Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    OTETV
    Δελτίο Τύπου:
    Συνεχίζονται και την επόμενη τριετία, έως το 2018, οι μεταδόσεις των εντός έδρας αγώνων της ομάδας μπάσκετ της ΑΕΚ για την Basket League ΣΚΡΑΤΣ, αποκλειστικά στα κανάλια ΟΤΕ SPORT, καθώς ο ΟΤΕ TV και η ΚΑΕ ΑΕΚ ανανέωσαν τη συνεργασία τους και τις επόμενες τρεις αγωνιστικές περιόδους.

    Ο OTE TV θα συνεχίσει να μεταδίδει, ζωντανά, αποκλειστικά και σε υψηλή ευκρίνεια, όλους τους εντός έδρας αγώνες της ΑΕΚ στην κανονική περίοδο και τα play off της Basket League ΣΚΡΑΤΣ, καθώς επίσης όλους τους εντός έδρας φιλικούς αγώνες της ΚΑΕ και τους εντός έδρας αγώνες του Eurocup, για τις αγωνιστικές περιόδους 2015/16, 2016/17 και 2017/18.

    «Από τις καλύτερες και πλέον ιστορικές ομάδες μπάσκετ, η ΑΕΚ συνεχίζει τη σημαντική της πορεία εντός και εκτός Ελλάδας, έχοντας κατακτήσει 8 Πρωταθλήματα, 3 Κύπελλα Ελλάδας, 2 Κύπελλα Κυπελλούχων, αλλά και τον πρώτο, για τη χώρα μας, ευρωπαϊκό τίτλο. Είμαστε χαρούμενοι που η πορεία αυτή συνεχίζεται στην τηλεοπτική στέγη του ΟΤΕ TV. Με την άρτια και ποιοτική κάλυψη των καναλιών OTE SPORT και την έμπειρη δημοσιογραφική μας ομάδα, θέλουμε να δίνουμε προστιθέμενη αξία στο μπασκετικό θέαμα που απολαμβάνει στον ΟΤΕ TV το φίλαθλο κοινό», είπε ο Δημοσθένης Βασιλόπουλος, Υποδιευθυντής Αθλητικών Καναλιών ΟΤΕ TV.

    «Είναι ευχάριστο που η «Βασίλισσα» συνεχίζει τη μεγάλη της προσπάθεια για καθιέρωση στην κορυφή και της Ελλάδας και της Ευρώπης, με βασικό σύμμαχο και συνεργάτη τον ΟΤΕ ΤV. Είμαστε βέβαιοι ότι αυτή η συνεργασία προς όφελος των οπαδών της ΑΕΚ, και όχι μόνο, θα μακροημερεύσει και θα έχει εξαιρετικά αποτελέσματα», είπε ο διευθυντής Επικοινωνίας και ΜΜΕ της ΚΑΕ ΑΕΚ, Γιώργος Νικολάου.

    Την κάλυψη των αγώνων της ΑΕΚ για το Πρωτάθλημα αναλαμβάνει η δημοσιογραφική ομάδα του ΟΤΕ TV με επικεφαλής τον Βασίλη Σκουντή, ενώ πλούσιο ρεπορτάζ και ενημέρωση θα προβάλλονται στο Pick & Roll κάθε Τρίτη βράδυ στο OTE SPORT 4HD.

    Πρόσφατα ο OTE TV ανακοίνωσε την ανανέωση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων για τους εντός έδρας αγώνες του μπασκετικού Ολυμπιακού έως το 2019, το NBA έως το 2018, ενώ στα κανάλια OTE SPORT φιλοξενούνται επίσης η Liga Endesa ACB, η Lega Basket Serie A και το Eurobasket 2015.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-01-2009
    Μηνύματα
    4.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Μπράβο στον ΟΤΕ, μιας και αναγκαστικά δεν θα έχουμε το ποδόσφαιρο, ευτυχώς μένει το μπάσκετ.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Δε μου αρεσει που πλέον αγοράζουν ομάδες και οχι φουλ διοργάνωση

  4. #4
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikolass18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μου αρεσει που πλέον αγοράζουν ομάδες και οχι φουλ διοργάνωση
    Εγώ δεν μπορώ να πω ότι δεν μου αρέσει. Μάλλον μου φαίνεται πολύ παράξενο.
    Τί γινεται αν ένα κανάλι έχει αγοράσει την ΑΕΚ κι ένα άλλο τον ΠΑΟ και αυτές οι δύο παίζουν μεταξύ τους; (κοτσάνα πέταξα

  5. #5
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν μπορώ να πω ότι δεν μου αρέσει. Μάλλον μου φαίνεται πολύ παράξενο.
    Τί γινεται αν ένα κανάλι έχει αγοράσει την ΑΕΚ κι ένα άλλο τον ΠΑΟ και αυτές οι δύο παίζουν μεταξύ τους; (κοτσάνα πέταξα
    Αγοράζουν τα εντός έδρας αρα αν η αεκ ειναι γηπεδούχος θα το δείξει ο ΟΤΕ ΤV και ας έχει την άλλη ομάδα οποιοσδήποτε.

  6. #6
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikolass18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγοράζουν τα εντός έδρας αρα αν η αεκ ειναι γηπεδούχος θα το δείξει ο ΟΤΕ ΤV και ας έχει την άλλη ομάδα οποιοσδήποτε.
    Όντως κοτσάνα πέταξα.
    Θενξ Nikolass18

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 493
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-19, 17:35
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-15, 17:29
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-15, 12:27
  4. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-15, 21:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας