Σελ. 14 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 1117
  1. #196
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να δεις μόλις κανεις την αίτηση φορητοτητας στο ΟΤΕ πως ω εκ του θαύματος θα σου κάνουν καλύτερη πρόταση.

  2. #197
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    θα ήθελα να μην φτάσω να κάνω φορητότητες... Να έκανα ένα διάβημα στο support εδώ ?
    Ενημερωνετε το profil σας!!!

  3. #198
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ήθελα να μην φτάσω να κάνω φορητότητες... Να έκανα ένα διάβημα στο support εδώ ?
    καλημερα! εννοειτε!!! εγω ειχα ζητησει απο ΟΤΕ για να μεινω εκει να μην αλλαξω παροχο, μου ειπαν οτι γραφει στο site!!!!
    παω σε nova 3play και με το που ερχεται ο τεχνικος και εχει βαλει το NOVA να σου και τηλεφωνο απο οτε....
    μου εδιναν παραπανω πραγματα σε καλυτερη τιμη αλλα για ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ και μετα αλλαζε η τιμη, ενω τα πακετα τοτε της nova ήταν για παντα....
    φυσικα και αρνηθηκα και τους ειπα περαστικα σας....
    οποτε ζητα ΠΡΙΝ πας αλλου, γιατι μετα δεν θα κανεις πισογυρισματα περα δωθε κτλ φανταζομαι.

  4. #199
    Εγγραφή
    03-08-2015
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    καλημέρα,
    ηθελα να ρωτησω απο που θα μπορούσα να πάρω και εγω μια προσφορά για nova? αν θυμάμαι καλά υπήρχαν? υπάρχουν εξωτερικοί συνεργάτες της Nova που έδιναν καλύτερες τιμές. Μηπως ξέρει καποιος τα τηλέφωνα?

    Ευχαριστώ

  5. #200
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmangr Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα,
    ηθελα να ρωτησω απο που θα μπορούσα να πάρω και εγω μια προσφορά για nova? αν θυμάμαι καλά υπήρχαν? υπάρχουν εξωτερικοί συνεργάτες της Nova που έδιναν καλύτερες τιμές. Μηπως ξέρει καποιος τα τηλέφωνα?

    Ευχαριστώ
    καλησπέρα, δε νομιζω οτι μπορεις να παρεις τηλεφωνο τριτους....ειτε την ιδια ή ακομα καλυτερα γραψε εδω στο Nova Support και θα σε καλεσουν αυτοι!

  6. #201
    Εγγραφή
    02-01-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Speed Port Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 16.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmangr Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα,
    ηθελα να ρωτησω απο που θα μπορούσα να πάρω και εγω μια προσφορά για nova? αν θυμάμαι καλά υπήρχαν? υπάρχουν εξωτερικοί συνεργάτες της Nova που έδιναν καλύτερες τιμές. Μηπως ξέρει καποιος τα τηλέφωνα?

    Ευχαριστώ
    Από παλιότερη ερώτηση, άλλο μέλος είχε απαντήσει:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jlian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε αυτό: 2142147274

    btw δεν έχω λόγια για την ποιότητα του ίντερνετ. Από τα ~12Mbps που σερνόταν τον τελευταίο καιρό η Wind, ανέβηκα στα ~16Mbps και IPv6

  7. #202
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Πριν από 17 ώρες έλαβα mail ότι ένα μέλος ( Grdas1979 ) είχε δημοσιεύσει εδώ μια αντιπροσφορά που του έκαναν με φορητότητα, αλλα τώρα που μπήκα δεν υπάρχει ούτε το μήνυμά του , ούτε σαν μέλος ??
    Τι παίχτηκε ?
    Ενημερωνετε το profil σας!!!

  8. #203
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν από 17 ώρες έλαβα mail ότι ένα μέλος ( Grdas1979 ) είχε δημοσιεύσει εδώ μια αντιπροσφορά που του έκαναν με φορητότητα, αλλα τώρα που μπήκα δεν υπάρχει ούτε το μήνυμά του , ούτε σαν μέλος ??
    Τι παίχτηκε ?
    Κι εγώ το είδα,αλλά κατα 99% για να μην πω 101% έγραφε παπαρολογίες
    και απλά μπήκε εδώ για να διαφημίσει δωρεάν Bitcoins.

    Oπότε όπως γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις κάποιος Admin /Mod
    τον έστειλε για μπάνιο χειμωνιάτικα,διαγράφοντας και τον λογαριασμό.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  9. #204
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Να αναφέρω από εδώ ότι κάνοντας προσπάθειες επικοινωνίας με την Nova για κάτι καλύτερο και απευθυνόμενος και στο support εδώ , δυστυχώς δεν βγήκε άκρη !!
    Να ευχαριστήσω πάντως και δημοσία το support (το θέμα είναι εδώ για οποίον ενδιαφέρεται) για την άμεση ανταπόκριση , άσχετου αποτελέσματος.
    Για την ιστορία με κάλεσε κάποιος κύριος από την Nova και μετά από κουβέντα μου είπε ότι ,πάλι, δεν υπάρχει κάτι καλύτερο ενώ του είχα αναφέρει ότι υπάρχουν πελάτες (αποδεδειγμένα αφού έχω δει λογαριασμούς αυτών )με ίδιες παροχές και φθηνότερα τιμολόγια , μάλιστα βασίστηκε σε δεδομένα που έβλεπε όπως πχ ότι πληρώνω με πιστωτική και αποκερματωνε την τιμή σε ετήσια με εξαίρεση τον ένα μήνα δώρο που δίνει ο συγκεκριμένος τρόπος πληρωμής ( με τον υπολογισμό αυτόν το πακέτο πάει στα 49 τελική τον μήνα ) χωρίς να με ρωτήσει εάν θα συνεχιστεί ο τρέχον τρόπος πληρωμής ή εάν έχω κόψει την κάρτα, πράγμα που έχω κάνει ωστόσο οποτε και δεν είχε βάση αυτό που μου έλεγε. Επίσης μου ανέφερε ότι ο κανονικός πελάτης έπαιρνε τιμή για τη τρέχουσα πρόσφορα που έχω στα 63 εύρω υπολογίζοντας το πακέτο για διεθνή που εγώ έχω δωρεάν μέσα και είχα επαναλάβει τόσες φορές ότι δεν το θέλω.
    Τεσπα το ο συμπαθής κύριος προσπάθησε να μου πει ότι και οι προηγούμενοι ότι αυτό που έχω είναι γαμάτο και να μην το πειράξω και ότι εάν θέλω να καλύτερη τιμή καλύτερα να κόψω κανάλια από την τηλεόραση ...
    Να αναφέρω ότι δέχτηκα κρούση από ΟΤΕ με τελική τιμή 48 ευρώ για απεριόριστα σταθερά, 24mbps, 30 λεπτά κινητά και full Cosmote TV .
    συμπεριλαμβανόμενων και όλων των ΝΕΩΝ επιβαρύνσεων (5% στην σταθερή) ...
    Ο πιο ακριβός ΟΤΕ .... είναι πιο φτηνός ...!
    Προσωπικά με βλέπω για προς τα εκεί μεριά πλέον αφού η Nova θέλει να κρατήσει την τιμή στα ίδια επίπεδα!
    Ενημερωνετε το profil σας!!!

  10. #205
    Εγγραφή
    28-02-2005
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    304
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΓΛΥΚΑΔΑ
    Router
    Sagemcom F@st 1704w
    SNR / Attn
    9,3(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να θεωρείς τον εαυτό σου τυχερό που σου επιτρέπουν να κρατήσεις την ίδια τιμή!!! Είχα την ίδια προσφορά και το καλοκαίρι απλά ζήτησα να ανανεώσουμε για ένα ακόμα χρόνο με την ίδια τιμή και αρνήθηκαν κατηγορηματικά. Βέβαια δεν χαλάστηκα καθώς ούτε αθλητικά έβλεπα ούτε διεθνή έπαιρνα...και η τότε προσφορά του 3play Cinema+ στα 35 ήταν πολύ καλή (αν και πλεον οι επαναλήψεις έχουν αυξηθεί πολύ και το novacinema4 δείχνει κατα βάση σειρές αντί για ταινίες). Είναι απίστευτο τό ότι προτιμούν να δωρίσουν συνδρομητές ετών στην Cosmote (χάνοντας έσοδα 600Ε/έτος) παρά να κάνουν εκπτώσεις ή παροχές που κοστίζουν ψίχουλα. Ειλικρινά αναρωτιέμαι αν σπουδασαν marketing και business αυτοί οι οποίοι κάνουν κουμάντο ή αν είναι π.χ. φιλόλογοι με βύσμα....

  11. #206
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    περιεργα πραγματα σε αλλους δινουν σε αλλους οχι! εμενα παντως με ανανεωση βεβαια για 2 χρονια μου εδωσαν στην ιδια τιμη ολα τα novacinema και επειδη απο πριν ειχα HD με προηγουμενη ανανεωση 1 χρονου τωρα εχω και τα HD novacinema μαζι. Βεβαια αυτοι με πηραν μονοι τους δεν ειπα εγω κατι.
    Πριν παω ομως στην forthnet ειχα ζητησει απο ΟΤΕ για να μην φυγω και δεν μου δωσανε τπτ, λενε οτι γραφει στο site!!!!
    με το που ηρθε τεχνικος και εβαλα δορυφορικο nova την επομενη μερα τηλ απο ΟΤΕ και προσφορα, τους λεω τωρα περαστικα σας και αντε γεια σας....
    Οσο για τον ΟΤΕ δινουν προσφορα αλλα για ποσο καιρο? γιατι εχω ακουσει πχ για 1χρονο και μετα οι τιμες αλλαζουν!
    δεν γινεται να αλλαζεις συνεχεια παροχο!

  12. #207
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    περιεργα πραγματα σε αλλους δινουν σε αλλους οχι! εμενα παντως με ανανεωση βεβαια για 2 χρονια μου εδωσαν στην ιδια τιμη ολα τα novacinema και επειδη απο πριν ειχα HD με προηγουμενη ανανεωση 1 χρονου τωρα εχω και τα HD novacinema μαζι. Βεβαια αυτοι με πηραν μονοι τους δεν ειπα εγω κατι.
    Πριν παω ομως στην forthnet ειχα ζητησει απο ΟΤΕ για να μην φυγω και δεν μου δωσανε τπτ, λενε οτι γραφει στο site!!!!
    με το που ηρθε τεχνικος και εβαλα δορυφορικο nova την επομενη μερα τηλ απο ΟΤΕ και προσφορα, τους λεω τωρα περαστικα σας και αντε γεια σας....
    Οσο για τον ΟΤΕ δινουν προσφορα αλλα για ποσο καιρο? γιατι εχω ακουσει πχ για 1χρονο και μετα οι τιμες αλλαζουν!
    δεν γινεται να αλλαζεις συνεχεια παροχο!
    2 χρονια και υπογεγραμμένα σε χαρτί ...
    Ενημερωνετε το profil σας!!!

  13. #208
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 χρονια και υπογεγραμμένα σε χαρτί ...
    καλημερα, ωραια καλως, αλλα και τηλεφωνικα να ειναι απο την στιγμη που καταγραφεται και συμφωνεις το ιδιο και το αυτο κανει!
    για σενα βεβαια προφανως και ειναι καλυτερα να τα εχεις σε χαρτι!
    αμα μου δινανε προσφορα οταν ζητησα και οχι να με γραψουν (μιλαω για τον ΟΤΕ) εκει θα ειχα μεινει ισως....
    το θεμα ειναι οτι καθε 2 χρονια δεν γινεται να μπαινουμε στην διαδικασια και ταλαιπωρια να αλλαζουμε παροχο.
    Για να παω στην 4νετ μετα ολα καλα, αλλα στην αρχη 2 εβδομαδες περιπου δεν ειχα καμια υπηρεσια και δεν βγαλαμε ευκολα ακρη!!!
    δεν θελω να ξαναπερασω τετοιο μαρτυριο!

  14. #209
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Αυτή είναι σίγουρα η μια οπτική αλλα υπάρχει και η άλλη που λέει ότι μετά από ένα χρόνικο διάστημα θέλω να έχω τον έλεγχο των πραγμάτων για να πιέσω-διαπραγματευτώ κάτι καλύτερο!
    Ενημερωνετε το profil σας!!!

  15. #210
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Απ' ότι είδα βγάλανε μια Χριστουγεννιάτικη προσφορά για nova τηλεόραση (Nova Cinema pack) αλλά τίποτα για nova triple play που είναι και οι περισσότεροι συνδρομητές.

Σελ. 14 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τηλεφωνο για το τμημα προσφορων;
    Από MANTHES στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-15, 03:12
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 12:58
  3. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-15, 21:25
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-14, 15:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας