιτερ. Τωρα το εχω πανω στο ρουτερ κατευθειαν. Υπαρχει αλλος τροπος ωστε και να μην μου ριχνει το snr και να εχω και αναγνωριση? (γιατι ουτε με επιστροφη παιζει). Να ειναι προβληματικο το ρουτερ?

    Επισης μετα απο 20 μερες το attainable εχει πεσει (ειχα αρχικα ~100Mbps [και οταν διαβασα εδω οτι υπαρχει πιθανοτητα για vectoring αναθαρρησα]) και τωρα ειναι στα ~88. Ειναι σωστο ή κατι εχω κανει λαθος?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  24,3 KB 
ID: 180107
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  9. #819
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελω να ρωτησω κι εγω μιας και μετα απο 20 μερες νομιζω οτι εχω το δικαιωμα. Το τηλεφωνο για να εχει αναγνωριση κλησης πρεπει να μπει στην phone1 ή phone2 εξοδο του ρουτερ?
    Το τηλεφωνο αρχικα το ειχα στην phone2 και δεν ειχε αναγνωριση ενω απο τον οτε μου λενε οτι αυτο ειναι το σωστο. Και λεω δεν το βαζω στην 1? Και επαιξε. Το εχει αλλος αυτο το "θεμα"?

    Και μια παρατηρηση: οταν με καλουν, ακουγεται απο το ρουτερ κατι σαν ηχος κλησης! Το εχει παρατηρησει καποιος αυτο?

    Και κατι αλλο που σιγουρα ειναι σωστο: το ρουτερ πρεπει να μπει στην πρωτη πριζα που ερχεται η γραμμη απο τον κατανεμητη αλλα ριχνει το SNR και ανεβαζει το attenuation αν το βαλω σε αλλη πριζα οταν επιστρεφω το τηλεφωνο μεσω του φιλτρου-σπλιτερ. Τωρα το εχω πανω στο ρουτερ κατευθειαν. Υπαρχει αλλος τροπος ωστε και να μην μου ριχνει το snr και να εχω και αναγνωριση? (γιατι ουτε με επιστροφη παιζει). Να ειναι προβληματικο το ρουτερ?

    Επισης μετα απο 20 μερες το attainable εχει πεσει (ειχα αρχικα ~100Mbps [και οταν διαβασα εδω οτι υπαρχει πιθανοτητα για vectoring αναθαρρησα]) και τωρα ειναι στα ~88. Ειναι σωστο ή κατι εχω κανει λαθος?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  24,3 KB 
ID: 180107
    1. Αναγνώριση κλήση υπάρχει και στις δύο θύρες.
    2. Δεν παίζει ρόλο που θα συνδέσεις την συσκευή σου (θύρα 1 ή 2).
    Προφανώς σε βούρλο έπεσες.
    3. Ο ήχος που ακούς από το ρούτερ είναι φυσιολογικός.
    Υπάρχει σε πολλές συσκευές τύπου modem (των παλιών).
    Πρόκειται για το κύκλωμα που δέχεται την κλήση.
    4. Το θέμα της αναγνώρισης κλήσης έχει να κάνει με την υπηρεσία και τις ρυθμίσεις του ρούτερ.
    Προφανώς σε εσένα δεν είναι περασμένες οι αντίστοιχες δηλώσεις στη συσκευή.
    Το δηλώνεις ως βλάβη στην τηλεφωνία και σου το διορθώνουν.
    Δεν έχει να κάνει ούτε με την συνδεσμολογία.
    5. Το ρούτερ το συνδέεις σε όποια μπρίζα θέλεις εφόσον έχεις μη προβληματική καλωδίωση.
    Στην περίπτωσή σου αφού βλέπεις μεταβολές το πρώτο που θα πρέπει να κάνεις είναι έλεγχος της εσωτερικής σου εγκατάστασης.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #820
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ειχα δηλωσει βλαβη και ηθελαν σωνει και ντε να μου στειλουν τεχνικο. Αφου λεγανε οτι δεν βρισκουν το προβλημα. Αφου παιζει στην θυρα 1, δεν με νοιαζει. Μηπως πρεπει να δηλωθει το τηλεφωνο και στην δευτερη θυρα? Γιατι τωρα ειναι μονο στην πρωτη. Μπορει να εκανα κι εγω καμια πατατα οταν το πειραζα στην αρχη που εξερευνουσα τις ρυθμισεις του. Μπορω να εχω μια εικονα απο τις ρυθμισεις? Που να παιζει η αναγνωριση στην θυρα 2.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  11. #821
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ειχα δηλωσει βλαβη και ηθελαν σωνει και ντε να μου στειλουν τεχνικο. Αφου λεγανε οτι δεν βρισκουν το προβλημα. Αφου παιζει στην θυρα 1, δεν με νοιαζει. Μηπως πρεπει να δηλωθει το τηλεφωνο και στην δευτερη θυρα? Γιατι τωρα ειναι μονο στην πρωτη. Μπορει να εκανα κι εγω καμια πατατα οταν το πειραζα στην αρχη που εξερευνουσα τις ρυθμισεις του. Μπορω να εχω μια εικονα απο τις ρυθμισεις? Που να παιζει η αναγνωριση στην θυρα 2.
    Αυτό μπορούν να σου το κάνουν και απομακρυσμένα στο speedport.
    Πιθανόν να είναι προβληματικό και το speedport.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #822
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    προβλημα με ευρυζωνικη τηλεφωνια , λοιπον ο εχτες που γιορταζε ο πατερας μου επαιρναν να πουνε χρονια πολλα , εχω ευρυζωνικη τηλεφωνια , και στο phone 1 μου ειπανε να βαλω μονο το φαξ , το εβαλα αλλα το φαξ μας εχει και σταθερο επανω τηλεφωνο , οποτε λειτουργει και σαν κανονικο τηλεφωνο , και στο phone 2 εχω βαλει ολες τις υπολοιπες συσκευες , τι γινεται ομως παιρνοντας ο καθενας τηλεφωνο το σηκωνουμε απο τα τηλεφωνα που ειναι συνδεδεμενα στο phone 2 που ειναι 2 ασυρματα και ενα σταθερο τηλεφωνο siemens gigaset που παιρνει απο μονο του ρευμα απο τηλεφωνο για να δουλεψει η οθονη του και συνεπως και η αναγνωριση. Παρατηρησα οτι μετα απο κλεισιμο του τηλεφωνου κτυπαγε μονο το φαξ και απαντησα τα αλλα τηλεφωνα ομως οχι , κοιταω το ασυρματο και το σηκωνω νεκρο ητανε κοιταω το σταθερο μου ενσυρματο siemens DA610 και η οθονη ητανε λες και το ειχα βγαλει απο την μπριζα του οτε αρα δεν επαιρνε ρευμα απο το τηλεφωνο, μηπως βραχυκυκλωνει το τηλεφωνο; για αυτο; γινεται αυτο; κανενα σταθερο απο το phone 2 δεν κτυπησε , το ιδιο εγινε και εχτες και κτυπαγε το φαξ και οχι τα τηλεφωνα στο phone 2 ,.εβγαλα το τηλεφωνο απο την μπριζα και απο το κλιπ του τηλεφωνου και επανηλθε εχτες. Το ειχα ξανα παθει , αλλα γενικα δεν εχει τυχει να παρουνε τοσα τηλεφωνα μαζεμενα , παντως ειναι λογικο να συμβαινει αυτο; παντως σε κανενα τηλεφωνο δεν εχω φιλτρα τα εχω αφαιρεσει , και τα τηλεφωνα ειναι συνδεμενα ολα μαζι και μετα τα βαζω στο phone 2 . Τι κανω; να βαλω φιλτρα; αυτο φταει που χανεται το ρευμα ; ή φταινε τα ασυρματα που ειναι ολα συνδεμενα μαζι; . Ειναι προβλημα παντως , επισης η αναμονη κλησης και η οταν μιλαω απο το phone 2 και χτυπαει η αναμονη δεν μπορω να απαντησω στο phone 1 το σηκωνω το φαξ και πεφτει η γραμμη λες και δεν δινει ρευμα , ξερω οτι η pstn ειναι 1,5 τηλεφωνα διοτι δεν isdn αλλα δουλευει οποτε θελει αυτο , γενικα τελευταια μου σπαει τα νευρα να κτυπαει να το σηκωνω και να ακουω τουτου , ενω μιλαει το phone2 , παλια τα ειχα καταφερει να το δουλεψω σιγουρα κατι εχω κανει εγω.. πιστευω , δεν μπορει να υπολειτουργει .

    ψαχνωντας στο ιντερνετ για το ενσυρματο σταθερο μου τηλεφωνο βρηκα τις οδηγιες εδω http://gse.gigaset.com/fileadmin/leg...UJ19_el_GR.pdf και βλεποντας στην 2 γραφει οτι η συσκευη δεν μπορει να δουλεψει σαν δευτερο τηλεφωνο σε διαχωριστη γραμμη splitter , επισης γραφει οτι η συσκευη τροφοδοτειται με ρευμα απο την τηλεφωνικη γραμμη , και αμα κοπει θα πρεπει να το σηκωσω να περιμενω 5 δευτερολεπτα και να το κατεβασω., επισης στην λειτουργια pbx router γραφει οτι αμα κοπει το ρευμα σβηνει η οθονη , αρα οταν σηκωνουμε το τηλεφωνο απο αλλη συσκευη και οχι απο αυτο χανεται και σβηνει η οθονη ; αρα χανει το σημα διοτι δεν εχει ρευμα; δεν το εχω καταλαβει; , λετε να παιζει αυτο ρολο;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 05-03-17 στις 23:41. Αιτία: προσθηκη οδηγιων για το ενσυρματο τηλεφωνο.

  13. #823
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Δοκίμασε με 1 συσκευή στην phone2.
    Δοκίμασε να βάλεις το fax στην phone2.
    Κανε δοκιμές να δεις αν σου έρχεται κλήση στην phone2 για όλα τα παραπάνω.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #824
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    να αλλαξω τις συσκευς θα το κανω , αλλα επειδη εινα μακρυα το ρουτερ εχω τραβηξει δυο καλωδια τηλεφωνου και με κλιπς συνδεω επανω τα τηλεφωνα να κανω αλλαγη αν μου ερχεται η κληση τι εννοεις; αμα κοβεται; ή οχι; . οσο για το ενσυρματο σταθερο που προηγουμενως προσθεσα οδηγιες πιστευεις οτι αυτο κανει αυτο το προβλημα; .

  15. #825
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Άλλαξε τα καλώδια με τις συσκευές.
    Το speedport δίνει τάση ίσα-ίσα για μια συσκευή.
    Αν σηκώσεις δύο ταυτόχρονα στην ίδια phone πέφτει η τάση και χάνεις την κλήση.
    Εννοείται ότι στην συγκεκριμένη phone δεν έχεις καθόλου σήμα εκείνη την στιγμή.
    Οι ασύρματες δεν δημιουργούν τόσο πρόβλημα.
    Επίσης ο μέγιστος αριθμός συσκευών ανά θύρα είναι 2.
    Παραπάνω δημιουργούν προβλήματα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 55 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 3545505354555657606575 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8761
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-24, 14:33
  2. Μετά τον ΟΤΕ τι; :)
    Από efkola στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-15, 20:34
  3. Τι είναι αυτό το gap στο SNR ?
    Από stel67 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-14, 12:27
  4. DLNA - τι ειναι και που χρησιμευει
    Από jimmys στο φόρουμ Λοιπές Τεχνολογίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-14, 23:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας