Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Vodafone
    Δελτίο Τύπου:
    Σταθερά πρωτοπόρος στη διάθεση υπηρεσιών 4G και 4G+, η Vodafone καινοτομεί για μια ακόμα φορά και εξελίσσει το δίκτυό της σε 4G++. Με το νέο φάσμα που απόκτησε πρόσφατα στα 800MHz και 2600Hz, η Vodafone αναβαθμίζει τις ταχύτητες της από τα 300Mbps στα 375Mbps, μέσω της τεχνολογίας LTE Advanced – 3xCarrier Aggregation (3CA).

    Τον Ιούνιο, η Vodafone πέτυχε, σε εργαστηριακό επίπεδο, ταχύτητες 375Mbps και παράλληλα εξετάζει τη χρήση της συγκεκριμένης τεχνολογίας σε πραγματικές συνθήκες. Σύντομα και μετά την ολοκλήρωση των απαιτούμενων τεχνικών δοκιμών, η εταιρία σχεδιάζει να διαθέσει εμπορικά στους πελάτες της, ταχύτητες 4G++ έως και 375Mbps, σε επιλεγμένα σημεία.

    Με τις νέες 4G++ ταχύτητες, οι συνδρομητές της Vodafone θα έχουν ακόμη καλύτερη εμπειρία mobile internet, καθώς θα μπορούν να κατεβάζουν μία ταινία των 5GB σε λιγότερο από 3 λεπτά και περισσότερα από 150 τραγούδια των 8MB σε περίπου 30’’.

    Από την έναρξη της λειτουργίας της, η Vodafone επενδύει συνεχώς στην ανάπτυξη και αναβάθμιση του δικτύου της, έχοντας επενδύσει στη χώρα συνολικά περισσότερα από 3 δισ. ευρώ. Μέσα από διαρκείς επενδύσεις, η Vodafone έχει αυξήσει σημαντικά τη γεωγραφική κάλυψη 4G, στο μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού της χώρας, ενώ ταυτόχρονα έχει βελτιώσει την ποιότητα του 4G σήματος σε εσωτερικούς χώρους και έχει αναπτύξει σημαντικά το 4G+ δίκτυο της.

    Τέλος, η Vodafone με την πρόσφατη απόκτηση της hellas on line, δίνει τη δυνατότητα στους συνδρομητές της να απολαμβάνουν καινοτόμα προϊόντα και ολοκληρωμένες υπηρεσίες επικοινωνίας υψηλού επιπέδου, σε κινητή, σταθερή τηλεφωνία και internet.

    Πηγή: Vodafone

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved



    Μια ταινία 5GB λέει
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Αυτή τώρα δε λέει ότι το έφερε πρώτη στην Ελλάδα, όπως ανακοίνωσε η Cosmote πριν λίγο?

  4. #4
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Την επόμενη φορά μπορούν να κάνουν copy paste και την ανακοίνωση εκτός από τον τίτλο :P

  5. #5
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Ωραία νέα. Με το 4G της Voda έχω πιάσει έως 66mbps down και 34mbps up. Ωστόσο τι να το κάνεις όταν τα data είναι τόσο ακριβά και επιπλέον το ημερήσιο όριο είναι στα 500ΜΒ; Την άλλη φορά το google photos ξεκίνησε να κάνει backup τις φωτό μου και σε 3 λεπτά είχε πιάσει το όριο της κίνησης και δεν είχα data μέχρι την επόμενη μέρα.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  6. #6
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία νέα. Με το 4G της Voda έχω πιάσει έως 66mbps down και 34mbps up. Ωστόσο τι να το κάνεις όταν τα data είναι τόσο ακριβά και επιπλέον το ημερήσιο όριο είναι στα 500ΜΒ; Την άλλη φορά το google photos ξεκίνησε να κάνει backup τις φωτό μου και σε 3 λεπτά είχε πιάσει το όριο της κίνησης και δεν είχα data μέχρι την επόμενη μέρα.
    λογικα θα αυξησουν και το οριο

  7. #7
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την επόμενη φορά μπορούν να κάνουν copy paste και την ανακοίνωση εκτός από τον τίτλο :P
    Ο τίτλος είναι δικός μου και το έκανα επίτηδες
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #8
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία νέα. Με το 4G της Voda έχω πιάσει έως 66mbps down και 34mbps up. Ωστόσο τι να το κάνεις όταν τα data είναι τόσο ακριβά και επιπλέον το ημερήσιο όριο είναι στα 500ΜΒ; Την άλλη φορά το google photos ξεκίνησε να κάνει backup τις φωτό μου και σε 3 λεπτά είχε πιάσει το όριο της κίνησης και δεν είχα data μέχρι την επόμενη μέρα.
    Εγώ η μεγαλύτερη ταχύτητα που έχω πιάσει με 4G της Vodafone είναι έξω από το κατάστημά της (φαντάσου να έμπαινα και μέσα ), στο The Mall του Αμαρουσίου (δες φωτό κάτω). Φυσικά και θα έχουν μέσα κάποια συσκευή αναμετάδοσης του σήματος... Στο δρόμο πάνω από 50, μέχρι τώρα δεν έχω δει...



    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Vodafone Mall Athens Marousi.jpg 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  68,6 KB 
ID: 158565

  9. #9
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ η μεγαλύτερη ταχύτητα που έχω πιάσει με 4G της Vodafone είναι έξω από το κατάστημά της (φαντάσου να έμπαινα και μέσα ), στο The Mall του Αμαρουσίου (δες φωτό κάτω). Φυσικά και θα έχουν μέσα κάποια συσκευή αναμετάδοσης του σήματος... Στο δρόμο πάνω από 50, μέχρι τώρα δεν έχω δει...



    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Vodafone Mall Athens Marousi.jpg 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  68,6 KB 
ID: 158565
    Στη Βουλιαγμένης χτυπάω συχνά 40 down / 30 up. Σχεδόν σε όλο το μήκος της έχεις καλές ταχύτητες. Τα 66 down νομίζω ήταν στην Αλεξάνδρας. Βέβαια εκεί κάτι παίζει γιατί στον πίσω δρόμο (Μιχαλακοπούλου), 4G με full σήμα δεν μου δίνει καθόλου ίντερνετ, ενώ HDSPA παίζει κανονικά.
    http://www.speedtest.net/my-result/a/1190215079
    http://www.speedtest.net/my-result/a/1198599342
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  10. #10
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Μετά απο ενα Refarming επιπλεον 1800 που εκανε στην Αθηνα, ο μεσος ορος donwload στο 4G (σε αθηνα) ξεπερνα την Cosmote. (οχι τρελά, αλλα ξεπερνά).
    mac rulez

  11. #11
    Εγγραφή
    26-02-2015
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων



    Μια ταινία 5GB λέει


    Για την ταινία λένε ότι θα τη πληρώσουμε χρυσαφι δεν λένε σε σημείο που θα είναι πιο φτηνό να παμε σε κινηματογράφο να την δούμε... μην γελιόμαστε αν μπούν αυτές η ταχύτητες σε όλοι την ελλάδα το μικρότερο πακέτο πρέπει να είναι 5GB με 5 euro απο ολες της Εταιρείες αλλιώς δεν λέει...

  12. #12
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Περιοχή
    Rodos
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Router
    Fritzbox 7590AX
    SNR / Attn
    (dB) / 1,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η μεγαλύτερη ταχύτητα που έπιασα στην Αθηνά ήταν 44 mb στο Ελ.Βενιζελος με full σημα. Απο την αλλη στο σπιτι μου στην Ροδο με 3 γραμμες LTE έπιασα 51 mb. Δοκιμασαμε μαζι με ενα φιλο μου εδω στην Ροδο που εχει cosmote με full σημα Lte και του εβγαλε 96 mb down.

  13. #13
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο τίτλος είναι δικός μου και το έκανα επίτηδες
    Mega-troll detected

  14. #14
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Καρτέλ και στις ανακοινώσεις; Μαζί τα πιάσανε;

  15. #15
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.799
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Προτεινω να φτιαξουν ενα κοινο lab να τα δοκιμαζουν εκει. Θα κοστισει και λιγοτερο. Μετα θα κανουν κληρωση ποιος θα βγαζει την ανακοινωση πρωτος.

    Αυτο με την ταινια των 5g θα την δει κανεις στο 50 ιντσο κινητο/tablet του προφανως, για να καταλαβει και τη διαφορα στην αναλυση.
    Οποτε, για να το καταλαβουμε.
    Για bulk χρηση δεν κανει, μιας και ειναι πανακριβο.
    Για streaming, video conf και τετοια πανω απο 1-2 mbits δεν χρειαζεται.
    Επιπλεον, ελαχιστα devices αντεχουν υψηλους ρυθμους δεδομενων, και επιπλεον ξελιγωνουν και τη μπαταρια.
    Καπως ετσι, τα XXX mbits καταληγουν να ειναι χρησιμα ΜΟΝΟ για το speedtest, και να εχουν εφαρμογή σε περιπτωσεις οπου το κινητό θεωρειται προεκταση γεννητικου οργάνου, όπου το μεγεθος μετράει.

    Καποτε τα data μεσω κινητης ήταν τεχνολογία. Τωρα είναι απλά ενα ακριβό commodity.
    Οποτε ξυπνατε εκει στη κινητη. Δεν ειστε εταιριες παραγωγης υψηλης τεχνολογιας. Μεταπωλητες και χρηστες ειστε..
    Καντε τα να δουλευουν παντου, και ριχτε την τιμή. Μονο αυτα τα δυο αξιζουν της προσοχης μας.
    Καποτε βγαζαν και ανακοινωσεις οτι η ΔΙΚΗ μας η φωνή ακουγεται ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
    Τους πηρε λιγο καιρο και μετα δεν το ξαναειπαν.

    Και στη πραξη, τα 300 με τα 375 ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα. Ο παλιος κανονας που λεει οτι αν χρειαζεσαι ειδικο προγραμμα μετρησης για να καταλαβεις τη διαφορά, τότε η διαφορά δεν υφισταται.

    Κοφτε το δουλεμα, να κοψουμε το τρολλαρισμα. win win situation.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απώλεια Mbps σε σύνδεση ΟΤΕ
    Από xarman91 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-15, 12:23
  2. 3 οθονες σε μια καρτα πως συνδεονται με τεχνολογια EYEFINITY......?ξερει κανεις το εχει κανει?
    Από ERMHNEFTHS στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-15, 22:30
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-14, 12:10
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-14, 22:22
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-14, 17:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας