Σελ. 4 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 1809
  1. #46
    Το avatar του μέλους AndreasN
    AndreasN Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά σαν ποιότητα το voip είναι τουλάχιστον ισάξιο με την παραδοσιακή τηλεφωνία και σιγά-σιγά όλοι οι πάροχοι θα πάνε προ αυτήν.
    Τα μοναδικά "προβλήματα" είναι ότι οι τηλεφωνικές συσκευές πρέπει να συνδέονται πάνω στον router (μέσω αυτού έρχεται η τηλεφωνία), αν και υπάρχουν λύσεις για δυνατότητα να χρησιμοποιηθούν σε οποιαδήποτε πρίζα του σπιτιού και ότι σε περίπτωση διακοπής τροφοδοσίας από την ΔΕΗ, δεν θα λειτουργεί η υπηρεσία. Μόνη λύση η χρήση ενός UPS.
    Επειδή δέχτηκα μια προσφορά που μου έκανε ο ΟΤΕ σήμερα, περιλαμβάνει και ευρυζωνική τηλεφωνία, θα μπορούσες να με διαφωτίσεις για τις λύσεις που υπάρχουν, ώστε να συνδέσω όλες τις πρίζες του σπιτιού; Η χρήση μου είναι οικιακή και η γραμμή μου pstn. Όπως μου είπαν, θα μου δώσουν router κατάλληλο και για adsl και για vdsl (δεν μου είπαν ποιο). Με ρώτησαν αν έχω φαξ και συναγερμό. Έχω μόνο ένα πολυμηχάνημα που είναι και φαξ. Θα μου στείλουν το router την ερχόμενη Πέμπτη και θα ήθελα να ξέρω αν πρόκειται για απλή συνδεσμολογία, που μπορώ να κάνω μόνος μου, ή αν χρειάζεται τεχνικός. UPS υπάρχει και είναι ήδη συνδεδεμένο πάνω του το adsl router που έχω τώρα.

  2. #47
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ανάλογα πως είναι η τηλεφωνική εγκατάσταση και η όδευση των καλωδίων στο σπίτι σου.
    1. Αν το modem/router μπει στην πρώτη πρίζα του σπιτιού, υπάρχει εύκολη λύση και η καλύτερη.
    2. Αν το modem/router μπει σε άλλη πρίζα εκτός της πρώτης, μπορεί να βρεθεί λύση αν τα καλώδια που πάνε στις πρίζες είναι UTP.
    3. Αν το modem/router μπει σε άλλη πρίζα εκτός της πρώτης και τρέχει ένα μόνο ζεύγος από πρίζα σε πρίζα, τότε ακολουθείς αυτό το σχέδιο.

    Ποια είναι η δικιά σου εγκατάσταση;

  3. #48
    Το avatar του μέλους AndreasN
    AndreasN Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανάλογα πως είναι η τηλεφωνική εγκατάσταση και η όδευση των καλωδίων στο σπίτι σου.
    1. Αν το modem/router μπει στην πρώτη πρίζα του σπιτιού, υπάρχει εύκολη λύση και η καλύτερη.
    2. Αν το modem/router μπει σε άλλη πρίζα εκτός της πρώτης, μπορεί να βρεθεί λύση αν τα καλώδια που πάνε στις πρίζες είναι UTP.
    3. Αν το modem/router μπει σε άλλη πρίζα εκτός της πρώτης και τρέχει ένα μόνο ζεύγος από πρίζα σε πρίζα, τότε ακολουθείς αυτό το σχέδιο.

    Ποια είναι η δικιά σου εγκατάσταση;
    Πρώτα ένα μεγάλο ευχαριστώ για την άμεση και θετική απάντησή σου.
    Το router ουσιαστικά είναι συνδεδεμένο στην πρώτη πρίζα του σπιτιού, σ' αυτήν δηλαδή που έρχεται η γραμμή του OTE. Τα καλώδια είναι UTP, μου τα πέρασε φίλος, επαγγελματίας εγκαταστάτης πριν μερικά χρόνια. Λέω ουσιαστικά, επειδή καθώς δεν βόλευε η θέση που ο κατασκευαστής του σπιτιού είχε βγάλει αρχικά την γραμμή του ΟΤΕ, ζήτησα από τον φίλο μου και μου την μετέφερε στο σημείο που ήθελα, με την ευκαιρία μιας ανακαίνισης που έκανα στο διαμέρισμα. Από το νέο αυτό σημείο (ας το πούμε Α) επεκτείναμε, πάντα με καλώδιο UTP και με μια γεφύρωση που έκανε εκεί, την γραμμή στη θέση που τοποθετήθηκε ο υπολογιστής και, φυσικά, το router. Παλαιότερα, που είχα γραμμή isdn, το NetMod ήταν τοποθετημένο στο άκρο της προέκτασης αυτής, όπου συνδέεται το router, και δούλευαν όλες οι πρίζες (διπλές λεγκράν) σε όλα τα δωμάτια. Άρα από το άκρο αυτό το σήμα, λογικά, γυρίζει πίσω στο σημείο Α, από όπου και διακλαδώνεται σε όλα τα δωμάτια.
    Έτσι είναι η εγκατάστασή μου και γι' αυτό λέω ότι είμαι στην 1 περίπτωση που αναφέρεις. Ποια είναι όμως η εύκολη λύση και η καλύτερη;

  4. #49
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ωραία, αν η εγκατάσταση είναι η 1η περίπτωση, τότε απλά τερματίζεις το καλώδιο από τον πάροχο κατευθείαν στο modem/router.
    Η έξοδος PHONE του modem/router (στην οποία κανονικά συνδέουμε τηλεφωνική συσκευή) θα συνδεθεί με το ζεύγος που πάει στις υπόλοιπες πρίζες του σπιτιού.
    Έτσι η voip τηλεφωνία, μοιράζεται κανονικά σε όλο το σπίτι. Δεν χρειάζεται κανένα splitter ή φίλτρο οπουδήποτε.

  5. #50
    Το avatar του μέλους AndreasN
    AndreasN Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία, αν η εγκατάσταση είναι η 1η περίπτωση, τότε απλά τερματίζεις το καλώδιο από τον πάροχο κατευθείαν στο modem/router.
    Η έξοδος PHONE του modem/router (στην οποία κανονικά συνδέουμε τηλεφωνική συσκευή) θα συνδεθεί με το ζεύγος που πάει στις υπόλοιπες πρίζες του σπιτιού.
    Έτσι η voip τηλεφωνία, μοιράζεται κανονικά σε όλο το σπίτι. Δεν χρειάζεται κανένα splitter ή φίλτρο οπουδήποτε.
    Ευχαριστώ και πάλι. Δεν ξέρω αν σε κούρασα με όλα αυτά που έγραψα, ήταν όμως ο μόνος τρόπος που μπορούσα εγώ ως άσχετος να σου δώσω να καταλάβεις. Θα περιμένω να μου στείλουν τον καινούργιο εξοπλισμό και θα επανέλθω, αν χρειαστεί, μιας και έχεις την ευγενή καλοσύνη.

  6. #51
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Να 'σαι καλά. Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά μπορείς να ρωτήσεις ελεύθερα.

  7. #52
    Εγγραφή
    09-05-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι -Αθήνα- Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    454
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Oxygen Hpv1500
    SNR / Attn
    9.5(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AndreasN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή δέχτηκα μια προσφορά που μου έκανε ο ΟΤΕ σήμερα, περιλαμβάνει και ευρυζωνική τηλεφωνία, θα μπορούσες να με διαφωτίσεις για τις λύσεις που υπάρχουν, ώστε να συνδέσω όλες τις πρίζες του σπιτιού; Η χρήση μου είναι οικιακή και η γραμμή μου pstn. Όπως μου είπαν, θα μου δώσουν router κατάλληλο και για adsl και για vdsl (δεν μου είπαν ποιο). Με ρώτησαν αν έχω φαξ και συναγερμό. Έχω μόνο ένα πολυμηχάνημα που είναι και φαξ. Θα μου στείλουν το router την ερχόμενη Πέμπτη και θα ήθελα να ξέρω αν πρόκειται για απλή συνδεσμολογία, που μπορώ να κάνω μόνος μου, ή αν χρειάζεται τεχνικός. UPS υπάρχει και είναι ήδη συνδεδεμένο πάνω του το adsl router που έχω τώρα.
    στην εξοδο tel του ρουτερ θα συνδεαεις την επαφη tel του σπλιτερ.
    Στην εισοδο dsl του ρουτερ θα συνδεσεις την επαφη modem του σπλιτερ.
    Στην επαφη line του σπλιτερ θα συνδεσεις την πριζα τηλεφωνιας του τοιχου.
    Τωρα εχεις τηλεφωνο και στις πολυ κοντινες μπριζες του σπιτιου...
    Θέματα παρόχων Δικτύων τηλεφωνίας- ίντερνετ,Συμβάσεις παρόχων τηλεφωνίας με ειδικές τιμές και όρους ,Τηλεφωνικές εγκαταστασεις ,τηλ κέντρα Συστήματα ασφαλείας

  8. #53
    Το avatar του μέλους AndreasN
    AndreasN Guest
    Ευχαριστώ, είναι πλέον ξεκάθαρο πως η σύνδεση είναι πιο απλή από όσο φαντάστηκα.

    Για να έλθω όμως τώρα στο δια ταύτα: Από διάφορα νήματα που διάβασα στο forum μου δημιουργήθηκε μια μικρή αμφιβολία αν έκανα καλά που δέχτηκα την ευρυζωνική τηλεφωνία. Βέβαια, δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα και σκέφτομαι να τους πάρω πίσω να το ακυρώσουν. Έχω 4 mbps ταχύτητα και μεγάλη απόσταση από το κέντρο. Δεν θα έχω πρόβλημα; Μήπως ο σκοπός τους είναι να με σπρώξουν προς VDSL; Όχι ότι δεν θα το ήθελα, αλλά δεν το αποφάσισα ακόμα.

  9. #54
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AndreasN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ, είναι πλέον ξεκάθαρο πως η σύνδεση είναι πιο απλή από όσο φαντάστηκα.

    Για να έλθω όμως τώρα στο δια ταύτα: Από διάφορα νήματα που διάβασα στο forum μου δημιουργήθηκε μια μικρή αμφιβολία αν έκανα καλά που δέχτηκα την ευρυζωνική τηλεφωνία. Βέβαια, δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα και σκέφτομαι να τους πάρω πίσω να το ακυρώσουν. Έχω 4 mbps ταχύτητα και μεγάλη απόσταση από το κέντρο. Δεν θα έχω πρόβλημα; Μήπως ο σκοπός τους είναι να με σπρώξουν προς VDSL; Όχι ότι δεν θα το ήθελα, αλλά δεν το αποφάσισα ακόμα.
    Αν είναι σταθερή η γραμμή σου, δεν θα έχεις πρόβλημα. Εγώ βέβαια σε τέτοια γραμμή δεν θα το ρίσκαρα για VoIP.

  10. #55
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AndreasN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ, είναι πλέον ξεκάθαρο πως η σύνδεση είναι πιο απλή από όσο φαντάστηκα.

    Για να έλθω όμως τώρα στο δια ταύτα: Από διάφορα νήματα που διάβασα στο forum μου δημιουργήθηκε μια μικρή αμφιβολία αν έκανα καλά που δέχτηκα την ευρυζωνική τηλεφωνία. Βέβαια, δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα και σκέφτομαι να τους πάρω πίσω να το ακυρώσουν. Έχω 4 mbps ταχύτητα και μεγάλη απόσταση από το κέντρο. Δεν θα έχω πρόβλημα; Μήπως ο σκοπός τους είναι να με σπρώξουν προς VDSL; Όχι ότι δεν θα το ήθελα, αλλά δεν το αποφάσισα ακόμα.
    Αν η απόσταση είναι >1χλμ ξέχασε το vdsl από το κέντρο.
    Μόνο αν έχουν καμπίνα στην περιοχή σου.
    Με τα 4Μ θα δυσκολευτείς αρκετά, κυρίως αν έχεις και αποσυνδέσεις λόγο της απόστασης που λες.
    Σε τέτοιες περιπτώσεις θα πρέπει να δώσει ο ΟΤΕ εναλλακτικές για χρήση pstn διαφορετικά θα υπάρξουν πολλά προβλήματα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #56
    Το avatar του μέλους AndreasN
    AndreasN Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η απόσταση είναι >1χλμ ξέχασε το vdsl από το κέντρο.
    Μόνο αν έχουν καμπίνα στην περιοχή σου.
    Με τα 4Μ θα δυσκολευτείς αρκετά, κυρίως αν έχεις και αποσυνδέσεις λόγο της απόστασης που λες.
    Σε τέτοιες περιπτώσεις θα πρέπει να δώσει ο ΟΤΕ εναλλακτικές για χρήση pstn διαφορετικά θα υπάρξουν πολλά προβλήματα.
    Η απόσταση είναι σίγουρα πάνω από 1 χλμ, αφού το router καταγράφει attenuation 54. Μου το αντικατέστησαν πρόσφατα, γιατί το παλιό Huawei κάηκε. Εκείνο έγραφε atten. 48. Εξάλλου μιλάμε για κέντρο Ηλιούπολης, ενώ εγώ μένω Γλυφάδα. Καμπίνα στην περιοχή μου υπάρχει και μάλιστα σε απόσταση 80 - 100 μέτρα από το σπίτι μου. Αποσυνδέσεις δεν έχω καθόλου μέχρι στιγμής με το καινούργιο router. Με το παλιό, ναι είχα, όχι συχνές, και έπρεπε να το κατεβάσω στο g.dmt, για να έχω και ένα αξιοπρεπές SNR.
    Ένα βασικό ερώτημα: γιατί να βάλει κανείς voip;

  12. #57
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AndreasN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απόσταση είναι σίγουρα πάνω από 1 χλμ, αφού το router καταγράφει attenuation 54. Μου το αντικατέστησαν πρόσφατα, γιατί το παλιό Huawei κάηκε. Εκείνο έγραφε atten. 48. Εξάλλου μιλάμε για κέντρο Ηλιούπολης, ενώ εγώ μένω Γλυφάδα. Καμπίνα στην περιοχή μου υπάρχει και μάλιστα σε απόσταση 80 - 100 μέτρα από το σπίτι μου. Αποσυνδέσεις δεν έχω καθόλου μέχρι στιγμής με το καινούργιο router. Με το παλιό, ναι είχα, όχι συχνές, και έπρεπε να το κατεβάσω στο g.dmt, για να έχω και ένα αξιοπρεπές SNR.
    Ένα βασικό ερώτημα: γιατί να βάλει κανείς voip;
    Με τα μέχρι τώρα δεδομένα ο κάθε πελάτης δεν έχει κανένα όφελος από το VoIP. Μόνο ο πάροχος έχει (ο ΟΤΕ στην συγκεκριμένη περιπτωση) καθώς δεν χρειάζεται να συντηρει τα ψηφιακά κέντρα, τα οποία χρειάζονται πολύ περισσότερα ανταλλακτικά και γενικότερα έχουν δυσκολότερη συντήρηση.

  13. #58
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AndreasN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απόσταση είναι σίγουρα πάνω από 1 χλμ, αφού το router καταγράφει attenuation 54. Μου το αντικατέστησαν πρόσφατα, γιατί το παλιό Huawei κάηκε. Εκείνο έγραφε atten. 48. Εξάλλου μιλάμε για κέντρο Ηλιούπολης, ενώ εγώ μένω Γλυφάδα. Καμπίνα στην περιοχή μου υπάρχει και μάλιστα σε απόσταση 80 - 100 μέτρα από το σπίτι μου. Αποσυνδέσεις δεν έχω καθόλου μέχρι στιγμής με το καινούργιο router. Με το παλιό, ναι είχα, όχι συχνές, και έπρεπε να το κατεβάσω στο g.dmt, για να έχω και ένα αξιοπρεπές SNR.
    Ένα βασικό ερώτημα: γιατί να βάλει κανείς voip;
    Πλέον δεν θα είναι επιλογή σου αν θέλεις ή όχι voip.
    Θα μπαίνεις αυτόματα σε αυτή την λειτουργία.
    Όσο για την απόσταση... από την στιγμή που υπάρχει δίπλα σου καμπίνα vdsl θα σου πρότεινα να πας σε αναβάθμιση.
    Αξίζει.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #59
    Το avatar του μέλους AndreasN
    AndreasN Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τα μέχρι τώρα δεδομένα ο κάθε πελάτης δεν έχει κανένα όφελος από το VoIP. Μόνο ο πάροχος έχει (ο ΟΤΕ στην συγκεκριμένη περιπτωση) καθώς δεν χρειάζεται να συντηρει τα ψηφιακά κέντρα, τα οποία χρειάζονται πολύ περισσότερα ανταλλακτικά και γενικότερα έχουν δυσκολότερη συντήρηση.
    Σωστά, άλλο δύο δίκτυα και άλλο ένα, που να εξυπηρετεί και τηλεφωνία και internet. Εύχομαι το όποιο όφελος των παρόχων να περάσει και στον καταναλωτή.
    Ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον δεν θα είναι επιλογή σου αν θέλεις ή όχι voip.
    Θα μπαίνεις αυτόματα σε αυτή την λειτουργία.
    Όσο για την απόσταση... από την στιγμή που υπάρχει δίπλα σου καμπίνα vdsl θα σου πρότεινα να πας σε αναβάθμιση.
    Αξίζει.
    Έτσι όπως το λες. Πολύ σύντομα όλοι θα μπούμε σε voip. Μου το επιβεβαίωσαν στο 13888, που πήρα σήμερα (και δέχτηκαν την ακύρωση της προσφοράς τους χωρίς δεύτερη κουβέντα). Μου επιβεβαίωσαν και την μηδαμινή απώλεια που θα έχω στο vdsl, λόγω της κοντινής καμπίνας. Έτσι, πάω σύντομα για vdsl και ας με βάλουν στο voip όποτε θέλουν.
    Ευχαριστώ.

  15. #60
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα και καλές γιορτές σε όλους,

    θέλω να κάνω αναβάθμιση απο OTE 4Mbps σε 24Mbps (απλή ΟΤΕ PSTN γραμμή), με ενημέρωσαν από τον ΟΤΕ (13888) ότι αναγκαστικά θα πρέπει να αναβαθμιστώ σε ευρυζωνική τηλεφωνία για να γίνει αυτό. Στέλνουν νέο router κτλ. Η μέγιστη ταχύτητα που μπορώ να πετύχω είναι γύρω 10-12 (βάση router/επιβεβαιωση απο 13888). Έχω διαβάσει διάφορες απόψεις στο forum οπότε οι προβληματισμοί μου είναι οι εξής.

    Δεν με ανησυχεί η διακοπή ρεύματος κτλ, κτλ, αλλά α) αν ο εξοπλισμός που έχω θα είναι συμβατός (θελω να προσθεσω ένα mikrotik ως router) με αυτόν που θα δωσει ο ΟΤΕ (αληθεια ποιο δίνει?) αλλά κυρίως β) με βάση τα χαρακτηριστικά της γραμμής παρακάτω (δεν ειναι πολυ καλή) αξίζει να ρισκάρω την αλλαγή.
    Upstream Downstream
    Current Rate (Kbps) 983 4095
    Max Rate (Kbps) 979 11820
    SNR Margin (dB) 6.3 19.6
    Line Attenuation (dB) 16.2 34.1

    Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία?

Σελ. 4 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8761
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-24, 14:33
  2. Μετά τον ΟΤΕ τι; :)
    Από efkola στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-15, 20:34
  3. Τι είναι αυτό το gap στο SNR ?
    Από stel67 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-14, 12:27
  4. DLNA - τι ειναι και που χρησιμευει
    Από jimmys στο φόρουμ Λοιπές Τεχνολογίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-14, 23:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας