Σελ. 3 από 75 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 1117
  1. #31
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ναι αλλα οταν λες ποσα παει τον χρονο.....δεν ειναι για χρονια η τιμη αυτη, ξεκαθαρισες τουλαχιστον αν ειναι για 6 ή 12 μηνες?
    γιατι προφανως για τα 3 χρονια που λες ποιο φτηνα βγαινει η forthnet λογικα.
    Με λιγα λογια εγω για τον ΟΤΕ εχω καταλαβει οτι δινουν μια καλη προσφορα περιορισμενου χρονου για να σε κανουν πελατη και μετα σε σκιζουν με τις τιμες τους.
    Εγω εδινα ποσο καιρο περισσοτερα και ειχα λιγοτερα φαντασουν εδινα περισσοτερα και δεν ειχα δορυφορικη TV + κινητα 720λεπτα και τωρα δινω λιγοτερα και εχω και αυτα μαζι.
    Τωρα οτι νομιζει ο καθενας.

  2. #32
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλα οταν λες ποσα παει τον χρονο.....δεν ειναι για χρονια η τιμη αυτη, ξεκαθαρισες τουλαχιστον αν ειναι για 6 ή 12 μηνες?
    γιατι προφανως για τα 3 χρονια που λες ποιο φτηνα βγαινει η forthnet λογικα.
    Με λιγα λογια εγω για τον ΟΤΕ εχω καταλαβει οτι δινουν μια καλη προσφορα περιορισμενου χρονου για να σε κανουν πελατη και μετα σε σκιζουν με τις τιμες τους.
    Εγω εδινα ποσο καιρο περισσοτερα και ειχα λιγοτερα φαντασουν εδινα περισσοτερα και δεν ειχα δορυφορικη TV + κινητα 720λεπτα και τωρα δινω λιγοτερα και εχω και αυτα μαζι.
    Τωρα οτι νομιζει ο καθενας.
    Ισχύει αλλα παίρνεις και ποιότητα (βέβαια πιθανώς να έχεις άλλη αποψη οποτε δεν αξιζει να το συζητήσουμε γιατί εχω πολλές προσωπικές εμπειρίες) αλλα η αλήθεια είναι πως έχεις δίκιο σ'αυτό που λες.
    Οι προσφορά του ΟΤΕ είναι για 24 μήνες και της forthnet για 18μήνες.Μικρή διαφορά αλλα τότε κάνω φορητότητα.

    Απλά το θέμα είναι πως στα 2 χρόνια του ΟΤΕ βγαίνει 564 και της forthnet 549.Όντως πιο φτηνά. Αλλα θα πρέπει να περιμένω 2 χρόνια (ποιος ζει ποιος πεθαίνει) για να κάνω μια απόσβεση της τάξης των 15 ευρώ...Δεν αξίζει επομένως.Πάλι συμφέρει περισσότερο ο ΟΤΕ.

    Γι'αυτό λέω αν μου κάνει καμια καλύτερη προσφορά η forthnet. Αν πχ μου έδιναν το πακέτο των 15 ευρώ/μήνα που είναι για προπληρωμή αλλα χωρίς προπληρωμή θα επέλεγα την forthnet.Τώρα δεν ξέρω....

    Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει και στα ερωτήματά μου συγκεκριμένα.

  3. #33
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    οκ απλα να ξερεις πως και με την forthnet ακριβως ιδια ποιοτητα εχω δεν εχασα απολυτως τιποτα....
    απλα αν σου τυχει καλωδιακη και πρεπει να ερθει ο ΟΤΕ ο ενας το λεει στον αλλον και ξερεις πως ειναι αυτα, θα καθυστερησει περισσοτερο απο τις συννενοησεις κτλ.
    Επισης η τιμη της forthnet δεν ειναι για 18μηνο, και μενα λενε ανανεωση συμβολαιου κτλ αλλα εχω για ΠΑΝΤΑ ιδια τιμη.....εκτος αν την διακοψω και ξανασυνδεθω οποτε θα εχω αλλες.
    Εμενα μου εδωσαν μια προσφορα παντως για 6μηνες οποτε μετα εβγαινε παλι παρα πολυ παραπανω και εγω ειμαι μονιμα στο ιδιο σπιτι οποτε εμεινα στην forthnet, ασε που θα πληρωνα και ποινη αν εκοβα το nova!
    Αυτα....

  4. #34
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ απλα να ξερεις πως και με την forthnet ακριβως ιδια ποιοτητα εχω δεν εχασα απολυτως τιποτα....
    απλα αν σου τυχει καλωδιακη και πρεπει να ερθει ο ΟΤΕ ο ενας το λεει στον αλλον και ξερεις πως ειναι αυτα, θα καθυστερησει περισσοτερο απο τις συννενοησεις κτλ.
    Επισης η τιμη της forthnet δεν ειναι για 18μηνο, και μενα λενε ανανεωση συμβολαιου κτλ αλλα εχω για ΠΑΝΤΑ ιδια τιμη.....εκτος αν την διακοψω και ξανασυνδεθω οποτε θα εχω αλλες.
    Εμενα μου εδωσαν μια προσφορα παντως για 6μηνες οποτε μετα εβγαινε παλι παρα πολυ παραπανω και εγω ειμαι μονιμα στο ιδιο σπιτι οποτε εμεινα στην forthnet, ασε που θα πληρωνα και ποινη αν εκοβα το nova!
    Αυτα....
    Να σαι καλά! Και πάλι σ'ευχαριστώ που ασχολήθηκες.

    Όποιος γνωρίζει να απαντήσει στα ερωτήματα που θέτω ωστε να μπορέσω να αποφασίσω θα του ήμουν ευγνώμων

  5. #35
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Σου εγραψα πριν αλλα προλαβες και απαντησες, το γραφω εδω σου εχω απο κατω τις απαντησεις μου.

    1)Αν καλέσω την υπάλληλο που μου άφησε τα στοιχεία της μέχρι να σκεφτώ την προσφορά υπάρχει κάποια περίπτωση να καταφέρω καλύτερη προσφορά?
    παρα πολυ δυσκολο, το εχω κανει και μου ειπαν εκεινη ειναι η προσφορα η καλυτερη που μπορουμε να κανουμε.

    2)Γιατί το κόστος εγκατάστασης της νέας γραμμής είναι σχεδόν στην διπλή τιμή απο τον ΟΤΕ ?
    μαλλον πληρωνουν και τους δικους τους και στον ΟΤΕ.

    3)Υπάρχει περίπτωση η forthnet να μπορεί να μου δώσει καλύτερες ταχύτητες - σε συνδυασμό με σταθερότητα απο τον ΟΤΕ (αν και αμφιβάλλω)
    φυσικα γιατι εγινε και σε εμενα, να ξερεις ομως οτι εχει σημασια τι στατιστικα εχεις πχ αν ο ΟΤε εχει SNR down 12 και με 4net εχεις 6 πιανεις μεγαλυτερη ταχυτητα δεν σημαινει οτι εχεις ασταθια σε μια καλη γραμμη ομως.
    επισης εχω ακουσει κατι και για οτι δινουν μεγαλυτερη ταση και σημασια εχει αν εισαι fast path ή interleaved σε μη καλες γραμμες πρεπει να πας στο 2ο σιγουρα! το πρωτο ομως εχει καλυτερα pings και ειναι ποιο καλα στα online games.
    μπορει ακομα και στο κεντρο ισως απο καλυτερες καλωδιωσεις κτλ να εχεις μικροτερη εξασθενιση οπως και εγω, επισης επειδη εχω αλλο adsl router (modem πλεον) μπορει να ειναι και απο αυτο, ακομα και μονο το adsl router μπορει να κανει διαφορες! εχω 3 και το καθενα εχει αλλα νουμερα!

    4)Γενικά η forthnet θεωρείται αξιόλογη εταιρία με καλό τεχνικό τμήμα (γιατί απο ΟΤΕ 1 φορά είχα ολο κι ολο βλάβη και σε λιγοτερο απο 24 ώρες ηταν τεχνικός σπίτι μου και την επιδιόρθωσε δωρεάν).
    οσο καιρο την εχω κανενα προβλημα κατι στην αρχη μεχρι να μου την συνδεσουν αλλα το εφτιαξαν αμεσα, εγραφα εδω μεσα στο support και σε λιγο με επαιρναν τηλ, μετα δεν ξαναγινε τπτ.
    Αλλα ειπαμε αν παθεις καλωδιακη μεσολαβει ο ΟΤΕ και με συννενοησεις κτλ μπορει να εχεις καθυστερηση ενω με ΟΤΕ ειναι ποιο αμεσο και φυσικα εχεις και ποιο σωστη ενημερωση (εαν προκειτε για βλαβη καλωδιακη, καφαο ή στο κεντρο οτε).

    5)Απο pings στα games πως τα πάει η forthnet (κυρίως σε σχέση με τον ΟΤΕ)
    εγω εχω λιγο καλυτερα, 5ms περιπου στους ιδιους servers αλλα ειναι αναλογα την περιπτωση, αν εχεις καλη γραμμη ζητας fast path! oταν κανουμε συγκρισεις να ειναι τα ιδια!
    δλδ μη συγκρινεις μια εταιρια με fast path και την αλλη με interleved οι διαφορες μπορει να ειναι πχ απο 65 με 130! επισης ειδα μια μικρη αυξηση της ταχυτητητας κοντα στο 1,5mbps με interleaved δλδ ειχα 8.5 περιπου με fast path και τωρα εχω σχεδον 10 αλλα αυτο μπορει να ειναι αναλογα την ποιοτητα της γραμμης, ή να παιζουν ρολο και αλλοι παραγοντες που δεν ξερω, οπως και η αλλαγη adsl router.

    6)Πόσο καιρό διαρκεί η όλη ιστορία σε περίπτωση που επιλέξω forthnet μέχρι να έχω internet?
    εμενα εκανε 20 μερες αλλα ειχε γινει καποιο μπερδεμα με μια καλωδιακη βλαβη του ΟΤΕ στον δρομο, αλλιως λενε και λιγοτερο κατα πολυ! εμενα αργησαν!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 02-09-15 στις 18:24.

  6. #36
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Αν οι τιμες που δινει ο οτε ειναι για παντα βαλε οτε, αλλιως βαλε forthnet. Aν η γραμμη σου ειναι εντελως προβληματικη δεν θα βρεις ακρη με καμια εταιρια. Οτι λυνεται στην μια εταιρια λυνεται και στην αλλη, εκτος απο περιπτωσεις που το τεχνικο τμημα οτε κραταει καβατζα τα καλα ζευγη για πελατες του, οποτε και να χτυπιεται κατω ο παροχος δεν του δινει με τιποτα καλο χαλκο. Ειναι λιγο λαχειο πως θα σου κατσει το θεμα γραμμης. Εγω ειμαι 8 χρονια στη forthnet και κραταω 60 μερες up στα 20+mbit κλειδωμενος, γραμμη αστερι, σε καθε παροχο θα ειχα τετοια αποδοση. Στην επαρχια τωρα σε ενα σπιτι που απεχω 5 κμ απο το κεντρο η γραμμη μου ειναι ΟΤΕ conn-x με πολλα προβληματα, λυση δεν εχω βρει ακομη, τεχνικη αδυναμια βλεπεις...

  7. #37
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.640
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για το 4 μπορω να πω με σιγουριά κάποια πράγματα απο 2 διαφορετικές συνδέσεις.
    Στην πρώτη περίπτωση η γραμμή ειχε βραχυκυκλωμα και μέχρι να αποφασισουν μετα απο απειλες για φυγη να το κοιταξουν εχασα πανω απο ενα μηνα και συνδεομουν με 13 αντί για 19.
    Επισης ο τεχνικός τους οταν ξαναπερασε να μετρήσει την γραμμή μου μετα την επιδιορθωση του προβλήματος ειπε πως με το μηχάνημα του εβλεπα οτι η γραμμή επιανε εως 12 ενω συνδεομουν πλέον στα 19.

    Στην δευτερη περίπτωση αν και ειχαν δεχθει πολλες κλησεις για μπέρδεμα των γραμμων μας εγραφαν κανονικα μεχρι που εστειλα μήνυμα εδω και μου ειπαν οτι θα το κοιταξουν εντος καποιων ημερων καθως ειναι υποχρεωμένοι. Φυσικα ειχαν περασει εβδομάδες απο τις κλήσεις που ειχαν δεχτει αλλα επειδη τα γραπτα μενουν υποχρεωθηκαν να το φτιαξουν αλλιως ακομα θα περιμεναμε

  8. #38
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Πιονια του οτε ειναι οι παροχοι, αν ο οτε δεν τους δινει σωστη γραμμη στα σημεια που δεν εχει καμια προσβαση ο παροχος, τοτε δεν μπορει να γινει τιποτα. Κυριως περιοχες με σαπιο δικτυο χαλκου υποφερουν με τους ενναλακτικους ενω τα πραγματα ειναι λιγο καλυτερα με το οτε.

  9. #39
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Άρα καταλήγουμε οτι ο ΟΤΕ είναι καλύτερος ή έστω οτι όποιος είναι στον ΟΤΕ έχει το κεφάλι του ήσυχο.

    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.Νικηφόρε ήσουν πολύ κατατοπιστικός.
    Θα το σκεφτώ και απο εβδομάδα θα προχωρήσω πρώτα ο Θεός σε αίτηση ή στον ΟΤΕ ή στην forthnet.

  10. #40
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Ξέρεις τι γίνεται? όταν γίνει κάτι ειδικά σε καλωδιακές βλαβες επειδη μονο ο ΟΤΕ ειναι υπευθυνος καμια φορα σε κανουν μπαλακι και ο ενας λεει φταιει ο αλλος!
    παλια ειχε ξηλωσει εδω κοντα σε εμενα μια μπολντοζα ολη την πλεξουδα απο το καφαο!!!! εριχνα καντηλες στην vivodi και τελικα ειδα μαστορες του ΟΤΕ και ρωτησα και το εμαθα! η vivodi δεν ηξερε τι εγινε!
    το λεω για να παρεις μια γευση. Αν φοβασαι τετοιες περιπτωσεις πας ΟΤΕ, παλια για πολυυυυυ καιρο και εγω εμενα ΟΤΕ, ειχα 2 φορες ISDN και μια φορα PSTN.
    ο ΟΤΕ πχ μου ειχε απλωσει καλουμπα UTP για δοκιμη απο το κατανεμητη μεχρι το ΚΑΦΑΟ!!!! ποιος εναλλακτικος θα το κανει αυτο?
    και εμενα οταν εβαλα forthnet με καθυστερησαν γιατι υπηρχε καλωδιακη και επρεπε να το δει ο ΟΤΕ.
    Στο μονο που ειναι καλυτερος ο ΟΤΕ και ειναι λογικοτατο ειναι στην αμεση επιλυση προβληματων που ειναι στην ΔΙΚΙΑ του αρμοδιοτητα, και σε τιποτα αλλο κατα την ταπεινη μου αποψη και αυτο επειδη οπως λεει η παροιμια οπου λαλουν πολλοι κοκοροι αργει να ξημερωσει....

  11. #41
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις τι γίνεται? όταν γίνει κάτι ειδικά σε καλωδιακές βλαβες επειδη μονο ο ΟΤΕ ειναι υπευθυνος καμια φορα σε κανουν μπαλακι και ο ενας λεει φταιει ο αλλος!
    παλια ειχε ξηλωσει εδω κοντα σε εμενα μια μπολντοζα ολη την πλεξουδα απο το καφαο!!!! εριχνα καντηλες στην vivodi και τελικα ειδα μαστορες του ΟΤΕ και ρωτησα και το εμαθα! η vivodi δεν ηξερε τι εγινε!
    το λεω για να παρεις μια γευση. Αν φοβασαι τετοιες περιπτωσεις πας ΟΤΕ, παλια για πολυυυυυ καιρο και εγω εμενα ΟΤΕ, ειχα 2 φορες ISDN και μια φορα PSTN.
    ο ΟΤΕ πχ μου ειχε απλωσει καλουμπα UTP για δοκιμη απο το κατανεμητη μεχρι το ΚΑΦΑΟ!!!! ποιος εναλλακτικος θα το κανει αυτο?
    και εμενα οταν εβαλα forthnet με καθυστερησαν γιατι υπηρχε καλωδιακη και επρεπε να το δει ο ΟΤΕ.
    Καταλαβαίνω και είναι απολύτως λογικό.Εγώ βέβαια έχω απο προσωπικές εμπειρίες πολλά εναντίον άλλων εταιριών και υπερ του ΟΤΕ. Forthnet δεν ειχα ποτε και 1-2 γνωστοί που έχουν ειναι ευχαριστημένοι απ'οτι λένε γι'αυτό και την σκέφτομαι.
    Εγώ με wind έπιανα 2mbps και μόλις έβαλα ΟΤΕ σπίτι μου έπιασα 19mbps και πλήρωνα 3 ευρώ παραπάνω.Όποτε χρειάστηκε τεχνικό αμέσως εντος 24ώρου.Σε αντίθεση με την wind που οι τεχνικάρες τους δεν ξέραν βασικά πράγματα του τομέα τους και μάλιστα μ'έβαλαν να σκάψω το σπίτι και να περάσω καινούργια καλωδίωση.Με έπεισαν οτι όντως έχει προβλημα η καλωδίωση σε καινούργιο σπίτι και ευτυχώς πριν προχωρήσω σε σκαψίματα κτλ μ'εκοψε να γυρίσω στον ΟΤΕ καθώς θυμόμουν οτι πριν την wind με ΟΤΕ πιάναμε γύρω στα 7mbps (υπερδιπλάσια ταχύτητα).
    Κάτι παρόμοιο και με φίλο στο κέντρο της πόλη μου που είχε HOL και έπιανε 13mbps αλλα ήταν σαν να έχει 1mpbs για κάποιο λόγο (αργούσαν οι σελίδες,τραγικά pings κτλ) και εξυπηρέτηση για κλάματα.Το γύρισε σε ΟΤΕ και έπιασε καθαρά 18mbps με τέλεια Pings και 0 αποσυνδέσεις.
    Τέλος να αναφέρω την γιαγιά μου ( ναι ναι :P ) που είχε ΟΤΕ και έπιανε 20+ και τώρα με την παλιο CYTA (χείριστη εξυπηρέτηση, αγαινέστατοι υπάλληλοι - δεν αξίζουν ούτε μισό ευρώ αλλα τεσπα μεγαλη ιστορία) πιάνει μαξ 16 και αυτό με χίλια ζόρια.Δεν μιλάμε για διαφορά της τάξης του 1-1.5mbps....Επίσης όταν δηλώθηκε βλάβη έκαναν να επικοινωνήσουν σχεδόν μια εβδομάδα και το θεώρησαν και λογικό καθώς υπάρχουν κι άλλοι που περιμένουν να εξυπηρετηθούν (λες και στον ΟΤΕ δεν υπάρχουν που είμαι εγώ).
    Αυτά και άλλα πολλά οπότε τον ΟΤΕ προσωπικά τον λατρεύω γιατί εδω που μένω μόνο αυτός μπόρεσε να μου δώσει ΤΕΛΕΙΟ ίντερνετ (πλέον έχω και vdsl) και με ΤΕΛΕΙΑ υποστήριξη , ταχύτητα , ευγένια κτλ οπότε λες σε καποια φάση χαλάλι και τα 10 ευρώ παραπάνω, τα κάνεις απόσβεση απο τους ψυχολόγους :P

    Απο forthnet πραγματικά δεν ξέρω.Γνωστός που είναι 7 χιλιόμετρα απο το Α/Κ πιάνει 5mbps κάτι που θεωρώ πάρα πολύ καλό και απ'οτι λέει ειναι ευχαριστημένος ΑΛΛΑ στον κολλητό μου που ανέφερα παραπάνω που είχε hol και έβαλε ΟΤΕ ακριβώς απο πάνω ο γείτονας έχει forthnet και λέει οτι πιάνει γύρω στα 12mbps (πιο κάτω απ'οτι ο κολλητός μου με την hol δηλαδή - αν και γνωρίζω πως πιθανώς να ειναι και η καλωδίωση του και πολλά άλλα.

    Οπότε όπως καταλαβαίνεται έχω τους λόγους μου, και μιλάω για την προσωπική μου λύτρωση κυρίως , να είμαι φάν του ΟΤΕ.

    Το θέμα ειναι οτι στο συγκεκριμένο σπίτι δεν θα μένω συνέχεια αλλα όποτε μένω θέλω να έχω καλή ποιότητα γι'αυτό το σκέφτομαι τόσο για να πετύχω τον καλύτερο συντελεστή ποιότητας/οικονομίας.
    Αν η forthnet μου κάνει τιμή καλύτερη απο τα 18ευρώ τον μήνα θα βάλω forthnet.Αν όχι θα βάλω ΟΤΕ και τελειώνει η υπόθεση.

    Σας ευχαριστώ παρα πάρα πολύ όλους!

  12. #42
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δυστυχως αν ειναι βλαβη στο κεντρο τους και πεσεις σε αχρηστους αυτα παθαινεις.....περιπτωσεις οπως αυτες που λες συνηθως ειναι κατι τετοιο, εχει τυχει και σε φιλο μου, εφοσον αλλαξεις εταιρια παει αλλου το ζευγος σου και ετσι το προβλημα ως δια μαγειας εξαφανιζεται!!!! γιατι αν ειναι μια βλαβη ειτε μεσα στο σπιτι, ειτε στο κατανεμητη, ειτε καλωδιακη, βραχυκυκλωμα κτλ οτι παροχο και να εχεις το προβλημα παραμενει και πρεπει αν ειναι απεξω απο το σπιτι σου να το φτιαξει ο ΟΤΕ!
    πχ εγω στο εξοχικο αμα θελω να βαλω γραμμη δεν εχω καν κολονα κοντα μου!!! αναγκαστικα πρεπει να παω σε ΟΤΕ.
    Πιεσε τους για καλυτερη προσφορα!

  13. #43
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Ναι αυτό θα κάνω.
    Θα τους ενημερώσω πως αν μου κάνουν καλύτερη προσφορά επιτόπου προχωράμε σε ενεργοποίηση αλλιώς ΟΤΕ.

    Και πάλι ευχαριστώ πολύ!!

  14. #44
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παρακαλώ δεν κάνει τίποτα!

  15. #45
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Σε αρκετες περιοχες(απομακρυσμενες απο αστικα κεντρα) ο ΟΤΕ εχει τοποθετησει καμπινες/οπτικα καφαο(mini dslams) αποκλειστικα για δικη του χρηση. Εκει εγκειται στο γεγονος οτι με παροχο μπορει να παιζεις στα 2mbps και με οτε την ιδια στιγμη στα 20mbps. Πριν βεβαια τοποθετησει ο ΟΤΕ αυτες τις καμπινες(2-3 χρονια τωρα εχει αναπτυχθει) επαιζες και με οτε στα 2mbps...

Σελ. 3 από 75 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τηλεφωνο για το τμημα προσφορων;
    Από MANTHES στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-15, 03:12
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 12:58
  3. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-15, 21:25
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-14, 15:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας