Σελ. 92 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 728287909192939497102112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.366-1.380 από 1809
  1. #1366
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gordonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    To OPENVOX λοιπόν μετά από 15-20 ημέρες για κάποιο λόγο γίνεται unregistered. Όσα restart από το GUI και να του κάνεις δεν κάνει register. Υπάρχει μόνο μια λύση, να βγει από την μπρίζα για 1 λεπτό και μετά επανασύνδεση. Μετά από 5-10 λεπτά έχει γίνει register.

    Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω για να το αποφύγω. Τουλάχιστον γνωρίζω τι συμβαίνει και ποια είναι η λύση. Το αναφέρω σε περίπτωση που κάποιος αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο. Θα μένω για 15-20 λεπτά χωρίς τηλέφωνο μια φορά τις 15-20 ημέρες αλλά τουλάχιστον είναι ελεγχόμενο. Γεμίζει κάποιο buffer του και αποσυνδέεται; Είναι τυχαίο; Άγνωστο.

    Θα δοκιμάσω να του κάνω επανεκκίνηση μια φορά τις 15 ημέρες Σάββατο ή Κυριακή που το γραφείο είναι κλειστό, ώστε να δω πως συμπεριφέρεται.

    Δεν είμαι σίγουρος αν είναι θέμα του OPENVOX ή του OTE, νομίζω ότι είναι του ΟΤΕ. Την προηγούμενη φορά που το OPENVOX δεν έκανε register, το speedport του ΟΤΕ έκανε.
    βάλε τοτε ένα χρονοδιακόπτη πρίζας... να κάνει κάθε νύχτα ρεσταρτ... μπακαλίστικο μεν... αλλά γίνετε απλά και γρήγορα!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  2. #1367
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.118
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    βάλε τοτε ένα χρονοδιακόπτη πρίζας... να κάνει κάθε νύχτα ρεσταρτ... μπακαλίστικο μεν... αλλά γίνετε απλά και γρήγορα!
    Μου θυμίζεις το παλιό καλό bw control με ένα 10άρι hub.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #1368
    Εγγραφή
    26-02-2004
    Μηνύματα
    191
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    βάλε τοτε ένα χρονοδιακόπτη πρίζας... να κάνει κάθε νύχτα ρεσταρτ... μπακαλίστικο μεν... αλλά γίνετε απλά και γρήγορα!

    Ε όχι και κάθε βράδυ κλείσιμο μπρίζας. Μια φορά τις 15 ημέρες και βλέπουμε. Πάντως το γεγονός ότι επανέρχεται μετά από 5-10 λεπτά μετά από ξεμπρίζωμα, θετικό είναι...Ασόβαρο όπως έχω ξαναγράψει, αλλά τουλάχιστον έχει λύση

    Δυστυχώς δεν είχα ρωτήσει εδώ μέσα πριν πάρω pbx. Ευχαρίστως θα έδινα δύο κατοστάρικα παραπάνω για να μην έχω αυτή την χαζομάρα.

  4. #1369
    Εγγραφή
    26-02-2004
    Μηνύματα
    191
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ολοκληρωμένη άποψη του τι συμβαίνει με το σύστημά μου (νομίζω), για όποιον ενδιαφέρει:

    1. Η σύνδεση VDSL 100/10 που έχω κάνει 1-4 disconnect-reconnect σχεδόν κάθε ημέρα. Το έχω επιβεβαιώσει βλέπωντας τα λαμπάκια του router αλλά και από την τεχνική υποστήριξη του ΟΤΕ.

    2. Μετά από τις περισσότερες διακοπές, το PBX όταν έρθει πάλι το ιντερνετ, συνεχίζει να δουλεύει. Σε κάποιες περιπτώσεις όμως γίνεται unregistered το SIP trunk και μόνο με επανεκκίνηση (μπρίζα on/off) switch, router, PBX κάνει register.

    3. Υποθέτω ότι SIP trunk τσεκάρει ανά κάποιο χρονικό διάστημα την σύνδεση του. Ας πούμε ανά 10 λεπτά. Στις περισσότερες περιπτώσεις λοιπόν που δεν έχω ιντερνετ, που είναι 1-3 λεπτά η διακοπή, το SIP trunk δεν ελέγχει την σύνδεση οπότε μόλις έρθει το internet συνεχίζει κανονικά. Αν τύχει και κάνει έλεγχο την ώρα που δεν έχει ίντερνετ, τότε γίνεται unregistered και αυτό μόνο με επανεκκίνηση όλου του συστήματος διορθώνεται.

    4. Ακόμα και όταν πάρω στο CLI του OPENVOX την θετική ένδειξη ότι έχει γίνει registerd το SIP, είχα μια καθυστέρηση 20-30++ λεπτών μέχρι να έχω τηλεφωνία. Το έλυσα και αυτό. Παρότι είχα ένδειξη SIP registered, έπρεπε να κάνω enable/disable το trunk για να έχω εισερχόμενες/εξερχόμενες.


    Συμπεράσματα:
    Αν είχα κάποιο PBX που θα μπορούσε να κάνει αμέσως re-registered το SIP trunk μετά από κάποια περίπτωση διακοπής του internet και δεν θα έκανε τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα (20-30 λεπτά)για να δώσει εισερχόμενες/εξερχόμενες, το πρόβλημα με τις διακοπές ιντερνετ από τον ΟΤΕ, δεν θα ήταν και τόσο σημαντικό. Δεν θα είχα τηλέφωνο για 2-3 λεπτά ανά 1-2 ημέρες. ΟΚ σπαστικό αλλά σχεδόν λειτουργικό.

    Πως μπορώ να ξέρω όμως ότι ένα PBX θα συμπεριφερθεί διαφορετικά από τον OPENVOX σε αυτές τις διακοπές ίντερνετ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gordonas : 24-05-18 στις 00:30.

  5. #1370
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Βασικά μοιάζει με ένα παλιό bug που έχει το asterisk κι όταν χάνει το registration το sip ή σταματάει να δουλεύει τελείως ή απλά κάνει τα δικά του.
    Θα σου πρότεινα στο registration string που έχεις στο sip trunk αντί να βάλεις το hostname του ims του ote να βάλεις την ip του. Το ίδιο βάζεις και στην ρύθμιση Host που υπάρχει στο trunk.
    Σε περίπτωση που η ip του ims δεν φαίνεται με τις παρακάτω δύο εντολές μπορείς να την βρεις κάνοντας ping μέσα από το openvox το domain του ims.

    sip show peers
    sip show registry

    Τις παραπάνω εντολές τις δίνεις μέσα από το web interface πατώντας PBX->Tools->Asterisk CLI.

  6. #1371
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Η εξυπηρέτηση του ΟΤΕ είναι αστεία πάντως...Σε όλα τα επίπεδα. Αναμονή, συνέπεια λόγου, γνώσεις.. κλπ
    Εχω ISDN γραμμή με 3 MSN. Αυτή τη στιγμή βγάζω γραμμή από τις 2 αναλογικές θύρες (όπου έχω αναθέσει 2 διαφορετικά νούμερα MSN) και από τη μια BRI, πάνω στην οποία έχω συνδεδεμένη άλλη ISDN συσκευή για να βγάζω τον κεφαλικό αριθμό και μόνο. Άρα 3 νούμερα συνολικά.
    Το ρούτερ έχει αρχίσει και τα παίζει. Παίρνω τηλ στον ΟΤΕ (τους πέτυχα μετά της 12 το βράδυ λόγω αναμονής). Μου λεει οκ πηγαίντε σε κατάστημα να πάρετε άλλο ρουτερ. Πάω και μου λένε... πρέπει να γίνει ευρυζωνική η σύνδεση. Οκ λέω αλλά με το speedport που δίνεται δε μπορώ να έχω 3 γραμμές με διαφορετικό νούμερο στα εισερχομενα γίνεται;

    Πάω σπίτι παίρνω τηλ στο 13888, και μου λένε θα πρέπει να σας στείλουμε το oxygen με τεχνικό και δε θα έχετε πρόβλημα.
    Δε μπορούσα εκείνες τις ημέρες οπότε ξανακαλώ και τους πετυχαίνω πάλι αργά το βράδυ λόγω αναμονής.

    2 τηλεφωνητές προσπαθούν να με πείσουν ότι δε χρειάζομαι το Oxygen, και ότι το speedport θα μου παρέχει αυτά που είχα εως και τώρα. Με τα πολλά μου λένε ότι:

    Oxygen δινουμε μόνο αν έχετε Office πακετο ή τηλεφωνικό κέντρο (και όχι ISDN συσκευή που έχω εγώ).

    Τους κράζω, και με τα πολλά το σημείωσε να το δει κάποιος ανώτερος και καλά, αλλά κανείς δε με κάλεσε πισω.

    Ξανακαλώ,,, μου λέει ένας τηλεφωνητής οκ σας συνδέω με τον αρμόδιο συνάδελφο να προχωρήσετε σε αλλαγη σε ευρυζωνική και να σας στείλει το Oxygen... Περιμένω κανα μισάωρο και ήμουν ακόμα στην αναμονή. Στο τέλος βαρέθηκα και έκλεισα.

    Πραγματικά έλεος με τον ΟΤΕ.

    Σκέφτομαι τελικά να αρχίσω να παίρνω ένα ένα τα νουμερακια MSN μου και να τα πάω yuboto.
    Πρέπει απαραίτητα να ζητήσω να διαχωριστούν από τη ISDN γραμμή τα νούμερα που θέλω να κάνω φορητοτητα;
    Και το πρόβλημα με το ρουτερ να λυθεί με την αγορά ενός Fritz 7490/7590..

    Δε βλέπω καλύτερη λύση.. Έχει κάποιος άλλος να προτείνει κάτι άλλο;

  7. #1372
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Υπόψιν ποτέ δεν είχες τρεις γραμμές. Είχες τρεις αριθμούς που τους είχες μοιράσει στις εξόδους του netmod αλλά ταυτόχρονα μπορούσες να έχεις το πολύ δύο κλήσεις.
    Κοίτα μπορείς να πάρεις το speedport να σου βγάλουν στις δύο αναλογικές που έχει τους δύο αριθμούς και τον τρίτο να το κάνεις register μέσω κάποιο voip adapter.
    O voip adapter θα μιλάει κατευθείαν με το ims του ΟΤΕ. Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο VoIP τηλέφωνο στη θέση του adapter.

  8. #1373
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Το ξέρω ότι δεν είχα 3 γραμμές , αλλά είχα βολευτεί με τα διαφορετικά εισερχόμενα νούμερα..
    Επίσης επειδή δεν είμαι πλέον ικανοποιημένος και επειδή την περιοχή μου την καλύπτει η WIND με VDSL συντομα , δε με βλέπω να μένω για πολύ ακόμα στον ΟΤΕ...
    Για αυτό σκέφτομαι να αρχίσω να μεταφέρω τα νουμεράκια μου Και έπειτα να κάνω την γραμμή απλή PSTN να μη περιορίζομαι ..

    Δηλαδη αν το κάνω όπως λες, θα μου δώσουν κωδικούς για τον τρίτο αριθμό μονο ?
    Πόσες γραμμές θα μπορούν να είναι κατειλημένες ταυτόχρονα και τι γίνεται με το πακέτο ομιλίας που έχω; Ισχύει ότι και τώρα με το ISDN?

  9. #1374
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι τελικά να αρχίσω να παίρνω ένα ένα τα νουμερακια MSN μου και να τα πάω yuboto.
    Πρέπει απαραίτητα να ζητήσω να διαχωριστούν από τη ISDN γραμμή τα νούμερα που θέλω να κάνω φορητοτητα;
    Τι αναφέρει ο Κανονισμός Φορητότητας, όσον αφορά τα MSN:
    Στην περίπτωση που ο συνδρομητής μεταφέρει τουλάχιστον τον κεφαλικό του αριθμό σε άλλο πάροχο τότε ο πάροχος-δότης δύναται να καταργήσει τους μη μεταφερθέντες αριθμούς που συνδέονται με τον κεφαλικό. Εάν ο συνδρομητής δεν μεταφέρει τον κεφαλικό του αριθμό, οι μη μεταφερόμενοι αριθμοί δύνανται να παραμείνουν στον πάροχο δότη ως συνδεδεμένοι αριθμοί. Σε περίπτωση κατάργησης των μη μεταφερθέντων αριθμών, ο συνδρομητής έχει το δικαίωμα, εντός μηνός από την κατάργηση, να μεταφέρει μέρος ή/και όλους τους εν λόγω αριθμούς σε άλλον πάροχο.

    Στην περίπτωση που ο συνδρομητής έχει αιτηθεί τη μεταφορά μη συνεχόμενων αριθμών που είναι συνδεδεμένοι στον πάροχο-δότη τότε προωθούνται μέσω της ΕΒΔΑΦ ξεχωριστές αιτήσεις για κάθε αριθμό.
    Άρα μια χαρά μπορείς να κάνεις φορητότητα είτε τους MSN (ταυτόχρονα και τους 2 ή έναν-έναν), είτε μαζί με τον κεφαλικό, είτε πρώτα τον κεφαλικό και εντός μηνός τους MSN.

    @astbox, διατηρώ αμφιβολία αν μπορεί να παίξει σωστά το VoIP του ΟΤΕ κάνοντας ταυτόχρονα συγχρονισμό σε 2 διαφορετικές συσκευές (π.χ. Speedport και VoIP Adapter/Phone).
    Με ποιον τρόπο θα γίνει ο διαχωρισμός του 3ου αριθμού που θα λειτουργεί στη δεύτερη συσκευή και ταυτόχρονα να μην λειτουργούν οι άλλοι 2 σε αυτήν;

  10. #1375
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι αναφέρει ο Κανονισμός Φορητότητας, όσον αφορά τα MSN:

    Άρα μια χαρά μπορείς να κάνεις φορητότητα είτε τους MSN (ταυτόχρονα και τους 2 ή έναν-έναν), είτε μαζί με τον κεφαλικό, είτε πρώτα τον κεφαλικό και εντός μηνός τους MSN.

    @astbox, διατηρώ αμφιβολία αν μπορεί να παίξει σωστά το VoIP του ΟΤΕ κάνοντας ταυτόχρονα συγχρονισμό σε 2 διαφορετικές συσκευές (π.χ. Speedport και VoIP Adapter/Phone).
    Με ποιον τρόπο θα γίνει ο διαχωρισμός του 3ου αριθμού που θα λειτουργεί στη δεύτερη συσκευή και ταυτόχρονα να μην λειτουργούν οι άλλοι 2 σε αυτήν;
    Είχα μείνει στο ότι για να κάνεις φορητοτητα τα MSN, επρεπε πρώτα να στα βγάλει από τον κεφαλικό και να τα κάνει ξεχωριστή γραμμή.
    Αν πλέον γίνεται φορητοτητα απευθείας τα MSN είναι πολύ καλά νέα! Θα το τσεκάρω γιατί νομίζω είναι η καλύτερη λύση να μεταφέρω κάποια νουμερα που δε χρησιμοποιώ σε VOIP πάροχο (Modulus, Yuboto)..

    Πάντως δε μου είπαν ότι μπορώ να βάλω κάποιο VOIP adapter και να μου δώσουν κωδικούς για το τρίτο νούμερο.. Μακάρι να γίνεται..

  11. #1376
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Φυσικά για κωδικό της VoIP τηλεφωνίας ώστε να λειτουργήσει σε άλλη συσκευή, δεν λένε τίποτα και αρχικά σε δικό σου σχετικό αίτημα θα σε αποθαρρύνουν (και μερικοί θα σου πουν ότι δεν γίνεται) λέγοντας 1002 δικαιολογίες.
    Υπάρχει ένας μόνο κωδικός για την VoIP τηλεφωνία, ανεξάρτητα πόσους (MSN) αριθμούς έχεις.

  12. #1377
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι αναφέρει ο Κανονισμός Φορητότητας, όσον αφορά τα MSN:

    Άρα μια χαρά μπορείς να κάνεις φορητότητα είτε τους MSN (ταυτόχρονα και τους 2 ή έναν-έναν), είτε μαζί με τον κεφαλικό, είτε πρώτα τον κεφαλικό και εντός μηνός τους MSN.

    @astbox, διατηρώ αμφιβολία αν μπορεί να παίξει σωστά το VoIP του ΟΤΕ κάνοντας ταυτόχρονα συγχρονισμό σε 2 διαφορετικές συσκευές (π.χ. Speedport και VoIP Adapter/Phone).
    Με ποιον τρόπο θα γίνει ο διαχωρισμός του 3ου αριθμού που θα λειτουργεί στη δεύτερη συσκευή και ταυτόχρονα να μην λειτουργούν οι άλλοι 2 σε αυτήν;
    Έχεις δίκιο, τα msn τα κρεμάνε σαν extra αριθμούς στο κυρίως account. Λογικά δεν θα δουλέψει. Οπότε μεταφορά msn στην yuboto και το κεφαλικό σε άλλη εταιρεία αφού δεν είσαι ευχαριστημένος.

  13. #1378
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Α μπει 2ο speedport πίσω απ το 1ο... Δεν θα είχες 4 θύρες Έτσι?

  14. #1379
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α μπει 2ο speedport πίσω απ το 1ο... Δεν θα είχες 4 θύρες Έτσι?
    Αν και αποφάσισα το τι θα κάνω είναι ενδιαφέρον αυτό. Υπάρχουν 3 λύσεις με βάση αυτά που συζητάμε από τη στιγμή που ο ΟΤΕ ζορίζεται να δίνει OXYGEN.
    Α. Βαζεις VOIP adapter/ VOIP συσκευή. Δουλευει όμως? Εκφράστηκαν αμφιβολίες παραπάνω.
    Β. Βαζεις 2 Speedport. Όχι πρακτικό αλλά δουλευει;
    Γ. Παίρνεις ένα ρουτερ της προκοπής πχ ένα FRITZ 7490 που βγάζει και ISDN έξοδο και ξεμπερδεύεις. Θα δουλεψει όμως σωστα ώστε να βγαζεις 3 διαφορετικά νουμερα στις 3 εξόδους;

  15. #1380
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Με το Fritz σίγουρα θα δουλεύει όπως θέλεις και όπως το είχες μέχρι τώρα. Έχει δυνατότητα επιλογής με ποιον αριθμό θα λειτουργεί κάθε θύρα.
    Τα Α και Β είναι παρόμοια και διατηρώ τις αμφιβολίες μου, αν και στο Speedport έχει επιλογή ποιος αριθμός θα παίζει ανά θύρα. Δεν γνωρίζω αν παίζει σωστά η τηλεφωνία κάνοντας ταυτόχρονο registration και στις 2 συσκευές.

Σελ. 92 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 728287909192939497102112 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8709
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-24, 00:24
  2. Μετά τον ΟΤΕ τι; :)
    Από efkola στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-15, 20:34
  3. Τι είναι αυτό το gap στο SNR ?
    Από stel67 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-14, 12:27
  4. DLNA - τι ειναι και που χρησιμευει
    Από jimmys στο φόρουμ Λοιπές Τεχνολογίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-14, 23:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας