Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 54
  1. #31
    Εγγραφή
    19-10-2005
    Περιοχή
    Χανιά Χαλέπα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    529
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50mbit
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ
    Router
    Speedport Plus 2
    δεν έχω κλείσει ποτέ τον αποκωδικοποιητή, 2 χρόνια τώρα..

  2. #32
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefan_city Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ναι, δωρεάν είναι η αντικατάσταση ούτως ή άλλως. Πάντως εμένα ψήνεται, δεν είναι μαθημένος. Τον ανοίγω μόνο όταν θέλω να δω.


    Τον έχεις καλυμενο και δεν παίρνει αέρα?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #33
    Εγγραφή
    21-01-2009
    Μηνύματα
    4.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων


    Τον έχεις καλυμενο και δεν παίρνει αέρα?

    Έχει περίπου 10 πόντους αέρα πάνω, κι ό,τι άλλο πίσω. Δεξιά, αριστερά έχει άλλα μαραφέτια. Έχω τον απλό εγώ, χωρίς σκληρό, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

  4. #34
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefan_city Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει περίπου 10 πόντους αέρα πάνω, κι ό,τι άλλο πίσω. Δεξιά, αριστερά έχει άλλα μαραφέτια. Έχω τον απλό εγώ, χωρίς σκληρό, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.
    Μπορεί.

    - - - Updated - - -

    Σήμερα αναβαθμιστήκε ο δικός μου, software release date 15 July 2015.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #35
    Εγγραφή
    05-06-2007
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σε όλους,

    Επειδή υπάρχουν αρκετές ερωτήσεις σχετικά με το θέμα της αναβάθμισης θα ήθελα να αναφέρω ότι:

    - Η αναβάθμιση γίνεται ώστε να γίνει ποιο ομαλά η μετάβαση στον νέο δορυφόρο EUTELSAT 9B, όταν αυτός εκτοξευθεί και περιλαμβάνει την αντικατάσταση της συχνοτητας 12111 MHz (OTE1) με τη νέα συχνότητα 11843 MHz.
    - Η αναβάθμιση αφορά όλα τα μοντέλα των αποκωδικοποιητών και γίνεται σταδιακά
    - Ο δέκτης μπορεί να λάβει την αναβάθμιση σε ενεργή κατάσταση (Active-Πράσινο), σε κατάσταση Αναμονής (Standby-Κόκκινο ) αλλά ΟΧΙ σε κατάσταση Παθητικής Αναμονής (passive Standby -Πορτικαλί ), εξού και η οδηγία από τον ΟΤΕ.
    - Σε περίπτωση που κάποιος δεν λάβει την αναβάθμιση μέχρι τα τέλη του μήνα όταν ανοίξει τον δέκτη δεν θα μπορεί να συντονιστεί στην υπηρεσία και θα πρέπει να μέσα από το μενού των Ρυθμίσεων Δορυφόρου να επιλέξει τον αναμεταδότη ΟΤΕ 2 ώστε να συντονιστεί στην υπηρεσία να λαβει την αναβάθμιση και να συνεχίσει να λειτουργεί κανονικά.
    -Ειδικά για τους TECHNICOLOR PVR δέκτες η αναβάθμιση περιλαμβάνει εκτός από την αντικατάσταση της κύριας συχνότητας και δυνατότητα ταξινόμησης των εγγραφών και πολλαπλών διαγραφών πλοήγησης μόνο στα Αγαπημένα, συντονισμό στο πρώτο Αγαπημένο μετά από επανεκκίνηση, αλλαφή στην απεικόνιση της Λίστας Καναλιών, αλλαγή στη λειτουργικότητα του FAv πλήκτρου, κλπ

  6. #36
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #37
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.973
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μμμμ μια χαρα ξεκινησε η αναβαθμιση παω αυριο για αντικατασταση αποκωδικοποιητη τον ειχα ανοιχτο αρχισε απο το πρωι αν λεει boot κλπ κλπ μεχρι το βραδυ τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν αν τον παω για αντικατασταση αν αυτη ειναι η αποψη τουσ για αναβαθμισεις αφηστε τα να πανε να χασω 2 τουλαχιστον μερες και αν βρω αλλον μοντελλο αποκωδικοποιητη dsi810

  8. #38
    Εγγραφή
    05-06-2007
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Προσπάθησες να συνδέσεις τον αποκωδικοποιητή με SCART αντί για HDMI για να δεις εάν ξεκινάει ??

  9. #39
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.769
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    αν καταλαβα καλα το μηχανημα πρεπει να εγινε τουβλο (bricked)

  10. #40
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.973
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ακριβως αυτο εγινε με την περιβοιτη αναβαθμιση τους <<τουβλο>>ακομα και που τους πηρα και με εβαλα με ενα συνδυασμο πληκτρων να ξαναπερασω το λογισμικο τα ιδια εκανε αν κανουν ετσι αναβαθμισεις και εγω τωρα πρεπει να τρεχω 3 μερες να παρω αλλον αποκωδικοποιητη καλλυτερα να μην κανουν για να αφησω την αλλη ανοησια που ειπαν αν το βγαλω απο το πολυμπριζο λες και 3 χρονια ηταν καπου αλλου και δουλεευε

  11. #41
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.514
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imcan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,

    Επειδή υπάρχουν αρκετές ερωτήσεις σχετικά με το θέμα της αναβάθμισης θα ήθελα να αναφέρω ότι:

    - Η αναβάθμιση γίνεται ώστε να γίνει ποιο ομαλά η μετάβαση στον νέο δορυφόρο EUTELSAT 9B, όταν αυτός εκτοξευθεί και περιλαμβάνει την αντικατάσταση της συχνοτητας 12111 MHz (OTE1) με τη νέα συχνότητα 11843 MHz.
    - Η αναβάθμιση αφορά όλα τα μοντέλα των αποκωδικοποιητών και γίνεται σταδιακά
    - Ο δέκτης μπορεί να λάβει την αναβάθμιση σε ενεργή κατάσταση (Active-Πράσινο), σε κατάσταση Αναμονής (Standby-Κόκκινο ) αλλά ΟΧΙ σε κατάσταση Παθητικής Αναμονής (passive Standby -Πορτικαλί ), εξού και η οδηγία από τον ΟΤΕ.
    - Σε περίπτωση που κάποιος δεν λάβει την αναβάθμιση μέχρι τα τέλη του μήνα όταν ανοίξει τον δέκτη δεν θα μπορεί να συντονιστεί στην υπηρεσία και θα πρέπει να μέσα από το μενού των Ρυθμίσεων Δορυφόρου να επιλέξει τον αναμεταδότη ΟΤΕ 2 ώστε να συντονιστεί στην υπηρεσία να λαβει την αναβάθμιση και να συνεχίσει να λειτουργεί κανονικά.
    -Ειδικά για τους TECHNICOLOR PVR δέκτες η αναβάθμιση περιλαμβάνει εκτός από την αντικατάσταση της κύριας συχνότητας και δυνατότητα ταξινόμησης των εγγραφών και πολλαπλών διαγραφών πλοήγησης μόνο στα Αγαπημένα, συντονισμό στο πρώτο Αγαπημένο μετά από επανεκκίνηση, αλλαφή στην απεικόνιση της Λίστας Καναλιών, αλλαγή στη λειτουργικότητα του FAv πλήκτρου, κλπ
    Πορτοκαλί LED δεν έχω δει ποτέ. Πότε ακριβώς είναι passive standby; Έχω τον πρώτο KAON (combo).

  12. #42
    Το avatar του μέλους GTrik
    GTrik Guest
    Εγώ χθες βράδυ που τον άνοιξα διαπίστωσα πως έχω την καινούργια έκδοση 2015 λειτουργεί μια χαρά, έχω αυτόν με τον σκληρό δίσκο.

  13. #43
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή ξέρω πως μας διαβάζουν

    Το νέο λογισμικό εμφανίζει μια μικρή καθυστέρηση (που δεν υπήρχε) όταν πατάς το πλήκτρο i στο EPG για να σου δώσει τις λεπτομέρειες του προγράμματος. Η εναλλαγή εμφανίζει εντοπίσιμη καθυστέρηση όταν πριν ήταν αστραπιαία.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #44
    Εγγραφή
    05-06-2007
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    O πρώτος ΚΑΟΝ δεν είχε Ρυθμίσεις Εξοικονόμησεις ενέργειας (passive standby) γιαυτό δεν το έχεις δει

  15. #45
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.514
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οπότε μπορεί αν είναι stand by (κόκκινο) LED θα έχω κάποιο θέμα; Ρωτάω γιατί θα λείπω και δεν ξέρω πχ αν μπορεί να συμβεί μια διακοπή ρεύματος. Ευχαριστώ

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-15, 11:50
  2. Μηνύματα: 151
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-14, 13:26
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-14, 18:59
  4. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-14, 14:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας